Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

helen
4. nov 2007

Ahojte,
moja doktorka tvrdi, ze Vigantol aj Kanavit ma zmysel podavat iba do lyzicky s materskym mlieckom (alebo do flase), pretoze je to vitamin, ktory sa rozpusta iba v tukoch (tusim ma pravdu, ak si dobre spominam na stredoskolsku chemiu 😀 ) a iba taky sa vstrebe, inak podavany (v cajiku, priamo do pusy) nema vobec zmysel.

lusiana999
3. dec 2007

Ahojte ako často dávate kvapky Kanavit babatkám môj malý má 2 mesiace a dávam mu ich raz za mesiac 2 kvapky a kvapky vigantol dávam každý deň 2 kvapky

mimakro
3. dec 2007

Preto sa dávajú dve kvapky, lebo sa ráta so stratami pri podávaní. Vigantol sa zásadne dáva spolu s mliekom, žiadne kvapkanie do úst. Dôsledky zlého podávania sa zistia až neskôr, rachitída predsa nevznikne za pár dní. Pediater povie, koľko kvapiek. My dve denne okrem víkendu. Podáva sa prvý rok a potom ešte do troch rokov v zimnom období. Kanavit sa podáva LEN dojčeným deťom do 6 mesiaca(prvý mesiac jedna kvapka týždenne, potom jedna kvapka mesačne). V UM sa K vitamín nachádza.

jujka
3. dec 2007

Ahojte, má niektorá z vás skúsenosti s kvapkami a maltofen? a bolia od toho detičkám brušká?

renuska1
3. dec 2007

ahojte mi davame vigantol na lyžičku s mliečkou každý deň dve kvapky ale víkend nie a kanavit mi vôbec nedávame

evunka1
5. dec 2007

ahojte vigantol mi davame tiež 2 kvapky rano na lyžičku do mliečka, a kanavit raz mesačne 2 kvapky, mala bola pred mesiacom chora mala kašlala aj dosť soplila tak mi povedala pediatrička aby som jej nasledujucu davku dala kanavit 4 kvapky. teraz sme už davali zase len 2 kvapky

funilieta
7. mar 2008

ahojte, ja neviem ci sa moja doktorka zabudla, ale mala ma 5 tyzdnov a este jej nic take nepredpisala. Mam sa jej na to opytat?

ena
7. mar 2008

funilieta: urcite sa jej na Vigantol opytaj a pokial je mala len kojena, tak aj na Kanavit.

tribitka
7. mar 2008

jujka, ja dávam malej 2krát denne Maltofer, malú po nom dooooosť zapeká... ale fenyklový čaj jej pomáha.
no a berieme aj Vigantol ako sa tu píše a raz za mesiac Kanavit...

susik77
7. mar 2008

baby, te vigantoil sa dava aj detom na UM?

froschka
7. mar 2008

mimakro mne lekar povedal ze Vigantol priamo do pusinky nakvapkat...
neviem aky v tom je rozdiel ci v mliecku na lyzicke alebo vo flaske ale idem na to logicky...

podanim priamo do pusinky sa vstrebe slinami do tela rychlejsie ako prechodom cez pazerak do zaludka a tam sa az zacne vitamin uvolnovat...

sue
7. mar 2008

Froschka, áno môže sa aj priamo do pusinky, ale tesne pred kojením...

kili
7. mar 2008

froschka, tak to nie je. neodporúča sa ho dávať do nejakej nádoby, lebo je mastný a tak by sa nalepil na steny a dieťa by nič nezjedlo.

froschka
7. mar 2008

kili no aj ty mas pravdu 😉

ena
7. mar 2008

froschka; to mlieko podtrebuje vigantol na to, ze je to vitamin D a ten je rozpustny v tukoch, teda aj v mlieku.. a do flase ked ho das, babo nemusi vypit cely obsah flase a ako pise kili, ostane ti to aj po stenach a kedze davkovanie je len 2 kvapky, tak k babu sa z toho potom vela nedostane.. takz elyzicka a v nej mlieko a do toho nakvapkat vigantol je najlepsie riesenie..

