Mastička Pityol, máte s ňou skúsenosti?

katmi
24. nov 2008

Ahojte..
chcela by som sa spytat na tuto masticku.. mate s nou skusenosti??
je zevraj vyborna na zaparenu ritku, teda okrem ineho.. pozerala som na internetovej lekarni a je napisane, ze je na rozne formy zaparenin, a koznych poruch.. my sa trapime s "niecim skaredym" na rucicke, raz nam to prejde,potom sa zase objavi.. lekarka povedala,ze ekzem,ale na kozne nas poslat nechce..😠 predpisala nam Locoid - hormonalnu mast - co ja odmietam davat. Moja mala ma momentalne 6,5mesiaca. Kamaratkina mala na Pityole "vyrastla". Vsade vsak pisu,ze nepouzivat pri detickach mladsich ako 10 😨 rokov.. tak poradte.. pouzivali ste niektora pri svojich detickach tuto masticku?? a ked,tak od akeho veku?? Dakujem za vsetky odpovede..

alca22
28. nov 2008

Ahojky, malej má suchý flíček na zádičkách a nějaký ekzémek na tvářičce a dr. mi řekla ať mu na to koupim Pityol. V příloze se píše že to mužou používat děti až od 10 let. Neublížím mu tím. Syn má 10. měsíců

maca793
28. nov 2008

pytiol je fajn mastička na zapareniny. ale vraj sa neodporúča malým deťom.

prcekpet
29. nov 2008

alca22 a maca793 - pytiol je vyborna masticka, v letaku je psane, ze detem do 10let nemame pouzivat, ale nase pediatricka rikala, ze se nema pouzivat dlouhodobe. Moje mamka říkala, že za totality ani jiná mastička nebyla a jaké jsme? ... jsme šikovné maminky 😀 😉

lulusy
29. nov 2008

ahojte
ja som bola nedavno v lekarni, pretoze som ekzematicka a teraz v tehu sa mi na predlakti zhorsil ekzem. Viem ze ked som bola mala, tak mi ho davali od koznej na ekzem, isla som sa teda poradit do lekarne, ci ho mozem pouzvat teraz (som v 30tt), lekarnicka mi s drozam povedala, ze obsahuje ichtamol a ze uz je zakazny pre male deticky a uz vobec nie je vhodny pre male babatka a ze ta vekova hranica sa opat bude posuvat vyssie.
Predala mi ho s tym, ze ked som tehu, tak len na malicke plochy a uplne tenku vrstvu raz denne, alebo kazdy druhy den.

katmi
autor
29. nov 2008

lulusy ichtamol je zakazny pre male deticky????? 😨 tak ked ti poviem,ze ta nasa stara dr.nam dala cisty ichtamol na to miesto v laktovej jamke,tak asi neuveris,ze?? "nastastie" jej robil zle.. mala to po ichtamole-cistom este horsie.. takze som jej ho nedavala..

helenkaa
29. nov 2008

Pityol je super mastička, taky používáme, když má zapařenou dupku a doporučila nám ho dětská Mudra, takže škodlivý asi nebude.

bambusek
29. nov 2008

Ahoj, taky mužu jen mastičku doporučit. Míša měl strašný prujem a měl hrozně opruzený zadeček. Ale takovým zpusobem, že jsem mu na něj nemohla šáhnout. A to za jeden den. Volala jsem mudr. a ta mi pytiol doporučila mazat silnou vrstvou a za dva dny měl krasnej zadeček 🙂 🙂 . Tak fakt je dobrá mastička. Ale nepoužívám ho, jen když byl opruzenej. Na prevenci používám rybilku

lulusy
30. nov 2008

katmi
tak mi to povedala lekarnicka a tiez si myslim, ze ked je doporucena vekova hranica nad 10 rokov, tak to tam urcite nie je zo srandy a malo by si sa to akceptovat !
Ja nechcem robit paniku, kazdy podla vlastneho uvazenia nech kona. Ja osobne by som hladala ine lieciva....
katmi asi ked je stara dr. tak jej je asi stale dobry...

