Poraďte, čo na novorodenecké akné

tini
21. apr 2007

Mamicky, viete mi nieco poradit na 'novorodenecke akne'? Syn ma 6 tyz, je vysypany od 3.tyz, najprv hnisave vyrazky, na tie sme vybrali ATB, dalej sa mu tvoria cervene flaky po celej tvaricke, obcas zahnisaju, su suche, so supinkami... Dost ma to trapi.

riuska
16. máj 2007

kvapky fenistil 😉

esicko
16. máj 2007

ahoj,tak my už máme po vyrážce,nakonec u nás pomohl měsíčkový krém od weledy a mlíčko od sebamedu 😉

sjuzocka
29. sep 2008

Ahojte, rada by som ozivila tuto temu... Moj maly sa skaredo vyhadzal, ma dva tyzdne, vyzera to ako akne... Doktorka mi povedala ze sa cisti, ze je to normalne a nemam s tym nic robit. Ale ja sa stale bojim ze co ak je to zo stravy? aj ked si davam pozor, nemozem si byt uplne ista ci nejem daco co mu chudatkovi vadi,, ale neviem ako spoznam rozdiel medzi alergiou a cistenim... :( lekarka povedala ze s tym nemam nic robit, ale ked mne sa zda ze je to stale horsie,,,,

daphnei
29. sep 2008

Mozna jsem moc opatrna, ale neni ten lih moc agresivni? Zkouseli jste nekdy lihem potrit svoji tvar? nebo aspon francovkou? 😝 😅 ... na pupinkach to stipe jako cert. Pupinky jsou a budou a kdyz to male nevadi? 😅
Mesickova mast taky neni spatna, nepali, hoji a jeji pouzivani neni omezeno.

zuzac
30. sep 2008

My sme mali tiež nejaké vyrážky, ale asi to nebolo to čo sa tu opisuje. Dr. nám kázala potierat to repíkovým čajom, nechat vyschnút a natriet bepanthenom. To nám nepomohlo, tak som mu to natierala len materským mliekom a to nám zabralo.

daphnei
30. sep 2008

Materske mleko je na rany nejlepsi. My jsme davaly na pupicek jen materske mleko (zadny lih) a krasne se zahojil. Bohuzel ted jsme na umelem mleku, takze pupinky mazeme mesickem

alusha
1. okt 2008

my sme tie vyrazky potierali holtovym kremom, stoji par korun v lekarni, sice smrdi, ale za dva dni bolo po vyrazkach. Potom sme ho poradili aj sesternici pre maleho, bol velmi vyhadzeny a pomohlo to aj im. Aj teraz ho obcas potriem, ked ma vecer vyrazku nejaku a do rana vsetko pekne zmizne.

ivetkakov
15. okt 2008

Ahoj, tak pridavam moju skusenost - mozno niekomu pomoze. Dcerka ma 4 tyzdne, vyhadzala sa, ked mala necele 3. Nam pomohlo oplachovanie v odvare z repika a nasledne namazanie kremom Nivea Baby Nutri Sensitive SOS krem. Maju ho v DM ako novinku, stoji okolo 120 korun tusim. Nam to takto zmizlo za 3 dni. 🙂

evixa
15. okt 2008

ahojte, ako casto ste natierali babatko tym holtovym kremom? Som citala, ze nie je vhodny pre dojcata, tak som sa bala. Natierala som mu ho len na noc.

caruzo19
15. okt 2008

baby aj obycajna vazelina pomaha

alusha
15. okt 2008

ja som tiez len vecer natrela, pripadne rano a stacilo to, vsetko hned zmizlo

dididi30
15. okt 2008

baby moja dcera ma rozne exemi po nohach od narodenia a nic nepomaha, vazelina taktiez 😒

zuzna29
28. okt 2008

Ahojte maminky, aj my sme mali problem s pleťou, tiež novorodenecke akne, aj nám pomohol holtov krém, ale aj masticka od kožnej lekárky no neviem ako sa volá, nejaka namiesana. Dobré skúsenosti mám aj s obycajnou modrou indulonou, kedze nasa mala mala vysusené lícka spolu s nejakou tou vyrázkou. Každé ráno ako aj večer ju jemne namastím, pričom sa tvárička krásne premastí. Ževraj tú indulonu odporučajú aj kožní lekári. Vyskúšali sme aj repík na tváričku, aj zinkovú mast - ale najviac sa nám osvedcila tá indulona spolu s holtom... Vela sil pri ,,bojoch,, s vyražkami...

