Nalcrom pre alergikov. Aké máte skúsenosti?

ivka144
28. okt 2008

Ahojte, zaujimaju ma Vase nazory a skusenosti s tymto liekom.
Nam ho dala alergologicka na ekzem, teda na potravinove alergie, aby som bola presna, povodom je to antiastmatikum.
Obzvlast ma zaujimaju alternativne a negativne nazory.
(Lebo, pravdupovediac, z nazoru, ze aj nam to doktorka predpisala a pomohlo, si vela nevyvodim...)
Rada by som sa vyhla potlacacim liekom prilis, toto sice nie je kortikoidny ani iny antihistaminovy liek, ale aj tak... Doktorka sa tvarila, ze to je nejaka latka z juhoamerickeho stromu, ale saozrejme, ze sa nic take na pribalovom letaku nespomina...
Dik pekne.

mimom
29. okt 2008

my mame straasne vela potravinovych alergii,ale prejavuje sa to kolikami a hnackami,gastro dr nam odporucila Nalcrom na zmiernenie prejavov alergie a aj preto,aby sme zacali tolerovat aspon nejaku zeleninu,ale podava sa az od dvoch rokov,takze sme doteraz cakali a kedze mala je stale chora,tak este cakame.tiez mam z toho obavy,ale skoro vsetci potr.alergici s nim boli spokojni.len som prekvapena,ze ho vam predpisali,ked nemate este dva roky.

ivka144
autor
30. okt 2008

No veru, ze az od dvoch rokov je..., mna sa len pytala, ci ma maly uz rok...
Ale zas na to sa neviazem, lebo bezne sa detom podavaju lieky, co su urcene od 12rokov a pod. Rozpravala som sa s jednou magistrou, ona hovorila, ze casto su tie lieky preto tak, ze niezeby bolo zistene, ze malickym detom robia zle, ale nemaju spravene testy dostatocne na bezzavadnost, lebo veci, co su pre babatka musia prejst velkym testovanim specialnych a na to niekedy nie je kapacita a moznosti a financie, tak radsej napisu na letak, ze je vhodne az od x rokov.
Inak vdaka za nazor, zaujimave, ze aj na tie koliky vlastne. Nam viac veci netestovali, ale podla nasho ocka sudim, ze toho bude este ovela viac. Takze vy ste ekzem nemali, hej?

mimom
30. okt 2008

ved hej,kolko ludi,tolko nazorov,nam nalcrom navrhli uz okolo 1.roka,ale imunologicka kazala radsej pockat do tych 2,aj to musi byt uplne zdrava,aby s tym zacali a to nebude hadam nikdy,je nustale chora,jedine ze to riskneme.ale vydrzali sme doteraz,tak uvidime.ale uz by som jej rada davala nieco ine,lebo jest dookola ryzu,zemiaky a mrkvu je hruza,ziadne vitaminy z niecoho ineho.ekzem zatial nemame,ale raz sa vysypala po zlatom klase a raz po ceresniach.ale mam kamaratku s celiakiou u synceka a plus ekzem,im ten nalcrom velmi pomohol,teraz ho uz beru len podla potreby,brali ho asi rok.

eryykah
22. apr 2015

Ake mate skusenosti s tymto liekom, doktorka ho predpisala malej, bude mat teraz rok, ma silnu alergiu na mliecnu bielkovinu kazein, boli nejake vedlajsie ucinky?

aga2011
19. júl 2016

@eryykah ahoj,ake máte skúsenosti s týmto liekom prosim ťa?pomáha vám?

eryykah
19. júl 2016

@aga2011 ahoj nakoniec som s nim nezacala. Žijeme v Uk a tam nalcrom.vobec nedavaju pri tom type potravinovej alergie. Na sk nam ho predpisala ale v Uk by som mala problem lebo neboli nakloneni liecbe tym liekom, sme na eliminacnej diete ak neprejde do 3 rokov zacnem zvazovat liecbu podla Sk odporucania.

aga2011
19. júl 2016

@eryykah prosím ťa a na čo máte alergiu,dakujem pekné,ze si odpísala.

eryykah
19. júl 2016

Mlieko, teda bkm a vajco
@aga2011

aga2011
19. júl 2016

@eryykah aj my ABKm,teraz v 2,rokoch už začíname s mliečnymi výrobkami jogurt,maslo,ten Nalcrom berie od mája,tak som chcela vedieť viacej skúsenosti o tomto lieku.

eryykah
19. júl 2016

@aga2011 fiha že byten liek az tak skvelo ucinkoval? Napis potom.prosim svoju skúsenosť tu rAda si precitam.

aga2011
20. júl 2016

@eryykah skorej pomohla eliminacna dieťa 😉

eryykah
29. jan 2019

Prosim vas moja otázka znova užíva niekto tento liek pri potravinovej alergii? Nejaké vedľajšie účinky?

andrea1kl
22. mar 2019

@eryykah Mňa tiez zaujimaju skusenosti.Syn 4r.ich dostal cez tyzdem v nemocnici

andrea1kl
22. mar 2019

@andrea1kl Bola ho teraz po prichode domov velmi nozky a ruky, vacsinou len jedna.Tak neviem ci to moze byt z tohto lieku. Pisu v pribalovom letaku nieco take.