Môže mať dieťa mnohonásobné "poštipnutie" kliešťom?

leva
9. jún 2008

Ahojte,nasho maleho v sobotu nieco postipalo na viacerych castiach tela,kedze to mal na nohach,rukach čele,brade a uchu,mysleli sme ze su to kiahne,sli sme v nedelu rano ako sme to zbadali na pohotovost,kde nam lekarka potvrdila kiahne,no dnes sme boli u nasej dr a ta povedala ze to niesu kiahne,povedala ze to je postipane hmyzom aj kliestom,ako vyzera ked kliest postipe,ked sa nezavrta,len postipe,dakujem.

danulka2
9. jún 2008

no neviem, ked ich mal tolko, tak to mozu byt kiahne. Uvidis ci ich bude este viac. Ak hej, tak su to kiahne. Este som nepocula, aby kliest kolko postipal a ani raz sa nezavrtal.

leva
autor
9. jún 2008

Ahoj danulka,no ved to aj mna zarazilo,no najhorsie bolo ked doktorka povedala ze to moze byt aj bolerioza,na chrbte mu zbadala flak,no ten uz doma nebol,asi si to skriabal,to scervenalo a o chvilku uz nebol,tak preto ze ci tie stipance neboli od kliesta,ked tam spomenula boleriozu,az sa mi pred ocami zatmelo 😲 Neboli sme v lese akurat na zahrade.

kejka
9. jún 2008

Na boreliozu by vám musela dr.okamžitě napsat ATB-měl jí můj mladší kluk když byl malý.Měl klíště,to jsem mu vytáhla a druhý den se okolo toho malého pupínku udělal bílý flek,velikosti mince.Takže hned na pohotovost a ATB.
Levo to vypadá jako pokousání od mravenců-ti opravdu koušou po celém těle a pouštějí do rány kyselinu mrav.,která dělá podobné pupínky jako u neštovic.Jestli máš doma Fenistil gel,tak mu to mazej.Klíště se přisaje a už se nepustí. 😖 😖
Kupte pro děcký spray Pufík na tyhle neřády-je voňavý,nedělá fleky na oblečení.Stříká se tělíčko i oblečení. 😉

kupinka
12. jún 2008

Holky,jenom mě tak napadlo,jak se má správně oddělat klíště???? Prý se vytáčet nemá,že zbytečně vypustí jed a pokapat tukem prý taky ne-tak nevím 😒

kejka
13. jún 2008

V lékárně prodávají olejíček přímo na klíšťáky.I s pinzetkou.
Já ho pokapu a pomalu s ním kývám,většinou se pustí samo.Když ne,tak ho opatrně vezmu do pinzety a jedním tahem do strany ho jakoby vykroutím.Pak to místo okamžitě potírám dezinfekcí.Jinak fakt nevím,jak bych ho dostala ven 😒 😒 Fuj ty potvory fakt bytostně nesnáším. 😖 😖

vavka33
13. jún 2008

Ked chces vybrat kliesta,treba ho potierat mysdlom,namocenym,kruzit okolo neho aj cez neho-jemne a potom pinzetou vykrutit.Niekedy sa po tom mydle pusti aj sam.A kliest nepostipe,on sa bud zahryzne,alebo nie. 😉

kupinka
13. jún 2008

Díky holky 😉