Máte skúsenosti s liekmi na tiky?

jajuska1212
26. mar 2014

Dobrý večer,ma niekdo pozitivne skusenosti s liekmi na tiky? Moj 7rocny syn stale potahuje nosom, hryzie si tricko,alebo pulover skrátka co ma oblečené,všetko ma ustavične mokré od slín a psychologička nám odporučila navštiviť pedopsychiatra.Prosím o radu. Ďakujem

stefka33
26. mar 2014

Ahoj jajuska. Môj chlapček mával k tomu sklony. Teraz už nie našťastie. Mal všelijaké aj vtipné napr. fúkal si ponad pliecko, pokašliaval bez dôvodu, hrýzol si spodnú peru. Žiadne lieky sme nebrali, prosto sme ho upozornili, že to robí, pretože on si to zjavne vôbec neuvedomoval. Väčšinou to vyvolávala nejaka činnosť, na ktorú sa veľmi sústredil. Keď s jedným prestal, objavilo sa niečo iné. Pomáha ak ho pritom vyrušíš, zakaždým ho na to upozorni, ale miernym hlasom alebo s humorom napr. Nechceš spapať aj moje tričko? 🙂 Smejte sa na tom a nedávaj mu najavo ako ťa to trápi, lebo to len zhoršíš. Ak to robí napr. pri telke, dbaj na to aby mal pri sebe vodičku, tyčinku alebo čo a nemusíš ho zakaždým upozorniť, že má tik len ho rozruš otázkov: Pil si vodičku? alebo Spapaj tyčinku. Nám sa to osvedčilo. Môže za tým byť aj nejaká diagnóza. Ak ťa tam posiela psychologička, tak asi by som išla. Čo neurológia? Inak môj má ľahkú poruchu pozornosti, čo nám potvrdili až teraz v 5. ročníku, keďže nemá hyperaktivitu, tak je to ťažšie rozpoznateľné.

jabadaba
26. mar 2014

pedopsychiatra? 😨 😕 To je sila! Psychologicke by som asi odporucala odbornika. Moje rovnako stare dieta si tiez dost dlho zuzlalo rukavy, zaujimave, robi to aj mladsie dieta. Aj zips na bunde. Starsie preslo na level natahovania I okraja tricka, ma ich rozgajdane vsetky...robi to uz ovela menej, ale obcas ho este nacapam. A? Ja si zas natacam pri rozmyslani na prst pramen vlasov, asi by som mala aj ja ist k psychiatrovi...