Opaľovacie mlieko Nivea Sun Kinder pre deti do 3 rokov?

denisocka
24. máj 2008

baby,na tomto mliečku na opalovanie nie je udaný vek od kolko mes-rokov sa dá používať. Náš malý ma 5mes preč, a neplánujeme žiadne dovolenky ani kupanie,tak som to kupila- faktor 15, a teraz som sa dozvedela ževraj to je od 3rokov

viete o tom niečo?dík

bihan
24. máj 2008

min. do jedného roka by som radšej používala Nivea Baby..Kinder je až pre väčšie deti

denisocka
autor
24. máj 2008

no sranda,to BABY tam ani nemali 😠

mirkakopky
25. máj 2008

nas sa v predajni pytala,ci ma maly citlivu pokozku a ked som povedala,ze nie,tak nam povedala,ze kludne moze mat aj kinder(co je pre vacsie deti),je to zevraj kvoli nejakemu farbivu ktore je pridane v tom pre vacsie deti.tak neviem.osobne si myslim,ze velky rozdiel tam nebude.

bihan
25. máj 2008

Niekedy ma prekvapuje, čo sú schopní predajcovia nakecať len aby predali svoj produkt - rozdiel medzi Nivea Baby a Nivea Sun pre deti nie je len o citlivej pokožke, ale hlavne o tom, že Nivea Baby obsahuje minerálne filtre, ktoré sa do pokožky nevstrebávajú, ale robia ochranný film. Tak isto neobsahuje žiadne parfémy a farbivá.
Detský je na báze chemických filtrov, obsahuje parfémy a toto všetko sa do pokožky vstrebáva.

bambusko
25. máj 2008

bihan, ako si prisla na to, ze nivea kinder nie je s mineralnym filltrom? jasneze je, pouzivame ju, aj maleho natieram a je to ok.
tu je vysvetlenie, co je mineralny filter:

Musia mať deti svoju kozmetiku?
Áno, musia. Detská pokožka je podstatne tenšia a citlivejšia ako dospelá a nedokáže tak dobre tvoriť pigment. Preto deti nesmú dlho pobývať na slnku a potrebujú detskú slnečnú kozmetiku s minerálnym ochranným filtrom, ktorý tvorí titanium dioxid (zanecháva biely povlak). Jemné mikročiastočky nedokážu vniknúť do pokožky, ale usadia sa na jej povrchu a vytvoria ochranný film odrážajúci slnečné žiarenie, čím zabránia aj vzniku alergií. Pozor: deti do pol roka nesmú byť na slnku vôbec a menšie deti udržujte stále v polotieni!

Náš tip: Deti nemajú trpezlivosť a nevydržia pokojne stáť, kým ich celé poriadne natriete. Často ich teda natierame v chvate, a tak sa stáva, že niektoré miesta na ich telíčku nie sú chránené dostatočne. Tento problém pomohla vyriešiť Nivea Sun pomocou žiarivého Detského farebného spreja na opaľovanie s OF 30. Vode odolná emulzia sa ľahko aplikuje a okamžite vstrebáva. Jej zvláštnosťou je však modrozelená farba, podľa ktorej ľahko zistíte, či je dieťa celé natreté. A rovnako je pre dieťa zaujímavé, ako sa mení na pomaľovaného Indiána. Farba po krátkom čase zmizne, takže dieťa si procedúru rado pravidelne zopakuje (aj po kúpaní, utretí uterákom). A nemajte obavy o šaty, pretože farba je rozpustná vo vode a nezanecháva škvrny. (200 ml za 460,80 Sk)

sammy
25. máj 2008

Ja som kupila Nivea Baby, faktor 50 a moja mila doktorka povedala, ze to nemam davat malej, lebo to sa moze pouzivat az od roka. Vraj hlavne je nechodit von medzi 11 a 15 hodinou. Ale vsak slnko svieti a opaluje aj mimo tychto hodin, nie? Podla nej ju mam asi nechat radsej uprazit 😠

gucz
25. máj 2008

ja som kúpila opaľovací krém detský 25 inej značky a nieje tam od akého veku sa má používať, tak neviem.... Tiež som však zástanca toho, že malé deti by nemali byť na slniečku od 11 do 15 hodiny

bambusko
26. máj 2008

nosim drobca v babyvaku, takze mu natieram tvaricku, lebo nanho obcas zasvieti. aj mimo 11-15 hod. 🙂 urcite lepsie dieta natriet ako chodit so slnecnikom v ruke 😀

janka1874
26. máj 2008

no neviem ako si to predstavuju aby dieta nebolo vonku medzi 11 - 15 hod. podla mna sa to neda ja sa akurat snazim malu drzat viac v tieni a aj ju natieram 30 OF, no aj tak minule sme boli vonku okolo 16-tej a aj tak nas obe opalilo no co uz jedny povedia ze slnko je dobre a druhy ze radsej ostante doma to je uz fakt na nervy comu vsetkemu sa mame vyhnut

denisocka
autor
26. máj 2008

no baby,tak už teda neviem,asi sa zapancierujeme a vonku budeme po 21.00 chodiť 😀 ,dnes som poslala Nibveu sun kinder s5 do obcghodu a idem kupiť -ma neukaenujte 😀 http://www.pharmshop.sk/productdetails.asp?id=3... takže uvidíme 😖 😎 😉

bihan
26. máj 2008

Bambusko, vychádzala som z oficiálnej stránky nivea a ich opisu oboch krémov, pričom v baby sú minerálne filtre spomenuté, v kids nie, ale možno sa mýlim a nepovažili túto info za relevantnú.. Nemám pred sebou zloženie, takže ak máš info "z prevej ruky", tým lepšie 😉

NIVEA SUN Detské mlieko na opaľovanie obsahuje špeciálne dlhodobo vodeodolné zloženie pre deti s optimálne vyváženým pomerom UVA a UVB filtrov, ktoré chránia zdravie jemnej a citlivej detskej pokožky.

