Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

zuza.m
3. dec 2008

no ste ma dobre naplašili.zo začiatku som to davala na lyžičku ale bolo všade tak som sa rozhodla davat do mlieka.ale začal mi štrajkovat a nechavat mliečko.bala som s aže tie kvapky ostavaju na povrhu a ked nevypije všetko že ostavaju vo flaši.tak som začala davat do čaju lebo ten vypije.asi sa radčej vratim na tu lyžičku ale aj tak neviem ked mi to bude prskat čo bude lepšie.každa ma inu skusenost ako vidim tak že neviem.

yasmina
3. dec 2008

Ja mam predcasne narodene dvojcatka...a mame davat do jedneho roka a dvoch mesiacov...davam len do mliecka lebo vitamin D je rozpustny len v tukoch...s cajom to nema ucinok...a davamm do mlieka do flase...aj ked sa trochu necha ziadna tragedia ved to dostava kazdy den...tak mi povedala nasa lekarka...

pietra
3. dec 2008

zuza.m, bolo obdobie, kedy mi mala tiez vyprskavala z lyzicky mlieko s vigantolom. Riesila som to potom s asistenciou manzela, nachystala som lyzicku, malej dala pit z flase, v jednej chvili flasu vybrala, manzel supol vigantol a zas som vratila flasu.

marianeta
3. dec 2008

tak tu citam,ze do mlieka a ja davam do caju 😕 vadi to moc?

fifinna
3. dec 2008

aj ja davam od narodenia do caju, a pritom mi vzdy v lekarni povedia, ze davat do mlieka, ja som si myslela, ze to je jedno. 😅

pietra
3. dec 2008

marianeta, fifinna, snad vam to niekto vysvetli lepsie ako ja, ale v podstate ide o to, ze vigantol, teda vitamin D patri medzi vitaminy rozpustne len v tukoch, takze aby ho telo vedelo prijat, musi byt prijaty s tukom, pri malych detoch s mliekom. Caj nie je tuk, preto sa v nom nerozpusti a tym padom ho ani telo neprijme

ale neviem, ako to je, ak sa poda v caji a hned za nim nasleduje kojenie 😕

daisy33
3. dec 2008

je pravda co hovori pietra. je to vit. D, rozpustny v tukoch, cize treba davat s niecim kde je tuk, napr. v mliecku - mliecny tuk.

zuza.m
3. dec 2008

no ale ked tak pišete že je to rozpustne len v tukoch tak ako to prijme ked mu to dam bez všetkeho?v tedy to telo prijme?lebo tak niekto radil že nakvapkat rovno do pusinky.a tak som to dnes skušala 4kvapky hocikde na lici a v pusinke nič. 😠 .

iva211
3. dec 2008

My sme dávali od začiatku na lyžičku 2 kvapky vigantolu a doliala som pár kvapiek mlieka, trochu premiešala a šup do pusy. Malá sa na to vždy tešila lebo vedela, že po lyžičke bude mliečko na dobrú noc.

greguska
3. dec 2008

my dávame tiež každý deň 2 kvapky, zo začiatku sme to riešili lyžičkou, ale potom mi to bolo pohodlnejšie nakvapkať rovno doúst. samozrejme vždy niečo skončí aj na líčkach, ale neva 😉 určite to treba dávať s mliečkom, ako tu už bolo spomínané, inak sa ten vitamín v tele nevstrebe. my teda postupujeme tak, že vytiahnem prsko, malý otvorí pusu, šupneme 2 kvapky a rýchlo ide cuckať.

daisy33
3. dec 2008

ja som tiez robila tak, ze som nakvapkala do pusinky a potom sme cuckali. teraz som zacala davat na lyzicku s kasickou, tam by mal byt tiez tuk z mliecka, lebo tiez sa nam niekedy podarilo kvapnut na lycko a zaroven som sa bala aby som jej nenakvapkala viac ako je treba.

skrecok
4. dec 2008

ja davam malemu vigantol rovno do pusinky a hned mu ponuknem prsnik...presne ako greguska. 😉

endrixa
4. dec 2008

hmmm..tak tu citam ze vsetci davate 2 kvapky...aj my sme zo zaciatku brali dve ale po case nam lekarka kazala davat styri, pretoze nas maly je dost velky...este nema 5 mesiacov a ma cez 9kg a dlzku 74cm...stretli ste sa uz niekto s tym? maly znasa vigantol v pohode...papame ho z lyzicky a myslim ze kvapku tam furt este necha...bo to nechce poriadne sklznut z lyzicky...

