Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

bebaa
7. okt 2013

@nadena1506 ahoj, pomohlo?

nadena1506
7. okt 2013

@bebaa Ahoj ja som to vzdala este pred tym ako sme dosli k cielu pretoze s kortikoidmi nieje sranda experimentovat tak som sa bala a nakoniec sme sli k urologovi a uz je vsetko ok 3 dni a vsetko je ok a uz na to zabudol 😨

canadaz33
3. dec 2013

@denisocka
no neviem ako ty,ale my s tou predkozkou chodime na chirurgiu,pri urologovi sme zatial neboli,tu masticku sme mali natierat mesiac a teraz sa kraaaaasne pretiehne cez zalud aj dalej,ale po mesiaci nepouzivania sa mame prist ukazat ze ako to bude...co ma vsak znepokojuje,ci sa mu ta predkozka nestiahne znova,ale snad nie..teraz bez problemov na sucho mu ide dole a neboli ho to...
@tomik5
my sme ju dostali na recept ale neviem ci sa da aj volne kupit,skus pozriet na nete ci je dostupna volnopredajne...ale ine babule pisali ze si ich kupili,tak potom neviem...
ja som mala natierat 2x den/mesiac a po mes.pauze sa mame ukazat,snad to uz bude dobre..lebo on mal predkoz.dlhsiu,ale nie moc mozno akurat,len ta dierka bola uzka na pretiahnutie...

este jedna otazocka,je v poriadku ked zalud je fialovy,ked som mu pretiahla tu predkozku tak zalud bol fialkovy,je to normalne alebo mam volat doktorke-chirurgia...dakujem.... 🙂

chromcakova
9. dec 2013

@lucdavdan Mastička určite pomôže len to treba spravne aplikovať.Natierať z vonkajšej strany predkožku a potiahnuť dole a treba držať aspon 30 sekund nie behať s nou hore dole vysledky sa dostavia do 2 mesiacov

anirad35
11. dec 2013

baby, toto myslíte fakt vážne? dobrovolne používať kortikoidnú masť dva mesiace? nebláznite! skúste si niečo pozrieť o kortikoidoch - ja som to používala na brutál silný ekzém. obidvaja moji synovia mali problém zo u predkožkou. ked mali asi 2,5 roka išla som na urológiu / s tým menším teraz v sept./. lekár ju za dve sekundy prudkým pohybom stiahol, dal trochu framykoinovej masti, tri dni neumývať.. prvý deň to trošku štípe pri cikaní, preto sa ževraj má do vody, my sme to nerobili. 1 a 2 cikanie malého štipkalo a potom už nič...

lenuska1lele
11. dec 2013

Lekar asi vie co robi, ked to predpise detickam.. My to mame tiez od 3 mes. som zacala natierat po dobu 3 tyzdne potom 6 tyzdnov pauza a zas 3 tyzdne. Celkom mu to uz slo, no ja som mu to len trosicku stiahla natrela a dala dolu. Dr. povedal, ze on toto odporuca a jeho pacienti sa v 95% vyhnu obriezke..

sunny15
19. mar 2014

@lenuska1lele Ahoj možem sa ťa spytať prosim ťa,aku mastičku ste používali na pipíka? moj synček ma 18mesiacov a predkožka je zlepena...neda sa uplne pretiehnut len trosku ...vidiet žalud...potrebujem poradiť...lebo ak sa to vraj nebude dat stiahnuť do 2roku...co je o pol roka posle nas dr. k urologovi...dakujem za radu.

lenuska1lele
19. mar 2014

@sunny15 Triamcinolon sa vola ta masticka, ale nam to dal Dr. na predpis. Dnes som na poradni a aj som sa zabudla na to spytat, teraz mu to uz nekontroloval maly bude mat 8 mes za 10dni.

sunny15
20. mar 2014

@lenuska1lele dakujem za odpoved,sa čudujem že takemu malemu drobcovi dali triamcinolon na predkožku...akože vraj okolo 1roku sa ma dat predkožka pretiahnuť...ale asi váš dr. lepšie pozná váš stav...určite je lepšie najprv skúsiť neinvazívne riešenia ako hned ručne stručne... 😔

daniela2508
20. mar 2014

@canadaz33 ahoj, reagujem na tvoj príspevok vyššie. Píšeš, že mal tvoj maly taky fialkovy žaluď po pretiahnutí predkožky. Ako to prosím ťa potom pokračovalo? Totižto nám sa teraz asi pred 3 dňami konečne trošku uvolnila predkožka a všimla som si tam taky fialovy fliačik-ako modrinka. Strašne som sa zľakla a teraz je to už červene..tak neviem či s tym utekať k lekarovi alebo počkať...hrozne sa bojím 😢

meluela
20. mar 2014

Celkom to tu nechapem - preco hned riesit urologa a preco natierat kortikoidy malemu babatku na pipika? Mame fimozu, aj jeden zapal za sebou, kym neboli problemy o fimozee som ani netusila a doktorka to riesila len framykoinovou mastou a repikom a za par dni bolo vsetko ok ... tieto veci sa zvyknu same od seba upravit, prave nesetrnne zasahy mozu celu situaciu zhorsit. Fimoza je ciastocne aj fyziologicka zalezitost, neviem preco tak vela mamiciek je posadnutych pretahovanim predkozky. A nezabudajte ze lekar je povolanie ako kazde ine, kludne to moze byt clovek ktory naposledy prijal novu informaciu pred 20 rokmi aj to nekriticky, takze si treba preverovat a konzultovat ak je moznost viacero odbornych nazorov ... a k urologovi len ked uz sa inak neda ...

