Mastička Pityol, máte s ňou skúsenosti?

katmi
24. nov 2008

Ahojte..
chcela by som sa spytat na tuto masticku.. mate s nou skusenosti??
je zevraj vyborna na zaparenu ritku, teda okrem ineho.. pozerala som na internetovej lekarni a je napisane, ze je na rozne formy zaparenin, a koznych poruch.. my sa trapime s "niecim skaredym" na rucicke, raz nam to prejde,potom sa zase objavi.. lekarka povedala,ze ekzem,ale na kozne nas poslat nechce..😠 predpisala nam Locoid - hormonalnu mast - co ja odmietam davat. Moja mala ma momentalne 6,5mesiaca. Kamaratkina mala na Pityole "vyrastla". Vsade vsak pisu,ze nepouzivat pri detickach mladsich ako 10 😨 rokov.. tak poradte.. pouzivali ste niektora pri svojich detickach tuto masticku?? a ked,tak od akeho veku?? Dakujem za vsetky odpovede..

stelinka
24. nov 2008

Ja pouzivam Pityol malemu na zadocek od narodenia, dokonca aj na porodnici mi radili ze je najlepsia. Viem ze aj ja som na nom vyrastla a to je uz zopar rockov, takze keby nezaberala tak by ju uz zrejme nevyrabali. Inak najnovsie som zacala pouzivat aj mast Bepanthen, kupila som ju v lekarni na bradavky, ale pouziva sa aj na zapareniny, a zda sa mi ze malemu pomaha viac ako Pityol (nielen na zadocek).

zuzka1.
24. nov 2008

dobre vediet, bepanthen mi zostal este po kojeni!!!diky

katmi
autor
24. nov 2008

steli bepanthen nezabera.. resp.prestal zaberat..ona ma tu rucicku naozaj skaredu.. najskor sa jej to upravi,tesim sa,ze konecne a vzapati sa jej to zase "pokazi".. inak pouzivam bepanthen na telicko
tak ale dakujem.. zajtra kupim.. ked pouzivate vy,tak snad ani nam neublizi 😉 dakujem moc..

zuzka1.
24. nov 2008

katmi nam doktor predpisal na zapareniny, aj zapely pupcek imazol a je super, zaberal hned, resp. po 2 dnoch bolo ok
skus aj to, ked nic nezabera

katmi
autor
24. nov 2008

zuzi ona to praveze nema vyslovene zapareninu.. neviem ti to popisat.. a nemyslim,zeby to mala ekzem.. len lekarka na nej experimentuje 😠 som z nej dobre na nervy.. malá to má v záhybe laktovej jamky.. o to horsie,lebo sa to strasne zle natiera..
lekarka nam "odporucila" masticku Ictamo Pro, je to cisty ichtamol, ale nieje to liecivo.. takze myslim ze zase zbytocne vyhodene peniaze to po prve a po druhe obehla som asi 4lekarne a nikde to nemaju..
pityol obsahuje aj ichtamol..teda okrem ineho.. a je to liecivo..tak preto myslim,zeby mozno zabral.. chuuda moje malee,tolko masticiek ona uz mala,ze to neni mozneeee 😔

este som nasla ze Ichtoxyl alebo Saloxyl.. ale pri Ichtoxyle pisu ze pre deticky starsie ako 1rok a pri Saloxyle moc neodporucaju pre malicke deti,lebo obsauje kyselinu salicilovu..dost agresivne.. nerada by som jej ublizila..
hovorim..najviac som s prepacenim nasrata,ze nas nechce poslat na kozne..ani na ziadne ine vysetrenie.. 😠 nevies,na kozne asi sama od seba ist nemozem,co??

pipi1211
24. nov 2008

aj ja som prvy rok pouzivala pityol a dcerka nemala ani raz zaparenu ritku ani vyrazticky takze naozaj odporucam tuto masticku aj ja 🙂

dadulik
24. nov 2008

u nas taktiez zabera imazol, pytiol nie

katmi
autor
24. nov 2008

ahoj pipi.. tak super.. dalsia co im pityol neblizil.. 😉 tak som rada..

