Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

katy2
2. feb 2014

@jankaba1 prepac, teraz neviem, na ktoru vec reagujes... mozes konkretnejsie?

sharlotta
2. feb 2014

@anuskaaprazko nebyt tej lekarnicky, tak sa nad tym nepozastavujem, davala som ho malej skoro rok a zatial tiez na nej nic nevidim, zeby jej to skodilo, resp. neviem posudit za taku kratku dobu. Lekarnicka len vravela, ze sa to velmi tazko odburava z organizmu a ze malemu dietatu by to nedavala, no nakoniec nam ho predala, ked jej moj muz prisahal, ze nam ho bezne pediatricka predpisuje. Zrejme to nie je az tak uplne koser a myslim, ze prirodnym vitaminom D nic nepokazim.

anuskaaprazko
2. feb 2014

@sharlotta tak to urcite nie 🙂

lucka011
2. feb 2014

Veď Vigantol tu nie je prvý rok. Koľko deti na ňom vyrástlo a nebadať následky. Keby možno nejaký expert nezačal s nejakými pochybnosťami, tak si myslím že 90% ľudí ktorí to riešia to nerieši... Aj ja som sa nad ním pozastavila, lebo sa mi objavil príspevok tu na koníku. Dovtedy ma to ani nenapadlo... Staršia dcéra na ňom vyrástla a nie je jej nič, tak čo by malo byť tej mladšej? Keby sme mali riešiť všetky nežiadúce účinky na všetkych liekoch a to sú niektoré priam strašidelné, tak by sme v podstate nemali pre istotu pchať do seba žiadne lieky...

maffianka004
2. feb 2014

@burina111 ahoj ja uz mam sice 4rocne dievcatko no mali sme tento isty problem. Mala bola veeeelmi pokojne dieta, spala jedla spala jedla, no ked nam lekar predpisal vigantol tak sa uplne zmenila, nevedela spinkat, bola nervozna a velmi nepokojna. Povedala som o tom lekarovi a on hovoril, ze to nie je z toho, no nedalo mi to tak som si vygooglila nejake fora a tam som sa docitala ze vigantol sposobuje prave toto, tak som za nim znova zasla a predpisal nam VITAMIN D. Toto nam davali nase mami. Poznala som znamu ktora to tiez prestala davat, takze skus poprosit svoju pediatricku nech vam predpise tento vitamin D 🙂
Drzim palce

egiginka
2. feb 2014

@momoka85 , ten pijem aj ja, len mala ma 13 dni, tak este to neni pre nu vhodne.

egiginka
2. feb 2014

Dakujem za rady🙂 uvidim co sa da rychlejsie zohnat🙂 a vygantol, ak by niekto chcel darujem, neni ani z krabicky vybraty....

belasy_motylik
3. feb 2014

Vigantol obsahuje pomocné látky, ktoré u detí často spôsobujú problémy, my sme ich mali tiež a podobné skúsenosti má dosť mamičiek, tak nechápem, prečo by som mala dávať dieťaťu niečo čo mu evidentne robí zle, keď tú istú dávku D vit. môžem podať aj v inom prípravku a bez vedľajších látok /a reakcií/. Práve včera sme to preberali s jednou kočkou tu, môžete si prečítať a sú tam uvedené aj alternatívy https://www.modrykonik.sk/blog/teuflerin/

patusha282
3. feb 2014

Ahoj, ja mu ich dávam každé ráno o siedmej do mliečka, jednu kvpaku a tiež bol zo začiatku taký akokeby mu nerobili dobre ale už je všetko v poriadku, plačeme len večer, každý druhý ale to sú asi koliky :/

dankako
4. feb 2014

@momoka85 aaale, hadam uz staci tej protikampani...predpisuje sa tisickam mamickam, ja som ho davala svojej predcasne narodenej dcerke v 33tt a uzivala ho do 2r. Teraz ho davam svojej druhej 5 mesacnej dcerke a vsetko v poriadku. Ved keby to bol taky hnus a neviem co, tak by ho nedali ani do obehu. 😉

momoka85
4. feb 2014

@dankako akej protikampani? ja chcem len poradit... Kazdy si dava co chce, ja pisem len svoj nazor. Podla mna ak sa chemia da nahradit prirodnym produktom, tak ho nahradim.... Ani my ako deti sme nebrali Vigantol.

babulina
5. feb 2014

@momoka85 otazka je ci prirodny produkt ma rovnaky obsah vitaminu d ako predpisovany vigantol

franina
5. feb 2014

@momoka85 nebrali vigantol, ale brali sme nieco ine, podobne vigantolu 😕

momoka85
6. feb 2014

@babulina a podľa teba su Nóri blbsi ako Slováci? Generácie to majú odskusane....

