Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

szupolka
19. júl 2016

jana_eyre a matula55 vdaka za odpoved! No to asi take lahke nebude. Včera sme začali mastiť rano a večer. Uvidime čo to urobi. Aj tak dakujem. Dali ste mi nadej, Ja som moc tej mastičke neverila ale asi už budem. Kupim aj slez na kupele a musime to vybojovať cez prazdniny. Dam vedieť koncom prazdnin. Daj vedieť aj Ty matula55 prosím. A držim Vám palce!!!

adazdca
20. júl 2016

@szupolka určite si kup tie slez.bylinky.. ale mal by to byť slez nebadaný /priehladný/ a najlepšie kvet.. a potom spraviť macerát.. t.j. večer hodiť do studenej vody a nechať vyluhovať do rana.. ono to pusti sliz a potom prihriať a v tom kupať.. My sme to robili len lokálne v poháriku cca 5-10 min. pri hre,ked sme boli v sprchovom kute.. lebo do lavora by som potrebovala moc bylinkového odvaru.. Ono to pekné zmäkčí a zvláčni pokožku a potom pocvičiť a jemne sťahovať.. a hlavne nebáť sa toho.. Ja som čiastočne stiahla synovi este ked bol babatko.. ked sa mi raz trhol pri čistení kakačky.. som kukala, či nie je špinavý pipík a on sa mi tak trhol, že som mu to dopoly stiahla.. a potom sme zvyšok pretiahli kupelom a slez.mastičkou tesne pred druhými narodeninami, ked sa mi odplienkoval na den.. Tak držím palce, nech sa to aj vám zadarí.. 🙂

matula55
20. júl 2016

@szupolka ďakujeme...ja som inak prv začala kúpeľni v sleze ale ani náznak posunu nebol. Preto sme začali mastit ;)

bielkaaa
22. aug 2016

Ahojte prosím vás tiež mám mastičky a kde sa to natiera vonku či do vnútra ?lebo nám sa to nedari

matula55
22. aug 2016

@bielkaaa na kozku zvinka tam kde he to prilepene.

bielkaaa
22. aug 2016

@matula55 prosím Vas vám sa to kedy pretiahlo? Lebo píšu že sa to nemôže dotknúť penisa. Tak z vnútra len tu kozku 2krat denne ?

matula55
22. aug 2016

@bielkaaa u nas je to komplikované. Malemu nejde vôbec pretiahnuť a má len malú dierku na pískanie takže sme natierali tak že natiahol košický akoby chcel pretiahnuť a v tých spojoch sme natierali

szupolka
23. aug 2016

Ahojte
Hlasim sa po mesiaci nepravidelneho (1 krat denne alebo každy druhy) naterania spominanou mastičkou. Mojemu Davidovi nedalo sa ani trošku pohnuť s predkožkou. Momentalne predkožka sa da kusok stiahnuť, tak že vznikne otvor s priemerom cca 1cm!
Pre mna obrovsky uspech. Neratala som, že sa to vôbec zmeni. Asi to bude zdlhavy proces. Slez som zohnala iba teraz a len vnať. Spravila som macerat ale nepači sa mi. Neviete kde kupim kvet slezu nebadaneho? (BA alebo internet-budem vdačna za info.)
Rozhodla som sa urobiť nasledujuci mesiac prestavku s masťou a snaď zohnam tu bylinu. Syn je poučeny a snaži sa natahovať predkožku v sprche. Hlavne aby sa to nevratilo späť. Držim všetkym bojujucim mamičkam palce 😉

magic08
24. aug 2016

@szupolka a kolko rokov ma syncek?

szupolka
24. aug 2016

O týždeň bude mať 7 😎

lilinka1979
25. aug 2016

@szupolka skús objednať na stránke teamarket ja som tam objednavala slez maursky

gin124
28. aug 2016

Kolik jim vůbec je, pokud méně než tři roky, tak takové zásahy napáchají jedině velké škody.

