Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

cessy
6. apr 2015

@unique26 asi zalezi od konkretneho pripadu, nie kazdy mame rovnaku elasticitu pokozky, kremik urcite moze pomoct, vyskusali sme, ale nam v tom vobec nepomohol. skor slezove kupele a ta mast.
tiez som skusala vsetky mozne alternativy, len aby sme sa vyhli kortikoidom, ale nedalo sa.... 😔

kch
6. apr 2015

@barunka myslis Triamcinolon ci tuto Slezovu masticku?

barunka
6. apr 2015

@kch triamcinolon. Ten zabral, nic ine nepomohlo

unique26
6. apr 2015

@cessy jasné chápem, no sú mamičky, čo kremikovali dlhšie, niektorým povolilo na druhý deň, niektorým o týždeň, niektorým až o mesiac, takže je to rôzne

cessy
6. apr 2015

My sme asi 2 mes. Potom som pridala slezove kupele, mocili sme a mastili dalsie 2 mes. O 3 mesiace sme mali ist na obriezku. ☹ .potom mi jedna mamina poradila Triam.... a povolilo. Obriezky som sa velmi bala....ta mast bola posledne riesenie

cessy
6. apr 2015
renca910
7. apr 2015

@barunka
@cessy
ahojte dievcata ako dlho ste mastili triamcinolonom?ja som mastila 3 tyzdne nevidela som ziadny efekt,teraz som zacala na zaciatku aprila znova,mesiac som dala tomu pauzu ako dlho mu to mam mastit?jemu to ide stiahnut tak pol cm,ale z jednej strany to ma prilepene,dakujem za rady 🙂

kch
8. apr 2015

@barunka mohla by som vedieť podrobný postup? myslím ako často a ako dlho natierať a aké prestávky medzi používaním.

barunka
8. apr 2015

@kch Ahoj, ja si to už úplne presne nepamätám, ale ak sa nemýlim, tak som mala mastiť 3 týždne a potom mesiac pauza. Potom zasa tri týždne a zasa mesiac pauza. Potom som išla na kontrolu k dokimu a povedal, že ďalej nemusím. Znova sme potom mastili teraz v októbri, stačilo už len raz tie tri týždne... Ešte to nemá úplne uvoľnené, ale doki povedal, že do tých troch rokov sa to už poddá samé, že ho mám nechať sa s pindíko "pohrať" a vždy vo vani mám trošku potiahnuť ja...

@renca910 my sme tri krát mastili po tri týždne, ešte na jednej strane mu to drží, ale už to ide v pohode. Na to, že tam mal fakt milimetrovú dierku a pri cikaní sa mu robil "balónik" sa mu to krásne uvoľnilo.

kch
8. apr 2015

@barunka a môžem vedieť koľko rokov má tvoj malý? náš má 1,5 roka, a nejde mu to ani len milimetrík dole... ani žalud vobec nieje vidno ked stiahnem na max. čo mu to ide :(((

barunka
8. apr 2015

@kch krpec má 2,3 roka. Prvý krát sme to mali keď mal cca rok... Jemu to tiež stále nejde úplne dole, ale raz to pôjde... Aspoň doki povedal, že ono sa to uvoľňuje postupne, cca do troch rokov, len treba byť jemný, pekne pomaličky každý deň po kúpaní stiahnuť čo to dá...

kch
8. apr 2015

@barunka dakujem za rady... uvidíme. Začali sme s Triamcinolom ešte len včera. Dúfam že sa vyhneme urologii. Ešte raz veľká vďaka.

barunka
8. apr 2015

@kch za málo. tiež mi to prišlo ako schodnejšie riešenie a zabralo, čomu som veľmi rada. Držím palce, nech pomôže.

kch
17. apr 2015

@barunka za cca 10dňové používanie mastičky sa stal zázrak 🙂)) ... malemu uplne pretiahnem predkožku. Nešlo ani len o milimeter a dnes už je cela povolena. Bolo tam teda mazu až až... ale ja fakt čumím ako to ide. Maly absolutne ani len nemukol, nezaplakal ani raz. Naozaj odporúčam každej mamine. A HLAVNE všetkým urologom a pediatrom, ktorí sťahuju predkožky nasilu !!! Ide to aj bezbolestne. DAKUJEM za rady, naozaj ste mi pomohli.

