Poraďte, čo na novorodenecké akné

tini
21. apr 2007

Mamicky, viete mi nieco poradit na 'novorodenecke akne'? Syn ma 6 tyz, je vysypany od 3.tyz, najprv hnisave vyrazky, na tie sme vybrali ATB, dalej sa mu tvoria cervene flaky po celej tvaricke, obcas zahnisaju, su suche, so supinkami... Dost ma to trapi.

sysysy
24. jún 2011

@diabliq6666 - holtův krém jsem měla taky v plánu koupit, pokud by nepomohl sudocrem 😉

diabliq6666
24. jún 2011

vraj so sudocremom moze byt problem,ked sa babtku dostane do pusy...moja si stale suchala tvaricku,takze som radsej neriskovala..sice mi papala aj holtov krem,ale nebolelo ju brusko🙂

evita28
24. jún 2011

@diabliq6666 ahoj aj my sme dnes dostali ten krémik, ako si používala? len na vyrážky? a kolkokrát denne? ďakujem za odpoveď ! 🙂

diabliq6666
24. jún 2011

davala som na celu tvaricku,ale len na noc..vtedy si tak nesmatrala po tvari a vydrzal jej tam dlhsie🙂

evulka9999
24. jún 2011

Ahojte maminy,...ja mám doma mesačného chlapčeka a tiež je vyhádzaný,najprv to bolo pod líčkami a na bradičke,teraz už len tá bradička...Sú to také červené,občas aj hnisavé vyrážky.Zatial som mu nato nič nedávala,ale už rozmýšlam...myslíte že to sam zmizne?Kojím,ale keby to bolo z jedla,je vyhádzaný celý,nie?Dakujem 🙂

lleniak
26. jún 2011

@evulka9999 je to pravdepodobne uplne bezne novorodenecke akne, po par tyzdnoch zmizne same, so stravou nesuvisi

adinkag
29. jún 2011

Ahojte nasej1 mesacne malej sa tiez vyhadzali male vyrazky ma ich len na tvaricke a nieco vo vlaskoch :( v pondelok sme boli u destskej ta nam dala fenistil ale nic moc to nepomohlo tak dnes po kontrole nas poslali na kozne a ja som si az potom uvedomila ze v cez vikend som si dala nieco co som nemala :( ale nevedela mi povedat z coho to ma , tak nam predpisala zarobene masticky a olej do kupela dufam ze jej to skoro zmizne :((

ducci
1. júl 2011

ahojte - my ked sme mali asi tak 1,5 -2 mesiace sme mali take cervene vyrazocky - take bodky ale neboli vobec hnisave.. pomohlo na to umyvat prevarenou vodou niekolkokrat denne a natieraali sme bepanthenom.. neobsahuje totiz ziadne drazdive latky a dobre sa rozotiera takze sme ho vyskusali aj na tvaricku.. a super nam to pomohlo 🙂

melonik7
3. júl 2011

niekto tu poradil davat na tie vyrazky mliecko (z prska) ..kedze nam kremiky nezaberali, skusila som to ..a super 🙂 pekne to ukludni (zmizlo zacervenanie, aj zapalene vriedky) a vysusi..takze popri kojeni aj mazeme 🙂

tinki
5. júl 2011

ja som nedávala nič a do mesiaca to prešlo. vyzeralo to hrozne. Staršej dcére som dávala mastičky aj mliečko a tiež do mesiaca prešlo.

