Maltofer. Majú s ním vaše deti problémi?

adulik16
3. jan 2009

Moj malinky ma 9 tyzdnov a uziva dost vitaminov. Je to pyridoxin, kyselina listova,vigantol a Maltofer. Od zaciatku nekojim, maly papa francuzske mliecko. Prosim Vas, ma aj Vase dieta po uziti maltoferu take problemy ako vracanie, krce a strasny plac? Neexistuje nejaka ina nahrada zeleza?Malinky ho uziva 2x5 kvapiek denne.

pappo
5. jan 2009

adulik skus sa poradit s lekarom.

ywulla
20. mar 2012

Mamulky, všetky tu píšete viac-menej o tráviacich ťažkostiach. Maloi ste však niekto problémy s vyhádzaním pokožky?? Aj to je písané v nežiaducich účinkoch, a ja mám pocit, že sa to týka práve nás ☹

lukajdik
21. mar 2012

moj maly ho bral 3 mesiace, po vysadeni asi mesiac sa mu zacali kazit vrchne jednotky a dvojky, ma ich zlte a akoby sa mu odstiepovalo zo skloviny, som z toho nestastna lebo mu asi odhniju, zubarka nas objednala az na 1.6., umyvame zubky 2 krat za den, ostatne ma krasne biele, nikto nas na to neupozornil ...ach jaj ☹

79marry
21. dec 2012

Ahojte žienky! Ja som na Vás naďabila až teraz. Moja malá ma 10 mesiacov a kým sme chodievali k doktorke v Lučenci, tak sme sa netrápili tým, že malá patrí k drobnejším deťom a nie práve k vykŕmeným. Proste zje koľko chce a viac do nej nedostanem. No teraz chodíme vo Vrbovom a tam pani doktorke sa malá nepozdáva, že je malinká, drobunká ( ani nemá byť po kom obaja rodičia sme nižší a do 25 sme boli aj dosť chudí ), to si vysvetliť nedá. Chce jej brať krv na železo. Maltofer sa mi vôbec nepáči, užívali ho moji 2 súrodenci, tiež sa jej zdali chudokrvní, neznášali ho, bolo im vždy zle a to boli už deti v predškolskom veku, obaja majú ako tu jedna spomínala zlé, zhnité zúbky. Ja som ho užívala v tehotenstve a tiež som ho nezniesla, vracanie a zápcha. Nechcem trápiť moju malinkú, kojila som ju do pol roka ( kakala raz za týždeň, lebo všetko sa pekne vstrebalo) a po nasadení Nutrilonu nastal problém s kakanín, stále zápchy, pomáhala až rektálna rúrka ( ani čaj, ani masáž ). Berieme teraz probiotiká a Bebu, tá je mastnejšia. No moja dcérka nikdy nebude patriť k vykŕmeným detičkám, je od narodenia hypermobilná ( veľa sa hýbe, takže aj veľa energie spáli), cez deň toho veľa nenaspí, ale v noci prespí celú.Prešli sme si aj Refluxom a Maltofor zahusťuje mlieko a vytvára hliene, nechcem jej ubližovať. Ja som spokojná, ona tiež, len doktorka vymýšľa, asi ju zmením.

79marry
19. mar 2013

No, tak sa trochu oneskorene hlásim s výsledkom 😀, krvné testy sme mali také nádherné, že pani doktorka už dávno také nevidela. Takže vďaka Bohu žiadne lieky 😀. Stravujem ju pestro a hlavne stále behá, len ja už za ňou nestíham 😵

ferko858
24. júl 2013

ahojte, mam 9 mesacneho synceka, ktory je kojeny. v poradni od posledneho vazenia pribral 200g. ma 9 kg a je troska baculko. zacal mi stvornozkovat a cupka v pavuku ako pretekar. doktorka mi nasadila maltofer a od kedy sme ho zacali papat, tak nechce jest a vsetko mi vygrcka. ja mu ho moc nechcem davat, pretoze od poslednej poradne pribral aj ked malo, ale pribral. nemoze predsa doktorka ocakavat, ze priberie kilo, ked ma vela pohybu. ved vela spapanej energie vynalozi pri pohybe. viete mi poradit? mam mu ho davat? predsa je lepsie, ked papa pestru stravu ako nejest vobec a dopovat ho chemiou. existuje aj ina forma kvapiek, ktore su znesitelnejsie? vyskusala som mu ho nedat a zas mi sam papinkal.

