Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

dadak
30. okt 2007

baby, kamoska ma taku otazku. co ked na vigantol uplne zabudla. jej maly uz ma rok. ja jej neviem poradit, kedze my ho davame pravidelne....aj ked neviem na co to je pravdupovediac... 😅

minusa
22. nov 2007

ahojte.... my sme tiez davali vigantol 2 kvapky kazdy den, ale dnes sme boli v rizikovej amb a tam nam kazali davat 3 kvpaky denne, nakolko malemu netvrdne hlavicka... no a samozrejme musime ist na odber krvi 😒
no a kanavit do 1 mesiaca 1 kvapka tyzdenne a potom do 6 mesiacov 1 kvapka mesacne, ale len ked je babo kojene 😉

susik77
22. nov 2007

baby a od kedy pediatricka kontroluje tu hlavicku?Ja som si nevsimla, ze by nam kontrolovala

zajo510
29. nov 2007

ahojte vidím, že čo lekár to inak naordinovaný Kanavit aj Vigantol..nám kázali vigantol 2 kv denne v prestávkou cez víkend a kanavit 2 kvapky v 6.týždni a potom 2 kvapky v 6. mesiaci a to je všetko (?????) s Kanavitom. inak ten vigantol malej kvapnem do pusy pred kojením, ako jej ho mám dať do mlieka, ked mlieko je v cicke?

nenka83
29. nov 2007

zajo tak vystriekaj na lyzicku mliecko a kvapni tam dve kvapky viganolu 😉
mne ked som jej kvapkala do pusy, uslo o kvapku viac, alebo som sa netrafila ked sa krutila.

janeette
29. nov 2007

tak ja tomu nerozumiem,ved nam kazala dr. 2kvapky denne vigantol a kanavit vôbec nespomínala

zuzana76
29. nov 2007

janette a kojis? lebo ak ma UM , tak nemusi kanavit, vitamin K byva uz v umelych mliekach

nenka83
29. nov 2007

janeette a kojis? ak nekojis kanavit nemusis davat. umele mliecka obsahuju tento vitamin, materske mlieko nie.

zuzana76
29. nov 2007

nenka 😀

nenka83
29. nov 2007

zuzana 😀

sibuska
29. nov 2007

my mame 2kv.vigantolu denne, 2kvapky kanavitu mesacne (od 2M) a mame aj vit.C, 4kv.denne...tak kazala dr, a kojime sa

janeette
29. nov 2007

jaaaj.tak to je potom o.k. Nenka83,kedy sa ti narodilo bábo? naša 17.4.07

nenka83
29. nov 2007

aj nam kazala vit.C, no na co.vsak kojis, tak jej davas same vitaminy.zbytocne. tak mi vitamin c nedavame, raz sa mi z neho aj vyhadzala, tak od vtedy vobec.

mukky
28. feb 2009

Ahojte,a ako davate vigantol Vy maminky?My na radu ortopedicky davame uz kvapky 3,doteraz sme davali kvapky 2.Ale som sa minule docitala ze nie je vhodne davat vigantol do objemu mliecka,teda do flase,ale na lyzicku...a pediatricka nam ale vravela ze kludne do flase 😒 tak teraz fakt neviem ci to davkovanie doteraz nebolo neucinne?...

buchova
28. feb 2009

ahojte

my od narodenia pouuzivame vigantol nic viac!!!a len dve kvapky.....pocula som ze pri nadmernom uzivani dietata vznika demencia a problemy z mozgom!!!!tak bacha!!sama dr mi to povedala

helena001
28. feb 2009

My uzivame 2 kvapky denne. Dlhodobe nadmerne uzivanie moze byt toxicke.
Vitamin je rozpustny v tukoch. Do flase je mozne ho podavat, ale je potrebne zarucit, ze vypije celu davku.

pinco
1. mar 2009

No my davame az 4 kvapky, lebo ma vraj makke kosti na hlavicke. Ale aj primar detskeho nam to schvalil, ked sa nahodou na to pytal, ze kolko jej davam a aj neurolog.... Tak hadam nam ta demencia nehrozi 😀
Ja si streknem na lyzicku MM a na to nakvapkam a HAAAAM 😉 Z flase si nemozete byt iste, ci tie dve kvapky vobec vypije.

akejka
2. mar 2009

mukky: my kvapkáme Vigantol hneď po kúpaní rovno do pusy - od narodenia. Poradila mi to kamoška, ktorá má 3 deti a všetky 3 kojila min. 9 mesiacov - nechcelo sa jej odstriekavať na lyžičku.
malá si zvykla a ked zbadá fľaštičku, otvorí pusku ako rybička. Hneď to prehltne a mám pokoj...viem, že tak spapkala plnú dávku.