danilli
26. okt 2016

Mamicky mate niektora navyse tu mast Triamcinolom? Syn ma taky isty problem s predkozkou a nez pojdem s nim k urologovi chcela by som ju vyskusat a nesposobovat mu zbytocne neprijemnosti urologom. Prosim vas, ktora by mi ju mohla predat?

baklik
26. okt 2016

Aj ja kupim,pediatra nam ho odmietla predpisat

kikula333
27. okt 2016

@danilli
@baklik mam doma jednu navyše nerozbalenu len neviem koľko stála :-/ spýtam sa nato a poznám lekáreň kde mi ju predaju. Inak ja som mesiac používala a predkožku máme krásne celú pretiahnutu 🙂 a odvtedy len umývam a nezarastla 🙂

baklik
27. okt 2016

@kikula333 tak to by bolo fajn, ja by som ju kupila...

hivanik
27. okt 2016

Ja by som uprednostnila kupel v sleze lebo spominany krem je kortikoidny a je na predpis. Nam ho predpisal lekar ked mal zapal, sice uvolnil predkozku ale potom som robila radsej kupel v sleze a pomohlo.

kikula333
27. okt 2016

@hivanik aj nám keď sa uvolnila som ju prestala používať a teraz už len vodou umývam

baklik
27. okt 2016

@hivanik a ako si robila ten kupel v sleze?

adazdca
28. okt 2016

@baklik na kupel v sleze potrebuješ bylinku slez nebadaný /prehliadaný/ .. robí sa macerát, t.j. za hrsť kvetov sa hodí do pohara 5 litr. so studenou vodou a necha sa macerovať do rana, potom sa scedí a prihreje na kupaciu teplotu a sadne si napr. dieťa do lavora a posedí v tom.. a potom sa jemne skuša preťahovať pipík a následne maminy mastia slez.krémom 🙂

hivanik
28. okt 2016

@baklik tak ako pise adazdca. Chce to trpezlivost, ale pojde to.

paulinka1986
19. nov 2016

Ahojte.prosim vas,mozem pouzit triamcinolon aj bez toho,ze moj maly pojde k urologovi?lebo mam moznost ho zohnat,ale sa bojim,ci malemu neublizim bez toho,aby to videl lekar....nejde mu totiz stiahnut predkozka,je akoby prilepena.....dakujem

adazdca
19. nov 2016

@paulinka1986 použiť môžeš.. je to na tebe, ale sú to kortikoidy, tak napr. ja by som to tou mastičkou neriešila... My sme to riešili slezovým krémom a kupelmi v sleze.. Pokial to je len prilepené, tak to pôjde aj tým... a ked tam má náhodou zrasty, tak to nepôjde ničím, len s pomocou urologa 🙂

janula2511
14. dec 2016

@kikula333 ahoj pouzivala si ten triamcilonon krem?a pomohol?

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
14. dec 2016

@masta3 ahoj a ostalo ti stoho kremu?

lumipa
14. dec 2016

@lucdavdan ahoj ja som psoriatik a triamcinolon som pouzivala, chvalabohu len chvilu, kazdopadne su to kortikoSTEROIDY, je to strasny humus, moze sa stat ze z toho bude mat ine problemy...staci ak si odsledujes ucinok tejto masticky. Natri si kusok na ruku a po dvoch hodinach na mieste kde sisi to natrela budes mat biely flak! Je to strasne silne. Ja by som to svojmu malemu nedala...triamcinolon sa predpisuje na dost zavazne formy koznych chorob- ekzemov, psoriazy a tak... to je moj nazor🙂

baklik
14. dec 2016

baby, kde zozeniem tu masticku? poslali nas na strhnutie predkozky a tomu sa chcem vyhnut....

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianna1985
14. dec 2016

kocky ak mozem podelim sa o moju skusenost, ja pouzivam slezovy krem z Justu. pocas kupania skusame kolko ide a nasledne po kupani natieram mastickou , cca po 3 tyzdnoch vidim uz vysledky