Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

z1981s
23. jún 2017

@kikula333

Zdravim. Syna zrejme caka obriezka, ale chcela by som vyzkusat este poskednu moznost a pouzit tuto masticku. Viete ju este zohnat?

gin124
23. jún 2017

Proč by vašeho syna měla čekat zmrzačující operace, kvůli které mají mnozí muži poničený sexuální život a mnohé ženy trpí s takovými muži bolestivým pohlavním stykem? To jsou věci, o kterých jsem před 3 roky vůbec nevěděl:

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/ucinky-o...

a viz 9. důvod u tohoto článku

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/dvacet-d...

Kolik je vašemu synovi let. Má fimózu přirozenou nebo patologickou jizevnatou. První typ nevyžaduje vůbec žádnou operaci a druhý typ se dá řešit jinou operací než je zmrzačující obřízka. Řešení obřízkou je zmrzačující a předpotopní.

jankaviel
23. jún 2017

@gin124 Dobry den. Mam troch synov, 5 rokov, 4 roky a 1 rok. Odmietla som ist s nimi na obriezku. Cakam, ze vplyvom hormonov sa to da vsetko do poriadku. Ved nase babky nepoznali ziadne obriezky. Ale ako mam tomu pomoct. Mozem poprosit info? Dakujem.

kikula333
23. jún 2017

@z1981s 😮ak máte záujem záškrt Vám aj moju čo mám doma a ja si potom zozeniem

kikula333
23. jún 2017

@kikula333 chcela som napísať zaslem

mendy1980
23. jún 2017

@gin124 dobry den mozem sa opytat ste lekar ??my sme uz boli na zakrok obriezky objednany mesiac dopredu a ked sme miesto operacie prisli z krasne pretiahnutou predkozkou pani doktorka nam miesto pochvaly takmer nadala a skoro nas vyhodila z ordinacie . bola vyslovene nahnevana.ci to bola hanba pred sestrickou ze sme zburali jej tvrdohlave ze u maleho nieje absolutne ziadna moznost pretiahnutia iba operacia.

kikula333
23. jún 2017

@mendy1980 to je sila 😈 to ani nieje možné ,že takýto dr existujú

gin124
23. jún 2017

Žel, takových doktorů je plno. Jsou i bílé vrány. Já na tuto problematiku narazil shodou náhod a dost jsem se do toho zavrtal.

Moje vysokoškolské studium je medicině podobné, proto znám základy bioetiky. Já se na jednom obdobném českém fóru zděsil, co někteří doktoři dělají, jak tu píše mendy1980.

olinka11
23. jún 2017

@jankaviel U najmladšieho synčeka zatiaľ nemusite okrem základnej hygieny robit nič. U starších synčekov opatrne sťahujte, najlepšie po zmäkčení kožičky po kúpeli, alebo s použitím olejčeka, atd. Je dosť mozne, ze v ich pripade sa nemusí jednať o fimozu, ale len o prilepenu predkožku o žaluď, co je v ich veku normálne. Treba sledovať, či sa situácia vekom postupne zlepšuje, ak dieťatko nemá ťažkosti, treba počkať, operácia ako posledné riešenie. Som detsky urolog.

gin124
23. jún 2017

@olinka11 Paní doktorko, smůla je ta, že s vámi většinou souhlasím. Ale má to trhliny. Pokud jste dětská uroložka, tak vás prosím, abyste tu vystupovala pod konkrétním jménem a s adresou pracoviště. Jako Olinka 11 se tu může za dětského urologa vydávat kde kdo. Pokud jste dětská uroložka, tak je vaše povinnost být dohledatelná. MUDr a pracoviště. Já si to pak budu moci na internetu ověřit, za dětského urologa se tu jako poloanonym může vydávat s fotkou kde kdo

Nejhorší paní Olinko11 je to, že když jsem si bedlivě přečetl vaše příspěvky, tak s vašimi názory z drtivé většiny souhlasím. Jenže, pokud jste lékařka, plné jméno, titul a pracocvisko. Jinak budu brát vaše vystupování jako podvodnou činnost.

