Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

ewana73
30. sep 2010

@gabika7706 tiez suhlasim,to si vystihla 😉 .my sme boli vcera u doky na poradni a prve co sa ma opytala,ze ci som zaregistrovala info o vigantole,ze jednoznacne nedavat !! ze pockat na ove balenie,resp. vysvetlila,ze by sme mohli podat aj jednorazovu davku vit. D ale,ze niekedy to moze viac "uskodit" ako pomoct,tak som sa rozhodla,ze pockam. zatial davam cembion kvapky. 🙂

papus
30. sep 2010

ahojky,
všimla jsem si vaší diskuze o kapkách Vigantol já je dávám též dceři,ale tady naše dr neřekla nic otom,že by se neměli dávat tak se chci zeptat jak to je?Děkuji

gabika7706
30. sep 2010

@papus http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-09-09-20... http://www.sukl.cz/informace-sukl-k-leku-vigantol
je to podobne ako v SR, akurat u vas je povoleny uz ten v rumunskom jazyku...

dena69
30. sep 2010

@zuziq vdaka... 😉

sophie1
30. sep 2010

já dnes radši koupila kapky multitabs .... mám z toho lepší pocit.....

mates22
1. okt 2010

@sophie1 taky dávám multitabs- do přesnídávky, ale možná si nechám ten vigantol napsat znovu - přece jen je to léčivo a ne jen doplněk stravy a předpokládám, že si SUKL ověřil nezávadnost rumunskýho balení.

sophie1
1. okt 2010

@mates22 jojo, já počkám až dodají novou várku a pak taky budu dávat znovu. Tohle dávám jen jako prozatímně....

mates22
1. okt 2010

@sophie1 tak to jsme na tom stejně, to doporučení doktorky teď nedávat nic se mi moc nezdá vzhledem k tomu, jak je teď venku sychravo

takyja
1. okt 2010

@sophie1 No ale výrobce je stejný a kapátko také, nebo ne?
@mates22 Naše dr radí nepřestávat dávat s tím, že adekvátní náhrada na trhu není a už není léto. Takže zase dávám. 😢

sophie1
1. okt 2010

@takyja kapátko je jiné....

takyja
4. okt 2010

@sophie1 Díky za info!

petal
4. okt 2010

ahojte dievcata. Chcem vam oznamit, ze od zajtra bude v lekarnach dostupny Vigantol bez toho gumeneho kvapatka. Vyrobna firma redistribuovala balenia z ineho statu v Europe. Mozno ho nenajdete hned v prvej lekarni, lebo je on zaujem, ale od zajtra oficialne je v lekarnach.

pipussa
4. okt 2010

a neviete ako je to s tym oleovitom ??? akoze ten je v pohode ?? ( niekto tu pisal, ze sa tiez ztahuje v nemecku z trhu ??? )

tinafarkas
5. okt 2010

@stacinka ahoj - kde v Hainburgu je pls ta lekaren - niekde pri hlavnej ceste? nevies nahodou, ci maju otvorene aj v sobotu? Dakujem!

pipussa
5. okt 2010

@tinafarkas
vcera som bola v rakusku, v hainburgu
lekaren je na namesti v centre, pod tym kostolikom, napravo od cesty, ked ides akoze z BA
viem ze maju obednajsiu pauzu, tusim od 12.30h a asi hodinu
a netusim ci maju v sobotu, asi ano, ale ak tak, maximalne do 12h...
kupila som oleovit bez receptu, stal nieco cez 3 eur... 3,80 tusim

tinafarkas
5. okt 2010

@pipussa ahoj - dakujem, mam predstavu kde to je. 🙂 Hadam bude otvorena aj v sobotu, lebo inokedy sa mi tam nepodari dostat... ☹

katy1979
5. okt 2010

baby daju mi oleovit aj bez receptu?

pipussa
5. okt 2010

@katy1979
daju, vcera som kupila v hainburgu
ale vraj uz je novy vigantol, na slovensku

katy1979
5. okt 2010

ok vsak vydrzim. v utorok idem do poradne nech mi da recept.

irise
5. okt 2010

Mne sa tak mari, ze v Nemecku stahuju Vigantol, pretoze sa tam predava a Oleovit je rakusky.Nie je to tak? Co Ti povedali v Rakusku na ten Oleovit?

bejby29
5. okt 2010

Oleovit predaju v Rakusku aj bez receptu. Ja som dvakrat rozbila flasku a dvakrat mi ho predali bez receptu

stacinka
6. okt 2010

@pipussa ta obedna pauza je od 12-14.00 tak pozor na to🙂 ja som tam prvykrat prisla presne o 12🙂 a musela som ist spat za babom🙂 inak, dajte si pozor na doklady. aj ked sme v EU, musite mat zapisane mimco v pase.... ak nie, tak si ho adjte postrazit🙂

katy1979
6. okt 2010

vidis a ja s malym beham bezne cez hranice.akosi ma to nenapadlo.

pipussa
6. okt 2010

@stacinka
ahoj
moj muz mi tvrdi, ze je to blbost... to s tym pasom... ae teda, ja viem, ze ked sa cestuje k moru, je to treba
stretla si sa uz s nejakou kontrolou v rakusku ??

petra.a
6. okt 2010

@pipussa trochu od temy, my zijeme v CR a ked sa maly narodil a vybavovali sme na velvyslanectve SK rodny list, davali nam docasny cestovny pas pre mimco aby sme mohli ist na Slovensko. Fakt je potrebne mat dieta zapisane v pase alebo vlastny doklad

divoska
6. okt 2010

@pipussa moj to tvrdil tiez ked som mu to oznamila ze ideme dat robit pas. tiez som si kedysi cirou nahodou vsimla temu s dietatom bez pasu do rakuska alebo tak nejak, kukni si ju, tam su rozpisane aj dovody. bud si ho zapises alebo mu das spravit vlastny. a pozor, nechcu len fotku /co som este cakala/ ale musi byt aj hore, s otvorenymi ocami a nesmie sa hybat aby nebola rozmazana... pre nas to bol celkom zazitok 😀 snazili sme sa ho zobudit asi 3 hodiny a potom sa to ledva ledva po zaverecnej podarilo

krish
6. okt 2010

ahojte, tak my sme vcera kupili novy Vigantol v Bratislave v Avione. 🙂 takze uz sa da zohnat, ja len tolko 🙂

irise
7. okt 2010

Ten novy vigantol je taky isty, alebo ma nejake odlisnosti v baleni?

jasminet
7. okt 2010

ja som prave volala lekarke a ze bude (alebo uz je) novy vigantol na trhu, ze im prave dnes prisla sprava o tom...ale vidim, ze uz sa teda predava... 😉

elvera
7. okt 2010

baby kolko stoji vigantol bez receptu?