Mastička Pityol, máte s ňou skúsenosti?

katmi
24. nov 2008

Ahojte..
chcela by som sa spytat na tuto masticku.. mate s nou skusenosti??
je zevraj vyborna na zaparenu ritku, teda okrem ineho.. pozerala som na internetovej lekarni a je napisane, ze je na rozne formy zaparenin, a koznych poruch.. my sa trapime s "niecim skaredym" na rucicke, raz nam to prejde,potom sa zase objavi.. lekarka povedala,ze ekzem,ale na kozne nas poslat nechce..😠 predpisala nam Locoid - hormonalnu mast - co ja odmietam davat. Moja mala ma momentalne 6,5mesiaca. Kamaratkina mala na Pityole "vyrastla". Vsade vsak pisu,ze nepouzivat pri detickach mladsich ako 10 😨 rokov.. tak poradte.. pouzivali ste niektora pri svojich detickach tuto masticku?? a ked,tak od akeho veku?? Dakujem za vsetky odpovede..

mukky
23. feb 2009

Ahojte,tak ja co som pocula od znamych,tak to detom pediatri niektori skor vyslovene zakazali dat.Je to vraj uz aj zastarala metoda,tak ako "fialova vodicka',ktora by sa uz min.10 rokov nemala pouzivat,a aj som to pediatricke pekne vysvetlila ked mal syncek soor v puse ktory nemizol ☹ a dala ine liecivo a soor nikde,hned na druhy den.Ale ja a vela znamych mamiciek som nadmieru spokojna so sudocremom,niektori to volaju ako aj zazracna masticka.Pomaha i na silne zapareniny,na bolavy zadocek po hnackach,na potnicky,na zapareninky v zahyboch babatiek,atd.Odporucam.A dostavali sme ho v porodnici v tom kufricku,ak niektore maminky neviete aky kremik to je.

zuzanale
23. feb 2009

Ahoj biela ano obsahuje nejakú zložku len presne neviem ako sa volá niečo na i... a ďalšia vec že ho mamičky nevhodne dlhodobo používajú a ono to je na krátkodobu liečbu od 10 rokov vyššie....

mukky tá vodička sa fakt nemá používať pre žiadnu vekovú kategóriu má v sebe karcinogénne látky ☹ a na zapareniny imazol alebo mne sa osvedčila homeopatická cicaderma ktorou určite nič nepokazíte 😀 nám ten sudokrém nerobil dobre ale to si každý musí vyskúšať..........

mukky
23. feb 2009

A ja som sa o tom dozvedela az ked maly tu vodicku uz uzival ☹ ☹ myslis ze mu mohla ublizit...a na bradavkach som mala infekciu stale zo sooru,ja nepochopim ako niektori pediatri su taki lahostajni voci novym studiam,a mamky si to musia same najst,postudovat atd 😠 😠 ved mam pocit ze moju pediatricku liecim ja,a ucim novym metodam,a nie naopak 😠 No nemaju cas,a niektori ani chut,socializmus-komunizmus u niektorych pediatrov,zobrala by som im licenciu.Si prva ktorej sudocrem nepomohol co poznam,ano kazde dietatko je ine,a inak reaguje na dane zlozky v kremiku.

siminks
23. feb 2009

my sme mali v 2mesiaci veľmi zaparenú riťku a dr mi odporučila tiež a zabralo ale po dlhšom čase...teraz stále používame rybilku

markytkaaa
23. feb 2009

Pokud měl synek víc opruzenou prťku na noc jsem mu ji namazala Pytiolem, do rána po opruzeninkách ani stopy, takže já nedám na mastičku dopustit ... nemazat často, ale když se něco vyskytne, tak skutečně léčí do rána 🙂

romana29
23. feb 2009

Čauky, pityol jsme dostali už v porodnici, kdy mi třetí den po porodu císařským řezem vrátili Daníka opruzenýho jak nechci říkat co.....Za pár dní bylo po problémech, opravdu je účinný. Pak jsme používali jen párkrát, když rostliy zoubky a častěji kakal a byl mírně opruzený. Pořád mám jednu v záloze, jak píše markytkaaa - zabírá do rána 😉

