Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

viva7
14. jan 2013

ahojte maminy, chcem sa opýtať, keď dávam malému vigantol 2 kvapky na lyžičku dám do pusy a hneď na to mu dám zapiť mliečko z flašky má to aj tak účinok???dakujem pekne

minik131
21. jan 2013

@sloboda4 ahoj,mne doktorka povedala že to nemá žiadny význam kvapkať priamo do pusy,lebo aj my sme to tak robili a to len preto,že vigantol sa rozpúšťa len výhradne v mliečku

ustrachana
22. jan 2013

@viva7 nie nema, tak som to robila zo zaciatku a vysledky sme mali katastrofalne, musis to dat na lyzicku a kvapnut tam par kvapiek mlieka

paulushqa
20. apr 2013

ahoj chcem sa opytat moja mala berie tie kvapky vigantol a predpisali nam aj infacol moze sa to davat spolu?lebo obidvoje ma brat pred papanim a neviem ci jej ich mozem zmiesat alebo dat oddelene....

elise
20. apr 2013

@paulushqa vigantol 2kvapky na lyžičku v odstreknutom mliečku a infacol potom z kvapkadla

xfdzr
13. máj 2013

KAPKY JSOU FAKT DOBRÍ

kikiii76
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkanika
12. nov 2013

my berieme 2 kvapky denne..vsetko ok.

maribell
12. nov 2013

ja to malemu davam priamo do flasky s mliekom .. 🙂

momoka85
25. nov 2013

My používame rybí tuk - namiesto Vigantolu z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný tento vitamín! V UK sa vyskytla krivica...v dosledku nedostatku vitaminu D.
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku. Malemu to chuti, nie je s tym ziadny problem.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

egiginka
2. feb 2014

Neviete mi poradit, cim prirodnym nahradit vigantol? u narodeneho babatka??? alebo niecim menej chemickym ? dakujem

gepe
2. feb 2014

@egiginka prirodne slunickem, chemicky jakoukoliv formu vit. D. Vcetne Vigantolu.

lusina
2. feb 2014

@egiginka skus toto, velmi to chvalia, je to nahrada vigantolu. http://www.swanson.sk/p/375/vitamín-d3-kvapky skus pogooglit alebo sa pridaj do skupiny zdravie z prirody, dozvieš sa tam kadejaky prirodne nahrady chemickych liekov. 🙂

egiginka
2. feb 2014

@lusina , dakujem tieto kvapky sa mi pozdavaju🙂 a nahodou nevies, kde sa daju zakupit, lebo nie su na sklade, tak ci to nahodou nemaju v lekarni , alebo niakych bio veciaciach???

babulina
2. feb 2014

Baby ako u vacsich deti ?do coho kvapkat vigantol? nasa uz ma 6 rokov 😒

zuzka_skolkarka
2. feb 2014

@egiginka swanson alebo jamieson,a najprirodnejsie je vela v lete na slniecku bez kremu a vystaci si so zasobami aj v zime 🙂

careamell
2. feb 2014

@babulina Moja dcérka má 9 a každý deň jej dávam rybí olej od Nutraceutiky s vitamínom D. Nečítala som diskusiu, možno tu bol spomínaný, ale za seba môžem povedať, že dcérka je chorá minimálne, raz za rok má nádchu a to vieme vyliečiť ihneď. Veľa vitamínu C, naparovanie nad morskou soľou, tymiánový kúpeľ, veľa spánku a za deň je fit. Teraz sme to riešili, a ako vravím, má veľmi dobrú imunitu, aj počas chrípkových prázdnin bola vždy zdravá...

sharlotta
2. feb 2014

@egiginka v lekarni dostat aj od Jamiesona. My mame tie. Vigantol uz by som do mojho dietata viac nedavala.

dankako
2. feb 2014

@babulina ja davam Vigantol do mliecka, uz sme na UM, tak rozrobim mliecko a sup 2 kvapky kazdy den, dava sa do 2 rokov.

momoka85
2. feb 2014

@egiginka ja odporucam prirodny ryby tuk Mollers olej z Norska, kukni si na bazosi ho najdes za dobru cenu. My ho berieme uz rok cela rodina 🙂

jankaba1
2. feb 2014

Ahoj, ja davam Vigantol vecer pred spanim priamo do pusy. Mala sice mala 2r v novembri , no davat ho mozem do aprila.Potom mozem davat jamieson omega 3 gummies.

careamell
2. feb 2014

@momoka85 Ten je super, tiež sme ho užívali 🙂

babulina
2. feb 2014

@careamell a ten rybi olej ma taky isty obsah vit d ako vigantol?nasa dcera ma dost zle vysledky z krvi teda hladinu vitaminu d tak nechcem jej davat menej, jamieson je napriklad slaby odvar vigantolu ak sa nemylim ma asi 5krat mensi obsah vitaminu nez vigantol, ale dakujem za tip idem to vygooglit

katy2
2. feb 2014

@jankaba1 priamo do pusy nema ZIADNY efekt... rozpusta sa len v mlieku

josefina79
2. feb 2014

Vigantol se musí dávat s mlíčkem? To je poprvé , co to slyším :(. Doktorka mne na nic takového neupozornila, dávám mu to na lžičku a rovnou do pusinky.

katy2
2. feb 2014

@josefina79 jednoznacne... to co mas za dr. ze na to neupozornila 😕 bez mlieka je bez ucinku.... rozpusta sa len v mlieku

katy2
2. feb 2014

@josefina79 na lyzicku nakvapkaj mlieko a do toho vigantol

momoka85
2. feb 2014

@katy2 @josefina79 precitajte si pribalovy letak a hlavne mozne neziaduce ucinky! ja by som to svojmu dietatu nedavala! Je to iba marketing a biznis - žiaľ!

momoka85
2. feb 2014