Probiotiká. Dávate ich deťom aj v tabletkách?

davidko7
15. apr 2009

davate ich deťom aj v tabletakch,alebo iba v potravinach?

nicky95
15. apr 2009

ahoj, ja ich dávam každé ráno malému do mliečka-infants dophilus.

vlasa
15. apr 2009

ja davam malej uz rok bio gaiu,su to kvapky,a chvalabohu sme este nikdy nemali atb,klop klop.neviem,ci je to tym,ale urcite to tomu pomaha 😉

elri
15. apr 2009

ja davam malemu kazdy den probioticke kvapky bioGaia a kazdy den ma este probiotika v potravinach. Niekedy vypije actimel alebo ochutene acidko alebo spapa activiu....

susika
15. apr 2009

bio gaia kvapky každý den sa mliekom a snažím sa ju dopovať denne aj jogurtom.skusili sme aj Activia.bohužial, už sme raz mali aj atb a to sme už boli na probiotikách, inak je zdravá ako buk 🙂

babara
15. apr 2009

My davame jen bile jogurty s probiotiky, prip. actimel, je fakt, ze uz dlouho-co je asi jime (asi 3 mesice), nebyl nemocnej.
Nevite, jestli jsou probiotika i v MM?

susika
15. apr 2009

babara-vraj netreba pridávať probiootiká umelo, ked pije MM, povedali v relácii v telke.ak som to dobre započula🙂)vraj ich prijíma v MM

davidko7
autor
15. apr 2009

Baby a tie kvapky bio gaia sa musia pridavať iba do mlieka?Lebo moj maly odmieta mlieko,kde by som mu ich mohla ešte pridať?

jaja0110
15. apr 2009

davidko7, aj my mame prob. Biogaia, z pribaloveho letaku...kvapky sa uzivaju nakvapkane na lyzicke, v napojoch alebo v potrave...podmienky uzivania niesu rozhodujuce, dolezitejsie je, aby sa uzivali pravidelne... 😉

davidko7
autor
16. apr 2009

Ale nemaju sa uživať iba pri hnačkach,alebo po ATB?Maju sa uživať u zdraveho dieťata každy deň?

elri
16. apr 2009

davidko7, myslim si, ze zdrave deticky tie probioticke kvapky nemusia uzivat vobec. Pri ATB a hnackach je to ine, dobry je Nutrolin B. My BioGaiu uzivame preto, lebo maly mal problemy s kakanim, tak nam ich lekarka odporucila uzivat so sirupom na zmekcenie stolice. Teraz uz kaka dobre, kop-klop, takze ked ich doberieme, bude papat uz len probioticke mliecne vyrobky.

davidko7
autor
16. apr 2009

elri-ďakujem.

susika
16. apr 2009

nám to dokina kázala.malá nehnačkuje. nazapeká ju. tak neviem.robila jej nejaké testy, asi tam neičo bolo...chorá tiež nebýva.

diddi
16. apr 2009

mozem dat malej - 23m biely natural actimel?....ma podozrenie na atopicky ekzem a kedze je to hlavne crevny problem,nie kozny, tak sa chcem opytat na nejake probiotika....davala som probian,ten prasok...neviem ake by som este mohla dat probiotika....pisete bio gaia kvapky,su k dennemu uzitiu?....alebo ake probiotika nam odporucate?

nicky95
16. apr 2009

diddi-nám pomohol infants dophilus na ekzém, môj malý papal actimel ovocný ako ročný,keď sme mali rotavírusa-odporučil nám ho detský lekár.

janeses
16. apr 2009

Holky a ty kapky Biogalia se dávájí i do Sunaru? Tam přece probiotika jsou ne? Kolik stojí takové kapky? Nezvykne si na to tělíčko, nestačí jen jogurty a mléko? 😵 díky za odpověd 😉

jaja0110
16. apr 2009

janeses, ja som kupovala Biogaiu za 10 eur ale su dost malicke tie kvapky, maju len 5 ml, ale ako mi povedali v lekarni z probiotik su jedni z najlepsich, idu na dracku 😀 my ich uzivame aj ked nie sme chori, proste udrzujeme sa zdravi "aj z vnutra", nieco ako prevencia... 😉 niekto uziva C-cko a niekto Biogaiu 😉

sisiska
6. jún 2011

mamicky, ktore probiotika su podla vas pre male deticky najlepsie? my mame hnacku uz niekolko mesiacov, zistili nam klebsiellu species a escherischiu coli v konecniku a mame davat probiotika, uzivame uz mesiac Infants Dophilus, ale nejako nasej dcerke nezaberaju (ma 16 mesiacov)...dakujem

luthien.k
6. jún 2011

@sisiska, zkus variantu Infants Dophilus plus, ta je lepší než varianta klasická, hodí se právě víc pro tyhle stavy, kdy je nějaký problém, Infants Dophilus (bez pluska) je spíš na prevenci.

sisiska
8. jún 2011

@luthien.k ok, dakujem, vyskusam...snad pomozu viac

waitinka7
8. jún 2011

@davidko7
Probiotika su dobra vec, kazdopadne ich v strave dostaneme do organizmu velmi malo...takze treba aj inou formou, tabletky, sirupy....

halime
14. nov 2011

Vie mi niekto poradit nejake probiotika v uk? Dakujem