Sinupret kvapky. Máte skúsenosti?

pesi
27. feb 2008

má niektorá skúsenosti so Sinupret-om? Moja 4 mesačná dcérka, má neustále zahlienený nos a dnes mi lekárka poradila Sinupret kapky a plus Fenistil kapky .... od radosti neviem čo mám skúsiť ako prvé ... brali jej aj výter z nosa a ten je negatívny, ale hlieny sú neustále (začala aj pokašliavať), odsávame vysávačom, striekam do nosa morskú vodu, kapky Nasivin ...

keikei
4. máj 2008

aj naša dcérka užíva sinupret už týždeň kvôli nádche, ale zatiaľ nebadám žiadne zlepšenie. teraz som napríklad hore vyše hodiny, čo sa jej nemohol utíšiť kašeľ. ju chytá hrozný kašeľ vždy takto v noci po papaní (kojím) a dlho trvá než dokašle. je to podľa vás normálne? dr mi povedala, že áno, ale mne už sa to po toľkých dňoch prestáva páčiť. a tiež som jej ešte aj takto v noci odsávala soplíky, ale nič moc jej nešlo, tak nechápem z čoho je taká zahlienená.

a k tomu sinupretu, hneď som si prečítala ešte raz leták, a tiež tam nemám nič napísané, že by to nemohli dojčatá. je tam práveže vyslovene písaná dávka aj pre dojčatá. a že sa môže užívať dlhodobo, dokonca až do úplného vyliečenia. a kontraindikácie žiadne, že je veľmi dobre znášaný. tak neviem, nie je viac druhov sinupretov?

napíšte prosím, či máte aj niektorá z vás takúto skúsenosť s takým hrozným nočným kašľom. lebo sa začínam o malú báť, aby jej to neprešlo do niečoho vážnejšieho. ďakujem.

lyongirl
5. máj 2008

ja mám pocit, že český letáčik a slovenský si asi líšia....v tom dávkovaní pre kojencov, čo je podľa mńa veľmi smutné ☹ 😠 , pretože, jedny napíšu tak, druhý tak a kde je pravda? Keby som si všimla o niečo skôr, že je tam lieh, tiež by som ho nepodala tak skoro, ako som ho podala, cca v 2 mesiacoch, ale čo už, snáď som nijako neublížila.

michaeela
5. máj 2008

Fakt v tom českém letáčku je napsané,že ho nesmí používat děti mladší1roku,pro přecitlivělost na nějakou složku co v tom je.Tak tedka nevím co a jak...Malý má 1rok-19.5.Já teda nechápu jakto,že ten slovenský se od toho českého liší.To je fakt dílo......Malý má totiž dost často rýmu a většinou chrčí(horečky ani kašel nemíváme) a na ten Sinupret jsem slyšela samé dobré věci,tak jsem ho chtěla vyzkoušet,protože nám skoro nic nezabírá......Co myslíte holky,máme do toho jít?

dadulka19
5. máj 2008

Sinupret je super aj pre mimčá aj pre dospelých 😉

lyongirl
5. máj 2008

michaela, ja myslím, že kľudne ho môžeš dať. Baby si ho chvália a myslím, že nič také prírodné a dobré asi nezoženieš, až na ten lieh v tom, ale nie je ho tam veľa a niečo asi musí konzervovať tie bylinky 😉 . Dávajú ho aj menším bábatkám, aj ja som ho dávala a nič sa nedeje, iba máme zdravé deti 😀 . Vyskúšaj, určite drobcovi neublížiš a nakoniec si budeš chváliť aj ty... 😉

marcim
5. máj 2008

Skutečně se může dávkování a omezení věku pro každý stát lišit.Záleží jaké mají normy a jak je to schváleno Ustavem pro kontrolu léčiv.
Toho lihu bych se tolik nebála,moc ho tam není.Spíš ta nahořklá chuť.Já to řešila tak,že jsem na lžičku s kapkama nalila ještě trochu obyč.sirupu,aby to bylo sladší.Později mě to už baštil i bez něj.

Keikei-po týdnu už by měl být účinek trochu znát.Pokud ne,asi bych šla k Dr. jestli to není třeba na průduškách.Nebo změnit za jiný přípravek na odkašlávání.(Mucosolvan,Fenorin,ACC...)Ale jestli je to tak moc,určitě bych to raději konzultovala s Dr.

jabber
5. máj 2008

Tak to je teda bordel! 😠 😠 😠 . Tady je český příbalový leták http://www.docsimon.cz/zbozi/sinupret-gtt-1x100ml - rozbalte si tam ty příbalové informace.

Holky ze Slovenska - hoďte mi sem, prosím vás, některá odkaz na slovenský příbalový leták a mrkněte na krabičku, kdo je distributor pro SR - já jim oběma napíšu šmejdům, co to jako má znamenat! Jak je možný, že se to v tak zásadní věci liší! Teď jsem se teda fakt nas*ala.

jabber
5. máj 2008

keikei - mě říkala naše homeopatka, že kašel musí přejít do 3 dnů (pak už je jen odkašlávání) - když ne, dítě má prohlídnout a poslechnout mudra, jestli nemá třeba zánět průdušek. Asi bych tam radši zašla. Jinak mi na kašel doporučila Stodal, že je super.

lyongirl
5. máj 2008

jabber - nemám už krabičku, ale hodila som do googla sinupret a toto je hneď prvé, čo mi našlo...

http://www.magister.sk/-p-3165.html

michaeela
5. máj 2008

Tak to je síla,hlavně že děti v dojčenskom věku ho mohou užívat.Stejný produkt a jiné dávkování,to je fakt bordel....