matkoadko
4. júl 2014

tato mastička je zazrak my sme mali dost velky prolem chceli nam to rezat a este sme skusili tuto mastičku a poctivo sme kazdy den po kupani pocvičili a namastiliu a ide nam to krasne 🙂 😵

creativita
6. júl 2014

Ahojte.moj maly ma 5rokov,asi pred rokom dostal zapal predkozky a doktorka nas samozrejme hned poslala k urologovi.no maly velmi plakal uz len u nej a tak som si povedala,ze k nijakemu doktorovi uz nejdeme..zapal mu presiel za dva dni vyplachmi repika...to mal uplne zrastenu,zlepenu predkozku o zalud.stiahnut nesla vobec..tak som kupila masticku triamcinolon a natierala som zhruba dva mesiace.kazdy den rano a vecer...vysledky boli uzasne...kozicka sa kazdym dnom odlepovala az sa po dvoch mesiacoch odlepila uplne a zrazu mu ide pretiahnut cez cely zalud 🙂 neverila som tomu velmi,no vyskusali sme a som stastna,ze maly nemusel podstupit operaciu...a pani doktorka? Ta neverila vlastnym ociam,ked videla ako mu to krasne ide....ze ona o tom este nepocula....takto som svojho synceka zachranila od operacie 😉

renca910
5. feb 2015

@matkoadko
@creativita
ahojte kto vam napisal tuto masticku?mne to urolog nechce dat ☹

anina717
5. mar 2015

@renca910 predpíše ti to urológ, alebo aj obvodná, ale zrejme až po zvážení, či vám to treba...

renca910
5. mar 2015

@anina717 a ako dlho sa to ma pouzivat?ja som natierala tak 3 tyzdne a rozdiel som nejako nepostrehla,a ktory je ten spravny triamcinolom,lebo ze ich je viac a obvodny mi napisal ten co je zo zltym na skatulke

anina717
5. mar 2015

@renca910 3 mesiace nám kázal urológ a ten náš je tiež žlto biely. neviem, či ich je viac. ja som kombinovala s kúpeľmi v sleze a za dva týždne sa dala pretiahnuť - my sme mali aj zúženú, otvor len ako špendlíková hlavička - ale ešte ju má prilepenú, ale pomaličky sa odliepa. mám aj slezovú masť, kombinujem to, a pokrok je teda super

renca910
6. mar 2015

@anina717 a mozem sa opytat,kolko krat natieras tie masticky za den a ako ich kombinujes?a ten kupel zo slezu ako casto robis?moj to ma z jednej strany prilepene a z druhej to ma dobre,myslim ze keby sa mu to odlepi z tej jednej tak zase sa posunieme nizsie 🙂

sviezost
31. mar 2015

Ahojte ta masticka je na predpis alebo da sa kupit bez predpisu? 🙂

kch
1. apr 2015

@anina717 ahoj. Ja sa chcem spytat kolko davas tej masticky a davas to priamo na to miesto kde je prilepena kozka k zaludu? Pisali tu ze sa to ma tak aby to neslo na zalud, ale to neviem ako sa da urobit. DAKUJEM ZA RADU

sviezost
1. apr 2015

Masticka sa dava n spicku predkosky ale malinko taky hrasok. vam tu masticku predpisali?

anina717
2. apr 2015

@kch musím uznať, že na zúženú predkožku to zabralo skvele, na prilepenú to ide trocha pomalšie. natieram len prilepenú kožičku, ten triamcinolon, ale keď mu zhrnieš predkožku do normálnej polohy, asi sa tá masť aj tak dostane na žaluď...

anina717
2. apr 2015

@renca910 prepáč, že až teraz, neviem, či ešte pomôžem, triamcinolon dávam ráno a večer a slezovú kedy ma napadne počas dňa, 2x. odkedy netiaeram slezom, kúpeľ nedávam, ale asi znova začnem, lebo ide to pomalyyyyy

cessy
2. apr 2015

tiez sme tuto masticku pouzivali, hrozila nam obriezka. myslim si, ze je lepsie zopar tyzdnov mastit kortikoidnou mastickou, ako davat dieta do narkozy a urobit mu obriezku 🙄

masticka nam pomohla, asi 2 mes sme mastili a polovica tubicky asticky nam este zostala, takze treba mastit velmi malicko

unique26
5. apr 2015

ahojte maminy, lepsie, ako kortikoidy je priroda, SLEZOVY KREM od spolocnosti JUST je úplne najperfektnejsi na tento problem, aj na zuzenu kozticku, aj na prilepenu, pekne hydratuje a do dietata sa dostanu len bylinky, ziadna ina chemia. http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/slezov...
Mnohym maminam pomohlo a strasne mi dakovali, ze som im poradila tento kremik.
Ak mate nejake dotazy, pokojne mi napiste. Drzte sa, vela zdaru so stahovanim

anina717
5. apr 2015

máme slezovú masť od JUKL, ale mne sa nezdá, že by veľmi účinkovala- kúpeľ v sleze bol účinnejší

cessy
5. apr 2015

@unique26 mali sme ju,ale bohuzial nepomohla

koniarova
5. apr 2015

@unique26 Ako píšu baby nado mnou. Nepomohla. 😒

unique26
6. apr 2015

To som prekvapená, ja mám len kladne ohlasy

barunka
6. apr 2015

Nám ju náš dr. predpísal. Malý mal len cca milimetrový otvor, stiahnuť mu to nešlo vôbec... Používali sme cca dvakrát (prvý raz, prestávka, druhý raz) a teraz mu to už ide úplne krásne dole...