Mastička Pityol, máte s ňou skúsenosti?

katmi
24. nov 2008

Ahojte..
chcela by som sa spytat na tuto masticku.. mate s nou skusenosti??
je zevraj vyborna na zaparenu ritku, teda okrem ineho.. pozerala som na internetovej lekarni a je napisane, ze je na rozne formy zaparenin, a koznych poruch.. my sa trapime s "niecim skaredym" na rucicke, raz nam to prejde,potom sa zase objavi.. lekarka povedala,ze ekzem,ale na kozne nas poslat nechce..😠 predpisala nam Locoid - hormonalnu mast - co ja odmietam davat. Moja mala ma momentalne 6,5mesiaca. Kamaratkina mala na Pityole "vyrastla". Vsade vsak pisu,ze nepouzivat pri detickach mladsich ako 10 😨 rokov.. tak poradte.. pouzivali ste niektora pri svojich detickach tuto masticku?? a ked,tak od akeho veku?? Dakujem za vsetky odpovede..

katmi
autor
25. nov 2008

yo a zabudla som.. masticky ako rybilka a nim podobne nam robili odjkaziva straaasne zle..

katola
25. nov 2008

pityol sa nemôže používať u detí do 10 rokov, pretože obsahuje kyselinu boritú, ktorá sa môže cez kožu vstrebávať do krvi a pri predĺženej absorbcii dosiahuť v krvnej plazme toxickú hladinu s poškodením pečene, obličiek a dých.systému

ivulinda
25. nov 2008

My používáme jenom Pityol a nedám na něj dopustit 😀

katmi
autor
25. nov 2008

katola ved preto je napisane na pityole ze pouzivat len kratkodobo.. to co si napisala je extrem.. to by musela uzivat dlhodobo a viackrat denne.. moj osobny nazor..

katola
25. nov 2008

katmi, napísala som pri predĺženej absorbcii - teda dlhodobé použitie, ale aj keď sa používa na rozsiahle plochy, na mokvavú alebo inak porušenú kožu - vtedy je vstrebávanie určite väčšie ako pri koži neporušenej). je to oficiálny údaj výrobcu - (aj u iných liekov s obsahom kyseliny boritej- bórová voda,jarischov roztok,bórová masť...), ktorý napr. aj moja pediatrička striktne rešpektuje a dodržiava. je to len upozornenie pre baby, kt. pityol mesiace vo veľkom používajú u svojich detí ako jedinú masť niekoľkokrát denne a podľa čítania príspevkov je ich viac ako dosť

bzucinka
25. nov 2008

My sme vyskusali sudokrem,bepanten,cicadermu a kadeco ...a nakoniec najucinnejsi je pityol. Ved uz nam ju rodicia davali. A ja som si tiez hned vsimla, ze je az od 10 rokov. Ked som ten pribalovy letak ukazala pediatricke tak len gulala ocami a cudovala sa. Ze je najosvedcenejsia za jej praxe.. a tu ma uz dost dlhu... takze ja mam skusenosti dobre ...

prcekpet
25. nov 2008

ahoj,

pytiol je vyborna masticka, v letaku je psane, ze detem do 10let nemame pouzivat, ale nase pediatricka rikala, ze se nema pouzivat dlouhodobe. Moje zkusenost je, ze kdyz nam jednou zarudl zadecek, mazala jsem 2 dny v kuse pytiolem a pak uz jen bepanthenem, a kdyz se objevi vetsi zarudnuti, tak staci jedno natreni pytiolem a je to pryc, jinak taky se malemu libi, kdyz "venci" lulanka jen tak na plence 😀 a zarudnuti uz nezname, pytiol je vsak porad po ruce...a moje mamka rikala, ze jsme na tom vyrostly vsechny holky a pokud na sebe koukam a na me sestry, zadne nasledky to nezanechalo 😀

sirinka
25. nov 2008

katola diky za vysvetlenie....my ked sme mali velmi zle zapareninky, striedala som imazol so sudocremom, inac pouzivam rybaciu masticku....
a kto ma na to svedomie, nech kludne pouziva pityol aj nadalej...ten vyrobca si fakt nerobi srandu, ked na letak napise nieco take... 😕

katmi
autor
25. nov 2008

prcekpet 😀 pekne si to napisala..

