• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Probiotické kvapky BioGaia. Odkedy ich môžu deti brať?

4. septembra 2016 
Ahojte, mame 1,5 mesiaca a lekarka nam odporucila 5 kvapiek Bio Gaia denne. Na letaku je napisane - od ukonceneho 3tieho mesiaca. Neviem sa jej dovolat. Brali ste ich uz skor nez po 3tom mesiaci? Nemali ste s tym problemy? vdaka
1. mar 2009 o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
my sme ich uzivali od ukonceneho druheho mesiaca a nemali sme ziadny problem :wink: . a bolo to na doporucenie gastroeneterologicky.
1. mar 2009 o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nam tiez na gastre odporucili bio gaiu, od druheho mesiaca a pravidelne sme uzivali do siesteho mesiaca. Teraz mame sedem mesiacov a davam ju malej len ked sa mi zda, ze jej tazsie travi (zacali sme papat aj masko, trochu ju z toho zapeka). Otvorene balenie sa musi spotrebovat do 28 dni.
1. mar 2009 o 20:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som dávala od štvrtého mesiaca.... a dávam doteraz....
bortax, ja by som ich malej teraz nedala, počkala by som na opätovnú reakciu lekárky....
2. mar 2009 o 01:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme to tiez davali, ale vobec nam to nepomohlo.. a tiez velmi skoro, tusim jeden a pol mesiaca alebo tak nejako mal maly..
2. mar 2009 o 09:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme davali od neukonceneho druheho mesiaca. a mam pocit, ze jedine oni nam pomahaju.
tie 3 mesiace su uvedene len na letaku v slovencine. ak by si si kvapky kupila niekde v zahranici, informacia na letaku by bola uplne ina. tusim od jedneho mesiaca, ak sa nemylim.
takze sa bat nemusis. a su to probiotika, takze ublizit urcite nemozu. :wink:
2. mar 2009 o 09:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
ja som davala mojmu malemu tieto kvapky od dvoch mesiacov,tiez som sa bala,ci to nieje skoro,ale zabrali..to je hlavne :slight_smile:
2. mar 2009 o 09:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
My sme brali az od 8. mesiaca - dovtedy sme problem nemali, ale zapekaju ju prikrmy. Odvtedy su probiotika nasi verni spolocnici. Ked vysadim, je zle. Mna by zas zaujimalo, DOKEDY? :frowning2:
2. mar 2009 o 23:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
My sme sa informovali priamo u výrobcu a povedal nám, že kvapky BioGaia sú vhodné pre deti okamžite po narodení, a sú dokonca vhodné a veľmi prospešné aj pre predčasne narodené deti. Predávajú ich v mnohých štátoch, majú klinické štúdie, milióny užívateľov... a tá informácia, že sú vhodné pre deti až po treťom mesiaci, je iba Slovenská špecialita - iné štáty toto obmedzenie nemajú.
Ak zoberiem do úvahy fakt, že deti majú koliky prevážne iba počas prvých troch mesiacov, pripadá mi to ako úmyselná snaha odstaviť kvapky BioGaia bokom a zvýhodniť chemické kvapky od veľkých farmaceutických firiem, ktoré majú nepriaznivé vedľajšie účinky a pomáhajú málo - lebo také sú schválené už od prvého mesiaca. Asi by bolo načase sa spýtať, čo dostávajú do vrecka tí darebáci, ktorí schvaľujú na Slovensku lieky.
16. aug 2012 o 21:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
aj my sme ich brali mala mala asi jeden mesiac nam kazala doktorka dve kvapky denne,a nam pomahaju
16. aug 2012 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ozivim temu...my davame od 2 a pol mesiaca 5 kvapiek
22. feb 2013 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Moja malinká ich užíva od 2.týždna teraz má mesiac..hrozne plakavala mala krce..už je lepšia.A užíva aj espumisan.
25. apr 2015 o 07:47  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@borkax My sme mali 3 týždne a pohode nasa doktorka nám ich odporučila
25. apr 2015 o 18:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucya991
@maca283 a prosim Vas ake ste mali davkovanie??? A ako casto???
19. dec 2015 o 21:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katallinka tak ako je napisane na krabicke 5 kvapiek aj teraz som jej ich davala a ja mam pocit ze jej to zabera aj na imunitu nebyva moc ani chora ale davam jej ich aspom 4-5 do roka

@katallinka
19. dec 2015 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Aano 5 kvapiek raz denne :slight_smile: ... Ja uz ich,,ale nedavam..teraz davam malej vitamin C..Cebion kvapky ....
2. feb o 11:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nam ich naordinovali uz v porodnici
2. feb o 11:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@yasamin prosim ta a kolko kvapiek davate?
16. feb o 18:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dava sa 5kvapiek raz denne :slight_smile:
16. feb o 22:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Už teraz žiadne ale 5 kvapiek
16. feb o 22:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@yasamin ok dakujem, ja len ze ci nie menej kvapiek :wink:
17. feb o 15:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucya991 prosim o radu.. kolko kvapiek si davala mainkej,ked mala tie dva tyzdne? Bo aj nas maly ma presne tolko a neviem,ako mu ich davkovat.
4. sep o 11:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme ich zacali uzivat od prveho mesiaca..
a to je nase babo narodene predcasne :slight_smile:
4. sep o 12:00  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok