Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

dadak
30. okt 2007

baby, kamoska ma taku otazku. co ked na vigantol uplne zabudla. jej maly uz ma rok. ja jej neviem poradit, kedze my ho davame pravidelne....aj ked neviem na co to je pravdupovediac... 😅

janula987
16. aug 2011

ahojte, ja tiež občas zabudnem no malý prospieva a tak dobre 🙂 a teraz v lete s ním chodím často na prechádzky takže myslím že zo slniečka je to prirodzenejšie... a inak tvrdenie že z prehnaného užívania môže vzniknúť u dieťatka demenciaaa je trochu prehnané 😝 to ako aj ked bude dlhšie na slniečku bude dementné?

svetlana30
16. aug 2011

@rainbow toho kanavitu je ale asi fakt dost vela, ak teda babu nehrozi nejake krvacanie.

dapola
20. okt 2011

dobry den ja by som sa chcela spytat ze ci vadi ked mi malemu davam vigantol bez mlieka pije ho pred papanim a vzdy ho spapa bez problemov. ma 3 tyzdne

crca
20. okt 2011

@dapola upřímně,já se dozvěděla,že se má podávat s mlékem až asi v půl roce 😀 Takže bych se toho nebála a nic se nestane,stejně je na mlíčku často 😉

8petule8
21. okt 2011

@crca :D Já si myslím že v mlíku to proto aby to dítko pozřelo ne? Jinak je to vitamín tak když se sem tam vynechá tak to snad ničemu nevadí, zvlášť v létě nebo na podzim kdy je ještě dost sluníčka ;)

piacere
21. okt 2011

@dapola ja viem tak, že vigantol preto do mlieka, lebo je to vitamín, ktorý je rozpustný v tuku 😉

luna22
21. okt 2011

Mne po roku doktorka pozrela hlavičku a že už netreba. Prepláca ho poistovňa? Myslím do tých 2 rokoch.

bubulka722
21. okt 2011

Vigantol som malej nikdy nedávala, zaobstarala som si radšej Oleovit z Rakúska, ale aj ten som dávala len keď bolo málo slnečného žiarenia. Snažím sa byť s malou čo najviac na slniečku a všetko je v poriadku. Myslím, že sa mnohé veci zbytočne preháňajú umelými náhradami.

crca
21. okt 2011

@8petule8 no já se to dozvěděla dýl,ale má se to dávat s mlíkem,prý že se to lépe vstřebá,ale jak píšu,dávala jsem jak jsem si vzpoměla a někdy i zapoměla a žijeme 😀 My to brali teda do cca 2 let,ale tu poslední lahvičku mám skoro plnou,nějak jsem si na to už nevzpoměla 😀

janka_pn
21. okt 2011

http://zdravedieta.rodinka.sk/vyziva/vitaminy-s...
my davame obcas doteraz (teda skor v zime, ked bolo malo slnka sme davali a dalsiu zimu dam obcas zas) tak mi odporucila imuno alergologicka.

miskachrumka
8. feb 2012

Ahojte mamičky neviem či my tu niekto odpovie , malemu už dlhsie pukaju kostičky v zapesti a niekedy aj v člankoch chcela by som sa opýatat malý bral vigantol do roku a pol a nemohla by som mu ho teraz nasadit nepomohol by mu ? 😒 máme 3 roky

mafianka
9. feb 2012

@miskachrumka to se rači zeptej svého pediatra ;)

maruja
9. feb 2012

@miskachrumka omlouvám se za vpád, Vigantol je vit D a je opravdu na kosti a v zimních měsících by se měl užívat, jinak je doplňován i slunečním svitem 😉 malý může být taky v růstovém spurtu a to pak klouby i bolej

6mia6
27. mar 2012

Ahojte, môže vigantol vyvolavat vracanie. Syn mi vzdy po podani vigantolu a po kojeni všetko vyvrati. Až teraz som si to dala do suvislosti. Preto sa pýtam tu. Inak idem prezistit aj k pediatricke.

anavila
27. mar 2012

tu pisete ze kanavit podavate, mojmu malemu hodala len raz a malej ani raz, nikdy hjo nemala.tak ja uz nechapem

elana
28. mar 2012

@anavila některá porodnice ho dává injekčně depotní formu a tak se potom nemusí doplňovat kapkama. Je to v té průkazce co dostanete při propuštění z porodnice (teda nevím zda v SR to taky máte, ale předpokládám že ano), tak se tím dr. asi řídí a když vidí, že už je malá napíchnutá tím, tak jí ho neordinuje 🙂