Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

martinka17
8. sep 2010

@janulienka89 a riskovali následné žaloby? Nemyslím, majp už zahraničných investorov a vedia, že v amerike sa žaluje aj za menšie hovadiny, nie to za niečo také, naopak, aby sa vyhli žalobám, radšej dali stiahnuť liek. Veď aj okrúhle piškóty opávia sú až od troch rokov, a to len preto, že su malé, hrozí riziko udusenia, prevencia výrobcu je neodporúčať, aby sa vyhli žalobe 😠

lea79
8. sep 2010

v ČR Vigantol už predávajú v novom obale, bude sa to lepšie kvapkať ako doteraz s tým balónikom
http://www.docsimon.sk/tovar/vigantol-kvapky-10ml

fifla
8. sep 2010

no ja teda neviem, ale pride mi to trosku pritiahnute za vlasy
objavili chybu ...stiahli preventivne z trhu ... daju povodne balenia a hotovo ...
uz dane kvapocky vigantolu s deti neodstredime, takze nic s tym neurobime ... a koniec koncov, cele leto bolo tolko slniecka, ze bolo zbytocne ho vobec davat.
a k tej zlucenine z pneumatik 🙂 ... to by ten vigantol deti museli pit hektolitre denne, aby to malo aspon naznak ucinku, aky je tu hrozostrasne predostrety ... tym nevravim, ze mi je jedno, co davam detom, ale podla mna je v ovzdusi, vode, zelenine a ovoci tolko vsemozneho, ze sa neubranime aj zlym latkam

petal
8. sep 2010

no neda mi neodpovedat. Liek sa stahuje z trhu, lebo sa objavila zavada. Objavila sa preto, lebo lieky su prisne sledovane a kontrolovane. Media robia z toho velke halo, lebo ludia maju radi senzacne a jedinecne a vynimocne spravy. Bohuzial. Keby to bolo podane ako nejaka strucna a vystizna sprava, tak to nevyvola taku davku emocii ako je zelane. Samozrejme, ze ten liek netreba podavat, kym nebude mat iny sposob aplikacie. Ale robit paniku z toho, ze ake to strasne svinstva davame nasim detom nie je na mieste. Davaju sa dve kvapky alebo tri kvapky denne, male mnozstvo. A mozno by bolo fakt dobre sa zamysliet, co sa detom dostava do tela pri obycajnej prechadzke po meste, tam dostane do tela tolko skodlivin, len sa to neda nejako odmerat a samozrejme to nikto nesleduje. Podobne ovocie, ked ho dobre neumyjete, myslite, ze to co je na nom nie je skodlive? Suhlasim s fifla. Netreba robit paniku, zavolajte lekarke a da vam inu alternativu.

jaroe
8. sep 2010

ja som rada, ze som ho malej uz od cca marca nedavala. Vtedy som narazila na info, ze vigantol nie je celkom ok. Malemu som ho nedavala vobec. A myslim, ze treba z toho robit halo, lebo taketo veci sa zvyknu skor zjemnovat a ututlavat. Takze ked sukl napisal preventive, moc ma to neukludnuje.

stacinka
8. sep 2010

@martinka17 si si po sebe precitala, ked sa pytas take blbosti? ako mi moze horiet davkovac? pisala som, ze ta latka, co sa uvolnuje do Vigantolu je tou istou latkou, ktora sa uvolnuje pri horeni gumy.... najdi si to trebars aj na googli.

petal
8. sep 2010

jaroe, ked to tvoje male dieta bude mat problem z dovodu ndostatku vitaminuD, tak potom co budes robit?. Povedala si o tom tvojej Dr. o tom ako respektujes jej liecbu? Ak nesuhlasis s Vigantolom existuju aj ine vitaminy D. Tvoja lekarka by o tom mala vediet. Vitamin D je zrejme potrebny, ked podla najnovsich odporucani by ho mali v zimnom obdobi uzivat deti az do 18 rokov. A celkom by ma zaujimalo odklial si ziskala inf o skodlivosti Vigantolu, zaujima ma to z profesion. hladiska.

