Môže ísť dieťa s teplotou von? A ako liečiť teplotu?

dena76
13. feb 2008

Moze dieta s teplotou ist von? Alerobo radsej nie? malej som teraz merala teplotu a ma 38,4 ( cize -5, tak 37,9) Inak je cula len jej vybehla teplota. Potrebovala by som skocit do obchodu, tak sa pytam ci mozme von. A co davate detom pri takychto teplotach? Mozem dat Nurofen sirup? Alebo radsej cipky, no tie by som musela ist kupit..

vanila
13. feb 2008

Ja davam nurofen sirup. ja si myslim ze ked ma mala teplotu tak by si nemala ist von pokial neklesne aj ked je cula moze sa vsetko zvrtnut k horsiemu.

dena76
autor
13. feb 2008

Vanila ako casto davas Nurofen? A pri akej teplote?

ruth
13. feb 2008

Aj ja si myslim, ze pokial to nie je nevyhnutne, nemalo by sa ist von, lebo telicko je oslabene, a moze nachytat nejake virusy, mozno idu len zubky, ja davam malemu panadol sirup, ten vzdy zabral, a je vhodny aj pri prechladnuti, ci bolestiach pri prerezavani zubkov

vanila
13. feb 2008

ja davam ked sa teplota vysplhala nad tych 38 kazdych 6 hodin po 2,5 ml

jankatrnka
15. feb 2008

Mozem sa spytat, ako casto meriate detom teplotu, a je podla vas normalne, ze malá ma casto teplotu medzi 37 az 38 bez odpocitania v rekte? poradte mi prosim...

ruth
15. feb 2008

janka, ja malemu meriam teplotu, len vtedy ked sa mi zda ze ma teplejsiu hlavicku, pretoze on si velmi tazko da zmerat teplotu, ani do ritky ani pod pazuchu, ku vsetkym zdrav.pomockam ma totalny odpor od teplomera az po hadicky na odsavanie nosteka,
zalezi od toho ako dlho ta teplota u vas trva, ak nejakych par dni, moze to byt aj z prerezavania zubkov ak dlhsie, porad sa s lekarom, mozno by bolo dobre vysetrit moc alebo aj zobrat krv a budes pokojnesia 🙂

jankatrnka
15. feb 2008

ruth, ona ma tu teplotu napr. raz za den, potom aj tri dni nema. niekedy ma aj tri dni za sebou. ale nurofen jej uz dam len ked bude mat nad 38. ona ma totiz sklon k febrilnym krcom a v nemocnici nam kazali uz nad 37,5 bez obpocitania davat liek. Ale ona trosku pobeha a uz ma vyssiu teplotu. a to je vraj u deti normalne. Uz som si aj povedala, ze jej nebudem furt tu teplotu merat, lebo ma to len stresuje. a doktorka nam povedala, ze ak bude ta teplota stale vyssia a dlhsie urobi jej crt. robili jej vyter z nosa a hrdla ale to ma ciste. teraz by jej mali ist ocne zubky.