Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

katusha
1. okt 2007

ahoj burina, a davas mu kvapky do mlieka ci len na lyzicku???
my s nimi problem nemame, tak ti neviem poradit 😒
a si si ista, ze je z nich nervozny??? 😕

burina111
autor
1. okt 2007

ahoj, no dávam mu ich do mliečka, odkedy sme ich začali brať, strháva sa mi,zdá sa, že má z nich krče alebo čo...dovtedy sme také problémy nemali. tak, uvidím, skúsim ich na pár dni vysadiť, čo sa stane....možno že to fakt nie je z tých kvapiek

katusha
1. okt 2007

ak mu ich davas do mliecka vecer, nemohla by to byt kolika???
ja neviem, napada ma, skus ich davat v iny cas, napr.rano a uvidis, ci je to z nich 😉

saskarisko
1. okt 2007

ahoj burina,
mi ich davame od 5. dna po narodeni, a problemy s nimi neboli. davame ich na lyzicku do mlieka. je mozne, ze tvoj maly ma koliku, alebo bolest bruska.

nenka83
1. okt 2007

ahojky.aj ja ich malej davam, vzdy vecer.davala som aj kanavit a teraz 3 krat do dna fenistil.no nic sa jej nedeje.a co take papas? skus ty pit feniklovy cajik, mozno ho boli brusko...
baby a nemate niekto skusenost s fenistilom? kvapkam ho malej uz dost dlho, ci je to v dobre a tak.

maminka07
1. okt 2007

ahojte mamicky, mozem vigantol aj kvapkat priamo do flasky do mliecka? alebo len cez lyzicku s mlieckom? je to jedno? Prosim poradte 😕 😕 😕

katusha
1. okt 2007

maminka07, ja si myslim ze to je jedno, ale ked davas priamo do flase s mlieckom, tak to musi dcerka vypit uplne vsetko. 😉

sloboda4
1. okt 2007

ahojte aj ja davam malemu tieto kvapky...velmi tažko mu isli zubky tak mi ich kazala lekarka davat až do 2 rokov. ja mu ich davam vždy večer po kupani...maly otvori pusu a kvapnem dve kvapky...netvari sa ze by mu nechutili...
burina a keby skusis do cajika v inu hodinu...tak overis ci je to skutocne z nich...tak ako radia kocky...

nenka fenistil davam melemu iba vtedy ked mi lekarka povie...ked ma napr. silne sopliky a slzavia mu pritom ocka - upchate dutiny...vraj preto mu to davam, aby ho tak nesvrbel noštek vo vnutri...a vraj to deti aj trooosicku uspava...

katusha
1. okt 2007

sloboda4, neviem ci sa môze davat vigantol do cajika, ale mama mi vravela ze nie. najlepsie je davat do mliecka 😉

monca301
1. okt 2007

ahoj. Ja davam tiez malemu kvapky do vecer do mliecka. Ked som kojila tak som si odsala mlieko na lyzicku a pridala kvapky. Nemame s tym ziadny problem. 🙂
Tiez si myslim, ze to moze byt kolika. Cvic s nozickami a natieraj mu okolie pupka proti smere hodinovych ruciciek flatulinom. Kupis ho v kazdej lekarni. Pomoze aj feniklovy cajik. My sme si tym presli, tak viem ake to je.

sloboda4
1. okt 2007

katusha, ja netvrdim...ja som davala iba kvapky a maly ked chcel tak zapil a ked nie tak nie 😉 ale nic mu nebolo
a s tym mliekom je to u nas problem, david totiz razantne mlieko odmieta...ci ochutene al. neochutene ☹

melory
1. okt 2007

mozes dat do mlieka ale musi celu davku vypit.

inak to je ostara myslet nas to kazdy den.

maminka07
1. okt 2007

S KANAVITOM mate ake skusenosti? 😕

loren
1. okt 2007

s vigantolu to isto nema ,a ja sa priznam zabudam ich davat obcas 😒

mimma
1. okt 2007

Sloboda4, ak odmieta mlieko, daj mu to napr. na lyžičku s obedom, aj obed obsahuje tuky/keď sa tam vyvarí mäsko alebo pridáš troška obyč. masla/.Vitamín D je rozpustný v tukoch, preto sa nemá podávať s čajom, lebo sa nevstrebe.

anka11
1. okt 2007

Ahojte,

ja maličkej iba nakvapkám do úst kvapky - vigantol, a to niekedy ráno inokedy poobede, alebo večer, kedy mi to príde na rozum. A kanavit je načo?
My také nemáme?