sirinka
1. dec 2008

ja uz som pocula najroznejsie veci, ktore pediatri mamickam odporucali a obcas mi rozum nad tym zastaval 🤐

katrin21
2. dec 2008

úžasná a zázračná je mastička od firmy CLIVEN . Je to BABY CREAM, ma talku velku tubu, bielu s modrymi pismenami a modrym babtkom nakreslenym... Mojej malej nepomahalo nic, ked mala zaparený, Pytiol som nedavala, ked je zakazany... mozem vam povedat, ze aj poriadne zaparena ritka s aza noc uplne vybielila, a bola " ako nova" uz rano.... vazne ! Pritom je to malo znamy kremik. Mne ho odporucil v PD jeden pan, co ma taky obchodik s bylinkami a vselijakym vecami , ze si ho kupuju aj mladí na akné.. no to neviem, ale na detsku prdelku nic lepsie nepoznam... jej rybia mast, alebo aviril vobec , ale vobec nepomahali, to abo by som ju ani nenatrela... odkedy sme objavili tento krém, tak sem mali po probleme... len neviem, kde ho dostat, mozno v lekarnach a niektorých drogeriach....treba sa spytat....

prcekpet
2. dec 2008

lulusy - nase pediatricka neni stara, je ji kolem 45, ma 3 kluky, a jak se uz tady psalo nekolikrat je to zakazane na dlouhodobejsi pouzivani, takze kdyz mel maly zapareny zadecek (stalo se to diky Bohu jenom 1x) a kdyz jsem na nej sahla okamzite se pokakal znova, mel urcite bolesti, protoze konecnik mel od kakani uplne krvavy, nanasela jsem Pytiol po 2 dny a maly se sklidnil...jinak Rybilka, Bepanthen, Johnson olivovy krem na zadecek vubec nepomahal, bylo to jako bych nic nepouzila...ted pouzivame Baby krem od Bubchenu a je moc super, vyleci jakekoliv vetsi zarudnuti, ale dulezita je prevence a kdykoliv je to mozne "vencime lulanka" na vzduchu... 🙂

prcekpet
2. dec 2008

katmi - a co Ninuska, uz se to zlepsilo, co jsi nakonec nanesla? 😉

jahodka11
2. dec 2008

ahojte, tak ja som na pityole vyrastla 🙂 a nemam nejake nasledky, aspon myslim 🙂 mam ho aj kupeny pre maleho, sice som sa docitala v letaku, ze do 12rokov nevhodny, aj som sa pytala dr, ale ze si mysli, ze ho mozem sem tam pouzit....momentalne mame zapalenu ritku od hnaciek, pomohol az Imazol.....velmi dobra masticka....inak pouzivame sudokrem...ale jednoducho hnacky mu to vyzrali a nepomohlo nic, az imazol.....a kupeme maleho v dubovej kore....aj to je zevraj dobre a naozaj, od vcera vecera, co pouzivame imazol (3xdenne), ma to omnoho lepsie a uz neplace, co je znak, ze sa mu to hoji...... 🙂

sirinka
2. dec 2008

jahodka a ostatne co sme na pytiole vyrastli...ten problem, ktory moze sposobit a ktory je tusim popisany na prvej strane, sa vyskytuje zrejme zriedkavo, ale kedze je uz zaznamenany, stava sa.... takze budete riskovat, ze vase dieta bude jedno z miliona, ktoremu sa to prihodi? ja nie, hlavne nie v dobe, ked je toho na trhu na vyber do aleluja... 😉

katmi
autor
2. dec 2008

lulusy toto som nejak nepochopila 😨 😕 "asi ked je stara dr. tak jej je asi stale dobry... "

prcekpet pytiol moc nepomahal nakoniec...prilis vysusal..zlupala sa jej cela kožicka..ale pod tym ma novu,jasne..ale straasne tenuckuuu.. kamaratka,co robi v lekarni mi odporucila Imunoglukan krem..ze je to vyborne na regeneraciu koze.. obsahuje vytazok z hlivy ustricovej a ze mozu aj deticky mladsie ako rok..
okrem toho mame uz novu lekarku,takze sa tento tyzden chystame ku koznej..konecne.. 🙂
prcek a kupeme v ovsenych vlockach 😉 ma potom kupeli neskutocne jemnucku kožu..

