Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

jasminet
7. okt 2010

@elvera na nete som nasla cenu 1,57€ s tym, ze to preplaca poistovna. takze predpokladam, ze by tych 1,57 mal stat aj bez receptu...

elvera
7. okt 2010

@jasminet dakujem si zlata, som z dediny a ked si predstavim, ze mam maleho pobalit do auta a ist do mesta k doktorovi, kde je kopec chorych deti, len kvoli jednemu receptu, tak to 1,57 eura mi vazne nestoji zato. dakujem este raz, skocim sa kuknut u nas do lekarne, ked pojdeme za chvilocku vonka.

jasminet
7. okt 2010

@elvera ale to je len moj nazor, ze to tolko stoji 🙂 ja skusim poobede ist do lekarne ci mi ho predaju, ked nie, tak si pojdem pre recept buduci tyzden...

elvera
7. okt 2010

jasne, neboj, skocim sa pozriet do lekarne, tu mame aj my na dedine, tak uvidim, este raz dakujem a napisem, ak budem vediet

ajka82
7. okt 2010

uz je vigantol v lekarnach...teda aspon tam kde my sme boli uz maju...dnes sme dostali u Dr. recept a mame ho doma 😉
lekaren v poliklinike na mytnej v BA

jasminet
7. okt 2010

@elvera mam ho, bez receptu stal presne 1,57€ 😉
balenie je ine, ziadna pipetka na kvapkanie, ale take to klasicke umelohmotne kvapadlo zapustene do flase co byvalo na vsetkych liekoch tekutych

stacinka
8. okt 2010

@pipussa Ahoj, to s tym pasom bohuzial nie je blbost. Hladali sme to aj v zakone a bolo to tam. V rakusku sice nemusi byt priama kontrola na hranici, ale nedajboze sa nieco stane (buracka, kradez, uraz) a pride policia, ktoru budu zaujimat aj vase doklady. Alebo vas len tak namatkovo niekto zastavi. Ta sanca, ze vas skontroluju je sice mala, ale ak sa tak stane, co urobis?

irise
8. okt 2010

Niekde som uz citala, ze maminka s dvoma detmi dostala pokutu, ze nemali pasy,musela sa vratit domov,uz jej neostalo na nakup 😒 , vsetko minula na pokuty

takyja
8. okt 2010

Dámy, jak vypadá nový Vigantol - zvenku je balení stejné? V ČR bohužel jen na recept, chjo..

smarti
8. okt 2010

Dnes mi dr. predpísala a hneď som ho vybrala. vyzerá tak ako ten predchádzajúci, ale nemá kvapátko, kvapká sa priamo z fľaštičky ( tak ako napr. kvapky proti kašľu )ˇ. Asi pred 5 rokmi to bolo to isté, to až potom vymysleli to kvapátko. Ináč v lekárňach ho aj u nás ešte veľmi nemajú.

takyja
12. okt 2010

Damy, muzete mi nektera prosim napsat, ve ktere lekarne (i s adresou) Vigantol maji? Poslu tam nekoho z CZ. Diky moc!🙂

cicimon
12. okt 2010

@takyja ja som ho dostala vcera v lekarni v Kauflande v petrzalke,BA, ale je to na recept

mates22
12. okt 2010

ahoj, tak jsem taky zjistila, že je jen na recepr - logický by mi přišlo výměna kus za kus - proč mám zase platit za recept? No asi proto, že nechci, aby moje dítě dostávalo karcinogenní svinstvo z něčeho, co mu má pomáhat.

takyja
15. okt 2010

@cicimon Děkuji! Nakonec se výlet do Blavy nekoná, mají už i v Praze. 😉 Ale ještě jednou díky (taky to tak být nemuselo!). 😉

lanka
15. okt 2010

tak já teda vigantol koupila minulý týden za plnou cenu bez receptu nikdo ho po mě nechtěl a stojí to tak cca 40Kč.

