Liek Vigantol. Čo ak sa naň zabudlo? Poraďte

dadak
30. okt 2007

baby, kamoska ma taku otazku. co ked na vigantol uplne zabudla. jej maly uz ma rok. ja jej neviem poradit, kedze my ho davame pravidelne....aj ked neviem na co to je pravdupovediac... 😅

leva
30. okt 2007

Inak kanavit sa ma davat iba pokial sa koji,ak uz je na umelom mliecku tak nie,iba pre informaciu 😉

rainbow
30. okt 2007

no ja kojím ale už ho dávať nebudem, všade tu čítam že sa podáva raz mesačne, len moj doktor kázal 1x týždenne 😒 😨 🙄 😲

leva
30. okt 2007

No veru si uz ani ja nepametam,ako som davkovala,sama so teraz popletena,Daj si do googlu kanavit,je tam o tom dost popisane. 😉

michalag
21. nov 2007

Ahojte 🙂 , chcela by som sa spytat, kamaratkina mala je iba o 5 dni mladsia (teraz bude mat 20 mesiacov) a lekarka jej predpisala na zimu vigantol, lebo v zime je malo slnka tak aby mala vitamin D. Aj pri prvej jej to tak dala kedze obidve su jarne deti, tak neviem ci mam zavolat Dr. a spytat sa jej nato, alebo co.
Mate s tym niektora skusenosti?

vesi
21. nov 2007

ahoj miška, mne povedala lekárka, že môžem malej dávať vigantol až do 3 rokov 🙂

sue
21. nov 2007

Babulky a to pediater predpíše pri prvej poradni alebo ako sa to robí?

michalag
21. nov 2007

sue, nam ho predpisala na nejakej tretej poradni, vychadzalo to ked mal maly mesiac, ale davat sme ho mali zacat myslim az od 6 tyzdnov.
Dufam ze sa nemylim.
vesi 🙂 ,mne povedala v roku, ze ho ma maly kludne dobrat ale dalsi nam nedala a ani nic nevravela

vesi
21. nov 2007

ak sa dobre pamätám, tak pri kojených deťoch až neskôr a pri nekojených - nedojčených 😉 asi od 3. týždňa...

k.a.t.k.a.
21. nov 2007

sue mne to dr. predpísala na hned na prvej návšteve ale u nás doma, ked mala malá asi tak týždeň 😉

sue
21. nov 2007

K.a.t.k.a. teraz trochu offtopic... pediater chodí vždy na návštevu aj domov? 😕

veronika13
21. nov 2007

nám ho predpísala automaticky, kvapkáme ho (Vigantol) každý deň 2 kvapky, Kanavit raz do mesiaca 2 kvapky, asi do dvoch mesiacov dieťaťa kázala kvapkať každý týždeň

vesi
21. nov 2007

miška, to bolo pri prvej dcére pred 5 rokmi, ale ked som počula, že väčšinou to berú do 1 roka, tak pri druhej už nedávam po 1. roku 🙂

michalag
21. nov 2007

neviem, ci sa za nou nezastavim a nespytam sa jej 😅 , ale ako to poznam tak 100 lekarov 100 roznych nazorov tak...

vesi
21. nov 2007

presne tak, ale ak je malý zdravý, tak sa zbytočne nestresuj, spýtaj sa v lekárni na vitamínový sirup vhodný na jeho vek, ked chceš preňho vitamíny na zimu. aj ja sa chystám kúpiť saške, nikolka má už tie cmúľacie od 3 rokov 🙂

slenka
21. nov 2007

caute, ja som v USA a tu mi doktor nekazal davat ziadne vitaminy 😲 O tom vigantole som sa dozvedela od kamosky, ktora vie, ze na slovensku ho uzivaju vsetky babetka. Pytala som sa teda doktora na vit. D a povedal mi, ze vitaminy predpisuje az po roku, ale kedze som ho stale presviedcala, ze D by sa asi malo uz teraz davat, tak mi predpisal multivitamin, kde je aj D. Tak neviem ci tu su ine deti, alebo co 😅

geegee
21. nov 2007

nam nasa Dr. povedala, ze najnovsi predpis je uzivat Vigantol do 2 rokov

sisulik
21. nov 2007

my mame vigantol kazdy den 2 kvapky okrem vikendov...a kanavit 2 kvapky raz do mesiaca az kym nebude mat maly sest mesiacov...

rybka78
22. nov 2007

my davama vigantol denne 2 kvapky a kanavit 1 kvapka mesacne (do 6 tyzdnov sme davali 1kvapka tyzdenne), myslim, ze som niekde citala, ze kanavit sa ma podavat do 6 mesiacov...

michalag
22. nov 2007

my sme malemu kanavit vobec nedavali ani mi Dr. o tom nic nehovorila 😅 , naco to je?

titulienka
22. nov 2007

ahojcek....
kanavit je na dobre zrazanie krvi a dava sa do 6 mesiacov raz tyzdenne tolko kvapiek kolko kil ma babo a od 6 mesiacov raz mesacne....a vigantol sa davaju 2 kvapky denne... 🙂

olusha2
22. nov 2007

ahojte mamičky!
ako čítam, každá máte iné info o podávaní kvapiek. ja tiez. nám doki povedala, že kanavit uz nemam vobec dávat, že iba jednu kvapku týžd do jedneho mesiaca a teraz uz vobec, ale mam dojem ze len koli tomu ze sme presli na UM nakolko mne mliecko odišlo ☹
a vigantol mame davat 2 kv denne. 🙂

pietra
22. nov 2007

my mame davat vigantol kazdy den 2 kvapky (sme na MM aj UM) do roka a kanavit raz mesacne 1 kvapku do pol roka

martinabarak
22. nov 2007

A my 2kv vigantolu denne okrem vikendov, kanavit 2kv mesacne do pol roka

elise
22. nov 2007

my sme kanvit prestali dávať vo 4 mesiaci ä1kvapka 1x do týždňa) a vigantol dávam 2 kvapky každý deň do odstreknutého mliečka, mám to dávať do roka a tým že malý je zimný (narodil sa v decembri) tak až do jari

misa1
22. nov 2007

ahojte nam dala tiet vigantol 2 kv denne a davam jej ich priamo do ust a potom ju zacnem kojit.malinka ma 3 tyzdne.kanavit mame 3 kv tyzdene.vam preco len raz do mesiaca?

elis3
22. nov 2007

No kočky. Vigantol je ok veď je to na správny rast kostí a spevnenie hlavičky a Kanavit uz vraj netreba keď je dieťa prikrmované s fľaše. Ale každý doktor bude mať asi iný názor.....Možno nedával pozor v škole. 😀 Ja ale našej doktorke dôverujem.

susik77
22. nov 2007

caute, myslite, ze ked 3 dni zabudnem dat vigantol a potom dam 3 kvapky naraz, je to ok? mame brat 1x denne 1 kvapku...

pietra
22. nov 2007

susik, ja ked som nahodou zabudla dat, tak som tu zabudnutu davku uz nedavala. Ale je pravda, ze som zabudla tak max. jeden den, nie tri za sebou

misa1 - prvy mesiac sa kanavit dava kazdy tyzden a potom uz len raz mesacne

maminasr
22. nov 2007

ahojte..no nam kazali davat vigantol denne 3 kvapky a aj tak davamea kanavit 1 tyzdenne ale to nedavame lebo sme na UM..

susik77
22. nov 2007

asi by ten vigantol nemal vadit dat naraz viac a par dni nedat, lebo vit. D sa hromadi v organizme-veda sa aj dava jednorazovo tusim raz za mesiac ten vit. D v kapsli...