Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

miskachrumka
1. okt 2009

janka tak blahozelam k prvemu rocku! 😉 ja davam na lyzicku s mlieckom 🙂 ale ja neviem ci som prekliata ale vzdy sa mi podari z kazdej flasky polovocu vyliat mam lave ruky 😀 inac unas je to ranny ritual! 😉

phoebe282
14. dec 2009

ahojte, no my berieme Vigantol od piatku, no malicky mi stale grcka...dovtedy nemal taketo problemy....mate niekto podobne skusenosti....?

lenka1smejka
14. dec 2009

Prosim vas preco sa tie kvapky maju davat s mliekom?Ja ich od narodenia davam s cajikom

babulina
14. dec 2009

lebo vigantol je vitamin D a ten je rozpustny v tukoch, resp sa viaze na tuky, a mlieko ho obsahuje, tak treba urcite davat s mliekom vigantol

lenka1smejka
14. dec 2009

aha dakujem teda

kuratko
26. apr 2010

baby vy si kvoli tym kvapkam kazdy den odstriekavate mlieko? no ja to robim tak ze tesne pred kojenim malemu kvapnem do pusy. neni to jedno?

gloria78
26. apr 2010

babulina má pravdu, len s mliekom! a vyslovene sa píše nie na jazyk ale do malého množstva mlieka, takže ja som k rannému kojeniu šla s lyžičkou, pár kvapiek odstriekla...

rainee
26. apr 2010

vigantol sa ma podavat na lyzicke do mliecka - tj na lyzicku date mliecko a nakvapkate do toho vigantol. ale my ho niekedy davame aj do flase s mliekom, samozrejme musi to potom cele vypit lebo inak je to bez efektu.

lenka1smejka
26. apr 2010

Ja to robim tak,ze ked ide mala papat mliecnu kasu vecer tak jej to dam na kasu

martina46
5. sep 2010
roo
6. sep 2010

@martina46 Nooo, zamkla adminka. A dala tam hned dve temy, v ktorych sa ma akoze pokracovat. Super, nie? Tak podme sa podelit - polovicka diskutujme v jednej a polovicka v druhej 😠 Ja toto zamykanie tem moc nemusim...
A aby som bola k veci - kvoli comu vlastne pisem - tak redakcia portalu rodinka.sk poziadala SUKL o stanovisko, ako maju mamicky dalej postupovat. (http://www.rodinka.sk/index.php?id=vigantol-sti...). Tak som zvedava, co a ci vobec SUKL odpovie, kedze v jeho rozhodnuti sa uvadza, ze Vigantol na trhu nema nahradu.

divoska
6. sep 2010

a hlavne stiahnutie lieku by si zasluzilo vlastne upozornenie pre mamy ktore sem inak do tejto temy nepachnu... si myslim

marcelkatt
6. sep 2010

@divoska už to koluje aj na FB a stránkach pre mamičky

streserka
6. sep 2010

@roo Nedostatok - nezvyčajný zápach/chuť spôsobuje prítomnosť nečistoty 4-vinylcyklohexén, ktorý sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom. Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.

Dĺžka výpadku lieku z trhu nie je známa. Adekvátna náhrada lieku nie je.

Možné je použiť nárazové dávky Vitamín D-Slovakofarma.

anjelicek26
6. sep 2010

Vigantol nema na Slovensku nahradu, ale v rakusku, nemecku, anglicku, spanielsku (a urcite aj inde) maju vitamin D v kvapkach, alebo kombinaciu florety s vitaminom D... bez problemov za par eur sa daju objednat. Alternativa nie je len na Slovenskom trhu, bohuzial.

divoska
6. sep 2010

@anjelicek26 myslis oleovit? ten maju v rakusku pokial viem /je viazany na predpis/, v nemecku sa udajne predpisoval tiez vigantol a chceli ho dat aj do schweizu. okrem toho zase obsahuje olej z arasidov ktory je zase prudko alergenny. http://www.testetesrisques.ch/de/pharmazie_fach.... ale ak myslis nieco ine tak sa velmi potesim.

anjelicek26
6. sep 2010

@divoska - Saske predpisovali toto... my sme to zrusili, ked sme zacali cistit zubky, aby nemala moc fluoru, inak su fajn...

http://www.afterbuy.de/afterbuy/shop/storefront...

divoska
6. sep 2010

@anjelicek26 nic mi to neotvorilo, asi bude lepsie sem dat rovno radsej nazov?

roo
7. sep 2010

@streserka Citala som 😉 Nahrada na trhu fakt nieje, pretoze Vigantol sa kvapka, D-vit. od Slovakofarmy je v kapsliach, cize podava sa jednorazovo a davka je pre male mimi na niekolko tyzdnov (mali sme aj taky). Su urcite pripady, kedy sa jednorazova vacsia davka D-cka nemoze podat (mne pediatricka dala na leto vyslovene len vigantol).

magdal1
7. sep 2010

Vigantol kvapky

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna......

STIAHNUTIE Z TRHU!!!
kedze nie je tam napisane presne preco, nasli sme si co to je to 4-Vinylcyclohexene a nasli sme toto 4-Vinylcyclohexene is classified as a Group 2B CARCINOGEN by the IARC (preklad 4-vinylcyclohexen je klasifikovany ako skupina 2B KARCINOGEN podla IARC) ....takze "len preventivne" vsetko stiahli!

roo
7. sep 2010

A este jeden rozdiel:
Vigantol od Mercku - cholekalciferol (vitamin D3)
Vitamin D od Slovakofarmy - ergokalciferol (vitamin D2) - cize tento sa da skor zamenit s kvapkacim pripravkom Infadin, ktory je tiez D2 (neviem preco, dostavala som ho pri prvom dietati pred 4 rokmi, teraz uz nasa pediatricka predpisuje Vigantol - mozno niekto bude vediet vysvetlit rozdiel medzi D2 a D3)

anjelicek26
7. sep 2010

@divoska

Zymafluor D 500

divoska
7. sep 2010

@anjelicek26 super piseme si ;) idem to hned kuknut, kazdopadne pozeram narychlo ze to tablety. co s nimi? rozdrvit do mlieka?

streserka
7. sep 2010

ja som sa vcera pytala v lekarni, ked flasticka stoji tak by tam nemala byt ziadna kontaminacia, liek sa kontaminuje, ked sa dostane do tej pumpicky hore (to je ten balonik). Takze ak sa vam tam nedostal, ziadne riziko nehrozi, pretoze liek nieje kontaminovany. Predpokladaju, ze pride ten isty vigantol na trh, ale v inom baleni, nebude tam hore ten balonik, ktorym sa naťahuje do pipety... asi tak...

anjelicek26
7. sep 2010

@divoska - rozpustit na jazycku ci pod jazyckom, do pol minutky je to prec... ja som jej to davala pred kojenim sup pod jazycek, ak to vyplula, tak s tym spät 😀 Nebol s tym problem, ma to asi neutralnu chut, je to taka mini tabletocka.

divoska
7. sep 2010

@anjelicek26 tak to ma nenapadlo 🙂 dik

babulina
7. sep 2010

@streserka - otazka znie ci sa naozaj nedostala do kontaktu s tym balonikom, napr pri prevoze 😅

pia22
7. sep 2010

Presne. Neverim, ze od naplnenia je s flaskami pri etiketovani, baleni, prevoze manipulovane len zvisle.

myzma
7. sep 2010

mne dnes povedali v lekarni, ze nahradu za vigantol musi predpisat lekar, vigantol uz nepredavaju