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daskak
4. dec 2008

ahoj endrixa.. aj my mame 9 kg a 76 cm... a vigantol jeme 2 kvapky

endrixa
4. dec 2008

ja len dufam ze mu to neskodi...ked berie tie styri kvapky...i ked lekarka vravela ze to preto ze tak prudko rastie...no ale i tak mam trochu obavy...a aj z toho akeho budem mat doma chlapa ked bude mat tak rok...uz ho asi ani neunesiem.. 😀

fifinna
4. dec 2008

ja tiez vzdy hned maleho po kvapkach nakojim, tak dufam, ze aj za ten rok z toho nieco mal, ked som to davala do caju. A to mi vzdy v lekarni povedali, ze do mlieka a ja som si myslela, ze to preto, ked kojim, aby som nemusela davat caj, sprosta 😠 , Vcera som skusila nakvapkat do mlieka a to sa vnom fakt stratilo. Ked som to nakvapkala do caju, tak to tam plavalo a lyzicka ostavala mastna. No pri druhom dietati budem mudrejsia.

euphoria
4. dec 2008

Ja davam od narodenia dve kvapky na malu lyzicku a sup do pusinky.Lyzicku este oblize a hned potom kojim.Myslite ze to nie je dobre???

leishmania
4. dec 2008

vsetci dr hovoria ze sa ma nastriekat mliecko na lyzicku, na mliecko nakvapkat vigantol, a takto podat...takto sa dostane cela davka babatku...

v ziadnom pripade nie s cajom vodou....

tessie
4. dec 2008

ahojte, my tiež dávame 2 kvapky Vigantolu každý deň a nasjskôr si nakvapkám mliečko na lyžičku a do toho kvapnem kvapky. Doktorka ma vyslovene upozornila, že je to rozpustné v mlieku a preto sa to musí takto podávať.

zuza.m
5. dec 2008

endrixa ked si rozbališ letačik tak tam je davkovanie.je tam určite rozmedzie tak že si myslim že by mu to nemalo uškodit a pišeš že aj tak tam niečo na lyžičke necha.horšie by bolo keby ho mal malo.to by mohol dostat krivicu.

szivem
5. dec 2008

ja som vigantol nakvapkala malemu priamo do pusy.Nikdy mi nikto nehovoril ako sa to ma podavat a mne tento spôsob prisiel najlepsi,su to len 2kvapky a tak ich ma v puse a nemusim sa bat zeby ich vyplul.Teraz ma Mario uz 18mes.berie lieky na epilepsiu a tak si sam navykol ze mu tabletky rozpolovickujem a on ich bez problemov prehltne a dokonca nechce ani zapit

endrixa
5. dec 2008

uf....zuza.m ...to si ma teda s tou krivicou vylakala...popravde ten letacik som uz vyhodila...takze sa v tom nezorientujem...no a nasej lekarky sa nebudem pytat, ci sa nahodou nesekla a nedavame mu toho vela...ale sem-tam aj zabudneme 🤐

emik18
6. dec 2008

ahojte mna dr. vyslovene upozornovala ze tie kvapky mam davat do mliecka..pretoze je to vitanim D a ten je rozpustny len v tukoch..takze inak to nema vyznam podavat ich!!

stvura
7. dec 2008

Ahoj, no mi davame kvapky ako tessie, na lyzicke v mojom mliecku. Maly ked oblizne lizicku polovica tam urcite ostane... 😵
Ozaj, pomahaju vlastne tieto kvapky niecomu? Mas maly je bleducky ako sniezik, kvapky davam pravidelne, 2x za den mame prechadzky, ak sa da robim mu masaze na slniecku, no nebadam ziadny vysledok {obaja s mazelom sme sice svetle typy, no nie az tak ako drobec}.

pinco
7. dec 2008

ahojte, toto som našla v jednom múdrom článku, čo píše MUDr. Vicianová... Inak my dávame teraz tri kvapky, lebo mi detská lekárka povedala, že má malá mäkké kosti na hlavičke, tak sme o jednu kvapku zvýšili...

"Vitamín D
Materské mlieko obsahuje pomerne malé množstvo vitamínu D. Za normálnych okolností je u dojčených detí hlavným zdrojom tvorby vitamínu D slnečné žiarenie. Slnečný svit a ožiarenie kože je v našej zemepisnej polohe zanedbateľné od októbra do marca. Podávanie vitamínu D ako prevencie rachitídy je preto v našich klimatických podmienkach nevyhnutné.
Od 14. dňa života sa odporúča dojčeným deťom a rovnako aj deťom na umelej výžive denne 400 - 800 IU ( medzinárodné jednotky ) vitamínu D. U nás podávame vitamín D3 - Vigantol olej jeden raz denne 2 kvapky, ak neurčí lekár inú dávku. Vitamín D je zo skupiny vitamínov rozpustných v tuku. Preto najprv dáme na lyžičku materské alebo umelé mlieko, potom 2 kvapky vitamínu D a tak ho podáme dieťatku. Nakoľko nie je rozpustný vo vode, nemôžeme ho podávať v čaji. Nesprávne je aj podávanie vitamínu D do celého objemu dávky umelého mlieka vo fľaši.
Vitamín D podávame celé prvé 2 roky života, niektorí autori ho odporúčajú podávať aj v 3. roku života počas zimného obdobia."

najjulinka
8. dec 2008

Fíha.. no nám dala lekárka flašku vigantolu a povedla, že to má brať... A som to brala tak, že len tú jednu flašku vziať a koniec... 😨 Skončili niekedy na jar.. cca v roku.. .možno trošku neskor... potom bolo leto a bývali sme fakt vela vonku... ale teraz na zimu mám podla toho dávať zas asi...??? No fíha...
Teraz fakt neviem.. však my sme ako deti také nič nebrali... a sme OK... nechcem nič zanedbať, ale zas či to je taknutné...

najjulinka
8. dec 2008

A aj v umelom mliečku vitamín D je... tak snad by to malo stačiť...