Nevoľnosť pri cestovaní autom u 2-ročného dieťaťa. Pomáha cocculine?

andy
27. nov 2008

ahojte, môjmu 2ročnému synčekovi pri jazde autom dlhšej ako 30min začne byť zle a následne zvracia. doteraz sme tento problém nemali. najskôr sme mysleli, že mu iba niečo nesadlo resp. niečo zlé zjedol, ale tento stav pretrváva. cestujeme pomerne často na víkendy preč a neustále musím dávať pozor, keď mu začne byť zle, zastať, vybrať ho z auta, poprechádzať sa ... ale nie vždy to výjde, takže sa pri 2 hod ceste aj dvakrát prezliekame a následne čistíme auto ☹ od 2 rokov sa môže brať už kinedril, ale dočítala som sa, že existuje aj nejaké homeopatikum cocculine ... máte s tým niektorá skúsenosť? zaberá to? pred kinedrilom mám trošku rešpekt, nechcem malého "dopovať" liekmi 😖 ak máte niektorá podobný problém, ako to riešite? ďakujem.

katka2
27. nov 2008

Ahoj, tak taketo cestovanie "v pozore" poznam. My tiez pravidelne cestujeme na hodinu a pol. Mne sa mala povraciava od 1 roku az do teraz (bude mat tri) Ked mala rok ukradli nam auto a v novom to bolo na jazdom poriadku, co cesta, to plne vrecko aj ked sme isli len 10 min. hroooza 😖 Sedacku som prala po kazdom neuspesnom cestovani 😒 V tom prvom aute sa nam to nestalo ani raz. Ci je toto auto tvrdsie alebo tolko neperuje, neviem ci to moze dieta az tak velmi citit rozdiel. Ja som jej davala aj cocculine ale nezdalo sa mi ze by nejako zaberali tak som jej ich prestala davat. Zopar krat sa stalo ze mi po nich nevracala. Mne povedali ze do troch rokov nemoze kinedril. Teraz nastastie vracia uz menej asi si zacina zvykat na auto alebo neviem cim to je. No v kazdom pripade na tvojom mieste by som skusila tie homeopatika mozno s nimi budete mat uspech.

jaduska
27. nov 2008

andy, moje deti našťastie zvládajú cestovanie dobre, ale ja osobne som coculinum užívala, keď som bola tehotná. Odporučila mi ho lekárka, že zaberá nielen pri nevoľnosti z cestovania, ale aj pri tehotenskej. Mne osobne nepomohlo, mala som pocit, že mi je ešte horšie. Ale počula som na neho aj chvály, takže treba to asi vyskúšať. Nie je drahé, stojí tuším okolo 40 Sk. Ublížiť by mu to nemalo a keď nepomôže, tak skúsite kinedril.

monkula
27. nov 2008

andy, Kinedryl mu nedávaj.... my sme v lete boli na dovolenke v Taliansku a išli sme loďou do Benátok a dala so mjarkovi kinedryl ,aj sebe, aj sestre a z Benáto ksme nemali nič, pretože sme boli "sjeté" kinedrylom, chcel osa nám spať a keby ste videli fotky, ako po fet-párty máme oči 😅
Exxistujú tabletky Gigger, tie sú dobré 😉

miriamkac
27. nov 2008

Ja mam ten isty problem s dcerou.Riesime to asi takto: pred cesto jej nedavam aspon hodinu jest nic tazke, prestavky robime tak casto ako to je nutne (ked si vyzaduje aj kazdu pol hodinu)....a mame zasobu kukuricnych chrumiek v aute - tie pomahaju najlepsie 😝 😉

bihan
27. nov 2008

Cocculine som užívala proti tehotenským nevoľnostiam a teraz ho dávam malej, keď ideme serpentínkami do hôr... nemáš čo stratiť, kinedril a podobné chemické hlúposti by boli pre mňa poslednou voľbou.

andy
autor
28. nov 2008

babulky, ďakujem krásne za všetky odpovede. kúpila som cocculine včera v lekárni, magistra mi ho odporučila viac ako kinedril, vraj nemá žiadne nežiadúce účinky. tak vyskúšame a napíšem vám ako sme dopadli 😉 pre istotu vezmem aj chrumky, tie malý miluje, takže snáď ho na tie 2 - 3 hodinky zabavím. želám krásny víkend vám všetkým 😀

kyska
28. nov 2008

ahoj mi sme presne taky isty. Dcerka zacala spatne znasat cestu autom a pred dlhsimi trasami sme jej dali spomenute homeopatiku cocculine, dodrzali sme davkovanie a klop klop funguje to. Mala nema ani problem s tabletkami, rozpustime ich v caji 😉