kika1441
17. feb 2014

mam zacat s Maltofer-om alebo doplnit prikrmy? obavam sa ho.. uz papame pomaly vsetko, mame 6m. vdaka.

joely
17. feb 2014

odporúčam železo v prírodnej forme od Fin clubu 🙂 maltofer má negatívne účinky na zuby a taktiež stolica je po ňom čierna🙂, možno zaplatíte viac peniažkov, ale výsledok stojí za to, brali sme ho len krátkodobo na odporúčanie pediatričky🙂 Potom sme častejšie zaradili do jedálnička žltko z vajíčka, červené mäsko a tmavé hrozienko, výsledný efekt perfektný !!!

nelinka2011
18. feb 2014

@adulik16 naša Nelka mala tiež krče a plakala,doktorka nám povedala že to nie je z toho.Ale ja som jej to skúšala dávať dva krát a vždy mala bolesti a len plakala.verím že to bolo z toho.Mala to brat pol roka ☹. Ja som si našla náhradu železa na internete.Kúpila som jej od jednej pani Narosan čučoriekovy od Justu. Odporúčam, do troch týždnov sme mali železo o.k. Len neviem od kolko mesiacov sa to može dávať.Je to na prírodnej báze.držím paste nech ste skoro fit 🙂

ppetinka
17. mar 2014

moja malá berie maltofer už od narodenia, lebo bola od začiatku anemická. Myslím, že jej Maltofer nič nerobil a ani teraz nerobí, akurát od neho má takú akokeby tmavozelenú stolicu, ale hemoglobín už má OK, ale vraj nech ho ešte ďalej berie ..

07jana2014
26. okt 2014

@adulik16 ahoj ako si dávala tú kyselinu listovú bábätku a pyridoxin? my to máme tiež užívať, malý má 3 mesiace a neviem ako mu to mám dávať, hlavne tú kys.listovú to vari celé prehltne???? lebo na obale je písané že sa musí podávať vcelku... ďakujem

sarkaabc
28. apr 2015

Ahojte.

sarkaabc
28. apr 2015

Ahojte.ma niekto ine vedlajsie ucinky s maltoferom? Mala ma 2,5 roka a pred mesiacom bola v nemocnici a davali jej transfuziu krvi,lebo mala velmi kriticku hranicu zeleza,davam jej kvapky ale je velmi podrazdena a jedovita,tak neviem ci je to z toho.

bambulka242
10. apr 2016

@sarkaabc aj j mozem sa Ta opytat aku ste malu tu kriticku hej dnitu zeleza. Dakujem

sofia14
27. okt 2017

@joely prosim ta ty si davala ten fin club ako staremu dietatu? Moj maly ma malo zeleza ma 9 mes. Dr. Predpisala maltofer ale nechcem davat chemiu. Dakujem

joely
28. okt 2017

@sofia14 ahoj malu som kojila presne do 9 mesiacov a vtedy nam chybalo zelezo, vybrali sme jednu flasu a sme o.k., mame 18 mesiacov, poradia Ti davkovanie podla hodnoty nedostatku.... kludne napis,ako mas nejake otazky este, ahoj

28jajka
14. jan 2018

@sofia14
@joely dievčatá aj moja malá má málo železa a má brať tie kvapky teda aj ich berie 4tí deň ale nie takú dávku akú kázala dr ale čo ma odradilo že sa kazia tie zúbky...a ešte lekárnička mi povedala 2h pred a po nie mlieko ona tu vodu vôbec nechce a čaju trocha ocuca potom sa nevie dopit na prse čo je taka vysmedovana....na konci mesiaca máme 8m....tak neviem či jej to dávať alebo si idem ja dať predpísať železo hmm

sofia14
18. jan 2018

@28jajka moja skusenost. Maltofer som nedala. Kupila somcucoriedkovy narosan od Nahrinu a po mesiaci mal maly zelezo z 4.9 na 8.4 hodnotu. Uzivali sme dva mesiace 2 az 3x denne mokka lyzicku. Doktorka v tom ze ako krasne sa nam ten maltofer vstrebava..

