Predávkovanie Penbene sirupom. Bude mať dáke následky?

radka_26
28. aug 2008

Chcem sa Vas opytat, ci aj Vam sa to ( nedaj boze) prihodilo......nasa malicka ma anginu a doktor jej predpisal Penbene sirup, ktory sa mal brat v davkach kazdych 8 hodin po 3ml po predpise lekara, lenze ja ako som v strese s placucim dietatkom prisla domov, nepozrela som si poriadne pribalovy letak, mrkla som ockom na obal, kde mi lekarnicka napisala 13ml a dala som jej to v takom mnozstve :(((((...som z toho na nervy, aj ked vsetko nevypila, len nejakych 10ml, lenze tak som jej to dala 3x za den, z mojej hlupej nevedomosti .....
Ma niekto s tymto liekom skusenosti co sa tyka vedlajsich ucinkov alebo predavkovania??? S manzelom sme co, to precitali na nete, no nic vazne tam nebolo, prosim, poradte mi...dakujem...

altea
28. aug 2008

radka dobre rozumiem- maličkej si dala dnes už 3x denne po 10 ml ?

pietra
28. aug 2008

pozri si pribalovy letak, tam by mali pisat aj o predavkovani, ale myslim, ze az o tolko si to neprekrocila a keby sa nieco dialo, uz to davno spozorujes
pre klud duse mozes skusit zavolat aj na pohotovost, tam ti poradia

radka_26
autor
28. aug 2008

no, ano, dala som jej tak dnes 3x, sakra, normalne som z toho na nervy, nemozem spat, uz som si aj poplakala, zajtra volame doktorovi, no, na malickej som si nic nevsimla, jedine tak zvlastne tlacila, nie na stolicu, tak som usudila, ze to bude z toho......zaludocno-crevny trakt :(((((....

annag
28. aug 2008

radka, pri tomto type lieku by som sa neobávala, bábetká, čo sú vážne choré, ATB papajú tiež v extrémnych množstvách.

Táto dávka však môže o to viac zabiť dobré baktérie v črevách bábetka, takže určite jej nasaď čím skôr pobiotiká na obnovu črevnej flóry, aby nemala hnačku (Nutrolin sirup ... dajú Ti v lekárni)

radka_26
autor
28. aug 2008

dakujem vam za odpovede, myslim, ze rano jej prvu davku ani nedam, radsej vysadim a volam lekarovi :(((

bambusko
28. aug 2008

radka, nevysadzuj, tym sa len podporuje vznik rezistentnych kmenov a budete musiet dostat nieco silnejsie

bambusko
28. aug 2008

skus si prepocitat podl akg malej

Deti do 12 rokov užívajú denne 40 000 – 60 000 (160 000) jednotiek/kg telesnej hmotnosti, čo zodpovedá 23,6 – 35,4 mg fenoxymetylpenicilínu/kg telesnej hmotnosti, rozdelených do 3 (4) dávok.

altea
28. aug 2008

radka ,teraz už s tým nič nenarobiš,hlavné je zachovať kľud-je potrebné túto dávku trošku rozriediť v organizme,tak malej podávaj tekutiny !!!! 😲 😲 a tak po očku ju sleduj : kožu (vyrážky),dýchanie-opuch sliznice jazyka,celkové prejavy .... noc bude asi stresová,ale neboj, detský organizmus je silný,vybojuje všetko.

myslím,že keby mala vzniknúť nejaká alergická reakcia,tak by sa pravdepodobne už prejavila-pretože dávka bola podaná už 3x,jedine ak by sa to nakumulovalo.Ale ak malá dobre pije,má dostatok mokrých plienok,tak je všetko OK.
Inak pri konrole u pediatričky by som tento fakt spomenula,bude potrebné urobiť -odber krvi-kontrola pečeňových testov,obličkových paramterov,+ krvný obraz-pre istotu. 😉
a nezabúdaj piť,piť...
a ráno sa ozvi. 😉