maryanna
15. okt 2010

@lanka fíha, ja som dostala vigantol na recept doplácalo sa asi 6 sk, bez receptu stojí okolo 80 sk

sisamato
15. okt 2010

@stacinka ahoj, dnes mi dosli tie tabl., no su od firmy Merck...tak neviem preco je kvapalna forma ako pises od inej firmy ked nazov je rovnaky...

stacinka
16. okt 2010

@sisamato neviem teraz o ktorom lieku pises 😒 my mame Oleovit D3 kvapky a nie su od Mercku. nechcem ist buntosit malu do izby aby som sa pozrela na nazov vyrobcu, ale viem, ze tOleovit od Mercku nie je.

sisamato
17. okt 2010

@stacinka ahoj, trocha soms a sekla, sory, je to tabl. forma vola sa Vigantoletten 500 I.E....davam jej to rozpucene do UM...

mates22
18. okt 2010

@lanka a kde si ho koupila bez receptu?

nevíte někdo, jestli to jde bez receptu někde v praze nebo mladé boleslavi?

lanka
18. okt 2010

Tak ty dvě města netuším. Já to koupila v Brně Kr. poli

stacinka
18. okt 2010

@sisamato To nic🙂 Hlavne, ze uz mas liecik🙂

akika722
18. okt 2010

ahojte baby sorry že sa vam sem pletiem,potrebovala by som poradiť...synček dostal tu jednorazovku kedže nebol vigantol,ta čo je na 3 mesiace,no kamaratka hovori že videla v damskom magazine na stv že aj tak treba babu davať vigantol,aj počas tych troch mesiacoch,,,no naša dr,mi ho chce predpisať až v decembri...neviete či je to fakt potrebne?diky

mata1976
18. okt 2010

ahojte baby, nemate nahodou info, kedy dorazi vigantol do Kosic 🙂 🙂 🙂

berus222
4. nov 2010

ahojte baby. mam mozno trosku blbu otazku, ale ten novy vigantol je taky isty ako bol ten stary iba bez kvapatka? lebo som zacala davat malemu novy vigantol a od vtedy mi cele doobedie hnackuje. pri starom mi to nerobil.

alexandrah
4. nov 2010

akika722 - ahoj, kamoska ma asi pravdu, aj ja som ten damsky magazin videla, a vigantol je fakt velmi potrebny, ak nechces, aby malo tvoje babo trvale nasledky, krivicu, a podobne, zmeny na kostiach ... ak lekarka nechce, zmen ju, alebo jej pohroz, ja neviem, ale je to fakt zivotne dolezite, ho brat!!!!! pripadne nech si dostuduje, koza, ked nevie take zakladne informacie, ak uskodi babatku, uz ti bude potom neskoro ...!!!

ewana73
5. nov 2010

@akika722 ak dostal jednorazovu davku,vigantol by som zatial urcite nepodavala z dovodu predavkovania.ja som damsky magazin videla a nic take som tam nepostrehla,ze aj jednorazovu davku aj denne vigantol,ved ty mas trojmesacne babatko tak to by bolo asi vela na neho aj aj,tym by si skor poskodila.

akika722
5. nov 2010

@ewana73 😉 ďakujem

zuzkanik
6. nov 2010

@burina111 ahoj, prave vcera som otvorila na temu Vigantol diskusiu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vigantol-moze-uskodit/

burina111
autor
6. nov 2010

@zuzkanik ahojky, no ak chceš, ip, pýtaj sa, my sme nahradili tie hnusné vigantol obyčajnými kapsulami vitamínu D každé tri mesiace..a deti su spokojné..aj dcére to teraz dávam...určite sa nemýliš..je to tak....aj mne dr. neveril, nikto, tak som to synovi nedávala a bolo mu dobre, pri malej teraz to isté..hned po jednom dni som prestala, keď som videla, ako sa trápi..a dám iba Dčko a bude....ak niečo, IP 😉