• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

28. marca 2012 
ahojte..ja kojim a obcas aj dokrmujem ale od narodenia davam vigantol a to 2 kvapky ale na lyzicku a s mlieckom lebo sa vraj takto vstrebe a kanavit sme dostali zatial len pri poradni aj to len 3 krat. :dizzy_face:
10. aug 2009 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ste ma vystrašili. Ja som malej vigantol akosik zabudla dávať a nebrala ho už hádam aj tri mesiace, možno aj viac. Je to velmi zlé? :confounded:
10. aug 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vigantol sa ma davat do dvoch rokov, kanavit len kojenym detickam.
teraz uz robia vigantol s tym davkovacom, ze staci pekne kvapnut do pusy :slight_smile: ja davam, aj ked priznavam, ze nie uplne kazdy den, stane sa ze zabudnem. ale urco aspon 5x do tyzdna davam.
10. aug 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petusko takže aj tebe hovorila doktorka, že len kojeným deťom sa dáva kanavit....a tá naša tvrdí, že mám dávať aj keď nekojím a nikdy som nekojila :angry:
11. aug 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi sme bohuzial vigantol nedavali tiez 2mesiace,pretoze ked som z porodnice isla k dr. ten nam predpisal toho vela-vigantol,cierne uhlie,phenemaleton...o dva tyzdne na kontrole nam povedal,ze uz tie lieky nemusime davat a my s manzelom sme to pochopili,ze ani vigantol...az pred tyzdnom sa nas pytal ci mame este vigantol :sweat_smile:davame malej na lyzicku do mliecka 2kvapky kazdy den :wink:
11. aug 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DNes som sa pýtala lekára, vraj je to v pohode. Iba máme pokračovať :slight_smile:
11. aug 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak my berieme od narodenia acidum folicum, pyridoxin, cebion c, maltofer (zelezo), vigantol a som na seba hrda ze som na to za cely cas ani raz nezabudla :grinning: az sa mi to zda divne :wink:
Kanavit nam dr. tiez zrusila akonahle sme presli na UM a vigantol sme mali brat len pocas prveho roka a v druhom roku len cez zimne mesiace (ked nie je dost d-cka zo slniecka) ale kedze vlastne uz po jej roku budu "zimne mesiace" tak ho budeme brat vkuse :slight_smile:
11. aug 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lea - ja akonáhle som začala prikrmovať Jakubka a to ho aj kojím tak mi detská dr. povedala že kanavit už mu nemám dávať
11. aug 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm dík tak ich vyhodím, tá naša pediatrička je ale blbá :confounded:
11. aug 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak to mate fajn..mne doktorka o kanavite ani nepovedala...vigantol sa ma stale pyta ci mame a aj poctivo davame...ale o kanavite mi nic nehovorila a to vie ze stale kojim..idem tam o tyzden tak sa musim spytat...
11. aug 2009 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megi si ma ukľudnila. Lebo ja tiež na vigantol chronicky zabúdam :angry:
11. aug 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vitaj v klube :slight_smile: Nám padol za skrinu a už sme nanho nepomysleli.
11. aug 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja dávam vigantol poctivo každy den :sweat_smile:
musím zaklopať, že som ešte ani raz nezabudla :wink:
11. aug 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.su tu zaujimave debaty a mne doktorka kanavit kazala davat do polroka dietata po dve kvapky a vigantol do roka po dve kvapky a mohla som aj spolu.netusim,ci je to individualne,alebo ako ktora lekarka ako povie :confused:
11. aug 2009 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “na žiadosť pisateľky komentára sa komentár zmaže”
17. júl 2010 o 19:17 • lubiky
@lubiky keby si skusila na lyzicku vytlacit s prsnika trosku mliecka a do toho mliecka 2kvapky vigantolu.nema sa davat rovno do pusinky ale do mliecka lebo je to vit.kt.sa rozpusta v tukoch teda v mliecku. keby ti usli 3kvapky stane sa ale 6je vela.
17. júl 2010 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubiky nie je to predavkovanie, neboj..stalo sa to len raz...inak nam sa bezne stavalo, ze miesto 2 kvapiek uslo viac, dokyna povedala , ze to nevadi, ze to nie je mnozstvo, ktore by ublizilo..ale fakt treba kvapkat priamo do mliecka, nie do pusinky..
17. júl 2010 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa pridavam k tym, ktore zabudnu sem tam na vigantol.. (za 4 mesiace asi 5krat) este ze je slniecko.. sa musim polepsit :frowning2:
17. júl 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My dávame Vigantol každý deň okrem soboty a nedele po 2 kvapky a Kanavit raz v mesiaci 2 kvapky,ale Kanavit som do 2 mesiaca dávala každý týždeň jeden deň 2 kvapky.
17. júl 2010 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my kanavit vobec...nam ho dala doktorka na poradni ked bol mensi a ze viaccej netreba.. :sweat_smile: ..je tu este niekto, kto ho neberie?
17. júl 2010 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traktor my sme tiež kanavit nebrali,ale Evulka je na UM od narodenia
17. júl 2010 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ani3012 tak asi to zalezi od dokyny..matko bol kojeny a len raz nam ho podali..
17. júl 2010 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traktor ja ani neviem,co to je. davam malej len vigantol a o kanavite som sa docitala len tu :confused:
17. júl 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 mozno ti ho dala dokyna malej na poradni, ..nam ho dala ked bol matko malicky, ked ho zaockovala a kanavit mu dala do pusinky lyzickou..a ze viac netreba
17. júl 2010 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kanavit by mely dostavat deti plne kojene, tak to rekla doktorka mne :slight_smile:. malicky je prikrmovany Nutrilonem, pul na pul, tak bere jen Vigantol.
17. júl 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, kanavit mame takto do 1.mesiaca zivota kazdy tyzden, a potom kazdy mesiac 1x do 6 mesiacov
a vigantol denne, to sa tusim dava az do 2 rokov
17. júl 2010 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kanavit nieje tak dolezity my sme davali prvy mes.1.za dva tyz.po 1kvapku potom do 6mes. 1krat za mes.kvapku a nezalezi ci je babo dojcene alebo nie.nam povadala sestriska ze niekedy babo dostalo 1kvapku v porodnici pri odchode domov a viac sa nebral a sme tu.
takze skoro ako pise lenocka84. a vigantol sa dava do roka po 2kvapky ale niekedy lekarka pri kontrole zisti ze pomalsie sa zatvara ta fontanela tak aj 4kvapky denne. a niektore lekarky to beru tak ze deti narodene myslim v zime beru dlhsie aj rok a apol.
18. júl 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my berieme aj Kanavit aj Vigantol a sme na UM viac menej od narodenia
18. júl 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme na umelom mlieku od 2 tyzdna tak doktor povedal, ze kanavit nie, iba vigantol 1 krat denne 2 kvapky do mliecka- ale na lyzicke, lebo nie je iste ci vypije celu davku z flase :wink:
18. júl 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj.. a smiem sa opytat vigantol sa da kupit aj bez predpisu ?? lebo ja som zapatrosila recept... a k dr. sa mi nechce kvoli tomuto ist.. je to dost namahy kym sa dostaneme tam..
21. júl 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok