• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

28. marca 2012 
ahojte, ja tiež občas zabudnem no malý prospieva a tak dobre :slight_smile: a teraz v lete s ním chodím často na prechádzky takže myslím že zo slniečka je to prirodzenejšie... a inak tvrdenie že z prehnaného užívania môže vzniknúť u dieťatka demenciaaa je trochu prehnané :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ako aj ked bude dlhšie na slniečku bude dementné?
16. aug 2011 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rainbow toho kanavitu je ale asi fakt dost vela, ak teda babu nehrozi nejake krvacanie.
16. aug 2011 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry den ja by som sa chcela spytat ze ci vadi ked mi malemu davam vigantol bez mlieka pije ho pred papanim a vzdy ho spapa bez problemov. ma 3 tyzdne
20. okt 2011 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dapola upřímně,já se dozvěděla,že se má podávat s mlékem až asi v půl roce :grinning: Takže bych se toho nebála a nic se nestane,stejně je na mlíčku často :wink:
20. okt 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crca :D Já si myslím že v mlíku to proto aby to dítko pozřelo ne? Jinak je to vitamín tak když se sem tam vynechá tak to snad ničemu nevadí, zvlášť v létě nebo na podzim kdy je ještě dost sluníčka ;)
21. okt 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dapola ja viem tak, že vigantol preto do mlieka, lebo je to vitamín, ktorý je rozpustný v tuku :wink:
21. okt 2011 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Mne po roku doktorka pozrela hlavičku a že už netreba. Prepláca ho poistovňa? Myslím do tých 2 rokoch.
21. okt 2011 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vigantol som malej nikdy nedávala, zaobstarala som si radšej Oleovit z Rakúska, ale aj ten som dávala len keď bolo málo slnečného žiarenia. Snažím sa byť s malou čo najviac na slniečku a všetko je v poriadku. Myslím, že sa mnohé veci zbytočne preháňajú umelými náhradami.
21. okt 2011 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@8petule8 no já se to dozvěděla dýl,ale má se to dávat s mlíkem,prý že se to lépe vstřebá,ale jak píšu,dávala jsem jak jsem si vzpoměla a někdy i zapoměla a žijeme :grinning: My to brali teda do cca 2 let,ale tu poslední lahvičku mám skoro plnou,nějak jsem si na to už nevzpoměla :grinning:
21. okt 2011 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://zdravedieta.rodinka.sk/vyziva/vitaminy-sacharidy-tuky/vitamnd/
my davame obcas doteraz (teda skor v zime, ked bolo malo slnka sme davali a dalsiu zimu dam obcas zas) tak mi odporucila imuno alergologicka.
21. okt 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky neviem či my tu niekto odpovie , malemu už dlhsie pukaju kostičky v zapesti a niekedy aj v člankoch chcela by som sa opýatat malý bral vigantol do roku a pol a nemohla by som mu ho teraz nasadit nepomohol by mu ? :unamused: máme 3 roky
8. feb 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskachrumka to se rači zeptej svého pediatra ;)
9. feb 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskachrumka omlouvám se za vpád, Vigantol je vit D a je opravdu na kosti a v zimních měsících by se měl užívat, jinak je doplňován i slunečním svitem :wink: malý může být taky v růstovém spurtu a to pak klouby i bolej
9. feb 2012 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, môže vigantol vyvolavat vracanie. Syn mi vzdy po podani vigantolu a po kojeni všetko vyvrati. Až teraz som si to dala do suvislosti. Preto sa pýtam tu. Inak idem prezistit aj k pediatricke.
27. mar 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu pisete ze kanavit podavate, mojmu malemu hodala len raz a malej ani raz, nikdy hjo nemala.tak ja uz nechapem
27. mar 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anavila některá porodnice ho dává injekčně depotní formu a tak se potom nemusí doplňovat kapkama. Je to v té průkazce co dostanete při propuštění z porodnice (teda nevím zda v SR to taky máte, ale předpokládám že ano), tak se tím dr. asi řídí a když vidí, že už je malá napíchnutá tím, tak jí ho neordinuje :slight_smile:
28. mar 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok