Maltofer a v zložení E219+E217. Čo si o tom myslieť?

tina_
26. feb 2009

Ahojte, vysvetli mi niekto ako je TOTO mozne?
Mala zacala uzivat zelezo v kvapkach Maltofer a nahodou citajuc zlozenie som si vsimla, ze liek obsahuje - citujem z pribaloveho letaku:

"Ďalšie zložky sú sacharóza , metyl hydroxybenzoát sodný (E219), propyl hydroxybenzoát sodný (E217), krémová aróma, hydroxid sodný, čistená voda"

A tak som mrkla net a nasla:

E219: nevhodny pre konzumaciu pre deti, existuje prepojenie medzi hyperaktivnym spravanim u deti a touto latkou, zakázaný vo Francúzsku a Austrálii
Zdroj: http://www.ukfoodguide.net/e219.htm

E217: nevhody pre konzumaciu detmi, zakázaný vo Francúzsku a Austrálii
http://www.ukfoodguide.net/e217.htm

Maltofer sa vyraba vo Francuzsku...

Co si mam o tomto mysliet? 😒 😒 😒

zuza.m
26. feb 2009

no to si mysli že doktorkam je jedno že to nieje vhodne pre deti.aj mne naordinovala kvapky ktore boli v hodne pre deti od 2rokov.moj maly mal v tedy 3mes.a okrem toho alergiicky na BKM a laktozu a tie kvapky boli z laktozy.cely sa vyhadzala skončili sme v nemocnici.

alon111
26. feb 2009

syn ho bral a uz je v poriadku,nemal s toho ziadne problemy ale ak nechces davat malej maltofer tak pri dcere jedenast mesacnej berieme Aktiferrin tiez je to sirup.ale ci aj on ma take zlozenie ti nepoviem pretoze pribalovy letak uz nemam.zajdi za doktorkou a nech ti vysvetli ci ho mozes pouzivat a ak nie tak nech ti predpise nieco ine.mas na to pravo ide o tvoje deculo

wien
26. feb 2009

😲 😲 😲 aj my užívame maltofer 😕 už od decembra. synček mal katastrofálne nízke železo v krvi. ale asi doužívame a končíme 😨

tina_
autor
26. feb 2009

ja som ho tiez prestala davat...Ked som bola s vysledkami z hematky u pediatricky, tak povedala, ze hodnoty su sice nizsie, ale ze to vseobecne vsetkym detom okolo 6.mesiaca poklesne zelezo, ze to sa potom vyrovna, ked zacnu prikrmy...Ale ze ked hematologicka predpisala, tak nech berieme... 😒
Tak beriem zelezo nadalej ja (Acidofolan) a pcham do seba čučoriedky...

tina_
autor
26. feb 2009

ten Aktiferrin vyzera byt v pohode (http://www.zdravie.sk/lieciva/doc/PIL27617.pdf), akurat neviem od akeho veku, len pri davkovani je ze 5ml na 12 kg hmotnosti...Takze my s nasimi 5 kg...

wien
26. feb 2009

ja neužívam nič, aj keď určite mám aj ja nízke železo 😖
a drobcovi dávam z času na čas hovädzie mäso ( má viac železa ), raz do týždňa žĺtok a občas čučoriedkovú výživku.
teraz niekedy by mu mali brať krv, aby zistili, či má ešte stále akútny nedostatok železa alebo je to už OK. ale on má teraz už 10,5 kg a nikdy nebol chudý, takže v prípade chýbajúceho železa by určite mohol už aj ten aktiferrin 😅

tina_
autor
26. feb 2009

hm, my sme zatial len zacali s prikrmami, a dnes sa mi brokolice ani nedotkla ☹ , az ju napinalo, a minule ju jedla samu, aj bez zemiaku, tak neviem...kym sa my dopracujeme k masku a cucoriedkam....

norik1
27. feb 2009

JA som Maltofer malemu vysadila lebo mal z neho strasne krce, v noci sa budil na kolikovite stavy... vysadila som a prestali... znova som nasadila a zasa zacali. Tak som hematologicke povedala ze s Maltoferom koncim, hovorila ze skusime cez prikrmy ale ak sa to nezlepsi, predpise ten Aktiferrin. Bola prekvapena lebo vraj Maltofer je detmi lepsie znasany ako Aktiferrin...
Mame ist teraz na kontrolu, tak som zvedava co povie...

alon111
27. feb 2009

mojej sestre ho doktorka predpisala ked jej syn mal pol roka.tak by to malo byt v poriadku 😉 my ten aktiferrin berieme dvakrat na den po dva mililitry

bambusko
27. feb 2009

tina, nasa alica brala na alergiu sirup aerius. v pribalovom letaku bolo napisane, ze je to liek na alergiu a zaroven varovanie, ze obsahuje farbiva, myslim e104 a e110, ktore mozu sposobovat alergiu 😕 😕 😕 🙄

zuzka1.
27. feb 2009

my berieme Maltofer od 3.mesiaca, problemy ziadne!zelezo s apomalicky zlepsuje!

helena001
27. feb 2009

Vela zaujimavych informacii najdete aj tu.
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...
Ecka su rozdelene do skupin a E217 rozhodne patri do rakovinotvornych. Je nutne si vsimnut i potraviny, ktore bezne davame do kosikov...

kisska
27. feb 2009

E 210-217 sú benzoáty (kyselina benzoová a jej soli), ktoré môžu vyvolávať u preciltlivelých ľudí koprivku, astmatický záchvat, chronickú nádchu alebo prispieť k hyperaktivite dieťaťa, ale ani zmienka o rakovine. V USA, ČR a SR povolené.