8petule8
6. júl 2011

Pokud je to hodně výrazné tak se to dá očistit tamponkem namočeným v alkoholu. Dělali nám to i v porodce 😉

dreamer4
28. júl 2011

Mile mamicky, aj nam povedala lekarka, ze je to akne...nakoniec som prisla na to, ze moju dcerku drazdilo nejake pofiderne farbivo, alebo co, v ciapocke.....Ked som jej ciapocku dlhsie nedala....mala som pocit, ze sa jej tvaricka cisti...ale nikdy by ma nenapadlo, ze kojenecka ciapocka moze byt napustena svinstvom, ktore drazdi pokozku.

egna
5. okt 2011

ahojte! moj 6-tyzdnovy syn ma tych vyrazok strasne moc po celom tele. som z toho zufala, mozete poradit nieco co naozaj zabera? vsetci mi tvrdia, ze na to treba len cas. uz to trva asi tri tyzdne a vobec to nemizne, skor pribuda.

luthien.k
5. okt 2011

@egna ahoj, a jiné potíže nemá? Koliky, bolení bříška? Ublinkávání? Co v rodině, nemáte nějaké alergie / astma / ekzémy? Snažím se dopátrat toho, zda ta vyrážka nemá alergický podklad. Určitě by to chtělo fotky. Určitě bychom něco vymyslely 😉 Co jsi doposud používala za kosmetiku?

egna
6. okt 2011

@luthien.k ahoj. koliky a bolenie bruska maval ale teraz uz nema. obcas vygrcne, ale to je normalne si myslim. alergie ziadne. z kozmetiky som pouzivala iba detsku niveu, ale prestala som, lebo sa mi zdalo ze sa to stale zhorsuje. momentalne skusam obycajnu nechtikovu indulonu, ci to nezaberie. Zijeme v taliansku a lekari tvrdia ze s tym nemam robit nic, ze to same zmizne. tak neviem

effien
25. feb 2012

Ahojte. Pridavam svoju slusenost. Moj mali sa vyhadzal na tvaricke presne tak ako to popisujete asi ked mal5 tyzdnov. Vyzeral ako taky maly pubertak. Skusali sme vsetko mozne ale bez vysledku. Pred par dnami mi v lekarni poradili vyskusat obycajny tekuty puder a behom 1-2 dni bolo po probleme. Skuste, mozno to aj vam zaberie 🙂

zizelin
25. feb 2012

Nam pomohl Sudokrem a čas (je to hormonální).

pe
27. feb 2012

chce to iba cas, umyvat len cistou vodickou a nechat susit na vzduchu

cicimon
27. feb 2012

nic,po par dnoch to prejde same... netreba na kazdy problem nejaku mast

barborkasmejko
11. okt 2012

Ahojte, pridávam i ja svoju skúsenosť - dcérke sa urobili vyrážky cca v 3. týždni, dávala som sudokrém, indulonu... zdalo sa, že sa to nehorší, ale ani sa nelepšilo. Za pár dní však ráno vstala s červenými fľakmi po ľavom líčku, uško mala akoby posiate cukrom a mokvalo... vyzeralo to príšerne!!!! Išla som k lekárovi a ten nám predpísal na tváričku Locoid a na to uško antibiotickú masť Bactroban - do druhého dňa sa to výrazne zlepšeilo a o dva dni takmer ani stopy... túto kombináciu naozaj odporúčam... netreba čakať, že to zmizne samé, nech sa bábätko netrápi.

klaudusa
30. jan 2014

ahojte, malinký má akné od 2týždnov a má 4apol mesiaca.Stale dojčím a trápi ma že po každom vriedku mu ostane klasický čierny uhrík. Už ich má snad 100. Poradte prosím ako sa zbavit tých uhrov....Díky

nnikka
28. feb 2014

@klaudusa nam sa tiež začali robiť uhríky - tiež by ma zaujímalo, či to len tak zmizne samé od seba???

easly
5. apr 2014

ahojte-neviem ci dobre pisem ,Chcem sa opytat z coho maju babatka biele vyrazky na nose napriklad?? dcerka ma iba 3 tyzdne a na nosteku vyrazky -je kojena iba. Vopred dakujem 🙂

modrofuzik11
6. apr 2014

skus bepanthen krem. je velmi setrny k pokozke, dostatocne mastny. keby to neprechadzalo, chod radsej ku lekarke.