sussik77: ano, vigantol vsetkym detom, aj tym na UM

ena
7. mar 2008

aj tu je debata o kanavite a vigantole http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=27203

mata79
7. mar 2008

Maminy, mne doktor povedal, ze Vigantol mam kvapnut malemu na lyzicku do mliecka.
Tak mu ho podavam od narodenia.
Myslite, ze mu celych 10 mesiacov ostava na lyzicke: 😅

alami
7. mar 2008

mata - keď dáš na lyžičku najskôr mliečko a do toho vigantol, drží sa hore na mlieku, takže si myslím, že ho dieťatko isto prehltne. Ak si dávala dole a potom mlieko, mohlo zostať na lyžičke nespapané. Ja dávam rovno do pusy počas kojenia - odtiahnem sa, kvapnem a pokračujeme v kojení

burina111
autor
7. mar 2008

ahojte kočky. no tak ja som tuto temu založila, lebo sme mali s malým hrozné problémy. a poviem vám, už aj doktor priznal a potvrdil, že to bolo z tých kvapiek....proste su detičky, čo ich neznesú.......my sme sa s malým trápili, zvracali, hnačkovali, mal zápchy, krče...........no katastrofa..dr. stále dookola že ešte skúste, skúste, že si na to zvykne........ale nezvykol..........skôr by som povedala, že sa to mínalo účinku, keď vyvrátil kvapky aj čo spapal....tak sa doktor umudril, videl že to zrejme takto nepôjde a predpísal nám normálu jednorázovú kapsulu vitamínu D. to je taký olejček, to som malému vystrekla do pusky, zapili sme mliečkom...nemal z toho žiadne problémy. vystačí nám to na tri mesiace a potom to zas zopakujeme....tento vitamín sa uvoľnuje počas celých troch mesiacov. viem, že VIGANTOL je lepší, lebo vitamín babo dostáva v pravidelných dávkach každý deň. ale u nás je určite lepšie aspoň taký prísun, lebo z toho denného teda veľa nebolo...a keĎ to stačilo nám a naším mamkám....to píšem iba pre dalšie maminky, ktoré by mali problémy ako my a nikto im neveril, že je to z tých kvapiek.....nakoniec to aj sám doky potvrdil....

monikazv
7. mar 2008

nam zistili ze ma tohto vitaminu nedostatok a ked sa pytala dokyna ako mu ho davam som povedala do flasky mlieka a povedala ze mu ho mam davat lyzickou lebo takto sa po flaske pomasti a ostane na nej tak mu ho odvtedy kvapkam rovno do pusy aby som mala istotu.myslim vigantol.

lusil2005
7. mar 2008

pocujte, ja jej to vzdy nakvapkam do pusy a potom ju nakojim 😕 vadi to?

jahodka11
7. mar 2008

lusil ked som len kojila, aj ja som to tak robila 🙂

lusil2005
7. mar 2008

ale ja uz aj prikrmujem ☹ dufam ze som nieco nepokazila

jahodka11
7. mar 2008

ale nie a ako by si mohla? aj kamoska to tak robi, mi to poradila...teraz mu to uz davam aj na lyzicku, kedze papa nutrilon

elinka27
7. mar 2008

no to mi je zasa novinka mne nikto nic nepovedal a ja to davam malemu do flasky s mliekom,teda ale robim to tak,kedze mame viac vitaminov,ze mam dve flasky, do jednej dam lieky a rozmiesam v troske mlieka a v druhej ma uz iba ciste mlieko 😲

pappo
8. mar 2008

burina to vazne mal to vsetko maly z vigantolu? boze prave patram preco je mala nespokojna tak dufam, ze to nema z toho.
ja detom davam vela vitamoniv mozno im to fakt zatazuje brusko, co myslite? cebion, viganto, pyrodoxin , k vit. acidun folikum, a meltofer sakra tolko liekov neberem ani ja 😒

pappo
8. mar 2008

V nemocnici davali vigantol do mlieka na lyzicku pred jedlom , takto davali vsetky vitaminy len v iny cas , ale niektore aj do vody ale vzdy na lyzicku alebo striekackou.

lusil2005
8. mar 2008

a aky je v tom rozdiel? 😕 ved v brusku sa to aj tak rozmiesa nie? mne kazala detska dat do pusy a zapit mlieckom.

veverca
8. mar 2008

Vitamin D je rozpustný v tuku, preto sa musí dávať s mliekom(to obsahuje tuk). Ja ho dávam tiež do pusy, tesne pred kojením. Malej vyšli prvé zúbky v 3,5 mesiaci a doktor povedal, že vidieť, že dávam dobre Vigantol 😀 , ale nepýtal sa ako presne.

lusil2005
8. mar 2008

aj nasej tak nejako vysli prve. v den stvrteho mesiaca som jej objavila nahodou obidva dolne prerezane. teraz uz ich ma osem 😅 takze aj ja davam dobre??? 😀