Povinné očkovanie medzi 2 a 3 rokom života. Poraďte

briluxina
21. okt 2008

Dobrý deň, chcem sa opýtať mamičiek akou vakcínou ste dali svoje dieťa zaočkovať medzi 2 a 3 rokom zivota
Názvy vakcín si neviem ale mne moja lekárka ponúkla, že buď dám mojho malého zaočkovať látkou, ktorá stojí okolo 700 Sk alebo ho mám dať zaočkovať bežnou látkou, ktorá sa zaočkuje dieťaťu ale sa budem musieť podpísať, že som ho ňou dala zaočkovať.
Neviem čo si mám o tom myslieť, pýtala som sa lekárky, že čo sa mu može stať keď ho dám očkovať bežnou vakcínou tak mi povedala, že može byť znížený účinok očkovania alebo čo...ale, že iné deti aj my sme ňou boli zočkované a že sme tu a v poriadku. Tak som si povedala že ho dám zaočkovať bežbou vakc. no lenže ju nemajú v lekárňach tak zatiaľ čakám a vlastne som sa rozhodla napísať aj tu pretože ma zaujímajú vaše názory.
Hľadala som či tu už nie je o tom písané ale google mi nič podobné nevyhodil tak ak je tu niečo tak prosím adminky nech to spoja alebo presunú, ďakujem za pochopenie. 🙂

bibula
21. okt 2008

ja nic-boli sme naposledy v 16 mes.-myslim a teraz mame ist az v 3 roku babatka.

bubba
21. okt 2008

aj my sme boli na povinnom posledny krat vo veku 15 mesiacov a teraz podeme az v 3 rokoch...a tolko sme teda nikdy nedoplacali preboha aku mas poistovnu?okrem toho bezne vakciny sa uz ani u nas nepouzivaju len tie kombinovane(drahe)ale od jan.min.r.to hraid poistovna

anazuzik
21. okt 2008

Ahoj,
my sme boli teraz v 2 rokoch na povinnom ockovani s malou a presne ako hovoris, doplacali sme tusim 650 Sk.To bolo preto lebo aj tie prve dve ockovania sme si platili, vtedy to este poistovne nepreplacali,tak musela aj tretiu davku dostat tuto platenu. A na najblizsie povinne ockovanie pojde az v 5-tich rokoch.

mikca
21. okt 2008

Malej byl taky naposledy před druhým rokem a další povinné očkování je až v pěti letech...... já žádnou jinou nedávala nepovažuji to za nutné..jediné co bych byla ještě ochotna nechat píchmout je žloutenka A jinak nic..

bibula
21. okt 2008

my sme nikdy nedoplacali. 😕

bubba
21. okt 2008

no,my tiez uvazujeme nad tou zltacou,dali sme ockovat proti pneumokokom a este chceme proti kliestovej encefalitide.
no to som teraz inac troska mimo z tych povinnych ockovani,to som fakt este nepocula ze ockovanie v 2 rokoch.a to ste zaco platili tych 600 korun?lebo my sme doplacali len na tie pneumokoky ale to nebolo povinne ockovanie 😅

bubba
21. okt 2008

aku mate poistovnu?my VZP

bibula
21. okt 2008

my vseobecna a neplatili sme,nedala som ockovat nepovinne. 😉

bubba
21. okt 2008

my sme zas ockovanie "nepovinne"platili necelych 200 korun lebo zasa do 2 rokov je to vraj "zdarma"
bibu vy ste sa nedali proti pneumokokom?ja som vahala dlho ale nakoniec sme sa rozhodli predsa tak,ze sme dali.aj 1 percento pomoze ked uz nahodou 😅

briluxina
autor
21. okt 2008

Ahojte ja som mala na mysli povinne ock. ktore sa dla mojej dets. lekarky ma podavat medzi 2 a 3 rokom dietata...mam kupenu aj vakc. na pneumo tak som to ock. chcela spojit lebo sa moze kombinovat. Tak ho vystavim stresu 2 krat. Kym sa rozhodnem pre druh vakc.len dufam ze mi dovtedy neochorie moj maly.

grmitko
21. okt 2008

ja neviem o ziadnych povinnych medzi 2 a 3 rokom zivota, my sme boli v 2 rokoch, potom ideme az v 3, nic medzi tym nam nekazala 🙂

prvapomoc
21. okt 2008

ahojte,
jedna sa o 4 davku takzvanej diteperky(difteria,tetanus,pertusis) a na výber je klasicka vakcína alebo hexavakcína.u detí do 2 rokov myslím to hradí poisťovna,potom si treba doplatit okolo 700sk.piate preočkovanie je v 6 roku života.my sme boli zo synom teraz a dali sme sa ukecať na staru a poviem vam že to budem lutovať asi navždy 😝 malý nevedel 4 dni vôbec chodiť,aml teploty vôbec nechcel papať a bol uplne odpalený.doktorka spomýnala že sa to môže stať ale skôr u menších detí a just to bolo aj u nás.tak ak môžem poradiť,tak ja by som radšej si priplatila.ta nova vakcína robí ovela menšie lokálne reakcie,skôr teplotu. 😉