babulina
6. feb 2014

@momoka85 to co je za odpoved, som sa ta normalne pytala. dcera ma zdravotny problem a hladam co najvacsi zdroj vitaminu d a je mi to dost jedno ci to bude rybi tuk alebo viganol hlavne aby to malo pozadovany ucinok

kaja73
6. feb 2014

@babulina ryby tuk je dobry brat ked nemas velku potrebu D vitaminu-obsahuje cca 400IU v pol.lyzicke oleja-viac sa nesie brat toho oleja lebo obsahuje aj ine co nie je vhodne navysovat.
400IU je ozaj len zakladna davka,ale ak mate problem tak to nestci.
1 kvapka vigantolu ma caz 600IU a odporucaju sa aj 2, pri problemoch aj 3-4 kvapky-teda tych 1200IU v 2 kvapkach vigantolu nevies prijat v rybom tuku.
Ale na trhu nie je len vigantol,mas aj od jemiensonu kvapky-tie maju 400IU jedna kvapka a aj od myslim Swansonu-to sa objednat cez net a je to nejcistesia a najlepsia forma....
My doma uzivama ryby tuk-ten bez chuti...ale maly dostava aj od jemiensonu v zimnom obdobi.....
http://www.swanson.sk/p/375/vitamín-d3-kvapky tu mas ten swanson..

babulina
6. feb 2014

@kaja73 dakujem za info, my mame predpisane teraz tri kvapky denne vigantolu, idem kuk ten swanson

momoka85
6. feb 2014

@babulina sorry ja som to nemyslela v zlom. Ale myslím si že v každom pripade je pre dieťa aj pre dospelých prírodný vitamín lepší ako umelý, aj ked obsahuje hocikolko IU.

slava76
15. feb 2014

@babulina ahoj. my používame vigantol tiež.. ako píšu mamičky, nikdy som nepostrehla na dieťati nejaký problém a už mám tretie dieťa.. Brávali sme ho do roka, a nakoľko moja stredná ma tiež problém , lekárka jej ho zas predpísala ako 3,5 ročnej a dávam jej ho pravidelne a myslím že pomáha.. Myslím si , že keby vigantol škodil tak by ho nedávalo toľko mamičiek.. Jeden čas už vigantol vymyzol s obehu, lekárky ho nepredpisovali ale zas prišiel, pretože je potrebný pre rast a vývoj dieťaťa..

adriankaaniky
18. feb 2014

Mamičky dávate stále svojim deťom Vigantol?...mne ho doktorka predpisovala pri prvom, druhom dieťati, ale pri treťom už nie...je to normálne? teraz má zdravotné problémy s kĺbamy...myslela som, že sa už asi niečo zmenilo a v dneštnej dobe to už lekári nepredpisujú....ako je to u vás???

gepe
18. feb 2014

@adriankaaniky my ho mame, male je pul roku.

cicimon
18. feb 2014

@adriankaaniky nam stale kaze davat..... ak sa ti nieco nezda pytaj sa dr ci ho treba brat a preco vam ho nepredpisuje - niekedy si dr myslia ze viacrodicky tieto veci ovladaju

cicimon
18. feb 2014

@babulina do coho davas malej ten vigantol?

babulina
18. feb 2014

Iba na lyzicku a vodou zapija

aniv
18. feb 2014

Vigantol - vitamím D - sa vstrebáva len spolu s tukmi /mlieko/. s vodou ho organizmus nespracuje

brumka
18. feb 2014

@babulina ako pisala @aniv vitamin sa vstrebava len s tukom, takze do mlieka,
@adriankaaniky nas sa doktorka kazdu poradnu pyta ci mame vigantol

janulap
18. feb 2014

@adriankaaniky dava,vraj teraz sa uziva uz do dvoch rokov.

@babulina zapit mliekom,nie vodou.

adriankaaniky
18. feb 2014

No super....malý má 15 mesiacov a okolo Vigantolu ani nechodil....najbližšie sa opýtam doktorky, prečo mu ho nepredpisovala....

brumka
18. feb 2014

@adriankaaniky to mal treba sa spytat

magdalenatothova33
21. feb 2014

ahoj,my vigantol uzivame znova.brali sme do 2rokov,maly ma teraz 4,5r. a robili mu testy a zistili ze ma malo vitaminu D tak znova uziva,nakvapkam na lyzicku pridam mlieko a vypije,nemame ziadne problemy