Probiotické kvapky BioGaia. Odkedy ich môžu deti brať?

borkax
1. mar 2009

Ahojte, mame 1,5 mesiaca a lekarka nam odporucila 5 kvapiek Bio Gaia denne. Na letaku je napisane - od ukonceneho 3tieho mesiaca. Neviem sa jej dovolat. Brali ste ich uz skor nez po 3tom mesiaci? Nemali ste s tym problemy? vdaka

nana77
1. mar 2009

my sme ich uzivali od ukonceneho druheho mesiaca a nemali sme ziadny problem 😉 . a bolo to na doporucenie gastroeneterologicky.

lenka_da
1. mar 2009

Nam tiez na gastre odporucili bio gaiu, od druheho mesiaca a pravidelne sme uzivali do siesteho mesiaca. Teraz mame sedem mesiacov a davam ju malej len ked sa mi zda, ze jej tazsie travi (zacali sme papat aj masko, trochu ju z toho zapeka). Otvorene balenie sa musi spotrebovat do 28 dni.

habibi78
2. mar 2009

ja som dávala od štvrtého mesiaca.... a dávam doteraz....
bortax, ja by som ich malej teraz nedala, počkala by som na opätovnú reakciu lekárky....

claudinka
2. mar 2009

my sme to tiez davali, ale vobec nam to nepomohlo.. a tiez velmi skoro, tusim jeden a pol mesiaca alebo tak nejako mal maly..

zukab
2. mar 2009

my sme davali od neukonceneho druheho mesiaca. a mam pocit, ze jedine oni nam pomahaju.
tie 3 mesiace su uvedene len na letaku v slovencine. ak by si si kvapky kupila niekde v zahranici, informacia na letaku by bola uplne ina. tusim od jedneho mesiaca, ak sa nemylim.
takze sa bat nemusis. a su to probiotika, takze ublizit urcite nemozu. 😉

slaavka
2. mar 2009

ja som davala mojmu malemu tieto kvapky od dvoch mesiacov,tiez som sa bala,ci to nieje skoro,ale zabrali..to je hlavne 🙂

zitaje
2. mar 2009

My sme brali az od 8. mesiaca - dovtedy sme problem nemali, ale zapekaju ju prikrmy. Odvtedy su probiotika nasi verni spolocnici. Ked vysadim, je zle. Mna by zas zaujimalo, DOKEDY? ☹

proherb
16. aug 2012

My sme sa informovali priamo u výrobcu a povedal nám, že kvapky BioGaia sú vhodné pre deti okamžite po narodení, a sú dokonca vhodné a veľmi prospešné aj pre predčasne narodené deti. Predávajú ich v mnohých štátoch, majú klinické štúdie, milióny užívateľov... a tá informácia, že sú vhodné pre deti až po treťom mesiaci, je iba Slovenská špecialita - iné štáty toto obmedzenie nemajú.
Ak zoberiem do úvahy fakt, že deti majú koliky prevážne iba počas prvých troch mesiacov, pripadá mi to ako úmyselná snaha odstaviť kvapky BioGaia bokom a zvýhodniť chemické kvapky od veľkých farmaceutických firiem, ktoré majú nepriaznivé vedľajšie účinky a pomáhajú málo - lebo také sú schválené už od prvého mesiaca. Asi by bolo načase sa spýtať, čo dostávajú do vrecka tí darebáci, ktorí schvaľujú na Slovensku lieky.

bambulla
16. aug 2012

aj my sme ich brali mala mala asi jeden mesiac nam kazala doktorka dve kvapky denne,a nam pomahaju

terkalr
22. feb 2013

ozivim temu...my davame od 2 a pol mesiaca 5 kvapiek

lucya991
25. apr 2015

Moja malinká ich užíva od 2.týždna teraz má mesiac..hrozne plakavala mala krce..už je lepšia.A užíva aj espumisan.

maca283
25. apr 2015

@borkax My sme mali 3 týždne a pohode nasa doktorka nám ich odporučila

katallinka
19. dec 2015

@lucya991
@maca283 a prosim Vas ake ste mali davkovanie??? A ako casto???

maca283
19. dec 2015

@katallinka tak ako je napisane na krabicke 5 kvapiek aj teraz som jej ich davala a ja mam pocit ze jej to zabera aj na imunitu nebyva moc ani chora ale davam jej ich aspom 4-5 do roka

@katallinka

lucya991
2. feb 2016

Aano 5 kvapiek raz denne 🙂 ... Ja uz ich,,ale nedavam..teraz davam malej vitamin C..Cebion kvapky ....

yasamin
2. feb 2016

nam ich naordinovali uz v porodnici

chippita
16. feb 2016

@yasamin prosim ta a kolko kvapiek davate?

lucya991
16. feb 2016

Dava sa 5kvapiek raz denne 🙂

yasamin
16. feb 2016

Už teraz žiadne ale 5 kvapiek

chippita
17. feb 2016

@yasamin ok dakujem, ja len ze ci nie menej kvapiek 😉

transparentne
4. sep 2016

@lucya991 prosim o radu.. kolko kvapiek si davala mainkej,ked mala tie dva tyzdne? Bo aj nas maly ma presne tolko a neviem,ako mu ich davkovat.

januska20
4. sep 2016

my sme ich zacali uzivat od prveho mesiaca..
a to je nase babo narodene predcasne 🙂

veronikalu
8. apr 2018

Ako dlhodobo sa mozu uzivat tie kvapky biogaia?treba casom nejaky odstup?prosim vas o radu...vopred dakujem

lucya991
4. máj 2018

@veronikalu pokial ma dietatko problemy moze ich kludne uzivat. Su to probiotika takze neublizia. My sme ich dlho potom este uzivali 😉

pehavynostek
13. sep 2019

Skúsim sa opýtať v tejto staršej téme. Dával niekto tieto kvapky aj bábätku, ktoré kakalo veľa? Poradila mi ich sestrička a váham, pretože väčšinou sa dočítam, že bábätko zapekalo, preto probiotiká... A ešte poznámka - malý pije Hipp Combiotik, teda obsahuje probiotiká i probiotiká. Skúsiť tú biogaiu aj tak? Má niekto aj takéto skúsenosti? Ďakujem

maca283
13. sep 2019

@transparentne 5 kvapiek a môžu sa dlhodobo

katrin21
13. sep 2019

Od malicka,ked lekar uzna. V pohode. Beru ich aj predcasniatka

dianaa311
25. dec 2022

@proherb môžem dať kvapky aj 3 týždňovému bábätku?