matica2
28. nov 2008

ahojte. ten kinedril by som tiež dávala ako poslednú možnost ked nic iné nezaberá lebo deti su s toho dlho malátne. a prestávky robíme často pri dlhšich cestách lebo furt daktorej treba cikat 😀

andy
autor
30. nov 2008

ahojte, uz sme doma s vyletu a stastlivo sme prezili cestu bez zvracania 🙂 cocculine som dala presne podla davkovania a hura, vsetko prebehlo v poriadku, ani len naznak zvracania 😀 dakujem vam vsetkym a zelam vela stastnych kilometrov bez nevolnosti 😉

kamajka
30. nov 2008

čafte, ja tak opozdene k téme kúsok 😅 😅 😅
nám sa zase neosvedčil cocculine, decká mi zvracali jak na bežiacom páse, to bola katastrofaaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹
zase kidráč (po našom 😀 😅 ), teda kinedryl sa u nás osvedčil. Je fakt že od kinedrylu sa chce haja,
no ale dvojročné dieťa až tak nepotrebuje na dovolenke kochať sa krásami mesta či prírody.......
závisí to asi aj od organizmu, na každého iné zaberá... 🙂

emjee
4. dec 2008

kikina30 • 1d • 2. dec 2008 o 23:00
Ahojte baby. Som sa chcela spýtať či niekto z vás ma skúsenosti z detskou Kinetozou ( nevoľnosťou z cestovania). Naša mala začala mávať nevoľnosti už od roka a stále sa to zhoršuje. Po konzultácii z našou pediatričkou máme sa vyhýbať cestovaniu bezprostredne hneď po jedle a odporučila nám homeopatikum Coculine. Zo začiatku mávala nevoľnosti len na dlhých tratiach ( takých 50km. ) lenže teraz už máme problém len tak si vyjsť autom do centra ( 3-4k.) Boli sme na dlhší výlet pred tromi mesiacmi, cesta tam a späť 210km.. Prebehlo to o.k ( z tabletkami Coculine). Ale teraz je to horor, už nezaberajú ani pilule a vracia, a vracia. Výlet k priateľom ( 50km.) hruuuza, mala zvracala seba chúďatko, cele auto vzadu a aj ja som mala cele nohavice a aj bundu od jej raňajok. Už neviem ako ďalej, nikam nechodíme a aj kvôli malej sa bojím. Možno že to má dedične? Lebo aj ja cestovanie neznášam a aj vraciam z neho. Pomoc, nechcem malú zatvoriť v štyroch stenách.

jaduska • 2d, 23tt • 2. dec 2008 o 23:19
Mala som kámošku, ktorej syn takto zle znášal cestovanie. Stále mali po ruke nejaké vedierko, do ktorého sa vyvracal. Asi s tým nič neurobíš, treba počas cesty robiť častejšie prestávky a ako vám radili, necestovať hneď po jedle. Existujú aj iné lieky na tieto nevoľnosti, ale nie sú vhodné pre tak malé deti.

Inak je tu už podobná téma:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ria80 • 1d • 2. dec 2008 o 23:22
Od dvou let můžeš dát čtvrt Kinedrilu.Zkusila bych to už ted,akorát z toho ještě kousíček ubereš.To aby sis an to vzala lupu. Ale bude po tom spát,takže se to asi moc nehodí na ty trasy 3km.
Pak můžeš zkusit zázvor,lízátko se zázvorem jí dát cucat a nebo jsou i bonbonky,ale to už musí umět cucat.
Zvýkat asi neumí?

kikina30 • 1d • 2. dec 2008 o 23:56
Jaduška diki krásne za link na podobnú tému, veľa som sa tam dozvedela a aspoň viem že nie sme sami čo mame taký problém . Z vedierkom respektíve sačikom sa nám cestovanie nedarí, mala vždy začne vracať tak z ničoho nič že ne stíham zareagovať a už ma to vonku. Už sme skúšali aj po dvoch hodinách od jedla ale márne, vždy to skončilo rovnako grc,grc Už som z toho hotová. Manžel minule si zobral dovolenku na nákup detského nábytku v neďalekom Poľsku, aj sme sa tam vychystali, ja aj manžel. Malú sme chceli nechať u kamarátov po ceste aj z výbavou tak na štyri hodinky. Výsledok bol že sme ku kamarátom ani nedorazili. Po dvadsiatich kilometrach obvracala cele auto vzadu a aj mňa celu. Pre ňu som mala náhradne obliečko, ale so mnou to bolo horšie. Museli sme sa vrátiť domov, cestou späť mi chúďa zaspalo v aute na rukách. No fakt už neviem čo z tým

