Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

dadak
30. okt 2007

baby, kamoska ma taku otazku. co ked na vigantol uplne zabudla. jej maly uz ma rok. ja jej neviem poradit, kedze my ho davame pravidelne....aj ked neviem na co to je pravdupovediac... 😅

imarikai
21. júl 2010

@tatiana305 zaleži v lekarni nam raz dali aj bez predpisu ale hundrali že to sa nemá

katarina822
21. júl 2010

@tatiana305 daju bez receptu ale je tam doplatok.

rainee
8. sep 2010

ako teraz s tym vigantolom kedze sa stahuje z trhu, davat dalej ci nedavat?

dadis
8. sep 2010

inak pri synovi, cca pred 3 rokmi bol Vigantol s normalnym "kvapkatkom"...bolo to ovela pohodlnejsie, nepotreboval k tomu clovek pomaly 3 ruky 😖 , nechapem, preco to zmenili...a teraz aj toto...ja ten co mam otvoreny budem normalne pouzivat, vraj sa to uvolnuje iva pri kontakte lieku s tou gumou...nastastie to nie je velmi pravdepodobne, az tak razantne ten liek nanaberam...

lojzina
8. sep 2010

ted sem z toho jelen-takze vubec nedavat?jak to delate vy?

denne73
25. jún 2011

Ahojte prosím vás. ja už sa z toho neviem vysomáriť. Všetky baby píšu že kanavit do 6.m 1kv. Nám ale doki povedala že mám davať od 2-6.m tolko kvap.kolko mám mala kg???? takže teraz ked má 5.mesiacov a váži 5850 by som asi mala dať 6kvapiek???

ivasad.
25. jún 2011

@denne73 to je nějak moc - naše malá má stále dost velkou fontanelu, tak potřebuje vigantolu víc, a dr říkala že mám dávat tři kapky denně a víc už ne... Co já vím, tak nejčastěji se ordinuje jedna, dvě nebo tři kapky. A říkala ti, že to máš dávat denně? mně se to zdá moc 😒 radši se ještě jednou zeptej

zukoc
25. jún 2011

my tedy dáváme do roka jednu kapku denně, po roce už nic. Já teda vykapala ten zbytek co jsem měla. Když se občas zapomene, tak se nic nestane, ale říkal mi Dr., že je třeba ho opravdu dávat, zvlášť, když jsou ty dětičky ještě malé a růst probíhá nejintenzivněji. Jinak je to u Kanavitu, nám ho kape vždy jen Dr. při kontrolách, někdo kape doma jednou týdně, někdo vůbec, že prý se teď dává injekčně v porodnici a to pak stačí..tak nevím

kukujka
25. jún 2011

my nic take neberieme nic nam o tom dr.nepovedala ani nic nepredpisala.mam sa na to opytat v pondelok v poradni?

cervenec
25. jún 2011

malá měla do roka 1 kapku a od roku 2 kapky,v roce a půl se to má ukončit,že už si tělo samo vytváří dostatek vitamínu D,ale mohla jsem vypotřebovat zbytek balení 😉 jinak mám kamarádku z Sk,která má stejně starou dceru a třeba v očkování je obrovský rozdíl,v tomto konkrétně nevím,ale každá zem a každý dr má svoje metody 😝

cervenec
25. jún 2011

@kukujka určitě se zeptej 😉

radlinka
25. jún 2011

@denne73 nam presne povedala ze Kanavit 1kvapka tyzdenne po dobu jedneho mesiacika a potom po mesiaciku uz len 1 kvapka mesacne po dobu 6 mesiacov pokial kojime. Ak ukoncime kojenie, tym padom sa ukoncuje aj branie Kanavitu. Teda ten sa berie do 6 mesiacov pre kojene babatka. Ak babatko prejde na umele mliecko, tak sa skonci podavanie tychto kvapiek.

Vigantol berieme od druheho tyzdna, a to jednu kvapku denne po dobu jedneho roka. Zatial nam bolo takto povedane a predpisane. 😉

@kukujka jasne urcite sa spytaj, mala by mat predpisany vitamin K a D 🙂

sisaha
25. jún 2011

http://www.choredieta.sk/index.php/vyziva-poruc... tu (takmer na konci clanku) je uvedene uzivanie aj kanavitu aj vigantolu

kathy.skal
14. júl 2011

@denne73 ahojky, to se mi zdá nějak moc. My dávali Kanavit 1x týdně 1 kapku do šestého týdne. Pak už jen Vigantol.

janush
8. aug 2011

ahojte, pouzivate vigantol v mliecku (odstriekavate si) alebo iba na lyzicku?

luthien.k
8. aug 2011

@janush kápnu přímo do pusinky 🙂

romcovaklarka
8. aug 2011

@janush Taky kápnu do pusinky. Odstříkávat neumím a na lžičku jsem to zkoušela, ale zůstalo vše na lžičce 😅

stellamiapiccola
8. aug 2011

ja som po sekcii nemala mlieko, tak sme dávali do 1 roku a cca 3 mesiacov,2 kvapky ráno rovno do pusinky, ale stále som sa lekárky pýtala či ešte mám dávať

jerryjanka
8. aug 2011

čaute nemate niekto vigantol čo už nepotrebujete?

bleelka
8. aug 2011

ja som pred par dnami vyhodila novy, ale este tu vadnu sarzu...

ivka1603
15. aug 2011

@jerryjanka Ahoj, zháňaš ešte Vigantol? Mám ho doma, a už ho nepotrebujeme....má exp. do 11/2015...Daj mi vedieť 😉

bea1971
15. aug 2011

@ivka1603 ahoj ivka,tu uz nedavas malemu vigantol? mne este pediatricka kazala stale davat malemu a to ma skoro 20 mesiacov,teda cez rok a pol 😕

ivka1603
15. aug 2011

@bea1971 Nie, nedávam....dávam mu veľa ovocia a zeleninky, cez "chrípkové" obdobie dávam niekoľko mesiacov Imunoglukan na posilnenie imunity, je chvalabohu stále zdravý (klop, klop) a tak.....

bea1971
15. aug 2011

@ivka1603 ovocie a zeleninu papame aj my,ale stale nam kazala podavat vigantol

fialkaa
15. aug 2011

podla mna v lete netreba davat, vsak vitamin D dostavame vdaka slnecnym lucom. ci? raz som pocuvala v telke lekarku, ktora sa zaobera cely zivot vitaminom D. ta povedala, ze dennu davku tohto vitaminu nahradi 15-minutovy pobyt na slnku.

bea1971
15. aug 2011

drzim sa rad pediatricky 😉

ivka1603
15. aug 2011

@bea1971
ináč v tomto musím dať za pravdu @fialkaa ....v lete netreba dávať Vigantol, je zbytočný, lebo slniečko ho nahrádza 😉

bea1971
15. aug 2011

o.k. ,ale verim aj pediatricke 🙂

metlonka
15. aug 2011

mojim obom detom zistili z krvi ze maju nedostok vitaminu D, tak ho teraz berieme znovu 😉 Na moju otazku, preco ho maju nedostatok? mi pediatricka povedala asi zo srandy...ze maju nedostatok slnka...kedze je take nepodarene leto 😝 a potom dodala...ze dnesne mamicky to prehanaju so vsetkym a aj s kremom na opalovanie...ze dieta este ani von nevyjde a hned ho nakremuju 50tkou. Ze to slnko sa k dietatu ani nema ako dostat 😝 Tak a teraz si vyberte...nekremovat...zle je...nakremovat..zle je 😝 😀