petal
8. sep 2010

pardon, do puberty, nie do 18 rokov, nejako som si zamenila pubertu s papierovou dospelostou 😉

roo
8. sep 2010

Napadla ma ina paralela... ked vyda SOI spravu, ze nejaka hracka alebo plastova dojcenska flasa obsahuje nejake skodliviny, tak ju zahodite, alebo si poviete, ze sa robi zbytocna panika a ze vase deti uz beztak prijimaju do tela tolko skodlivin, ze nejake dalsie im snad uz ani nepritazia a pouzivate to nadalej? Nesnazite sa vari eliminovat skodliviny, ktore prijima vase dieta, ak sa daju? Napr. skodlive potravinove aditiva. Tiez ich nezjete kvanta kazdy den. A aj tak radsej kupujeme pre deti potraviny, ktore ich neobsahuju. A kvapkat Vigantol pravidelne kazdy den, dve alebo tri kvapky uz malinkym miminam a potom niekolko mesiacov, hoci je pri nom riziko (pisem riziko, nie istota, ale aj tak...) je v poho... Hmm, len uvazujem "nahlas", sama som ale z toho dost zmatena.

stacinka
8. sep 2010

@cicimon zajtra pojdem k doktorke, nech mi bud predpise vitamin D od Slovakofarmy- taka ampulka, ktora sa dava asi na 1 mesiac, nie kazdodenne... alebo podom ten Infadin, ktory je vpodstate to iste ako Vigantol.

lucyliu77
8. sep 2010

@stacinka Mne dnes povedala doktorka ze ak zapacha to kvapatko tak to nemam pouzivat ak nie tak kludne mozem davat.

stacinka
8. sep 2010

@lucyliu77 a nevies, ako by to malo zapachat?

lucyliu77
8. sep 2010

@stacinka to neviem ale povedala mi ze to hned spoznam.

stacinka
8. sep 2010

@lucyliu77 idem to ocuchat 🙂 ale kazdopadne si dam predpisat infadin...precitaj si tento clanok a hladaj tam tu udajne netoxicku latku 4-vinylcyklohexen: http://www.bozpinfo.cz/win/knihovna-bozp/citarn...

sisamato
9. sep 2010

@kamilecka ahoj, tato tema je teraz velmi aktualna a chcela by som ta poprosit ako sa tie tobolky volaju...dakujem, Silvia. 🙂

kamilecka
9. sep 2010

@sisamato vitamin D ....je to jedna tobolka v krabicke, neviem ale aj moja mamka hovorila ze ked sme boli maly tak nam davala tiez toto raz za 3 mesiace .... neviem preco sa lekarom tak zapacil vigantol

http://www.docsimon.sk/tovar/vitamin-d-slovakof...

sisamato
9. sep 2010

@kamilecka dakujem pekne, zajtra kupime...moja mama si vraj vobec nepameta ze nam nieco take davala...ale to uz nebudem komentovat, ked ma nechala ako trojmesacnu starkym a chodila do roboty a este sa budovali...maj sa 🙂

renabr
9. sep 2010

chcem sa spýtať, že čo to bolo v telke aj na nete za aféru s vigantolom? čo teda teraz robiť? dávať či nedávať vigantol?

kamilecka
9. sep 2010

@sisamato a volala si svojej dr? co vam ona odporucala???

Tu je inak podavanie tej kapsule

Prevencia a liečba krivice u detí: Deťom podávame 1 kapsulu jednorazovo v 3. týždni života. Podanie opakujeme ešte 2-krát, a to v 3. a 6. mesiaci života jednorazovo. Ďalšie dávky sa podávajú vždy v odstupe 3 mesiacov až do 2 rokov veku dieťaťa.