verulka
2. dec 2008

sirinka, podla mna nie su fakt dokazy o vselicom...mojmu krpcovi pri castej ATB liecbe nic ine nepomahalo...a radsej to "risknem" s pytiolom ako ho nechat sa trapit 😉 okrem toho, na mnohych liekoc sa pise, ze nie su odporucane pre istu vek, kategoriu, ale lekar ich moze odporucit...tak napr probiotikum nutrolin B je od 3r a na gastre ho doporucia miminku...proste je to tak..
a s tym vyberom- ja som vyskusala vela a nic nepomohlo ako toto...nemyslim si, ze je to nejake riskovanie 😉
katmi, snad sa ninke polepsi uz definitivne 😉

sirinka
2. dec 2008

verulka pre deti od pol roka je na trhu sirup....

kuky8
12. dec 2008

ako čítam, väčšinou používate pityol na dupu... ale dá sa použiť aj na tváričku?
My mám už asi 2 mes. na brade takú červenú vyrážku - nesvrbí, netečie z nej nič, len to tam proste je. Cez deň mu je to vidno viac, lebo slintá, všetko pchá do pusy, ale ráno je to celkom fajn. Neviem si s tým rady, svokra radila že pityol... má niektorá takúto skúsenosť? ďakujem.

momoyka
13. dec 2008

ahojte, a chcem sa opytat, ja pouzivam pityol na dupku stale od narodenia, v podstate kazdy den, nikto ma nevystrihal, na porodnici sme s tym mazali, mala ma 12 tyzdnov,
ake su neziaduce ucinky pityolu? co sa moze stat pri dlhodobejsom uzivani tohto kremu? som sa uz poriadne vystrasila ☹

tina_
14. dec 2008

pityol je fakt zazracna masticka, nasla mala ritku v poho mozno tri mesiace, a potom z blbych kamilkovych pampersov chytila take vyrazky, ze des, cela cervena, az do ziveho... Lekarka nam odporucala Bepanthen, ale o nicom, vooobec jej nezabral, a este sa to zhorsilo, tak som hladala na koniku a na ceskom koniku je myslim tema "Opruzeniny" a tak sme dali pityol (imazol je vraj ako pityol ale pre male deti), tiez som sa toho desila, ze od 10 rokov, a to je malicka este nedonoseniatko, ale pouzivali sme ju len kratkodobo, za DVA DNI bola ritka cista, a to som ju pretym liecila tri tyzdne...Myslim, ze pouzit ho, ked je problem, sa da, stale by som ho nepouzivala. My mame teraz tiez podla skusenosti inych na kazdodenne pouzitie Nivea sos krem, a je SKVELY...krasne vonia, dobre sa rozotiera, takze nemusim furt kupovat nove balenie, a malicka nema problem...Ked sa velmi skaka, ze daco trosku ocervenie, dam raz za den pityol.

lu777
15. dec 2008

Katmi: tak my mame asi neco podobneho co Ninka, u nas pod kolinkem.. taky nam dr. napsala hned Locoid a ja to taky odmitla davat.. ke kozni jsme sli sami,normalne jsem se natlacila k jedne soukrome a zaplatila jsem si to... prece nebudu takoveho drobecka treba zbytecne mazat hormony!
kozni rekla, ze to ekzem byt muze a nemusi, napsala nejakou ichtyol. mast... mimoto jsem byla u homeopatky, rekla totez, ze to nevypada jako typicky ekzem, ale to jeste nic neznamena.... takze mame homeo kapky...

zacina se to hojit, hlavne uprostred, okolo ne, tam je to cervene a takove hrbolate... prostredek uz vypada o hodne lip

no a momentalne koupu v Oilatum a pak natiral kremem Excipial, ten je na suchou kuzi a ma ji i posilovat, aby prave nebyla tenoucka