katola ja som to nemyslela v zlom.. tie najhorsie veci,co su vzdy popisane,su pri dlhodobom a castom pouzivani.. to viem.. ale dakujem 😉

bianca
25. nov 2008

ahojky

katmi na detskom som robila,teraz som na uplne inom odd ,no momentalne som doma 😀 😀 😀

katmi
autor
25. nov 2008

bianca no jasne.. sak na MD 😉 ale vies ako som to myslela.. 🙂

lyongirl
25. nov 2008

Tak mi tiež používame Pityol, ale len vínimočne, keď je ritka moc zaparená, alebo má na nej červené pupáčiky a dr. kázala používať max. 2 dni, nie viac, kvôli tomu čo všetko obsahuje. Určite neublíži, ale pokiaľ sa dá, nepoužívať ju často. Stojí za vyskúšanie, ak už všetko zlyhá, lebo nám napr. pomáha Rybacia masť a Pityol, taký Sudokrém - 0 bodov a iné sme nemali.

suziad
25. nov 2008

Hmm ano ani u nas sudokrem nezabera, a Pityol som este neskusala len rybaciu mast a Imazol. Ale ked sprta do kazdej plienky tak sa to tazko hoji

kaja09111
25. nov 2008

Ahoj katmi!
Chcem ti len povedat, ze pytiol je skutocne velmi dobra masticka, ale neda sa pouzivat donekonecna. mam to vyskusane na mojej malickej. momentalne pouzivam krem zvany sudokrem a je skutocne vyborny, skus ho a verim, ze malickej pomôze.

lucim
25. nov 2008

cau katmi ... ten pytiol - aa podobne- naozaj v niektorych krajinach uz stiktne detom nedavaju ...
napadla mi este jedna moznost - IMUNOGLUKAN krem - podporuje regeneraciu, obranyschopnost, aj na exemy a ine ....

bianca
26. nov 2008

my davame na dupu jedine obycajnu masticku novorodenecku co vyraba nasa lekaren.Stoji 28 kc a je super.Este sme nameli ani jednu vyrazku na dupke.Mam doma aj rybylku ale ta smrdi a naviac nechava hnusne biele stopy a blbo sa odstranuje

inak Pytiol ide super dole s oliv.olejom

emita
26. nov 2008

Pityol dávam raz za deň: na noc. ak má náhodou červenú riťku (často kaká) do rána je v pohode.

albertka
26. nov 2008

Mojmu drobcovi dali Pityol na ritku už v porodnici, zabral rýchlo, tiež mám s ním bohaté skúsenosti. Po pár natretiach bol pokoj. Inak mám tiež na vysúšanie pupáčikov, resp.ekzémov dobrú skúsenosť aj s Imazolom, ten je biely a nezanecháva tie škaredé hnedé škvrny. 😅

katmi
autor
26. nov 2008

kocky dakujem vam..ale ja nepotreujem malej ten "ekzem" vysusit.. ona to suche ma.. natrela som s imazolom vcera 2x a dnes,ale ked som jej to vecer umyla,mala to strasne sucheee.. a to nemoze tak mat..potom ju to priserne svrbii.. ked to ma take suche.. takze som to riadne umyla a natrela pityolom..uvidime ci zaberie...ma to aj strasne cervene..