zuzka1.
24. nov 2008

kami mi sme skusili ten imazol, normalne to je plesnove zapalove ochorenia, ale keby mi to nezabere bola som rozhodnuta skusit este pityol. tak skus a uvidis za 3-4 dni ci sa to zlepsuje

katmi
autor
24. nov 2008

zuzi ahaaa.. no skusim.. a nieje to len na predpis??

zuzka1.
24. nov 2008

imazol mylsim ze je.

katmi
autor
24. nov 2008

no citala som,ale nenasla som,zeby bol na predpis.. skusim sa zajtra popytat v lekarni.. a je aj pre male deticky. zuzi DAKUJEM 😉

audreyd
24. nov 2008

aj u nás pityol vždy zaberie 🙂 teda my moc zaparenín nemávame, len tak "sviatočne", ale keď sú, ta pityol 🙂 na suché miesta si neskúšala materským mliekom natierať? tiež zázračná je obyč modrá indulona... teda ak je to len suché a nie je tam nejaká infekcia...

bianca
24. nov 2008

my sme ho na detskom pouzivali vo velkom 😉

katmi
autor
24. nov 2008

audreyd modra indulona nam zabera LEN na tvaricku.. tu mame ukazkovuu.. 😉 na tu rucicku, co pisem, tam ked som natrela indulonou,tak sa jej vyhadzali este navyse take malicke cervene bodky..viem,ze to bolo z indulony,lebo ked som ju prestala s tym natierat,tak to zmizlo..
MM nemozem natierat,lebo nekojim..

audreyd
24. nov 2008

katmi, tak sa pýtaj ku kožnej 🙂 a keď ťa nepošle vaša dr., tak ju zmeň alebo choď k nezmluvnej... tá to najlepšie posúdi, čo to môže byť...

katmi
autor
24. nov 2008

audreyd myslis,ze som sa nepytala?? ku koznej aj na gastro.. a zazrela na mna jak keby som sa pytala neviem kam..a ze je to zbytocne,ze lebo to,co nam dala ona,by nam na koznom dali ovela skor.. dr.chcem zmenit,ale je trosku problem,lebo vela lekarok nechce brat mimo svoj rajon..

bianca ty robis na detskom?? 🙂

audreyd
24. nov 2008

katmi, ale s takýmto prístupom vašej dr. to ďaleko asi nedotiahnete... 😠 nejakú súkromnú kožnú tam nemáte? k tej nepotrebujete papier odporúčací...

katmi
autor
24. nov 2008

audreyd uz som pisala,ze planujem zmenit..ale tu je trosku problem niekedy s lekarkami.. nechcu moc brat mimo svojich rajonov..
neviem o sukromnej..musim sa niekde popytat..

nic kocky.. dakujem zatial za vsetko..idem dat malej papat a idem spat..dobru noc prajem..

annag
24. nov 2008

katmi, myslím, že imazol na ten ekzém príliš nezaberie, on sa používa na liečbu bakteriálnych a mykotických ochorení, preto pomáha na zadočky, lebo zapareniny sa niekedy komplikujú infekciou, niekedy ich má na svedomí soor - biely povlak v pusinke.

pytiol určite môžeš vyskúšať, ten by fakt mohol na ekzém pomôcť a ešte ti odporúčam aj Holtov krém - obidva sa používajú veľmi často na liečenie atopických ekzémov, psoriázu, lišaje, akné ...

a pozri si napr. aj tému o atopickom ekzéme, tu sa tuším volá Babské recepty na liečbu atopického akzému

lennetfrigg
24. nov 2008

Ahoj holky, tak my používali oboje, ale vždy po konzultaci s lékařkou a jen minimálně nutnou dobu. Dle slov naší doktorky: pyt. když jde o mokvající opruzeninu a imaz. když se jedná o kvasinky. Bephanten používám občas jako prevenci. Na tu pučičku? Nezkoušela jsi mast z konopí? Je k dostání v lékarně a je i pro kojence. Je na všelijaké kožní problémy a já ji můžu jen chválit a chválit.