Pityol mi taky nekdo zminoval, ale uz jsem mela tu druhou mast, tak jsem se na nej ani neptala...

ted se jen modlim, aby to ustoupilo... za mesic jdeme na jednorocni prohlidku, tak dr. budu muset rict, ze jsem ten Locoid nepouzila... no co, kdyby byla fakt protivna, tak zmenim doktora... kdyz neni indikace, ze to je ekzem (s dietou jsem hodne opatrna a v rodine to nikdo nema, ani alergie), tak si myslim, ze je zbytecne hned zacinat nejsilnejsim arzenalem...

katmi
autor
15. dec 2008

lu dobre si urobila,ze si jej ho nedavala.. aj ja som vtedy dobre urobila..totiz nemame ziadny atopicky ekzem,ale seboreu.. boli sme u dermatovenerologicky, namiesala nam masticky a mozem povedat,ze nozicky teda vyzeraju uz ukazkovo a ta rucicka este.. no trapime sa s nou este,pretoze tu sme mali naozaj velmi skaredu,ale aj ta sa zlepsuje..
lekarku obvodnu som malej zmenila a momentalne som s nasou novou dr.maximalne spokojna.. nebudem chodit predsa k lekarke,ktora urcuje liecbu sama a pritom ani nevie,ci to naozaj je to,co si "mysli"...
inak ninka to ma odo mna.. ja som silna alergicka a bohuzial ma takuto reakciu.. ale ze sa nemusim obavat,ze to neznamena hned,ze bude aj alergicka..ze to je proste prvotny prejav na moje "latky".. neviem to inak nazvat,ale urcite vies,co tym myslim..
takze drzime palce aj my vam..
inak odporucam masticku Skin-Cap Cream.. je sice z tych drahsich,ale je presne na taketo obtiaze ako maju nase dietky.. odporucila mi ju jedna mamicka z MK,za co jej velmi dakujem 🙂

lucianko1988
22. feb 2009

Chcem sa len opytat co mam vlastne spravit.Casto chodievam lekarovi a nic moc.Uz 2 a pol roka mi opakuje kvasinky.A chcem planovat dieta.Som taka smutna lebo vraj ked mam len problem kvasinky vraj ze nemoze mat dieta.Neviem co to hovoria pravdy..A co sa tyka canesten mi pomaha ale zachvilku mi to vrati.Druha vec mozno to mam od jedlu.Vzdy som bola chuda a nemala som problemy a ked som uz pribrala tak uz hej.Lebo velmi lubim nivou omacku a banan.No mozno to mam z toho.Uvidim aj uz 2 mesiace mi meskaju a nemam to pravidelne.Skusim si kupit tie vitamniny e.Uvidim.Som z toho nestastna.Ak mi chcete pomoc napiste mi prosim za ochodnu email je lucianko1988@azet.sk budem rada ked mi napisete.Pozdravom lucka ☹ ☹ ☹

junovka
22. feb 2009

lucianko mas mail 😉

biela
22. feb 2009

ahojte,
nám pytiol predísala dr.keď mal oli 1 mesiac, mal zaparený zadoček. veľmi mu pomohla. natierali sme mu ňou aj záhybčeky na ručíčkách, keď mal červené a suché...je to na to vhodné. určite odporúčam.

lucdavdan
23. feb 2009

je vyborna a cenovo dostupna takze odporucam

zuzanale
23. feb 2009

Ahoj baby len aby ste vedeli pytiol už zakázali používať v nemocniciach pre novorodencov a deti na detských oddeleniach .......
názor naň máte každá svoj tak ho nejdem nikomu brať bolo by to zbytočné 😅

biela
23. feb 2009

zuzanale a prečo zakázali? obsahuje nejakú divnú zložku?

altea
23. feb 2009

sranda, a nám ho práveže doporučila kožná lekárka 😝

junovka
23. feb 2009

MNE TIEZ DALI NA INFEKCNOM PRE DCERKU, KED SOM SI PRECITALA ZLOZENIE, TAK SOM IM HO VRATILA SPAT 😝 .....KORTIKOIDY.