radka_26
autor
29. aug 2008

altea, mala nam pije dobre, aj jej davame vela pit popri kojeni, noc bola o nicom, co som predpokladala, teraz spinka tak hodinku, co je super, dala som jej pred spanim do banana probiotikum aby som ju postupne " dala dokopy", je to strasny pocit, nikomu ho neprajem..........a co sa tyka nasho doktora, ten je nedostupny, zajtra mi ale vravel, ze ma pohotovost, tak ale cakat do zajtra???? Inac vyhodili sa jej take male vyrazky na brade a hrudi, urcite reakcia na to ATB, najhorsie je, ze uz to ATB mam tak na tri davky, to dufam vydrzi do zajtra......
Ale malinka je inac v pohode, aspon zatial okrem tych vyrazok nic neregistrujem, nejake zmeny a tak........jedine v noci tak cudne vzlykala, neviem ci zo sna alebo hrdielko z tej anginy, ale to tiez tak niekedy zvykne, ked sa jej sniva nieco, no teraz to bolo castejsie :(((((((((.......

womenne
29. aug 2008

radka tak konzultuj s pohotovostou nemala by si čakat do zajtrajška lebo to bola dost vysoka davka a 3xje pomerne dost.Preistotu si tam zavolaj a nech ti oni poradia.

altea
29. aug 2008

radka,to je fajn,že malá len takto reaguje-tie vyrážky som predpokladala,preto som ťa aj na ne upozornila .
zajtra si určite vyžiadaj ďaľšie ATB, neprerušuj liečbu.Na to hrdielko by som pridala možno Brufen sirup 2,5 ml max.á 6 hod.tie vyrážky pominú -ak ATB sa z organizmu eliminuje.
tak sa držte a dajte vedieť ako ste pochodili u doktora 😉 😉

dzio2
15. dec 2010

, pomoc , dcerke idu zubadla ocne , a dcera jej dala sirup brufen 2ml na odmerke a zabudla mi to povedat a ja som jej nato asi o necelu hodku dala tiez 3alebo 3.5ml na odmerke , moze sa jej nieco stat ? na letaku nic nieje pisane , boze som na nestastna stoho ☹ , viem nemalo by sa nieco take stat , je to moja chyba ,

dzio2
15. dec 2010

prosim nikto nema taku skusenost?

strapco13
15. dec 2010

@dzio2 z jednorazoveho prekrocenia davky sa nic nestane 😉 ..len pouc riadne dceru, ze bud Ti to ma povedat..ale zaved na chladnicku poznamkovy blok, nech hned to tam poznaci--13 rocna baba uz je rozumna aby pochopila, ze taketo veci ti musi hovorit

dzio2
15. dec 2010

dakujem strapco13, za odpoved , mrzi ma to a troska mam obavu , zuzka je rozumna , len prizabudla , hodne ju to mrzi , no nabuduce uz bude davat pozor , neviem co ju to napadlo , ved lieky , podavam iba ja 😔

strapco13
15. dec 2010

@dzio2 chcela pomoct..to sa stava..je dobre, ze sa poucila na takomto lahkom pripade 😉 ..a nie na niecom vaznejsom

dzio2
16. dec 2010

strapco13 dakujem, volala som na pohotovost vecer tak vravela dok, ze to nieje az taka silna davka , ze niektore brufenove lieky maju davku 5ml pre deti do 15kg tak ze to je ok , som sa potom upokojila , no , este ze nic vazne , asi som len zazmetkovala ,

calea101
14. apr 2015

Pre ostatné mamičky, vraj sa penicilínom (liek Penbene) predávkovať nedá. Vraj je lepšie, keď ho dieťa zoberie viac, ako menej. Horšie je, keď menšia dávka nezaberie, väčšou sa vraj nič nepokazí. My sme pred pár dňami prišli z pohotovosti s Penbene. Synovi k jeho váhe zodpovedá v 5ml/ každých osem hodín, no doktor nám kázal 10ml..Lekárnikovi napísal 5ml, aby ho nekontaktoval, prečo sa pomýlil. Lekár sa nepomýlil.No aj tak som bola z toho množstva mimo a uisťovala sa u našej Mudr. Tá mi potvrdila, že je to pravda, že penicilínom sa predávkovať nedá, no radšej by aj tak volila iba 5ml. Vraj to stačí. Toľko naša skúsenosť. A čo my? Dávkujeme zlatú strednú cestu 7,5 ml 😀