Nevoľnosť pri cestovaní autom u 2-ročného dieťaťa. Pomáha cocculine?

andy
27. nov 2008

ahojte, môjmu 2ročnému synčekovi pri jazde autom dlhšej ako 30min začne byť zle a následne zvracia. doteraz sme tento problém nemali. najskôr sme mysleli, že mu iba niečo nesadlo resp. niečo zlé zjedol, ale tento stav pretrváva. cestujeme pomerne často na víkendy preč a neustále musím dávať pozor, keď mu začne byť zle, zastať, vybrať ho z auta, poprechádzať sa ... ale nie vždy to výjde, takže sa pri 2 hod ceste aj dvakrát prezliekame a následne čistíme auto ☹ od 2 rokov sa môže brať už kinedril, ale dočítala som sa, že existuje aj nejaké homeopatikum cocculine ... máte s tým niektorá skúsenosť? zaberá to? pred kinedrilom mám trošku rešpekt, nechcem malého "dopovať" liekmi 😖 ak máte niektorá podobný problém, ako to riešite? ďakujem.

evaka
29. apr 2010

Zienky, moja 3 rocna dcerka nikdy v aute nevracala, az pokial sme nekupili nove auto so super stabilnym podvozkom...zial, teraz sa stazuje na brusko uz po 2 km, pri dlhsich cestach vracka, uplne necakane. Pomaha jej zuvacka, aspon na chvilu. Takze v nasom pripade je to urcite autom, autosedacku ma tu istu a treba najst riesenie, aby sa mala netrapila. Napadlo mi, ze v starom aute sme mali na oknach folie a teraz ich nemame, nemoze to suvisiet s tym, ze sa intenzivne pozera von oknom? Neskusali ste sedacku dat do stredu, nepomohlo by to?

zuza.m
30. apr 2010

evaka ja si skor mylsim že je to teplom.moj maly začal vracavat až teras ako sa oteplilo.a je pravda že taky isty problem mam aj ja.aj ked sa v zime kuri a namna ide teply vzduch hned mi je zle.a to iste aj v lete.najhoršie je to v zadu.ale deti cestovat nesmu v predu niekedy ho mam sto chuti tam dat do predu kedaj policia by mala problem.škoda len že mi nik neporadil stym davkovanim a akedy sa to uživa... ☹

dioliana1
1. máj 2010

Kinedril hodinu pred cestou dávkovanie je na príbalovom letáku...

natali1
16. máj 2010

ahojte, pridavam sa k vam do kolektivu... :(
nasej malej tiez byva zle. nie od narodenia, ale cca o takych 9 mesiacov.
skusali sme hodku-dve pred cestovanim nejest, no nepomohlo. doktor nam predpisal nejaky sirupcek a myslim, ze bol celkom fajn, no na dlsie trasy nic moc.
minuly tyzden mi poradila lekarnicka tie homeopatika, ktore tu spominate. este sme ich zatial neskusali, no chcela by som sa s vami poradit, ako je to s davkovanim. v letaku je uvedene, ze 2 tabletky den pred cestou a potom 3x2. neviem, je to tam pisane vseobecne, nie je tam uvedene, ake davkovanie u deti.
ako ste to davkovali vy?

petja
16. máj 2010

Spíš než kinedryl bych radila homeopatika,pomáhají a jsou prosta jakýchkoliv přídavných látek a chemie.

chiwule
17. máj 2010

pokud vím, tak kinedril je až pro starší děti, od 3. let? osobně bych také byla spíše za homeopatika než za chemii...

chiwule
17. máj 2010

jako malé mi také bývalo velmi zle v jakémkoli dopravním prostředku a pomáhalo mi zpívat. Velice dobře si vybavuji zážitek z dálkového autobusu, pro který jsem zpívala celou cestu 😀

yukki
18. máj 2010

Aj mne bývalo a ešte aj býva neraz blivno...pomáha nepiť a nejesť tekuté....ale práve jesť súché (chlieb s niečím, normálne jedlo bez polievky atď.) tesne pred cestou aj počas cesty. No a to spievanie samozrejme, to by mi v autobuse ale asi neprešlo...
Keď sme boli malí, jediná pomoc od rodičov bola že nám nedali najesť pred cestou (prvá chyba) a druhá, že keď začalo decko zelenať dali mu v dobrej viere napiť čajíku....ktorý keď sa v žalúdku rozkýval v rytme jazdy tak prvý letel nazad na svet.....