katmi
autor
24. nov 2008

annag dakujem velmi pekne.. holtov nam zabral len na chvilku.. potom nie, dokonca to zhorsoval.. ale dakujem.. za kazdu radu..

dobru noc..

aponchie
24. nov 2008

ja teda nedam na pityol dopustit a jste na ribylku to je skoro to same,ale pityol je legenda teda i manzel sveho casu potreboval a fakt pomohl ...

sirinka
24. nov 2008

katmi v prvom rade povedz svojej dr. ze nech ti da vymenny listok ku koznej a ked nie, tak zmen pediatricku.
cisty ichtamol je vyborny pri zapaloch koze...pityol je krem na tom istom zaklade. v pribalovom letaku je napisane, nedavat detom pod 10 rokov...vyrobca urcite vie preco, mozno su tam vyssie koncentracie, ktore sice teraz pomozu, ale mozu poskodit normalne fungovanie koze, ja neviem, to je iba dedukcia...
ak sa jedna o ekzem, pityol a jemu podobne kremy su celkom nevhodne, lebo okrem ineho kozu vysusaju a taka je ovela viac nachylna na vznik dalsieho ekzemu...mam osobnu skusenost 😉
este je tu moznost plesnoveho ochorenia, klarka mala nedavno medzi prstikmy na rukach zacervenane miesta, ktore sa nekor otvorili a mierne mokvali a bola to bohuzial plesen...tam ti takisto nepomoze pityol...
takze sup cim skor ku koznemu lekarovi, aby sa to zbytocne nezanedbavalo a nepreslo do chronickeho stavu...to sa potom ovela horsie lieci...

kisska
24. nov 2008

moj tip je sudocrem, okrem maleho prdelky mi zaberal aj na "skarede" flaky, ktore sa mi spravili v lete pod prsiami... ale skor nez sukromne experimenty s mastickami by som vazne isla ku koznej aj za cenu, ze si vysetenie zaplatis sama...

jaja0110
25. nov 2008

ahojte, necitala som vsetko, len z vlastnej skusenosti mozem vrelo odporucit IMAZOL pastu- zachranila nam hrozny atop. exem a skaredo cervenu a zaparenu ritku... 2 dni a ritku mame zase ako batola 🙂 🙂

kattum
25. nov 2008

Pytiol nam odporucil pediater v kritickych pripadoch, ked je zadocek fakt zapareny a uz nic nezabera, ale vraj ho mame pozuzivat len kratkodobo, tak 2-3x a zase prejst na klasiku (napr. Rybilka, Bepanthen a pod.) Vraj obsahuje nejaku silnu latku a je nebezpecna a preto sa uz nepouziva. Ale ubezpeciol ma, ze kedze cela nasa generacia vyrastal na pytiole, nema sa obavat, ale aby sa dietatu nedostala k ustam! Takze na rucicku radsej nemazat.
Je fakt, ze pri silnych zapareninach nedam na pytiol dopustit a po 2 pouzitaich je dobre.

katmi
autor
25. nov 2008

kocky kupila som Imazol pastu aj pityol.. namazala somjej to zatial imazolom.. podla letaku mozu aj malicke deti..okrem toho sa moze dlhodobo.. takze uvidim,ak bud ezaberat,pityol necham na horsie casy.. ale dakujem vam za vsetky odpovede..moc ste mi pomohli 😉

titkovamiriam
25. nov 2008

pri marekovi som ju nepouzivala,ale pri starsich detoch sa mi osvecila-inak je vyborna aj na akne 😀

katmi
autor
25. nov 2008

mirka ano,citala som ze vyborna na akne a nejake chronicke ekzemy.. len ma tam "desi" ze ju neodporucaju detom mladsim ako 10rokov.. tak skusim imazol najskor..