Kapsuly sa užívajú pred jedlom, počas jedla alebo po jedle, aplikujú sa buď priamo do úst alebo je možné zúžený koniec tobolky odstrihnúť a obsah tobolky vytlačiť do úst (napr. dieťaťa), tiež je možné obsah tobolky vmiešať do malého množstva nápoja ( najlepšie mlieka) na lyžičke alebo v pohári.

beruska24.9.
10. sep 2010

Už jsem to psala do jedné diskuze (otázky), tak to zkopíruji ještě sem 😉

Dnes jsem volala Dr. (jen pro jistotu, ráno jsem Vigantol dala) a řekla, že dávat dál, pokud bych nedávala, malá bude mít hrb (viz. příběh, který napíši na konec). Pokud nedám týden přes léto, tak se nic neděje, protože je sluníčko a tělo si vitamin vytvoří. Pokud bych nedávala měsíc a přiznala bych ji to, tak by zvýšila denní dávku. Jinak to prý mají hlídané, stáhli jen určité šarže, recepty jsou také hlídané (číslované), tak kdyby něco, tak ví, kdo má ten ´´jedovatý´´ Vigantol.
A teď ten příběh: Před lety se sem nastěhovala rodina s 12-letým klukem. Krásný klučina, ale měl hrb. Jako miminko byl plně kojen a maminka Vigantol nedávala. Teď už je to dospělý chlap, takže k dětské Dr. nechodí.

sisamato
10. sep 2010

@kamilecka jej vdaka za podrobne info...moja doki ma do pondelka dovolenku...jedna dr. odporucala podavat Vigantol striekackou, kedye je riziko pri styku s gumennym balonikom...ale kto uz vie pravdu... 😒

kamilecka
10. sep 2010

@sisamato ja by som si na tvojom mieste pockala na svoju dr a s nou sa poradila ...nic nestratite za vikend,aj ked nebudes davat nic 😉

stacinka
10. sep 2010

@kamilecka a ine baby, pozor na tu jednorazovu tobolku. Moja doktorka mi povedala, ze je to strasne vela vitaminu naraz a dieta sa moze predavkovat.... lepsi je sposob denno-denneho davkovania.

V rakusku maju take kvapky Oleovit D3. Dnes som sla do Heinburgu (25min od dveri bytu) a kupila som ho. Vobec s tym nemali problem🙂 Ani po nemecky poriadne neviem a dohovorili sme sa 🙂 A uz jej kvapkam Oleovit.

Ta lekaren je na namesti pri kostole. Davajte ale pozor na to, kedy pridete, lebo maju dvojhodinovu obednu pauzu🙂 Otvaracie hodiny su: Po-Pia 8-12, 14-18, v Sobotu su len 8-12. Liek stoji cca 4Eura. Tak hura do rakuska- len si nezabudnite zapisat miminko do pasu, lebo vam mozu robit problemy pri namatkovej kontrole.

divoska
10. sep 2010

@stacinka dobre si pochodila, ja som to pozerala par tyzdnov dozadu a vygooglila som ze je viazany na recept. potom som ale zistila ze tam je arasidovy olej este a vykaslala sa na to, ale asi je to fakt lepsia alternativa. a na pase sa pracuje, ale rozmyslala som ze by som tam vybehla sama aj sama

stacinka
10. sep 2010

@divoska mozno je viazany na recept. Nasa dr mi napisala ten nazov na recept, ale lekarnicka si ho nenechala. Skor na mna posobila tak, akoby tam chodili rady mamiciek na Oleovit a uz vedela, o co sa jedna... Tiez som sa bala, ze mi to nedaju, ale bola som vazne milo prekvapena🙂

sisamato
11. sep 2010

@kamilecka ok...aj ked uz po tych vsetkych prispevkoh neviem co je lepsie...

sisamato
11. sep 2010

@stacinka no super info...uz ako som pisala mam v tom vsetko m chaos...a do Rakuska z KE je strasne daleko...mozno by sa dali aj objednat....

unique
11. sep 2010

@beruska24.9. to su keci...v zahranici sa nic podobne nepouziva a zatial som si nevsimla, ze by tu kazde druhe dieta malo hrb 😀
A vigantol nestiahli pretoze by bol jedovaty.