Mé údaje

PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
Na Borku 1623
431 11 Jirkov/ ČR
Fürst - Bismarck - Strasse 21
47119 Duisburg/ BRD

telefon:
ČR:00420731118064
00420774037859
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/

gin124
23. jún 2017

@olinka11

Návod na to je, jenže základní intaktivistické pravidlo je" RUCE PRYČ OD GENITÁLIÍ DĚTÍ. Ani matka ani otec nemá co stahovat. Rodiče to mají pouze dozorovat, jinak s vámi paní doktorko ( pokud nejste podvodnice a za doktorku se pouze nevydáváte) v jádru souhlasím.

olinka11
24. jún 2017

@gin124 Berte moju činnosť ako chcete, mne je to uuuuuuuplne jedno 🙂 🙂 🙂 🙂

majka1980192
25. jan 2018

@kikula333 Dobry vecer.Chcem sa spytat ci by ste vedeli zohnat a predat tu masticku.Velmi pekne dakujem za odpoved

janusiik138
16. júl 2018

@kent dobrý deň PROSÍM vás ako sa to má používať natrieť už na stiahnutého a potom vrátiť späť alebo ako???

kent
16. júl 2018

@janusiik138 no stiahnuť nešlo, takže natierať normalne tu kožku z vonkajšej strany len pri špičke, to je všetko

dendulik20
16. júl 2018

@janusiik138 ahoj, stiahnut kym to ide samo ( nie nasilim ) a natriet dookola kozicku a trochu aj pipika, po umyti kazdy vecer 6 tyzdnov a po tych 6 tyzdnoch pauza a potom opakovat kym sa stav nezlepsi. My stahujeme pri kazdom vecernom umyvani mojim obom a neni s tym problem. Doporucil to aj pediater. Mensi ma volnejsiu tu kozu a starsi menej volnu. drzim palce, hlavne si to malinky musi nechat natierat

dendulik20
16. júl 2018

@janusiik138 jaj a zabudla som, ze po natreti to treba zatiahnut do kozicky 🙂 tkz. uzavriet

bazoskaa
16. júl 2018

na predkožku je výborný slezový krémik od justu je tu aj diskusia na túto tému maminky si ho pochvalujú aj u nás zafungoval ...

dendulik20
16. júl 2018

@bazoskaa, @janusiik138 sorry ale ten krem od justu vôbec neni vhodný na chalanskú predkožku. Ja som za neho vyhodila 17 alebo 18 €.Je to preparfemovana mastná masť. Malý mi dosť reval keď som mu to davala na pipika. Nič prosti justu a ich výrobkom sú super, ale s predkožkou pozor, je to dosť citlivé. Ja to osobne nedoporučujem

janusiik138
17. júl 2018

@dendulik20 nám ju detska dr pár krát nadtrhla a trošku tiekla krv ... je na neho veľmi citlivý keď mu ho chcem chytiť musíme byť 2ja sama neurobím nič 😞 momentálne majú všetci dr na urologii voľno no aspoň sestrička nám povedala ze kým príde dr ordonovat by bolo dobre zohnať tu masticku a povoliť to lebo je veľmi zúžený...Tak sme si zohnali mast triamcionolon a ideme skúšať čo to spraví.. ďakujem za radu

bazoskaa
17. júl 2018

@dendulik20 to že Vám nesadol neznamená že nieje vhodný ostatným XY maminiek sú s ním spokojne no samozrejme ze sa nájdu aj také ktorým nevyhovoval.. My máme dobrú skúsenosť a nakoľko sú to vysokokoncentrovane produkty na prírodnej báze tak žiaden parfém v kremiku určite nieje, my používame aj slezove mlieko a je super.. Držím palce aby každý našiel to najvhodnejšie pre svoje dieťa.. Ja som dala len info že aj tento kremik je veľmi úspešný.. 😊