mukky
3. mar 2009

akejka 😀 ....dievcata,dddiiiiiiikkkk,budem davat na lyzicke

niki285
3. mar 2009

Dievcata a dokedy sa podavaju kvapky detom? Podavaju sa aj v jarnom a letnom obdobi, ked sveti slnko?Dakujem!

jerika
3. mar 2009

ahoj niki tak nam dr povedala 2kv. denne a ked je leto a dieta sa pohybuje na slniecku nemusime davat kazdy den

akejka
3. mar 2009

niki: na letáku k Vigantolu je uvedené do roka, prípadne dlhšie v zimných mesiacoch...takže keď tvoja Veronka bude mať rok - v máji, alebo v júni, už nebude treba dávať vigantol, vezme si vitamínik zo slniečka.

danka2612
5. mar 2009

pediatricka stale musi kontrolovat hlavicku.nam kontroluje dva body,na temene ci je spojeny trojuholnik,ktory si ja nenahmatam a ktory by mal byt do par mesiacov od narodenia spojeny a fontanelku,ktora je na vrchu hlivicky,cez ktoru si mozeme kontrolovat aj dehidrataciu.ak je velmy spadnuta tak dieta je dehydrovane.niesom odbornik ale tak to bolo vysvetlene mojou pediatrickou.a hlavica by mala v priemere vyrast o jeden cm do mesiaca.

danka2612
5. mar 2009

moj synovec ma dva rocky a zacal poplakavat,ze ho bolia nozicky a hlavne stehienka.po odbere krvy zistili ,ze ma malinko vapnika takze pouziva vigantol tri kvapky do dna.to znamena nepodcenovat to

stresmenka
5. mar 2009

Pinco ja tiež dávam 2x2kv denne pomaly sa nám zrastá fonranela máme 8 mesiacov aj 1 týždeň a je veľká 2,5x2,5 cm berieme to takto od 5 mesiaca

fodorka33
5. mar 2009

ahojte baby a ten vigantol sa dava od malinka lebo mne ho doktorka napisala no zda sa mi ze povedala ze mu ho mam davat od ukonceneho prveho mes.ci ako no a v papieroch je pisane normalne od malinka...vy ste ho odkedy davali?diky za info

patricia1971
5. mar 2009

fodorka,dáva sa stále,od kedy prídeš domov z pôrodnice... 🙂

a nemal by sa dávať s mliečkom???? je tam napísané,že je rospustný v mliečku.....ja ho dávam večer pred spaním,šup jej fľašku k ústam a potom kojíme.... 😵

fodorka33
5. mar 2009

patricia dakujem pekne.-)
ano dava sa do mlicka hovorila mi dokt.kedze ja kojim tak na lyzicku trosku mliecka a do toho...mozes dat aj do flasky ale musi tym padom vsetko vypit....

patricia1971
5. mar 2009

fodorka,moja má zajtra 9 mes.,tiež kojím,ale viem,že teraz keď jej to dám do ústočiek a hneď kojím,tak sa to tam vstrebe...ináč mne to doki nepovedala, asi až po mesiaci som si to čítala a až som sa zhrozila,že veď ja jej to nedávam v mliečku....tak potom som to napravila a takto nám to funguje... 😵

lea79
10. aug 2009

môj syn je na umelom mlieku od narodenia a čítala som, že vtedy netreba podávať vigantol a kanavit, lebo sa tieto vitamíny nachádzajú aj v tom umelom mlieku...je to teda zbytočné, lenže synova pediatrička nás silou mocou presviedča, že treba dávať dve kvapky vigantolu ....a na návode je napísané, že jednu kvapku donoseným deťom a dve nedonoseným...no môj syn sa narodil v 40tt takže určite donosený je
keď som mu začala dávať dve kvapky, tak strašne potom reval vkuse aj tri hodiny ...proste veľmi zle reaguje na tie kvapky...a keď tu čítam, že to môže spôsobiť aj demenciu 😠 tak mu dávam iba jednu, tak ako je to v návode ....nech si doktorka hovorí čo chce 🙄

jankapiknova
10. aug 2009

ahojte, my sme na umelom mlieku a davame vigantol kazdy vecer,kvapnem do ustociek, on sam otvara uz dlho pusinu asi mu to chuti 😀 , kanavit sme len na zaciatku a jak som prestala kojit tak ten sme uz viac nebrali