28jajka
18. jan 2018

@sofia14 ďakujem za radu....hmm tak neviem či to objednať...inak od justu už mám tymianovu masť aj taký sprej som spokojná len my pôjdeme až po 4m na tú krv a bojím sa aby jej to fakt zaberalo...

zuzkamargit
18. jan 2018

@28jajka presne ako sofia ☺️ uz z tehotenstva som mala dobru skusenost s narosanom, takze pri malom som ani neriesila inu cestu. Prirodne zelezo sa rychlejsie vstrebava a nezapeka

28jajka
18. jan 2018

@sofia14 jja prepáč neviem kde som to čítala o tom juste 😂 a kde sa to dá kúpiť v lekarni

28jajka
18. jan 2018

@zuzkamargit ďakujem a ako často si dávala? A tiež si nedavala pred po užití mlieko?

28jajka
18. jan 2018

@sofia14 ach jaj neviem kde som to čítala o tom juste prepáč...A kde sa to dá zohnať?

zuzkamargit
18. jan 2018

@28jajka len cez poradcov, pisem spravu

sofia14
23. jan 2018

@28jajka mlieko a dojcenie tomu vobec nevadilo. Nestopovala som ziaden cas. Super u nas zabrala odporucam. Za mesiac bolo po probleme brali sme 2 mesiace. Maly ma krasne farbu uz a neberiem uz nic.

janka3113
26. feb 2018

@zuzkamargit ahojte aj mi máme problém zo železom máme veľmi nízke hodnoty a odkedy berieme maltofer malý nám zvracia, boli ho bruško a nevie sa vykakať môžem sa spýtať čo ste dávali ďakujem

lenadka
26. feb 2018

Moja ho tiež nedávno užívala ale je už veľká 7 rokov má. Mala strašne nízke železo bledá a trpela nechutenstvom s bolesťami bruška už pred užívaním. Dávala som jej sirup a len polovičnú dávku každý druhý deň striedala dom s kyselinou listovou. Treba brať ohľad aj na vstrebávanie železa, odstup od mlieka a mliečnych výrobkov dve hodiny a užívať s vitamínom c vtedy s lepšie vstrebáva. To dávkovanie na polku som dala kvôli zápche, pomohlo a po troch mesiacoch mala železo v norme. Iné problémy z neho nemala, tak skúste dávať obdeň.

lenadka
26. feb 2018

@sofia14 narosan si veľmi chvália.
Moja mala hodnotu fe 2. Po užívaní maltoferu ako som vyššie písala krásne stúplo až na 28! Komu nesadne nech skús narosan určite.

zuzkamargit
26. feb 2018

@janka3113 mas spravu, je to prave cucoriedkovy narosan. Mna osobne vsetky umele zeleza zapekali. Je to neprijemne. Navyse sa horsie vstrebavaju ako prirodne zelezo. Akurat, ze Just Nahrin vyrobky sa objednavaju cez poradcov, inak sa kupit nedaju. A iste % ludi ma z toho paniku, lebo niekedy niekde poculi o smejdoch. Pritom su to vyrobky svajciarskej kvality. Kto raz mal akykolvek vyrobok od nich, vie o com pisem. Sama robim poradkynu, aj ked som zacinala ako odberatelka.

lenadka
27. feb 2018

Nie 28 ale 18 to železo mala

lelllka
18. mar 2018

Ahojte, ja sa pripojim...nasa malá ma 4 a pol mesiaca a tiez jej zistili, ze ma nalo zeleza...Dr. jej predpisala Maltofer a pyridoxin...davala som jej Maltofer 2 dni a cele tieto dva dni boli o obrovskom placi,krcoch, bolesti bruska a zvracani...tak som sa dnes rozhodla nedat ho, ze na skusku ci je to z neho (lebo sme zacali aj prikrmovat tak som najskor nevedela,ze ci to nie je zo zeleninky)...no dnes je zatial bez placu, bez krcov...chcem sa teda spytat,co dat namiesto Maltoferu? Citala som tu prispevky na Narosan cucoriedkovy, ale na stranke o tom pisu ze az od 3 rokov...tak neviem ci by sme to teda mohli skusit ci radsej nieco ine... Vopred dakujem za rady