Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

sonka345
22. apr 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

K tomuto mozem povedať len jedno. Pokiaľ vám lekár z nejakého závažného dovodu mepovie inak, nesiahajte na predkožku do dvoch rokov. Mojmu synčekovi na uro operovali obličku a chodili sme potom na preventívne kontroly na nefro. Pani doktorka nám povedala, aby sme predkožku sťahovali každý večer. Zapálila sa mu, tak nám dala framykoin a že máme pokračovať. Malý mal už z toho taký stres, že si na predkožku nedal vobec siahnuť. TAk sme sa spýtali pána primára na uro a ten nám vysvetlil, že príliš korým preťahovaním predkožky sa spraví viac škody ako osohu. Keď sa to robí príliš skoro, tak tam vznikajú trhlinky a práve z nich potom vznikajú zrasty, ktoré sa potom musia riešiť obriezkou. Takže do dvoch rokov sme mu na predkožku naozaj nesiahali a teraz nemá žiaden problém. Mimochodom tú mastičku nám tiež na nefro predpísali ale je to hormonálna masť. Takže na čo, keď to nie je nutné. Takže nechajte synčekovi pipíka do dvoch rokov na pokoji, nech zo sťahovania predkožky nechytí traumu tak ako ten náš. Máme druhého syna, ktorý má 20 mesiacov a predkožky sme sa mu ešte ani nechytili

sisa1411
28. apr 2015

Ahojte baby, dostali ste predpis na tu masticku od pediatricky ci ste museli od kozneho pytat?

kch
28. apr 2015

@sisa1411 my sme ju iba po známosti zohnali. Treba na recept inak. Aj to nedavaju radi

skalnicka
4. máj 2015

My sme boli na uro clinic v BA, tak ako nam radili a pan doktor, inak velmi mily, sympaticky 🙂 nam to rovno predpisal bez akychkolvek problemov.
Na zapade je standardom to predpisovat a skusit najprv tuto liecbu a az ak nezaberie, tak radikalne riesenie. Mame sa prist ukazat za 4 - 6 tyzdnov.
Ubezpecil ma, ze nemusim mat obavy z toho, ze sa kortikoidy vstrebavaju.Je to velmi malinke mnozstvo aplikovane lokalne, co naozaj nemoze uskodit.
Natierame este len par dni, tak uvidime, verime, ze to vyjde 😉

sisa1411
4. máj 2015

My sme ju kupili tiez, a natierame tyzden zhruba a uz vidno vysledky..uvidime ako to pojde dalej..na urologiu dobb nas objednali az na 3.11. Tak do vtedy to hadam aj bude ok

skalnicka
24. máj 2015

...hlasime vysledok po mesiaci...stal sa zazrak, predkozka je stiahnuta takmer uplne, bez akychkolvek problemov a nasilia.
Z dierky o velkosti spendlikovej hlavicky sme sa dopracovali k uplnemu uvolneniu.
Dalej budeme stahovat podla toho, ako to pusti, nemusime si robit vobec starosti ak to nebude na 100% (u nas je to tak na 95%), necistoty sa vymyju dostatocne. Dalej to uz zariadi priroda 🙂
Vsetkym drzim palce a skuste to, mozno zachranite syncekov a hlavne seba od traumy z obriezky.
Drzim palce!

anya23
16. jún 2015

@sisa1411 @skalnicka kocky da sa to normalne kupit v lekarni,alebo je to iba na predpis vraj to predpisuju na urologii v NT ale teda nechce sa mi tam s tym ist nas dr. niekolko x riesil tento nas pindurovy problem ale nejak to stale nejde :(

rheia27
16. jún 2015

@anya23 toto je len na predpis, obsahuje to silne kortikoidy....ja to mavam predpisane ked sa mi vyhodi ekzem na rukach..

rheia27
16. jún 2015

neviem si predstavit toto davat dietatu...ako sorry ale toto je jedna z najsilnejsich masti ake vobec su, poznam ju velmi dobre, myslim ze aj zrovna keby to doktor predpisal by som to dietatu nedala

skalnicka
17. jún 2015

@rheia27 a uvadzat dieta do narkozy je ok?po 3 tyzdnoch bezbolestnej liecby je problem odstraneny a uz nie je nutna dalsia aplikacia.ano,jedna sa o kortikoid,aplikovany lokalne.dochadza k minimalnemu vstrebaniu a ak liecba nezaberie,riesi sa operativne.lekar upozornuje ze dlhodobo sa nedmie aplikovat,lebo predkozku stensuje.na zapade je takto osetrenych 60% fimoz.ale nech si kazdy urobi po svojom.ja nelutujem.

