Poraďte, čo na novorodenecké akné

tini
21. apr 2007

Mamicky, viete mi nieco poradit na 'novorodenecke akne'? Syn ma 6 tyz, je vysypany od 3.tyz, najprv hnisave vyrazky, na tie sme vybrali ATB, dalej sa mu tvoria cervene flaky po celej tvaricke, obcas zahnisaju, su suche, so supinkami... Dost ma to trapi.

bzuco
21. apr 2007

tini, aj moja malá to mala presne v tom veku
trošku som jej to zasušovala lekárenským liehom a aj potierala obyčajným detským zásypom, to nám poradila doktorka
trošku to pomohlo, ale nič moc, museli sme len vydržať, kým to zmizlo samé 😒

mirka
21. apr 2007

tini nám pomohol na tváričku krém z lekárne z radu Avéne - Trixera, je to krém, ktorý sa používa pri kožných problémoch, ako je atopický ekzém, nám pomohol aj pri vysušenej pokožke po výsype a aj na to akné, doteraz malej s tým natieram tváričku, keď sa jej dačo vyhodí. Stojí okolo 208 sk.

mirka
21. apr 2007

pomohol jej za 2 dni 🙂

tini
autor
21. apr 2007

Bzuco, Mirka, dakujem. Ja tiez len potieram jednotlive vyrazky liehom, ktory sme dostali v porodnici na pupik, umyvam nechtikovym odvarom, ale nic moc. Skusim pozriet v lekarni ten krem. Ak je na atopicky ekzem, poznate Holtov krem? Doniesla mi ho mamka, tiez pisu, ze je na seboroicku formu atopickeho ekzemu a na psoriazu, tak nemam chut len tak skusat. Podla nasej pediatricky mam len cakat + ten lieh.

vavka33
21. apr 2007

Skus tvaricku umyvat zihlavovym odvarom 😉

veronika13
22. apr 2007

nám dala doktorka na hnisavé vyrážky krém Fucidín, je to antibiotická masť a pomôže za pár dní, aj keď sa malý poškriabe, tak to pekne zaberie 😉

bibula
22. apr 2007

😖 nemam skusenosti,ale podla mna by vasusuvanie malo byt najlepsie.takze asi ten lieh lokalne na vyrazky.skus nepotierat vsetky naraz.drzim palce.

draga
22. apr 2007

tini už jsem to tady psala jinde my jsme měli tu vyrážku dost hnusnou...omývala jsem převařenou vodou a mazala obyčejně zinkoovu mastí cca do 3 dní to bylo mnohem lepší a teď už je to jen takové zbytkové tak moc držím palečky vím jaké to je když je miminko osypané a nevíš si rady...ale každému mimískovi prý zabere něco jiného

vachovka
23. apr 2007

Tini moja mala to mala tiez asi od 3.tyzdnov a bolo to hrozne jak vyzrala.Natierala so to rano liehom a vecer obycajnou modrou indulonou zacalo to zaberat asi za 4dni a pekne sa jej to zahojilo.Uz ma cistu tvaricku ale stejne ju tim preventivne potieram.Tak drzim palce nech sa to rychlo zahoji. 😉

sranda
23. apr 2007

tini,
zarobia ti krém v lekárni, je to na lekársky predpis, ale robia to len asi 3 lekárne v BA, neviem odkiaľ si... Volá sa to 1% kyselina mliečna v kréme anionici. Pozor!!! Ak ti zarobia žltú neber ju, musí to byť taká tuhá biela voňavaá šľahačka. A k tomu 3x denne - 3 kvapky Fenistilu, a umývať tváričku len mydlom oilatum voľne v predaji v lekárni, stojí 150,- Sk. A tých krémom to treba stále premasťovať. A on nemá novoredenecké akné, ale nejakou potravinovou zložkou ak kojíš rozhasenú krv a treba to liečiť aj zvnútra práve tými kvapkami. Ak nekojíš tak potom sa ospravedlňujem, lebo sa určite mýlim. Ešte by mohol mať alergiu na umelé mlieko, tak skús H.A. Uvidíš ako sa mu uľaví.

tinockaaa
23. apr 2007

tini,
nám dala kožná LOCOID CRELo, bolo to asi dosť agresívne, lebo sme to mohli použiť iba tri dni za sebou, ale zabralo to. a potom len modrú indulonu. a teraz už máme krásny ksichtík.

