Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

dadak
30. okt 2007

baby, kamoska ma taku otazku. co ked na vigantol uplne zabudla. jej maly uz ma rok. ja jej neviem poradit, kedze my ho davame pravidelne....aj ked neviem na co to je pravdupovediac... 😅

zuzana76
30. okt 2007

akoze zabudla? vobec ho nedavala? myslim, ze existuje nejaka jednorazova injekcia, je to vitamin D , na rast kosti

geegee
30. okt 2007

a to sa jej doktorka na poradni nepytala, ci jej netreba novu flasku predpisat? 😲 Ja aj ked zabudnem pytat, doktorka sa ma opyta, ci este mame, tak sa spamatam. Asi by bolo dobre zajst rovno za doktorkou, nie?

nenka83
30. okt 2007

dadak mna sa vzdy dr pyta ci vigantol este mame....co to ma za doktorku 😲
ja sa priznam ze som vigantol raz zabudla kvapnut, ked sme mali krstiny.inak poctivo!

alysea
30. okt 2007

Fíha dadak, asi by mala zájsť k lekárke. My sme dávali poctivo vigantol a môj malý má aj tak rachitídu, takže by mala dať malému zobrať krv, či mu netreba niečo, či sa mu dobre vyvýjajú kosti a rastové zóny kostí, toto nie je sranda. Fakt by mala rýchlo nabehnúť, ale aj doktorka je nejaká divná, keď sa jej na to nepýtala, či dáva a či netreba predpísať.

dadak
autor
30. okt 2007

moja zlata, ona ma teraz haluze, ze nieco je zle...ze bude mat mala problemy....ja tiez davam poctivo. ale poviem vam nieco. kamoska tiez davala poctivo a nakoniec mala problemy z toho, lebo ju zobrali do nemocnice vraj ma vela vitaminu D...chapete?tak ja tiez neviem, ci mu davat alebo nie..

alysea
30. okt 2007

Do jedného roku treba dávať určite, potom do druhého roku sa vynecháva jeden deň, ale to musí povedať lekárka, určite by som všetko konzultovala s ňou. My sme brali trikrát denne dve kvapky a ešte aj calcium, takže nech prekoná strach ide jej o zdravie dcéry a nech ide k lekárke, aby ju to potom nemrzelo. Náš malý má narušené rastové zóny, mierne deformácie na hrudníku a to sme brali všetko ako sme mali. A keď mu netvrdla hlávka upozorňovala som lekárku a ona že ho nepolohujem až nakoniec jej vynadal môj muž, tak zobrala malému krv a rachitída ako z učebnice, tak sme začali chodiť na metabolické a upravilo sa nám to, aj ked už poškodenia neodstránia.

kosicanka1
30. okt 2007

alysea, to kedy ma zacat tvrdnut hlavka? to si sledovala, ci zarasta ta fontanela?

geegee
30. okt 2007

teraz s avigantol ma davat dokonca az do 2 rokov, take su najnovsie odporucania.

cistko
30. okt 2007

Ako casto ho beriete? Ja som teraz ostala v soku, ze tri krat denne. My len raz denne dve kvapky. Dufam, ze som dobre pochopila lekara 😲

kosicanka1
30. okt 2007

cistko my tiez davame 2 kvapky denne do mliecka, ale cez vikend mame prestavku, takze len pondelok az piatok
a veru sa mi stalo parkrat ze som vigantol nedala, ale v lete to az tak nevadi, simonka bola na slniecku, ale teraz sme sa uz zabehli a berieme to ako rutinu

geegee
30. okt 2007

cistko, aj my 1x za den, ale 3 kvapky, vzhladom k velkosti nasho "maleho" 😀

cistko
30. okt 2007

Aj ja som zo zaciatku zabudala. Ale teraz som si nasla system a fungujeme ako hodinky, len som sa zlakla ci isto ho berieme dobre.

kosicanka1
30. okt 2007

cistko a mate aj vikendove prestavky?

alysea
30. okt 2007

cistko beriete dobre, ja som napísala, že môj malý mal rachitídu, preto tie vysoké dávky, dáva sa normálne jedenkrát denne dve kvapky. kosicanka1 aj tú fontanelu sleduješ, či sa uzatvára, ale hlavne malému sa zaležala hlavička ale brutálne to bolo, lebo za pol dňa mal hlavu sčapatenú do inej strany. To bol hlavný signál, že niečo nie je tak ako má byť.

cistko
30. okt 2007

kosicanka, nie, berieme aj cez vikendy 🙂

kosicanka1
30. okt 2007

hm, nam kazala dr. vikendovu prestavku, aby nebolo toho vela, tak teraz neviem...

alysea
30. okt 2007

treba poslúchať lekárky, ony vidia a hlavne vedia posúdiť, ako sa formujú kosti(u každého dieťatka je to iné), tak keď ti povedala, že prestávky na víkend tak sa toho drž.

lenkalienka4
30. okt 2007

aj my mame víkendovu prestavku, od narodenia 😀

rainbow
30. okt 2007

každý lekár inak, napr.my berieme vigantol 3kv/denne, a kanavit 3kv/týž, a to som čítala, že kanavit sa podáva 1x mesačne
no hádam tí doktori vedia čo robia 🙄

lyzenka
30. okt 2007

baby,

a ked máte dať v jeden deň kanavit...davate zaroven aj vigantol? alebo v ten den vigantol vynechate?

rainbow
30. okt 2007

dávam oboje, len kanavit mu dám zapiť čajikom

rainbow
30. okt 2007

a s odstupom niekol.hodín

korculka
30. okt 2007

ahojte zienky,my berieme vigantol rano a vecer po jednej kvapke....doktorka povedala,ze ho budeme brat do dvoch rokov....a este berieme kanavit,v prvom mesiaci sme ho brali raz za tyzden,teraaz uz len raz do mesiaca po jednej kvapke do mlieka....ten budeme brat do roka....no a nesmieme ho skombinovat s vigantolom,takze ked nam vide den na kanavit,rano si dame do mliecka vigantol,poobede kanavit a vecer zase vigantol....

bubatko
30. okt 2007

rainbow, to som este nepocula, kanavit sa dava raz tyzdenne len do jedneho mesiaca potom raz mesacne 😕

skus pohladat, bola tu uz taka tema, kde sa to dost rozoberalo...

bubatko
30. okt 2007

tema sa vola Vitamín D a je tiez v tejto sekcii -> babatka

rainbow
30. okt 2007

bubatko, ja som sa pýtala doktorky 😕 😕 😕

bubatko
30. okt 2007

oukej tak som mudrejsia, lebo som to fakt este nepocula 😵

rainbow
30. okt 2007

no ja neviem, teraz si ma vystrašila
ale ved práve kvoli tomu som sa doktora nato pýtala, že aj som čítala že 1x za mesiac, a ona že ix týždenne doužívať

bubatko
30. okt 2007

tak to som nechcela, vystrasit Ta, ale je to fakt divne, skus sa este raz opytat, ved co by sme my pre deticky neurobili 🙂

vzhladom k tomu, ze ide o vitamin rozpustny len v tukoch, hrozi tam predavkovanie, lebo prebytocny vitamin sa nevyluci z tela von 🤐

renca3
30. okt 2007

vsetkeho vela skodi. ja tiez zabudam na Vigantol teraz pri 2. dietati.
dufam, ze mu to nebude v buducnosti chybat.