nanai
23. feb 2009

Holky, ja na detskem pracovala, i na novorozeneckem, a Pityol bych na sve dite urcite bez obav na mensi opruzenou plochu kratkodobe mazala. Moje matka lekarka nas tim mazala v detstvi a doted na Pityol neda dopustit. Co se tyce ev. toxicity, jde hlavne o tu kyselinu boritou v nem obsazenou, skodit muze zejmena zejmena opakovane dlouhodobe pouzivani, ne kratkodobe pouziti. K pravidelnemu pouzivani jsou samozrejme urcene jine masticky.

kikimaruska
23. feb 2009

Já mám tuto mastičku stále doma pro případ "první a poslední pomoci". Malý se mi ošklivě oprudil 2x. Prve ještě v němocnici v inkubátoru (reakce na vlhčené kapesníčky) a sestry mu to pytiolem mazali a i po propuštění domu mi bylo řečeno, že máme používat Rybilku a v nutnosti pytiol... Podruhé se oprudil už přímo mě, ve velkých vedrech...opruzeniny se šířily dál a dál a ani na rady dr. větrat zadeček (lítali jsme stále po doktorech, tak to nešlo pořád), sušit fénem a pak na to fialku...a až to ustoupí tak Rybilku...nic. Oprudili jsme se i přes Bepanthen, který všichni vychvalují 😖 ...opruzeniny se horšily a byly až mokvavé a moc bolavé ☹ , pak jsem si vzpomněla na pytiol a šla ho koupit. Už po prvním namazání byl znát zanedlouho rozdíl! a do 2 dnů jsme byli uplně zdraví... Nic nám nepomohlo,až tohle...a to ta mastička stojí kolem 30 kč... Takže doma ji máme stále...co kdyby. Časem jsme zjistili, že se prcek osypává po Aloe Vera - nejdřív kapesníčky Huggies a pak krém na zadeček, co to také obsahoval...ani plenky napuštěné něčím s aloe mu nesedí....

zuzanale
24. feb 2009

muky v dnešnej dobe už aj laik vie že na to fialová voda nezaberie lebo je to zvyčajne kvasinková infekcia a na to sú tablety rozpustné vo vode a iné ja mám síce pediatričku po 6otke ale tá kráča tak z dobou že až sa občas čudujem sú u nás aj mladšie ale tie ozaj to čo za komunizmu tak aj teraz 😒

nanai veď presne o tom to je krátkodobo ale 90%mamičiek tým deti natiera denne nehovoriac o tom že často len preventívne ... tak si musíš potom vedieť predstaviť kolko látok sa im do tela dostáva keď ešte aj v návode je uvedené že max 1-3x denne natierať .........

mukky
24. feb 2009

zuza.... hmm no vidis,ja ako prvorodicka som o tom nevedela,doverovala som lekarke,a internet nemala,az trosku neskor,a potom som sa to dozvedela ☹

sasiki
24. feb 2009

tak to sa dozvedám prvý krát, že pityol má nejaké škodlivé látky 😕 😕 😕
My sme ho používali na zapareniny, vždy bleskovo pomohol.....

bielanevesta
25. mar 2009

Ahojky🙂
Tak nám na kožnom predpísali na bradavičky práve pityol 😕 Kontrolu máme za 3 týždne tak ja neviem keď je to od tých 10 rokov či jej to možem mazať celú dobu. Mám jej to dávať 2 x denne...bradavičky má na ručičke a nemá ich moc

mukky
25. mar 2009

ja by som to osobne nedavala..

zuzanale
26. mar 2009

bielanevesta a aké bradavičky? my sme mali ale na líčkach vyzeralo to ako potnička s bielim stredom ktorí sa podobal na podkožný tuk ...... ale na to sme mali mastičku robenú z lekárne jednu na večer na zasušenie tam nám dala 2druhy ktorá bude lepšie zaberať tú sme mali používať a na ráno na zlupovanie ...... takže ak je to to čo sme mali my tak skôr potrebuješ čosi iné.....