yukki
18. máj 2010

A ešte pomáha nečítať(nekukať obrázky), neskúmať interiér,nekukať z bočných okien, len dopredu...ale to netuším ako pri dvojročnom dieťatku dosiahnuť 😝 zavesiť nejaký firhang na bočné okná abo čo

dadis
18. máj 2010

mne nebyva v aute zle, iba ked citam, pozeram mapu, alebo nastavujem navigacny. Vraj pomaha "cvicit" ...na ihrisku vo velkom pouzivat hojdacky, kolotoce a tak, aby si organizmus zv

dadis
18. máj 2010

zvykol...

zubecek
29. máj 2010

nám pomáhá obyčejný dudlík 🙂 je to ovšem řešení jen pro malinké

j.a.j.a.j.a
31. máj 2010

ahoj....humpeme sa do vysok,na kolotoci vydrzime aj hodinu ale aj 5min. jazda autom konci v sacku.............nevolnost pri cestovani! COCCULINE Homeopaticky liek.

julia225
2. jún 2010

jednoznacne COCCULINE ...aj my...nas myslim, ze z nevolnosti vyliecil 🙂

markes1
4. jún 2010

ahoj, nám zabírají gumový medvídci snad líp než COCCULINE. Kinedril jsem ještě nezkoušela.

binki
25. jún 2010

nám pomohly až čípky Emedur, jsou proti zvracení, dávala jsem je synovi do letadla, protože první rok se pokaždé poblinkal...třeba by to zabralo i v autě...

petja
26. jún 2010

@julia225 Ano,coculine vás opravdu mohl z nevolnosti úplně dostat.Homeopatie totiž spouští obranné mechanismy toho daného organismu,který je si pak sám lékem a lékařem

wewe4
21. dec 2010

Ahojte....ja som zistila, prečo je môj drobec taký upišťaný v aute...počas dlhšej cesty tento víkend sa nám chudáčik normálne povrackal ☹ takže mu býva z cestovania auto zle.
Má len 1 rok, tak neviem, čo mu dať...tie homeopatiká sú aj pre takýchto drobcov?

millada
3. mar 2011

Myslite, ze nevoľnost v aute u deti je aj o zvyku? Lebo my s nasou cestujeme malo, ale ked sme niekam sli, vzdy to bolo na dlhe trasy a kym bola vo vajičku, tak jej nikdy zle nebolo. Az nedavno, od kedy je vo velkej sedačke jej to začalo. Ale teda fakt malo cestujeme. Len neviem, prečo sa jej to az teraz prejavilo 😕

marika39
1. máj 2012

@andy
@andy ahoj,
my sme si to kúpili , lebo dcérka má vyše roka a v aute aj v buse nám stále vracia - ale po tomto homeopatiku jej bývalo ešte horšie a vracanie nemalo konca

andy
autor
2. máj 2012

@marika39 ahoj, dakujem za prispevok, ale tento som sem dala, ked mal syn 2 roky a teraz ma 5 a pol 😀

marika39
17. máj 2012

ahoj,
no super!! Tak mi aspoň môžeš poradiť, ako ste to vyriešili s tými nevoľnosťami. My sa stále trápime na každej ceste

veronicka1901
11. nov 2012

Ahojte, poradite liek proti nevolnosti z cestovania pre rocne dietatko? Dakujem.

havko
3. júl 2013

@andy ahoj mi sme pouzivali coculine ale vobec nam to nezabralo naposledi stoho ešte viac vracal

lucy_liu_19
2. nov 2023

Dievčatá, viem, že téma je stará, ale ako dávkujete ten cocculine? Tak ako v letáčiku píšu? Čiže aj deň pred jazdou? Veď a keď sa rozhodnem cestovať v daný deň?
Ďakujem 🍀