4a
23. apr 2007

když jsem byla v porodnici, tak vedlejší mimi se den po porodu osypalo. Maminka ho měla koupat v hypermanganu. Pár zrníček do vody, aby byla lehce fialová/růžová a v tom koupat. Je to vlastně dezinfekce.

tini
autor
24. apr 2007

Vsetkym vam dakujem za rady, vidim, ze v tom nie som sama. Najepsie je, ze sa tie vyrazky pomaly stracaju, asi to je tym, ze som napisala do fora 🙂 Uz len par na briadke a krku.
Sranda, ja kojim, len par-krat dostal hypoalergenne umele mlieko, lebo som mala nejaku laktacnu krizu, asi to bolo zo stresu kvoli vyrazkam. A nepride mi, ze by to mala byt alergicka reakcia, preto sa mi velmi nepozdava Fenistil, davam si velky pozor na stravu.
Bohuzial, (alebo bohudik?) nezijem na SK, preto ani modra indulona, ani lekarne v BA...

draga
24. apr 2007

tini já jsem taky jen kojila a přesně jsem věděla že jsem nesnědla nic jiného než jindy takže se mi nezdála alergie a doktorka sama řekla že to nemám moc řešit, prý je to novorozenecké akné a holt to ty naše mimískové měli o trochu horší 🙂 já teda mazala tu zinkoovu mastičku je dobrá i na oruzeniny a potničky

sranda
28. apr 2007

tini, o.k.ja som si až neskôr všimla, že tvoj malý to mal už od 3 týždňov, lebo pre 6 týždňové dieťa novorodenecké akné, je trošku "silná káva". Prešla som si s malou pekným peklom, ver mi, tak som zvažovala súhrnne.... ja som takisto kojila 3-4 mesiace, ale Petre evidentne niečo vadilo v mojom mlieku, lebo mesiac som bola len na kuracej polievke a rohliku so syrom, už som sa bála zjesť čo i len plátok šunky, alebo omrvinku hocičoho iného. nakoniec som odišla od prvej pediatričky, lebo tá spievala tú iostú pesničku dokola. Najprv sa Petre čistila pleť, potom mala potničky, až som skončila u kožnej... Aj tak si myslím, že najlepšími doktormi pre detičky sú ich mamy, lebo tie inštinktívne vedia, čo je pre ich deti najlepšie. Aj tá kožná mi narozprávala nezmysly, že som myslela, že z tých rečí začne v júni snežiť, nakoniec bola len štvrtina pravda....

esicko
28. apr 2007

ahojky,můžete mi prosím někdo poradit?moje holčička má asi druhý týden vyrážku,hodně podobnou tomu,co tady popisujete.Doktorka mi nejdřív po telefonu naordinovala oplachovat černým čajem obličej a tělíčko sypat pudrem,chvilku se to zlepšovalo,ale pak to vyrailo znova a mnohem horší,pak už nám napsala mast,kterou nám namíchali přímo v lékárně,ani tam není název.Po té masti to bylo ještě horší,tak jsem ji tím přestala mazat a vrátila se k čaji.Teď má na tvářičkách šupinky a červené fleky a taky jsou jako struhadlo,má na nich takové hrbolky.Jo a myslím,že ji to svědí.Pořád si ty tvářičky škrábe ručičkama.Můžete mi prosím někdo poradit,co v téhle fázi dělat,mám jí to něčím mastit?Mám strach,aby se to ještě nezhoršilo.K doktorce už nechci,myslím,že nám stejně nepomůže.Moc mě to trápí ☹

ramzesa
28. apr 2007

Moje deturence obe mali na tvaricke skarede vyrazky, nieco ako akne, mali to z cokolady. Ked som ju prestala jest, asi do tyzdna sa to upravilo. Najhorsie na tom bol syncek, pretoze pri nom som este nevedela, co to moze byt a dr. ze to novorodenci take maju, ale ked sa to stale iba zhorsovalo, bol uplne cerveny, tak som prestala jest cokoladu a pit kakao a zabralo. Bol krasny ruzovucky.

sranda
29. apr 2007

esicko, pozri co som napisala 2š. 4. o 23:26 a aj skôr. To jej určite pomôže. Začala by som fenistilom.....

esicko
29. apr 2007

sranda:děkuju,co je to prosím za kapky?Ty se používají,pokud je tím alergenem,který vyrážku vyvolá,potravina?