anina717
18. apr 2015

@kch super 🙂 máme rovnakú skúsenosť. Ešte máme trolinku prilepenu, ale poddava sa

barunka
18. apr 2015

@kch super... inak mne náš pediater hovoril, že málokto to chce predpisovať, že oni radšej posielajú na urologiu na zákrok...
som rada, že pomohlo 😀

mani228
18. apr 2015

nám to tiež pomohlo,inak operácia.a po pár dňoch to zabralo.dnes si konečne prvý krát stiahol sám 🙂

sviezost
18. apr 2015

My ju pouzivame 2tyzne zatial nic :(

kch
18. apr 2015

@sviezost ako casto a kde presne ju aplikujes?

sviezost
18. apr 2015

Na vrch predkosky 2x dene

skalnicka
19. apr 2015

Ahojte....aj ja som uz na nervy z tejto pipikovej temy.uz pred rokom nam dr.dala papier na urologiu,lebo cuduj sasvete,v 5 rokoch nemal pretiahnuteho.uz ma sest a stav sa nezmenil.nemame ale ziadne tazkosti,zapaly,bolesti...nic...u nas v BB to ide len natvrdo a bez debaty rovno obriezkou.a to ja nechcem.neviem si ale dost dobre predstavit,ze si sama vypytam kortikoidovu mast od doktora.prosim vas,viete mi poradit nejakeho uvedomeleho urologa,ktory by so mnou debatoval o alternati e a pripadne mi sam mast predpisal?radi vycestujene hoci aj na druhy koniec republiky.vdaka vopred kocky!

mabika
19. apr 2015

@skalnicka uroclinic v ba na partizanskej ti masticku da. Aspon nam dal. Pomahala, ale zial uz to mal zjazvene zo zapalov, takze sa to nepoddalo uplne, uz to nemal pruzne dost, tak siel po noz.

kch
19. apr 2015

@skalnicka my sme ju zohnali tiez len po znamosti s magistrou v lekarni. Skus ponuknut "proviziu" lekarnicke. Povedz co je vo veci. Chod od lekarne k lekarni. Podla mna sa niekde zlutuju. Ak nie tak skus dr.

kch
19. apr 2015

@sviezost skus stiahnut co to ide, trosku aj na silu a tam presne to daj. My sme to tak aspon robili

skalnicka
19. apr 2015

@mabika super,dakujem,urcite vyskusame,budem vdacna ak co i len vyskusame neinvazivne riesenie.ak to potom inak nepojde,prijmem to ako nutnost.chcem ale aspon najprv skusit nieco ine.neuznavam hura system a bez debaty rovno obrezavat ☹ verim,ze to pojde.objedname sa tam a uvidime 🙂

mabika
19. apr 2015

@skalnicka popytaj sa cez telefon nech zbytocne necestujes. My sme riesili maste a kupele asi 2 roky, kym smeto vzdali. Nebyt tych zapalov, tak to necham mozno aj tak, kym vyrastie...

zuzi22
21. apr 2015

Baby prosim Vas..ktore ste natierali uz skor....je to v pohode aj po pol roku,alebo aj viac?Nam urologicka povedala,ze to je podla nej aj ak len docasne,ze sa to potom zasa zhorsi.....ale ze ak velmi chceme mame to vyskusat.....ze nam ju musi predpisat kozna lekarka,ale ta nas odbila,ze oni to nepredisuju......

sviezost
21. apr 2015

Mojmu starsiemu synovy som natierala pred 3 rokmmy a ma to v poriadku 🙂 teraz mam problem s mlacim synom 😒

magic08
21. apr 2015

@lubuska22 ako,ste dopadli s pipikom? podarilo sa predkozku stiahnut aj bez zasahu lekarov?

sviezost
21. apr 2015

Mlaciemu synovy natieram triamcinolom 3 tyzden nejde nam predkoska dolu tak budem musiet ist ku doktorke. Starsi syn bol bez zakroku triamcinolom mu pomohol 🙂