- to je citat s uvedeneho clanku, treba si precitat hlavne text pod zoznamom. AKV si zobrala zoznam Eciek, ktory koluje po nete a preverila jeho spravnost, takze najzaujimavejsie je citatnie pod tabulkou...

jarka007
27. feb 2009

kisska, to ze su benzoaty este nevylucuje, ze mozu sposobovat rakovinu 😉

jarka007
27. feb 2009

tina, kedze viem, ze vies nemecky, precitaj si toto:

E219 - PB-Methylester Natriumsalz
Kategorie
künstlich hergestelltes Konservierungsmittel
Eigenschaften
Abkömmling des PHB-Ethylesters E214
hemmt das Wachstum von Hefen, Schimmelpilzen und Bakterien
stabil gegenüber Säuren
hinterlassen leicht pelziges Gefühl auf der Zunge
metallischer Geschmack
Gewinnung
künstlich/ synthetisch aus Benzoesäure E210, einem Phenol sowie Alkohol
Verwendung in
getrockneten Fleischwaren, Gelatineüberzügen
Fisch- und Fleischpasten, Garnelenerzeugnissen
Knabbererzeugnissen
Süßwaren
Marinaden und Würzsoßen
Feinkostsalaten
Kosmetika
Verwendung häufig in Kombination mit Sorbinsäure E200.

Sicherheit und Risiken
ADI-Wert: 10 mg/ kg Körpergewicht
Auslöser (pseudo)allergischer Reaktionen
kann asthmaähnliche Anfälle auslösen
mit der Nahrung aufgenommenes PHB-Ester wird über die Niere ausgeschieden
ist für Katzen hochgiftig

kisska
27. feb 2009

to je pravda, ale zalezi na zdroji, ci je "popularny" a nafukuje neskodne informacie, alebo sa niekto pozrie aj do labaku ako je to naozaj... a ci sme precitali cely clanok aj s malymi pismenkami na konci... tu rozobrali najcastejsie kolujuci zoznam na nete - Z detskej onkologickej kliniky v Dusseldorfe...

jarka007
27. feb 2009

kisska to ale nic nemeni na fakte, ze E219 je v niektorych krajinach zakazny a vyvolava alergicke reakcie. a trochu som si neodpustila usmev, ked som citala poslednu poznamku, ze pozor je jedovaty pre macky 🙂. Hmm, a co deti ?
Ale mas pravdu, o rakovine som nikde nenasla ani zmienku.

tina_
autor
27. feb 2009

jarka, vdaka...
ta posledna veta o mačkách dorazila aj mňa...
kebyze nemam rada zvierata, tak asi spravim pokus a vysledok odnesiem lekarke na hematku 😀

bambusko: moja starsia dcéra tiez brala jedneho casu Aerius na alergiu, nemam pocit zeby jej to pomohlo...odvtedy uz mala vselicko, aj ventolin sprey (s kortikoidmi) mame ☹ , ked ma zachvaty kasla...A zahlienena je skoro stale...

ededik
6. mar 2009

Ahojte,
my užívame takisto maltofer....
ja som našla zase toto:
http://www.sportujeme.sk/ecka-e216

Zakázaná. Možnosť zapríčinenia alergie. Je považovaná za rakovinotvornú látku!

elenita
8. mar 2009

my uz velmi dlho uzivame maltofer..asi je to o tom, ze v pripade, ak ma dietatko katastrofalne nizku hladinu zeleza v krvi (co je aj nas pripad, a to papame prikrmy, masko, maltofer uzivame uz polroka), tak benefity pre neho prevazuju nad moznymi rizikami......

tina_
autor
10. mar 2009

elenita, ja ti neviem,...ale ked existuje aj iny pripravok na trhu (napr. ten Actiferrin, kde tie prisady nie su), tak sa mi nezda riskovat zdravie dietata s rakovinotvornymi prisadami ☹

simonka99
10. mar 2009

Rada by som sa spytala-aj ked to nesuvisi priamo s problemom E-ciek v Maltoferi-mojmu malemu tiez zistili chudokrvnost a zacali sme brat maltofer pred tyzdnom.Stolica sa mu sfarbila nacierno-s tym som ratala,ale zaujimalo by ma,ci sa meni aj zapach-lebo nam sa zmenil poriadne(berieme aj Nutrolin B)-suvisi to s Maltoferom alebo je to nieco ine?

tina_
autor
11. mar 2009

tak to netušim, ja som maltofer po týždni vysadila...
Železo beriem ja, okrem toho sa natrepávam čučoriedkami a pod...A malej dam predpisať actiferrin, keby tá chudokrvnosť pretrvávala..

alon111
11. mar 2009

simonka meni sa aj zapach to nieje problem.pri synovi ked bral maltofer a rozbalila som mu plienku tak ma islo zatiahnut smrad bol otrasny ale doktorka mi povedala ze je to v poriadku

miruska7
28. sep 2011

ahojte, mam dvojcatka chlapceka a dievcatko zistil im tiez velmi malo zeleza a berieme tiez maltofer.musela som ho vysadit,pretoze maju s neho hnacky a zelenu stolicu.doktorka povedala,ze nie s maltoferu.tak comu mam verit.