pe
6. apr 2014

@easly to sa jej cisti tvaricka, predsa len je to velka zmena prostredia, moze to trvat chvilku alebo aj par mesiacov, hlavne si s tym nerob starosti, nemala by to byt alergia, mozes sa pre istotu na to opytat, zo zaciatku su poradne u pediatra dost casto, ja som na to obom detom davala taky kremik Bepanthen, je velmi prijemny a ma neskodne zlozenie pre babatko, keby sa mu aj dostal do pusinky, pouzivala som ho aj na zapreniny a este aj na bolave bradavky, takze taky vsepomocnik pre mamicky 🙂

easly
7. apr 2014

@pe -----dakujem vam nema to take hroznee no radsej sa pytam 🙂

gambada
16. máj 2014

Pozdravujem Vas, rada by som prispela mojou skusenostou, moja 3 tyzdnova dcerka dostala male vyrazky - Seborrhoe - seboroická dermatitída po celej tvaricke, hlavne cielko mala pokryte akoby bielou krupickou, tiez to aj cervenalo, najma ked sa este zvrastila alebo plakala 🙂. Vyrazky jej sli postupne pokryli licka, bradu, cielko, preslo to aj do vlaskov a na krk, par vyrazok mame aj na telicku uz, obvolala som mnoho lekarov a mozem povedat, ze konecne nam zacalo ucinkovat krem: Atoderm PO Zinc - Bioderma, je drahsi, ale je to asi najlepsie, lebo upokojuje jej to a aj hoji. Nikdy by som na tieto detske vyrazky nedavala ziadny lieh, alebo tazke chemicke masti, po vsetkych konzultaciach s lekarmi. Inak nechapem, ako si aj samotni pediatri mylia a nevedia pomenovat spravne co su potnicky, Seborrhoe - seboroická dermatitída , alebo akne.
Ak su to potnicky, tak vatcinou su na mieste, kde sa dieta potilo, Seborrhoe - seboroická dermatitída - su to vyrazky - ako biela krupica, ktre su casto aj sprevadzane cervenym sfarbenim.
prajem Vam pekny den

xyllvia
28. sep 2014

Mile mamicky, nas maly ma necele 3 tyzdne a asi pred 3 dnami sa mu na tvaricke hlavne na lickach a brade vysipali skarede,biele pupaky. Zda sa mi ze to ma zo dna na den horsie aj sa mu to zapaluje. Skusali sme prevarenu vodu,materske mlieko,holtov krem ale tusim nam nic nezabera.Je mi maleho velmi luto lebo naozaj to nevizera pekne. Na stravu si davam pozor,lebo ho kojim. Citala som si tu vela prispevkov a kazdemu zabera asi nieco ine. Preco musia taketo nase male stvorenia takto trpiet ☹ Kazdy sa ma pyta co to ma a z coho to ma. Rada by som mu nejako pomohla lebo si to aj skriabe (asi ho to svrbi). A este k tomu mame aj zapalene ocko,lepi sa nam a je napuchnute. Je to nase prve dieta, preto by som potrebovala nejake rady. Velmi sa tym trapim ☹ Dakujem za kazdu radu.

maminka226
28. sep 2014

My sme to vyliečili kremom na opalovanie Bioderma mineral 50tka v kombinacii so slniečkom, samozrejme s mierou, nevystavovali sme sa nejak cielene, iba sme vačšiu časť dňa vonku, nie dnu. Vyražky sa "vysušili" a same šli von.

veronikaakristinka
29. okt 2014

Dobrý den,aj ja sa chcem pripojit do diskusie, moja mala ma tiez na tvaricke take cervene vyrazky a fliacky,rozsirilo sa jej to aj na oblast pod vlaskami aj na bradu a pliecka. Boli sme u doktorky aj u koznej,povedala nam ze ma novorodenecke akne plus potnicky,no a ta nam predpisala krem ktory nam namiesali v lekarni,je takej sivej farby a vonou pripomina strk. Chcem sa opytat ci s nim ma niekto skusenost,skoda ze na flasticke nieje nazov,bojim sa na jej tvaricku nieco davat ,preto budem vdacna za komentare a este za aky cas jej to asi zmizne,lebo to ma strasne,dakujem