anina717
18. jún 2015

@rheia27 rovnako neľutujem, ušerila som syna od násilného sťahovania predkožky

zulina9
20. jún 2015

my sme ju teraz dostali, tak dufam ze nam pomoze

anya23
21. jún 2015

kocky mame znamu v lekarni ale tu to vobec nepoznaju vraj to nemoze len tak dat a ze pochybuju ze by to aj urolog daval :( no hroza asi budeme musiet ist fakt do nt na tu urologiu nech to predpisu neda sa to este nejak inak zohnat? tiez tie bla bla o kortikoidoch :( keby som to neriesila s nasim dr. ale boli sme tam uz xkrat a vzdy mu to len stahoval a nikdy to neslo uplne a nepovoluje to ach jaaaj

skalnicka
21. jún 2015

@anya23 urcite zbehnite.ak pre nic ine,tak pre ubezpecenie,ze lekar vas pouci a ty budes spokojnejsia.ja nie som za larom faro kupovanie bez predpisu.radsej sa poradit.vylucit inu pricinu fimozy.drzim palce!

zuzi22
3. aug 2015

Tak aj nam triamcinolon pomohol 😵 ...uz po 6 dnch sme ju stiahli 😝 ,ale chcem sa Vam baby este opytat...ide Vam to uplne?Nam asi len tak do tretiny...maximalne polovice a drzi to tam taka blanka,alebo co to je 😒

skalnicka
3. aug 2015

Nam to alo uplne.ale nie hned.az po cca 3 tyzdnoch.skuste este pockat a potom ist na kontrolu.doki povie,ci je to ok alebo to bude treba uvolnit.

magic08
3. aug 2015

@zuzi22 kto vam predpisal tu masticku?

zuzi22
3. aug 2015

My sme to mali komplikovanejsie...urologicka povedala,ze to mozeme skusit,ale predpisat nam ju musi kozna ...ta nam ju dat nechcela,tak sme ju nakoniec kupili od lekarnicky ktoru pozname....

magic08
5. aug 2015

Kocky, ako aplikovat masticku? Po kupeli, stiahnut kozicku co ide a na to miesto dst masticku?

@zuzi22
@zuzi22
@zulina9
@skalnicka

zuzi22
5. aug 2015

Ja som ju davam 2x denne....rano a vecer uz pred spanim....ano na to miesto kde to uz nejde 🙂

magic08
5. aug 2015

@zuzi22 o.k
Dakujem

anya23
6. aug 2015

dievcata nedala by sa zohnat?u nas nam ju nepredaju ani nepredpisu :( ak mate teda nejaku znamu v lekarni co by bola ochotna pripadne mate zvysnu a uz ju nepouzivate

zuzi22
6. aug 2015

anya23 a nechcete s tym este pockat?Pozeram,ze Vas maly mal len 2 rôcky....mozno sa to do 3 rokov este uvolni samo 😉 Ja by som sa tak neponahlala...môj ma uz 6...

anya23
6. aug 2015

@zuzi22 nevyzera to na lepsie a nechcela by som ist k dr. par x sme tam boli kym bol mali a teda teraz ma problem aj cikat do zachodu,alebo vonku takze sme stale s plienkou z casti mu to povolilo ale stale nie dost takze by som to chcela cim skor doriesit :( uz ked sme boli u dr. a po x krat nam povedal ze to uz vyzera na urologiu a ze v lv to len strhnu tak sme to nechali tak

zuzi22
6. aug 2015

Aha...tak teda skusajte zohnat masticku...lebo teda ani urologia nieje vzdy riesenie 😒 ,mladsieho syna sme dali zoperovat(na manzelovo naliehanie) ked este nemal ani 3 roky a aj tak sa mu to prilepilo,alebo teda naspät stiahlo...to uz neviem posudit...tak teraz skusam mast aj na nom,ale velku sancu tomu nedavam ☹
A teda ak je tu niekto,kto sa s tymto nejaku skusenost dajte mi vediet prosiiiiiiiiiiiim...lebo ja som uz zufala 😢

unique26
14. sep 2015

Babule a nechcete skúsiť radšej niečo prírodnejšie? Veľmi dobré skúsenosti máme so slezovým krémom od spoločnosti JUST, hydratuje pokožku, zvlhčuje ju, zvláčňuje a tým napomáha k odlepeniu kožičky na pindíkovi u malých chlapcov, maminy sú spokojné.
Ak chcete viac info, nech sa páči naša skupinka JUST
https://www.modrykonik.sk/group/7197/
alebo Vám dám do ip viac infošiek o nej plus reakcie spokojných mamičiek

matula55
25. apr 2016

Ahojte...skusim či ešte niekto zareaguje i ked téma je staršia. Chcem sa opýtať kt. Triamcinolom ste používali? Žltú tubu či tu s modrými nápismi. Podarili sa mi zohnať obe ale chcem vedieť s ktorou máte skúsenosti. Vdaka

cessy
25. apr 2016

@matula55 my žltu, mast 😉

matula55
25. apr 2016

@cessy jej dakujem. A pomohla vám? Ja tak silno verím že nám pomoze

fuska
25. apr 2016

@matula55 My mame zltu. Pomohla, trvalo to asi tyzden, kym sa predkozka pekne nasiroko uvolnila. Urolog odporucal pouzivat 6 tyzdnov. Ja som tyzden davala 2x denne a zvysok 1x denne.