joannaa
28. okt 2008

ahojte nam dala lekarka Imazol, 2x denne natierat apotom zmyt harmancekom, vysusalo to ale maly si stale ruckami behal po tvaricke a potom sup kremik do pusinky, tak som mu to prestala davat acistila som mu tvaricku 3 x denne harmancekom. trvalo nam 3 tyzdne pokial to ustupilo.

filipa
28. okt 2008

joannaa, harmancekom?? to som prekvapena, lebo harmancek (i ked je liecivy), je silny alergen... mne sa prave z neho raz maly tiez cely vyhadzal...

snehulienka
25. jan 2009

baby, moja mala tiez vyzera ako pubertacka. asi od 3tyzdna a sale sa to horsi, natieram jej to parkrat denne mojim mliekom, myslim ze sa to prisusa, ale furt to nemizne, lekarka, ze mam cakat, plus na pupik s bielym dat lieh ked tak. sa bojim davat to co tu pisete, ked to lekarka neschvaluje. ale snad jej to coskoro zmizne uplne a hadam aj v puberte ju to obide...

smilena
25. jan 2009

Malý to měl také, zkoušela jsem všechno možné a už jsem byla nešťastná. Poslední kombinace byl Holtův krém (na noc) a přes den střídavě měsíčkový krém od Weledy (v DM jde koupit jen takové minibalení) a pak krémík na obličej pro mimča od Klorane (taky je v něm měsíček). Nevím, jestli to byla ta "zázračná kombinace", po které to zmizelo nebo to prostě chtělo opravdu jen čas...

jasminka
20. feb 2009

ako sa da rozoznat novorodenecke akne od roznych potravinovych alergii? moj ma obe licka posiate drobnymi vyrazkami, niektore su vo farbe pokozky a v niektorych sa robi hnis a su trochu zapalene...a to mal po porode taku krasnu kozicku ☹ doma mam len lieh, ten sa mi zda drasticky a sudocrem..skusali ste ten sudocrem na tvaricku?

matap
23. feb 2009

Sudocrem môžeš dať na tváričku, len daj pozor, aby ju malý nepochytal rúčkami a neoblizoval. Môj prvý syn mal novorodenecké akné dosť dlho, tiež som myslela, že to nikdy nezmizne... ale holtov krém pomáhal...

carodejnica
27. júl 2009

Aj ja sa chcem opýtať ako sa dá rozoznať novorodenecké akné od potravinovej alergie. Moja 1-mesačná dcérka sa včera "vysypala" na obidvoch sluchách vyrážkami, ktoré pripomínajú akné ("kopčeky" naplnené bielym mazom, veď to poznáte s puberty 😉 ), vyrážka však siaha až do vlasov. Doteraz to mávala ojedinele na líčkach.
Keďže sa to odvčera kúštik zlepšilo a zajtra mám ísť na detskú poradňu, tak to neriešim. Môžem prípadne napísať ako som dopadla u pediatričky.

carodejnica
14. sep 2009

Takže mám tu jeden rest. Nenapísala som, ako som dopadla u doktorky. Doktorka mi vtedy povedala, že je to od tepla, že sú to potničky, dala mi na to takú žltú vodičku, tou som jej to natierala. Taktiež mi kázala, že jej nemám dávať čiapočku, len ju v kočíku zľahka prekryť plienočkou, vtedy boli také horúčavy, že sa dalo vonku chodiť bez čiapočky. Po čase to úplne zmizlo, teraz to už nemá vôbec.

adamala
5. júl 2010

Ahojte mamicky,

Moj malinky ma 3tyz a vyhodili sa mu cervene vyrazky na ramenach,take drobne a je ich vela,drsne to je na dotyk ako taka krupicka , zmenila som kozmetiku na kupanie,lebo mi lekarka poradila znacku Mustelu, co je na suchu az atopicku kozu, milky bath a krem na telo, a zdalo sa mi to dost silne pre novorodenca a okupala som ho v sebamed vyrobkoch a den na to sa mi vyhadzal , neviem ci to teda je z toho alebo mozno z jedla, :( kojim a neviem co by mohlo sposobit alergiu,pocula som ze jahody a citrusove plody ,paradajky tak som to vyradila z jedalnicka ,je mi ho luto pri pohlade na tie vyrazky, prosim poradte ak mate podobne problemy. Diky

beruska24.9.
6. júl 2010

adamala - zkus obklady z řepíkového čaje (sáčkový koupíš v lékárně). Obklady dávej 2x denně a uvidíš, zda to pomůže.
Ohledně možné alergie ti poradí maminky v tématu o atopickém ekzému.