sranda
29. apr 2007

áno,to sa používa aj na celkové skludnenie organizmu okrem tej alergie. naša petra bola na tom ako 6 týždňová katastrofálne a dostali sme ju z toho... ten fenistil stačí naozaj 3x denne 3 kvapky a zapiť mliekom, alebo čajíkom. Podobné to mala aj petra, len ešte k tomu ráno sa budila s tým, akokeby mala líčka a ušká namočené v žltom kryštáľovom cukre. A treba to mastiť tým krémom, aby sa nenarušila celistvosť pokožky. A do vody si kúp olej Oilatum, je to výborné na zvláčnenie pokožky aj na zmekčenie vody. voda bude z toho taká biela voňavá.

esicko
29. apr 2007

já to vyzkouším,snad to Leušce pomůže a dám vědět,jak to s náma vypadá..

erika222
30. apr 2007

🙂

draga
30. apr 2007

esicko nam poradili omyvat převařenou vodou a zinkoovu mast docela to pomohlo od toho nejhoršího je to teď mnohem hezčí 😀

tini
autor
1. máj 2007

Moj Alex ma obcas tiez uska namocene v zltom krystalovom cukre, ako pise Sranda. A ja si vzdy myslim, ze to ma z toho, ze pri kojeni sa mu spodne usko zlomi o moju ruku ☹ Je to des s pokozkou, nam sa ta vyrazka ako-tak ukludnila, len ked place a cely ocervenie, tak vtedy sa objavia cele cervene mapy po tvaricke so zltym stredom a pod kozou akoby krupica. A na briadke som objavila 3 male cierne bodky, normalne male uhriky! Mam doma z porodnice nejake vzorky detskej kozmetiky a medzi nimi pletova hypoalergenna voda na tvaricku a zadocek s obsahom nechtika, tym ho umyvam 2x denne, zn.Klorane.
Esicko, podla tvojho popisu my sme mali to iste, manzel sa 'smial', ze mozme na Alexovi struhat syr! A bolo to v jeho 4-6 tyz, a zmizlo to a nemyslim, ze pomohla kozmetika, chce to cas, podla mna je to vsetko hormonalna zalezitost.

arabela36
14. máj 2007

Ahojte. Som strasne rada, ze sa tu rozoberala tato tema. Moja mala dostala tuto vyrazku asi tak pred tyzdnom. Vypada to ozaj hrozivo. Ma to na celom cielku a lickach a teraz uz aj na krciku. Ako som hovorila vypada to dost desivo a mam strach, ci bude mat vobec niekedy plet ako predtym. Mozete mi prosim vas povedat, ako rychle sa to vasim drobcom vycistilo a ci im zostali nejake jazvicky alebo tak. Dakujem

nikeske
14. máj 2007

ahojte! nas prcek to mal od dvoch tyzdnov, asi do siestich...boli to ale len take male vyrazky, ale dost huste, vsetci na to hovoria, ze tvaricka "sa cisti", a fakt, uz s tym nemame problemy... nedavali sme na to nic, ale radili mi sudocrem...

arabela36
14. máj 2007

presne aj moja mala to ma take. malinke vyrazky ale huste. Nikeske dakujem, som spokojnejsia, ked hovoris, ze sa to tvojmu malemu vycistilo uplne. 🙂

masinka
14. máj 2007

my sme to mali tiez, zacalo to v cca 3 tyzdnoch na lickach, postupne to mala Nelka na celej tvaricke, lekarka nam predpisala holtov krem, ale moc to nepomahalo
umyvali sme tvaricku repikom aby sa to nezapalilo, po cca 3 tyzdnoch to zacalo postupne miznut
teraz ma krasnu plet (ziadne jazvicky ), obcas sa jej vyhodi par vyrazok ked zjem nieco nevhodne, ale za den-dva su prec
a sudokrem pouzivame na ritku a obcas do zahybcekov - pod krkom a na stehienkach - ked ich ma cervene

arabela36
15. máj 2007

Dakujem Masinka. Malej to uz zacalo schnut a supat. Ja som sa len bala, ci ju to neboli, alebo nesvrbi. Nam doktor povedal, ze to je normalne u novorodencov a zmizne to same a nedal nam nic. Len ze keby sa to zapalilo mame prist.

riuska
16. máj 2007

nam uz vyrazky tiez zmyzli vdaka hotovmu kremu - takze je to individualne 🙂 , ale nam to preslo aj na hrud, ale aj tam sa to uz zahojilo. My sme mali este plus ku kremu aj kvapky. 🙂