NIVEA Baby Detské mlieko na opaľovanie
OF 50+ bezpečne chráni pred spálením a poškodením kožných buniek. Obsahuje vitamín E a efektívnu kombináciu UV-filtrov s vysokým obsahom minerálnych filtrov. Ošetrujúce zloženie s pantenolom a prírodným mandľovým olejom dodáva citlivej detskej pokožke potrebnú hydratáciu.

bambusko
26. máj 2008

ano, obsahuje titanium dioxide, cize po nasom oxid titanicity, ktory patri medzi mineralne /fyzikalne/ UV filtre. my pouzivame nivea sun kinder uz viac rokov, obsahuje sice aj parfem a ktovieco este, ale dievcata maju atopicky ekzem a znasaju ho bez problemov, ja sa tiez nicim inym nenatriem, lebo mam citlivu pokozku a z inych opalovatiek som sa vyhadzovala, takze nedam na niveu dopustit 🙂

lyongirl
26. máj 2008

denisocka, ten čo ideš kúpiť mala minulý rok sestra a chválila si ho, ale mne hróózne smrdel, on teda voňal, ale tak nejako sladko, už si tú vôňu našťastie nepamatám, ale preto som ho nechcela, lebo by som stále cítila ten "smrad".

bihan
26. máj 2008

Ja som tiež "niveáčka" 😀 a nič iné pre drobnú nepoužívame.

kuky8
26. máj 2008

Ahojte, my používame zas Micro Sun Baby od Daylong, pre bábätká do 1 roka. Obsahuje iba fyzikálne filtre, je na báze mikročastíc a má vyváženú ochranu proti UVA aj UVB žiareniu. Nie je to parfémované, takže to nesmrdí (ani extra nevonia 🙂 a zatiaľ sme sa nevyhádzali, takže v pohode. Ale aj Nivea je iste fajn 😉

denisocka
autor
26. máj 2008

no neviem,ja som zas daylong nekupila lebo som väčšinou zle na neho počula a ocápať tolko korun a dostať alergiu,tak to asi by ma šlahlo 😎

bambusko
23. jún 2008

zienky, mate nejaku radu ako vyprat z oblecenia zlte skvrny od opalovacieho mlieka nivea baby? skusala som zlcove mydlo z dm aj vanish a nevysli ☹

titkovamiriam
23. jún 2008

aj my sme domacnost Nivea,no na skvrny nemam radu no ak nevisli odstranovacom asi sa poriadne zazrali a asi ich ani nedostanes von ☹ .Marek ma tiez nivea baby no skvrny na oblecku nema,davam len tenku vrstvu a a obliekam ho az sa krem vstrebe.

bambusko
23. jún 2008

ved aj ja natieram pred obliekanim, ale ked sme boli dlho vonku, tak som pre istotu natierala znovu.

titkovamiriam
23. jún 2008

to verim v tomto teple je to des. ☹ mozno pomoze ina mamina

sirinka
23. jún 2008

faktor 15 je hrozne malo pre babatko, my pouzivame iba 50+ anatiera´me niekolkokrat denne a aj tak je uz opalena, pouzivame vichy ale bohizial tiez necha na obleceni nevypratelne skvrny, natierame teda naholo 😉

denisocka
autor
23. jún 2008

ja mám škvrny od bubchenu,žlte

sirinka
23. jún 2008

to asi kazdy detstky opalovak nechava 😠

denisocka
autor
23. jún 2008

ale to som ja urobila chybu,bo som ho oblečeneho kremovala,teraz ho kremujem holeho a potom obliekam

ivush
23. jún 2008

denis, tak ako ti písala Bihan, pre tvojho drobca by som tiež zvolila Nivea baby....Kinder až pre väčšie dietko 🙂

denisocka
autor
23. jún 2008

jáj baby,to som síce založila temu ale kinder som vratila a kupila som bubchen baby 😀

denisocka • 1d • 26. máj 2008 o 09:01

no baby,tak už teda neviem,asi sa zapancierujeme a vonku budeme po 21.00 chodiť ,dnes som poslala Nibveu sun kinder s5 do obcghodu a idem kupiť -ma neukaenujte http://www.pharmshop.sk/productdetails.asp?id=3... takže uvidíme

biba12
24. jún 2008

Ja pouzivam Daylong faktor 40. A skusila som mu dat Avon pre deti faktor 50/ nemali by ho deti do polroka, je to tam napisane, ze az po poradeni s lekarom/, ziadna alergicka reakcia. Je inak velmi husty a staci ho trosku. Natieram ho aj rano aj poobede, ked ideme von. Tvar, ruky, nohy, vsetko, co trci. Akurat si krpec dava stael dolu ciapku, aj ked mu dam klobuk a priviazem mu ho, tak ho taha. V tieni mu ho preto dam dolu, na slnku ho ma.