Anka

femmefatale
1. okt 2007

ahoj, ja dávam malému po kúpaní každý večer (okrem víkendu) 2 kvapky rovno do úst.. a až potom ide papať Nutrilon z fľašky - ale nie hneď - tak o 5 minút 😉
rovnako dávam Kanavit - raz mesačne 2 kvapky spolu s Vigantolom.. a nikdy mu nič nebolo, rovnako to bolo pri staršom synovi.. spí mi celú noc 🙂

pipi1211
1. okt 2007

no mne sa obcas stane ze na to niekedy zabudnem 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

nikeske
1. okt 2007

my davame tiez vigantol /ale je aj infadin/, proste sa to musi, bez pardonu kazde mimco...je to vitamin rozpustny v tukoch, ako pise mimma, takze najlepsie v mlieku...
/napr.sa nesmie podavat na lyzicke, lebo sa na nu "prilepi" a nedostane sa kam, ma.../

kanavit sa berie len do 6.M, vigantol do 2 R.

inak burina, to co popisujes je skor "normalna" kolika, ktora zacina tak v cca 3-4 tyzdni, s vrcholom v 6.tyzdni, vola sa sice trojmesacna, ale my sme ju mali do 6. M...ale to uz je na inu debatu.... 🤐

pipi1211
1. okt 2007

no a ked sa nesmie davat na lyzicke ako to mam tad malej ked kojim a z flasky mi moc nechce pit....??????

livka299
1. okt 2007

ja som v lete malemu D - cko nedavala, lekarka povedala ze telo si vytvori zo slniecka, a teraz ked ho mame menej dala mi vacsiu ampulku a to ma asi na 3 mesiace. Mam pokoj s kazdodennym kvapkanim...

maminka07
1. okt 2007

pipi1211 pri kojeni jej kvapni do otvorenej pusinky tie kvapky a mas to vyriesene 😲

katka76
1. okt 2007

pipi, ja davam na lyzicke a odstriekam si tam par kvapiek mliecka, zamykam a dam, potom malu nakojim. nie na lyzicku len kvapky, lebo su olejove a zle z nej samotne schadzaju 🙂

andreafa
1. okt 2007

mne hovorila dokina, ze vigantol kludne aj na lyzicke s troskou odsateho mlieka... kanavit sa nema davat, ak je babo na umelom mliecku, lebo UM uz vitamin K obsahuje, kdezto materske nie. ja malej davam vigantol vzdy rano do flasky, kedze uz nekojim. a ked som kojila, som davala na lyzicku.

monika1
1. okt 2007

ja kvapkam Vigantol aj Kanavit priamo do pusinky a hned nato kojim,aby to zapil mlieckom kedze su to vitaminy rozpustne v tukoch 🙂 a malinky uz krasne otvara pusinku a prehltne 😵

veronikap
1. okt 2007

my už kanavit neberieme, vigantol áno.. a tiež naň niekedy zabudnem.. alebo keď viem, že bude svietiť slniečko a ideme von, tak jej ho nedám schválne, keďže jej slniečko pomôže si ho vytvoriť 😉 keď som kojila, tak som odsala pár kvapiek na lyžičku a teraz keď nekojím, tak kvapnem na lyžičku pár kvapiek z fľašky,keďže nie vždy vypije všetko
ale určite by som to nepodceňovala, vraj z nedostatku vitamínu D je často krivica 😖

zuzana76
1. okt 2007

a co je teda lepsie? kvapkat kvapkye priamo do pusinky pred kojenim, ci na lyzicku, je pravda, ze na tej lyzicke sa prilepia a neviem ci zlizne naozaj vsetko, ale mne lekarka kazala na lyzicku 2 kvapky Vigantolu s 3 kvapkami MM

mimi109
1. okt 2007

burina my sme vybrali uz 3 flasticku 😀 a neak som nepozorovala ze by to malej uskodilo mam na mysli dake vedlajsie ucinky

nebude mat maly koliku? nemyslim ze by mu vigantol sposobil bolest bruska

zuzana76
1. okt 2007

ani nam nesposobuje bolesti, akurat malemu nechuti, ked mu ich len tak kvapnem do ust bez mliecka

kutina
1. okt 2007

ja tiež dávam pred papaním na lyžičku 2 kvapky do MM, problémy nemáme