susika
26. mar 2009

nepoužívali ste niektorá aj Infadolan na malé zapareninky? v píbalovom letáku sa mi indikacie zdajú podobné, ako u pityola

telullah
26. mar 2009

Naše malá brala antibiotika a měla z nich průjem a opruzený zadek. Používala jsem pytiol a po pár dnech měla zadeček krásně čistý. Pytiol nám dali rovnou v nemocnici. Takže jsem spokojená a už zase používám jen rybilku.

jajka78
20. nov 2009

Ahojte,malemu sa spravil na chrbate pravej strany a scasti aj ritky cerveny flak akoby poprhlene, taka mapa je to, trosku drsne to ma. Uz to ma skoro 2 tyzdne, skusala som excipial, rybiu mast a naposledy imazol. trolinku je to lepsie. chcem vyskusat pityol. nema niektora z vas s niecim podobnym skusenost?
dnes som bola aj u dr, ale plna cakaren chripky a tak som radsej odisla. este vyskusam bepathen. od cikania to asi nema kedze je to aj na chrbte, prilis ho nebabusim, zeby nove plienky? pouzivam tesco, teraz zmenili ale materialovo su asi rovnake, nie?
vdaka.

nikollette
20. nov 2009

Sudocrem si neskúšala?

zuzana76
20. nov 2009

jajka to maj aj moj krpec a mal to z tesco plienok, ked som sa vratila k Pamperskam, tak to zmizlo same, ani som nicim nenatierala, tusim len bepantenom , ktory som mu davala aj na ritku

jajka78
20. nov 2009

nie sudocrem este nie.kazdu som skusala tak 3 dni.
zuzi, my pouzivame plienky tesco odmala a na noc pampers. zeby? a za ako dlho mu to preslo?

nela30
20. nov 2009

na pytiol nedam dopustit. poradila mi ho mamina, ze uz ako malu ma tym natierala. nelke teraz idu zubky tak casto kaka a pytiol nam pomol veeeelmi.

icejane
21. nov 2009

ja som pri dcerke vyskusala vsetky druhy plienok a krémov a stale bola zaparená..potom nám doktroka poradila miesat pytiol s avirilovim kremikom a ten nám perfektne zaberal

klematis
21. nov 2009

my používáme Pampersky, dostala jsem 4 Huggiesky a bylo mi je líto vyhodit, tak jsem je malému dala a hned se mu udělaly fleky, dr. mi doporučila natírat Pityolem a Canestenem, trvalo ale asi tři týdny než mu to zmizelo, jinak ten Sudocrem je taky výborný 🙂

iinuska
21. nov 2009

ahojte, ja bezne pouzivam na ritku sudocrem, a ked je viac cerveny, tak dam tak 2,3 krat pytiol a ritka je ako nova 😉

dzio2
21. nov 2009

nieje nahodou dost nebespecny?alebo mam zle info

iinuska
21. nov 2009

dzio, nie je na dlhodobe pouzivanie.Ale ked obcas natries, nic sa nemoze stat

blandik
22. nov 2009

Já mažu jen bepantenem a malý nemá snad vůbec opruzený zadeček - snad jen, když neumyje dobře a něco mu tam zůstane. Ale to je hned pryč, když namažu bepatenem. Je sice dražší, ale funguje bezvadně. Když namažu jen mastným krémem (třeba infadolanem), tak je hned opruzený. Jinak sudokrém funguje a taky rybilka.

Pytiol nebo jak se to píše - prý se už nesmí používat pro děti.

sisulka7
22. nov 2009

mne povedali v lekarni, ze pytiol sa nesmie pouzivat pre deti do 10 rokov, lebo poskodzuje oblicky. Ostala som riadne prekvapena, ved nam ritky ani nicim inym nenatierali a sme v pohode.

soanpe
22. nov 2009

sisulka
a seš si tím tak jistá,že máš ledviny ok 😅 já to zjislila až poslední měsíc těhu 😒

sisulka7
23. nov 2009

tak snad hej, ale pre istotu malej nedavam, pouzivam sudokrem, alebo bepanthen 🙂