lenka1smejka
6. júl 2010

adamala -potieraj jej to materskym mliekom-to vsetko vylieci,naozaj to vyskusaj

neurologia
6. júl 2010

adamala
v prvom rade by som kupala len cistej vodicke-budes mat istotu ze to nieje reakcia na kozmetiku ved male babo nieje tak spinave aby potrebovalo mydlo a spol.... 😉
a ako radi lenka1smejka potieraj mu to MM to pomoze-je to taky vseliek...aj nasa mala akne a dost silne trvalo jej to 2 tyzdne...a potom z nicoho nic bolo fuc

kubaka
6. júl 2010

@adamala tak to zareagoval na ten sebamed - mě se malý taky vyházel po sebamedu. Obsahuje heřmánek a to někteří maličcí nesnesou. Druhého syna jsem koupala jen v čisté vodě a mýdlem myla jednou za týden celého a neměl nikdy nic. Nech to být, omývej jen čistou vodou. V tomto vedru to mohou taky býti i potničky. Ale jen vodičku, chladit a uvidíš. Ničím ho nepatlej. čím méně, tím lépe, zvlášt tyto maličké.
Akorát zadeček mýdlem po kakání, a to tak jemně, žádné velké mydlení. 🙂

bejkka
6. júl 2010

ahoj adamala, môj malý to mal tiež, dostal to rovnako ako tvoj, nič s tým nerob, zmizne to úplne samo - viem podľa seba, vyhodila som neskutočné peniaze za kozmetiku atoderm v nádeji, že to pomôže, ale nie, kúp malého ako doteraz, kľudne použi detské mydlo a na to ľahké telové mlieko - my sme prešli z oleja - ten upchával póry na niveu nutri sensitive a mastíme ju v pohode doteraz, akné zmiznú samé do 1 mesiaca, uvidíš 😉

adamala
6. júl 2010

@kubaka no asi ano,uz som mu ten sebamed nedala a mizne mu to, ale utierky na ritku mam sebamed a to je ok,ale to je asi ine,nie je to take silne.Dakujem za odpoved kazdopadne
@bejkka - lenze moj maly uz ma mesiac zajtra a stale to ma :( , dostal to asi v 2tyzdni, hlavne na tvaricke to ma , tak nebudem capat na neho nic a zacnem kupat v cistej vode,mozno tam dam maximalne ten repik , ..ked ja som dala aj repik aj tu mustelu milky bath a potom vobec neviem ze co mu pomaha a co skodi,je to na nervy,to je jak s kojenim,neviem ani ci to moze byt zo stravy ,lebo neviem zistit co vylucit v strave ,co by mu skodili na kozu ci bolenie bruska,obcas ho bolieva brusko a najlepsie mu zatial pomaha zo vsetkych kvapiek na brusko len moje mlieko,ked ho prilozim tak je kludni a hned ho to pohne na kakanie. No je to zabavicka mat take mimino doma vam poviem,je to moje prve dieta,mimo slovenska,som rada ze mi mamina dosla pomoct aspon okolo domacnosti. :D
dakujem baby ,toto forum mi velmi pomaha ked si neviem rady a ani lekarkyne rady nepomahaju,a zistujem ze kolko ludi tolko nazorov ani lekara nemozes pocuvat, naj vyskusat sama.

adamala
6. júl 2010

@neurologia
@lenka1smejka - 🙂 ona ma tvaricku po kazdom krmeni od mliecka,strieka to hocikade, a utieram to plienkou len, cize mu to tam iste ostane a nepomaha ani to moje mlieko . Tak dam cistu vodu,ako tvrdis,ze aspon budem vediet ze to neni z kozmetiky a budem cakat kym to prejde. Dakujeme

bejkka
6. júl 2010

adamala - písala som, že to trvá tak mesiac, takže ešte 2 týždne počkaj, zo stravy nič nevylučuj, dojči ako doteraz, zmizne to - aj ja som bola zúfalá a zbytočne - uvidíš ako sa krásne sám vyčistí. Môj malý to mal takmer všade - vyzeralo to ako ekzém a fakt, podľa toho ako to opisuješ sú to akné, ktoré vymiznú samé od seba. 🙂