Pediakid

sosanna88
17. sep 2015

Dievcence, idem si po nazory...
Dcera bude mat 3 roky v january. Je ukazkovy spáč asi od roku a pol. Vecer ako lahla, tak sa zobudila rano. Proste bez pohybu, nocneho pisania, hoci je bez plienky, atd.
Sen kazdej mamicky 🙂...Zuby ma vsetky od 16mes.
Ale problem nastal asi 2 mesiace dozadu. Najprv sa zacala budit uprostred noci, alebo nad ranom a stahovala sa k nam. Co som neriesila, lebo hned zaspala dalej.
Postupne sa spanok v postielke skracoval, stale chcela spat pri nas, ale ok, brala som to ako docasny stav. Lenze stale viac zacala byt nekludna....
No ked nastupila do skolky, cca 2tyzdne dozadu, tak to je hruza...Jednak ju nedajboze prelozit do postely, ale to by mi nevadilo, no ona sa celu noc vrti, mrnci, kope, hadze sa...Myslela som najprv, ze ju boli brucho ale ked taketo noci pokracovali, tak sotva. Aj sa jej pytam niekolko krat za noc ked sa rozreve, co je moja? pisat? boli brusko?bla bla...ale na nic nereaguje, hodi sa na druhy bok a spi dalej. Onedlho znova to iste. Uz som polamana, dokopana, nevyspana...
Myslela by som, ze je to teda tou zmenou (skolka), lenze ona zacala uz pred skolkou, tak neviem...
Doktorka ma aj varovala, ze mozno prve dni/mesiace bude nekludna, aj horsie spat a dala mi taky letak, ze keby nahodou, mam jej skusit dat sirup Pediakid.
Podla mna je to blbost, ale opytam sa...Mate s tym nejake skusenosti u takto velkeho dietata? Alebo potom s inym liekom?
Alebo ma len utvrdite v tom, ze to je nejake stresove obdobie a treba len pockat...? Neviem no, ze co si mam mysliet. (tym, ze to zacala uz pred skolkou, i ked pomensie)
Vdaka.

tomkovazuzi
11. apr 2016

dobrý deň ako ste to zvládli? máme rovnaký problém so synom. dakujem

sosanna88
autor
12. apr 2016

@tomkovazuzi dobry. tak ako vsetko...prestali sme to riesit a stresovat...postupne sme presli do fazy ze vecer ju mohol manzel prelozit do jej postele...a teraz sme vo faze ze spi sama v izbe. a hlavne kludne...prist moze este vselico...treba ho nechat, ked chce spat s vami nech spi. nebude to vecne. ale viem ake to je niekedy na nervy, vtedy clovek ma tendenciu bojovat s dietatom. no nam sa to zatial nikdy neoplatilo. prave naopak 🙂

tomkovazuzi
12. apr 2016

@sosanna88 áno spi s nami ani ho neprekladám lebo je zo škôlky vystresovaný a plačlivý. Dala dom mu na vecer ten pediakid av noci bolo dobre. Už nebojujujem mala som take tendencie keď bol malinky a ako píšete vždy bolo zle. Teraz nas trápi ranný rev keď ide do ms