Ria80 ako píšeš na také krátke trate sa mi kinedril neoplatí a aj trochu sa bojim jej ho dávať. Lekárnička a aj naša doktorka nám ho neodporúčala, že vraj pre tak malé dieťa to nieje vhodný prostriedok. Ale čo ma zaujalo, tak je to ten zátvor . Síce cumlať ešte cukríky nevie ale možno že by to spravil zázvorový čajík. Vrele dik za radu, určite najbližšie vyskúšame.

ria80 • 1d • 2. dec 2008 o 23:59
Ono kromě toho kinedrilu nic jiného není.Já jsem to taky brala celý dětství,hned jak jsem vlezla do garáže,ani jsme nemuseli jet.

mady • 1d • Dnes o 16:58
kikna 30 rozhodně nejsi sama my taky vozíme nádhradní oblečení a sprey proti zápachů zvratek Někdy se nám pozvrací až když stojíme autem doma na dvoře a někdy vydží jezdit celý víkend bez problémů (to když jezdíme na sraz s autem) Já jsem na to taky jako dítě trpěla a doteď se mi někdy dělá zle.

mirka414
5. dec 2008

ahoj my vo svajciarsku mame cipky do zadocku tie nam pomohli a este zabral suchy chlebik a menej pocas jazdy pit napoje..uz to mame ovela lepsie.

kikina30
5. dec 2008

Ahojte baby. Vrele dik za vaše reakcie.

mady... ako si napísala aj ja už neviem na čo mám dať. Raz mi vydržala 210 km. a druhy raz ani 2km. ☹ No čo už asi sa budeme musieť prispôsobiť. 😒 Aj keď neviem, možno že by som ten kinedril mala skúsiť a raz jej ho podať. Je to fakt deprimujúce keď dorazíte na návštevu s obvracanym dieťaťom. V lete to bolo ešte tak o.k, zastavili sme, prezliekly, ako tak vyčistily auto a došli do cieľa. Ale teraz mám z toho naozaj mindráky 😖 ☹

Mirka414...Tie čipky by som brala všetkými desiatimi, keď tu naozaj okrem tabletiek nič iné nemáme 😒 . A čo sa týka jedla, tak som vždy zo sebou na cesty brávala kukuričné nesladené chrumky. Trochu to pomáhalo, ale prestali jej chutiť, úplne. Piť, to ju musím nútiť, tak že prebytok tekutín počas jazdy nehrozí. Skúšame všetko možné aj nemožne, a je mi z toho nanič. Kvôli tomu problému som dnes malú ukrátila o Mikuláša na námestí, lebo tam treba bolo dojsť autom 😢 😒

maruschka
5. dec 2008

naša malá to isté...Všade musíme ísť iba rýchlosťou 30 km/h, teda sa vlečieme ako slimáci..Ak by sme išli rýchlejšie, môžme umývať celý vnútrajšok auta..Pravidelne sme mali všetko ovracané..Ale najviac nás mrzelo to, že malá z toho nič nemala, keď jej bolo zle..Takže sme jej začali dávať 1/2 Kinedrylu a je po probléme..Ak ideme na nejaký výlet a prespí celú cestu, tak ju pekne preložíme do kočíka, zatiaľ sa v pokoji najeme niekde v reštaurácii alebo urobíme potrebné nákupy. Keď sa zobudí, už sa prispôsobujeme jej záujmom a požiadavkám..Staršia dcérka takéto problémy nikdy nemala, ale mladšia-odkedy sa vozí v aute, takže od takých 9 mesiacov...

pd900bo
7. dec 2008

na nevolnost existuje u nas okrem kinedrilu aj homeopatikum COCCULINE, nie som si uplne ista ale myslim ze je aj pre take male deticky, mame ho vyskusane nam funguje a hlavne nechce sa z neho detom spat.. len odporucam

pd900bo
7. dec 2008

aha tak teraz som si precitala ze si o nom uz pisete tak nic 😀

emamamamu
7. dec 2008

bobinci..uplne vim, jak se citi, ja to mam doted...fuj a nepreju to nikomu...kinedril je svinstvo!ja si to dala na cestu do Chorvatska a jeste v polovine tydne jsem na plazi spala a spala....
nejlepsi je zazvor..pry existujou i bonbonky...ja jedla tabletky..bylo mi dobre a dokonce jsem ani nespala jak medved...
je jeste maly, takze sluchatka v usich asi nehrozi...a hlavne si davejte casto pauzy at to rozdycha na vzduchu....

petrahy
8. dec 2008

nam sa osvedcit tiez coculin nemozem si stazovat ale davala som presne podla navodu a stalo mi to zato iba raz sa mi stalo ze mala vracala v aute a odvtedy mi vzdy pomohol na dlhu cestu. Na kratke cesty nastastie nemusim davat len ked ideme na vylet. aj to len ked isli autobusom davam autom zvladae cestu v pohode

simour1
11. jan 2009

Ahoj holky,moje nejstarší dcera měla ten samý problém,už od narození mi v autě blinkala a zvracela Před cestou jsem jí nedávala hlavně moc napít,často jsme dělali zastávky,aby se protáhla a nadýchala čerstvého vzduchu.Tyhle stavy při cestování ji přešly asi v 6-ti letech,tak snad se taky dočkáte zlepšení.Teď jsem si vzpomněla,že existují i nějaké žvýkačky Travel-gum nebo tak nějak.Vím,že se měly žvýkat půl hodiny před jízdou,celkem pomáhaly.

julia225
24. jan 2009

my sme toto mali do troch....pomohlo nam homeopatikum COCULINE, urcite vyskusaj... 😉

pkolin
19. feb 2009

Homeopatikum COCULINE je naprosto super, nám pomohlo vždy, stačí hodinku před odjezdem dát dítku vycucat (nebo rozpuštěné ve vodě) a je to... nikdy žádný problém nebyl. U lidí se říká, že to má placebo efekt, ale děti jen tak neoblafneš, takže žádný placebo tam není, tzn. že když mu není špatně, tak to fakt zabralo 🙂

icerna
19. feb 2009

ahojte no to pozname aj mi,asi to mala po mne zdedila 😖 nam sa coculline neosvedcil,tak musime len kinedril,malej davam stvrtinku a mne tu ostatnu čast 😀

karotky
11. apr 2009

Ahojky!
My blindíme v autě od narození. 😝 Ale za tu dobu jsem to docela vychytala,........takže se nejezdí těsně po jídle(půlhodinu ho nechám běhat doma nebo venku,aby vykrkal-pokud možno-všechen vzduch) a v autě se nepije.Pokud má žízeň,tak se musí zastavit,vyndám ho ze sedačky,napije se,trochu proběhne a jede se dál. 😉
Nevýhodou autosedaček je to,že se tam dítě nemůže za jízdy pořádně protáhnout a když už to maminka nestihne pochytat do plínky,tak se zablinká i do sedačky a pak musí v mokrém vydržet zbytek cesty. 😖
Takže na dlouhé trasy(cca 100km)jezdíme raději vlakem. 😎
Jinak manžel má ten samý problém,takže se s tím nic jiného nedá dělat,protože je to dědičné. 😖

sisstin
11. apr 2009

holky..a co kinedryl? Ten už se nevyrábí..já byla blicí typ taky 😝

janmark
19. jún 2009

Ahoj všem 🙂 Kinedryl se, pokud vím, pořád vyrábí. Navíc je tam teď nějaká soutěž o 150 dárků.. včera jsem tam byla (www.kinedryl.cz). My zvracíme - kromě manžela - všichni 😀 , teda pokud zapomeneme Kinedryl doma.. Taky jsme zkoušeli zázvor, ale to je odpor 😖 .

lubkaj
19. jún 2009

U nas zvracia dcerka uz od malicka. Teraz ma 6 rokov a nezlepsuje sa to - azda okrem toho, ze uz vie povedat, ze bude zvracat... Coculline nam nezabera, davam jej stvrtku kinedrylu a je to v pohode. Akurat, ze niekedy si myslim, ze je ta cesta prilis kratka (trebars 5 minut autom), tak jej ho nedam a niekedy to nezvladne...

kulimka
16. feb 2010

ahojky, do doby kdy malý jezdil ve vajíčku proti směru jízdy nebyl žádný problém teď když je v normální autosedačce tak ho natahuje, ale ještě nezvracel, může to být změnou sedačky?

yanielka
20. feb 2010

naša malá tiež začala zvracať v aute cca od roka a pol a prišli sme na to, že zvracia iba keď ideme za tmy cez den je v pohode a 400 km urobime iba s jednou max. dvoma prestavkami.

jezevec
21. feb 2010

ahoj, jeste existuje tohle travel pop, pisi tam od tri let teda...
http://www.nakupzdomu.cz/travelpop®-prichute-b...

zuza.m
28. apr 2010

baby možete mi poradit kedy sa uživaju tie homeopatika??lebo lekarničkami povedala že den pred cestou.ani somich nekupila zda sa mi to dost neprekticke .ved nie vždy viem že ideme niekam napriklad do mesta do obchodu...dem predtym.