dendulik20
17. júl 2018

@bazoskaa keď už tak chceme všetko na prírodnej báze a hlavne BIO, tak na tom kréme je že obsahuje parfém🙂, ja ten krém už nemám som ho vyhodila. Mňa po otvorení krému zarazila jeho silná vôňa - parfém. My sme mali v záhrade slez, síce trochu iný ako čo je v tom kréme, ten však nevoňal tak prenikavo, by som povedala, že nijako mi to nevoňalo.
janusiik138 My sme sa kúpali v slezovom čaji asi 10-krát a v tom kúpeli sme to naťahovali. Recept nájdeš na nete. To je na prírodnej báze!!!! Akýkoľvek krém čo je vyrobený v nejakej továrni sa nedá povedať, že je na prírodnej báze. Môj názor.

bazoskaa
17. júl 2018

@dendulik20 ved v pohode každeho vec ja by som svojmu dieťaťu zas istotne nenatierala pipika kortikoidom ..každy máme svoj názor a skusenosť je to ok..🙂

gin124
19. júl 2018

I doktoři na to mají rozdílné názory. Ten, kterého doporučuju kortikoidy vůbec nepředepisuje, pokud tam není zajizvení, není operace nutná, při větším zajizvení operuje. Pokud možno neprovádí obřízku ale dorzální discisi, při které je ta předkožka zcela zachována.
V každém případě se s tou předkožkou nemá vůbec manipulovat (to je nešvar zavlečený z USA) pokud k tomu nejsou jiné, velmi vážné důvody.

janusiik138

17. júl 2018
@dendulik20 nám ju detska dr pár krát nadtrhla a trošku tiekla krv ... je na neho veľmi citlivý keď mu ho chcem chytiť musíme byť 2ja sama neurobím nič 😞 momentálne majú všetci dr na urologii voľno no aspoň sestrička nám povedala ze kým príde dr ordonovat by bolo dobre zohnať tu masticku a povoliť to lebo je veľmi zúžený...Tak sme si zohnali mast triamcionolon a ideme skúšať čo to spraví.. ďakujem za radu
............................................................................................................................................................

Žel mnozí pediatři popletení medicinou z USA takto dětem ubližují poměrně často, to mnohdy pak způsobí jizevnatou fimózu, která vyžaduje operaci. Tou operací však až na velmi vyjímečné případy nemusí být obřízka.

A za třetí. redakce českého modrého koníka vydala na toto téma nový článek:

https://www.modrykonik.cz/magazin/article/staho...

Ten článek je poměrně dobrý až na to, že plete konglutinaci s fyziologickou fimózou a vůbec se nezmiňuje o fimóze patologické, která bývá zpravidlem následkem násilného přetahování a často je iatrogenní, tedy způsobena chybně postupujícími lékaři, před kterými ten článek náležitě nevaruje. Ta termínová nepřesnost je pravděpodobně z článku publikovaného MUDr Gregorovou, na který tu dám též odkaz:

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

Já se držím terminologie od profesora Stehra z Norimberku.

do třetice tu dám ještě jeden odkaz:

https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/cisti-j...

LG Tony Vlas

lienocka128
8. sep 2018

@unique26 pomaha aj na prilepenu predkozku?

unique26
8. sep 2018

@lienocka128 myslíš slezovy kremik? Áno pomáha

meredithe
22. nov 2018

Nemáte niekto doma tu masticku,kto ju už nepotrebuje ,?kupila by som ju.dakujem

honkitonki
23. nov 2018

@meredithe a ktoru myslis? tu kortikoidnu triamcinolon , ci ten slezovy?

meredithe
23. nov 2018

@honkitonki tu kortikoidovu,ten slez mám doma a to absolutne nepomáha