lucim 😉 ahooj..vies co my mame uz za sebou tolko masticiek,zeby som mohla napisat roman.. a vzdy pomohli len na chvilku.. idem vyskusat este zmenit prasok.. a uvidim potom.. ak uz ani to nezaberie,tak potom uz vazne neviem..
a ten imunoglukan je konkretne na akom zaklade?? nema to nieco s hlivou ustricovou?? 😅 😀 😝

prcekpet
26. nov 2008

katmi - tak jestli to ma suche, zkusila bych ondrejovu masticku - tu vyrabi v lekarne, ale ne ve vsech se to da sehnat. Pokud to je vylozene suche zkusila bych Infadolan, ten nam zabral po porodu, kdyz mel extremne suchou kuzicku kolem kotnicku...a davam to i do vlasku, kde ma sem tam takove zlute supinky.

prcekpet
26. nov 2008

anebo me jeste napadlo je to takove telove mleko, ktere se da sehnat jenom v lekarne, kdyz jsem byla mensi dostala jsem to na koznim od dr., jmenuje se to Excipial ... ci tak nejak, je to bila plastova lahev a na tom jestli se nepletu merunkovo cervena etiketa...ale kdyz tento nazev reknes v lekarne, poradi Ti ...preji Ninusce, at se brzo zbavi tech flicku...urcite je to neprijemne.

prcekpet
26. nov 2008

anebo jestli mas doma kvalitni olivovy olej, tak je to prirodni, zkusila bych i to...moje teta ma lupenku a dava si denne olivovy olej na polevkovou lzici a je moc spokojena, nema to uz tak strasne...takze verim, ze je to dobre na "promazani" vseho 😀 ja potom chodim dobre na zachod 😀 😀 😀

katmi
autor
27. nov 2008

prcek olivovy olej nieeeeeee 🤐 prve flaky sa jej objavili prave ked som pouzivala olivovy olej.. 😕
excipial nezabral.. neznasala ho.. ani infadolan nezabral.. my sme vyskusali uz fakt strasne vela.. vsetko vzdy pomohlo len na chvilku,pripadne vobec alebo sa zhorsilo..

vinka
27. nov 2008

Katmi a skúšala si Holtov krém?Ten je vhodný na exémi a podobné problémi.Ja osobne by som pityol nedávala.Lebo ho ani nepoužívam.On fakt nieje vhodný pre detičky.Predtým to museli používat.Aj ja som musela pri synovi lebo nebol taký výber ako dnes.

katmi
autor
27. nov 2008

vinka AJ holtov krem.. zabral asi na 2dni..potom sa jej to len zhorsovalo..

helenkasabinka
27. nov 2008

baby ja na zaparenu ritku pouzivam overenu a perfektnu masticku Imazol

katmi
autor
27. nov 2008

helenka ale my nemame zaparenu prdisu.. Imazol mam doma..kupila som,ale priserne jej to vysusoval..my nepotrebujeme vysusit az tolko ako vysusuje imazol..

katmi
autor
27. nov 2008

yo okrem toho pityol obsahuje ichtamol.. co je aj protisvrbive.. to potrebujeme.. inak natierala som vcera poobede a vecer a dnes 2x a pekne sa jej zosupala ta skareda koza a tvori sa nam nova..aj to zacervenanie tusim trosku zmizlo.. bodaj by.. to by som bola rada..
a jedna kocka mi poradila masticku Skin Cap.. zevraj je vyborna.. tak uvidim..

a najhlavnejsie.. zmenili sme lekarku..teda nasli sme si novu lekarku.. zajtra ideme sa ukazat.. som zvedava,ci stara lekarka nebude robit problemy s odovzdanim karty.. takze ak sa ot malej objavi,dufam,ze nova lekarka bude normalna a posle nas minimalne na kozneee..

prcekpet
27. nov 2008

katmi a Ondrejova mast nepomohla? JInak gratuluji k rozhodnuti zmenit doktorku...drzime pesticky... 😉

luciauk
27. nov 2008

pityol je podla mna uplne v pohode. pouzivala som pri dvoch detickach a veeeelmi pomahala. pri tretom pouzivam sudokrem, ale ani v podstate nama ziadne zapareniny 😀