jabber
5. máj 2008

díky lyongirl 🙂 . Jako já bych pochopila, že se to v jednotlivých státech liší, ale jako třeba že v jednom to nedoporučují nebo jen po konzultaci s lékařem. Ale že v jednom to vesele dávají a v druhým je věk do 1 roku kontraindikace - to mi teda přijde trošku silný kafe. Jdu jim napsat - on je možná distributor pro ČR i SR stejný.

lyongirl
5. máj 2008

to teda je silný kafé, ešteže nemáme medzi sebou jazykovú bariéru a môžme si takto poradiť a prísť na niektoré veci, síce možno niekedy je lepšie nevedieť, ale je to úbohé, pretože ide o naše deti....nechápem, ako si to môžu dovoliť, ak sa jedná o lieky!

jabber
5. máj 2008

no to je super, že si tady na koníkovi všechno takhle 'vyslepičíme' a probereme 😉 😀

marcim
5. máj 2008

Jabber-dej pak vědět,co ti napsali.To jse zvědavááááá. 😉 😀

jabber
5. máj 2008

marcim - to já taky 😀 , zatím neodpověděli 😖

michaeela
6. máj 2008

Dneska jsem si ten Sinupret byla objednat u nás v lékarně.Naše paní doktorka říkala,že ho můžu malému dát,mám dát tak 8kapek a uvidíme.Náš Petula už ani nemá rýmu,ale hrozně chrčí v nose,jsem z toho zoufalá,pořád se toho nemůžeme zbavit tak musím zkusit ten Sinupret.Ale kdyby jste věděli o něčem lepším,tak mě dejte maminky,prosím vědět.Moc děkuji......Jo,a taky jsem zapomnela napsat,že horečky a ani kašel nemáme

michaeela
6. máj 2008

Dneska jsem si ten Sinupret byla objednat u nás v lékarně.Naše paní doktorka říkala,že ho můžu malému dát,mám dát tak 8kapek a uvidíme.Náš Petula už ani nemá rýmu,ale hrozně chrčí v nose,jsem z toho zoufalá,pořád se toho nemůžeme zbavit tak musím zkusit ten Sinupret.Ale kdyby jste věděli o něčem lepším,tak mě dejte maminky,prosím vědět.Moc děkuji......Jo,a taky jsem zapomnela napsat,že horečky a ani kašel nemáme

jabber
6. máj 2008

Tak mi odepsali - opravdu to podléhá legislativě jednotlivých států. Napsali mi, že je to lék bezpečný pro děti od 4kg, ale že oficiálně mi ho kvůli našim zákonům doporučit nemůžou. Takže asi tak. Příště do něj jdeme teda taky 😉

keikei
6. máj 2008

ahojte babulky 😉

tak ja som bola dnes s malou u dr, poslala nás na KVD 5x absolvovať. vraj je to veľmi dobré a pomáha to bábätkám s takýmito problémami. tak som zvedavá.
a pýtala som sa jej aj na ten sinpret, prečo je to dvojako v letákoch, len sa usmiala, že je to podľa tej legislatívy ako píše jabber. a že určite je to vhodné aj pre dojčatá. tak kľud, nič našim bábätkám nehrozí, a keď to ešte aj jabber takto vyzistila priamo zo zdroja, tak super 🙂

marcim
6. máj 2008

Keikei-Mám blbý dotaz...co to je KVD??

keikei
6. máj 2008

Marcim, bude to možno smiešne, ale nezapamätala som si plný názov, hanbím sa 😔 ale je to vraj taká elektrická vyhrievacia poduška, čo sa dáva na hrudník bábätka asi na 5-10 min. že to veľmi dobre pôsobí. sama som zvedavá. potom napíšem plný názov, keď to znovu zistím 😉

marcim
6. máj 2008

Keikei-Aaaaha,to jsem ani netušila.Ale asi nic špatného to není.Teplo jenom pomůže.Děkuji.

keikei
8. máj 2008

Marcim, tak tá skratka je krátkovlnná diametria. prvú máme za sebou, zajtra ideme na druhú. som zvedavá ako to pomôže, dúfam že hej. vraj je to dobrá vec 😉

cimmo
23. mar 2009

doktor mi predpisal sinupret tabletky, len neviem či sa cmulaju alebo polikaju presne uvedené akým spôsobom sa užívajú nieje nikde . ??? dik

addaa
24. mar 2009

Nám pre malého odporučila tiež pediatrička sinupret kvapky. Nám nezabral, u nás to boli len zbytočne vyhodené peniaze... 😒

aimi.n
25. mar 2009

ja by som sa ho tiez bála dat... od akeho je veku?

maca793
28. mar 2009

Sinupret na to sme už odotlný nám už pri kašli nič nepomáha. ale doktorka si nevie povedať 😝

matilda448
8. sep 2011

fenistil aj ked je antihistaminikum nieje len na alergie...uživa sa tieš aj v kombinacii s inymi liekmi...Lekár Vám môže Fenistil kvapky predpísať tiež na predchádzanie alergickej reakcie počas desenzibilizačnej liečby....takže siupret a fenistil...nemusite sa bať🙂))a vašmu dieťatku pomôže napr. v tom že ho nebude škrabať v hrdielku

katarina1989
15. dec 2011

holkz neviete poradit nam ten sinupret zatial nezabral ..... chcem jej ho uz prestat davat a skusin iny sirup len neviem ci mozem len tak prejst na nieco ine alebo pockat nejaky cas .... nevie niekto?

domeli
15. dec 2011

@katarina1989 ťukni správu @strapco do témy Ďakujeme strapco - ORL rady (nejak tak) - ona je ORL a odborne poradí.