prvapomoc
21. okt 2008

4. deň života tuberkulóza (BCG) I. dávka (základné očkovanie)
3. – 4. mesiac diftéria, tetanus, pertussis acelulárna (DTPa) vírusová hepatitída B (VHB) haemophilus influenzae b (Hib) detská obrna (IPV) I. dávka (základné očkovanie)
5. – 6. mesiac II. dávka (základné očkovanie)
11. – 12. mesiac III. dávka (základné očkovanie)
od 15. mesiaca, najneskôr do 18. mesiaca života morbilli, mumps, rubeola (MMR) I. dávka (základné očkovanie)
v 3. roku života diftéria, tetanus, pertussis celulárna (DTP) IV. dávka (preočkovanie)
v 6. roku života diftéria, tetanus, pertussis celulárna (DTPw) V. dávka (preočkovanie)
v 11. roku života morbilli, mumps, rubeola (MMR) II. dávka (preočkovanie)
vírusová hepatitída B (VHB) 3 dávky v schéme
0., 1., 6. mesiac
tuberkulóza (BCG) II. dávka (preočkovanie iba tuberkulín negat. detí)
v 13. roku života diftéria, tetanus, dt – VI. dávka (preočkovanie)
detská obrna (dt-IPV) polio – V. dávka (preočkovanie)

prvapomoc
21. okt 2008

ešte by to eventuelne mohlo byť to MMR ale s tým nemám skusenosti 😉

prvapomoc
21. okt 2008

ale nie,neviem počítaťto MMR nie.tak to bude určiet DITEPER 😉

briluxina
autor
21. okt 2008

Ďakujem Prvapomoc, takže som si dala termín rozhodnúť sa do štvrtka, asi ho dám preočkovať tou zakúpenou vakc. a ďakujem za ujasnenie očkovaní a preočkovaní je super, že si to sem hodila. 🙂

bibula
21. okt 2008

nie nedam ho na ziadne nepovinne./ani som nezavahala-muco nastastie suhlasil/

bubba
21. okt 2008

co davali v spravach????ze ockovanie proti chripke do 12 rokov bude povinne 😠 😠 😠 tak s tym vobec nesuhlasim.my sme ulne antichripkove typy naco to bude malej 😠 😠

junovka
21. okt 2008

bubba, bude povinne, ale len pre tych co su v detskych domovoch....aspon takto som to pochopila 😕 😉

bubba
21. okt 2008

jaj,ale preco potom hovorili aj o dochodcoch 😅 😅

bibula
22. okt 2008

su ako deti zdomova? 🙂

saskia.chester
22. júl 2009

baby mne doktorka vravila ze rocnik 2007 sedem preskakuje ockovania mala ma 2 roky a teraz ideme a ockovanie az v 6 rokoch...vie iekto o tom nieco?

titkovamiriam
22. júl 2009

mareka očkovali v 15m a 3 rokoch je zrusene bude až v 6

saskia.chester
22. júl 2009

ak ano prosim poslite mi postu s odpovedou dakujem peke

jakoubka
23. júl 2009

saskia-my měli jít na druhou dávku Priorixu a prý není v celém státě 😕 Tak možno je to ona 😕

vlasa
27. júl 2009

pre rocnik 2007 je to zrusene ockovanie,to je pravda,vraj maju dost protilatok 😅

jakoubka
27. júl 2009

juj,a to mi mudr říkala,jak dojde ,že zavolá 😕 Si říkám,že nevolá 😀

zanka4
8. mar 2013

Dobrý deň, mám druhého syna. Tre prvý bol očkovaný pravidelne podla lekárskych prehliadok. Dnes má 21 rokov a nepamätám si všetky povinné očkovania. Menší syn má 1 rok a 9 mesiacov. Doteraz máme všetky povinné očkovania za sebou. Začala som sa znepokojovať, ked mi pred pár dňami volala priatelka, že má strach dať zaočkovať deti v 3 rokoch. Vraj z tej vakcína MMR je niekolko prípadov vážneho poškodenia zdravia, hlavne u chlapcov. (jeden prípad, kedy chlapec dostal leukémiu a další ostal autista) Dokonca jedna nemenovaná, dlhoročná detská lekárka potvrdila možné následky z tohto očkovania. To čo viem, že farmaceutizmus bol a vždy bude najväčší biznis a preto ma neprekvapujú takéto veci. Prosím Vás o Váš názor a skúsenosti s týmto (MMR) očkovaním hlavne u chlapcov. Dakujem a prajem prkný deň všetkým mamičkám a tiež k MDŽ 😉

mimonenka1
29. jún 2013

@zanka4 ockovanie mmr - mumps, osypky, rubeola sa ockuje v 15. Mesiaci a táto vakcina má mnoho vedľajších ucinkov. V Taliansku dokonca sud uznal, ze spôsobila autizmus, veľa mamiciek nedáva touto vakcínu vôbec ockovat.

viki81
5. aug 2013

Aj ja začínam riešiť práve túto otázku, lebo o chvíľu budeme mať 3 roky, a len chcem vedieť musím dať zaočkovať svoje dieťa, čo sa stane ak odmietnem? dík za každý názor a rady 🙂