Sirup Gastrotuss. Máte s ním skúsenosti?

muffinka
10. feb 2009

Mala ma silny reflux a nasla som reklamu v detskom casopise na antirefluxny sirup pre deti a tehotne. Vola sa Gastrotuss. Mate s nim niektorá skúsenosti?

januska555
10. nov 2010

Moj syn má tiež reflux má ho potvrdený aj na gastre dokonca 2 Dr. Od mesiaca sme dávali nutriton, ktorý ani veľmi nepomáhal s vodou to bolo hrozné a odsávanie mlieka tiež nič moc, potom sme dostali lieky costi a to nepomohlo i ked no možno trochu, a nakoniec sme prešli na Gastrotuss a ten v kombinácii s týmto všetkým ostatným zabral, potom som prestala kojiť a prešli sme na Nutrilon ar ale nemožem povedať že by ten niečo urobil, vygrcol ho ako všetko ostatné. Teraz máme 8 mesiacov a chvalabohu je to neporovnateľné. Asi od 6. mesiacov neberie už nič a je to vpohode. Nevravím že nevracia vobec ale určite nie tak ako voľakedy. Ked je dobrý den ani raz ked horší tak 3-4 krát.

sisinka76
11. nov 2010

ahojte 🙂

ak niektora mate zaujem o Gastrotuss, rada ho darujem za postovne, ja ho uz nastastie nepotrebujem, ostalo mi 15 sackov a expiracia je do konca roka myslim. tak ak mate zaujme, ozvite sa mi 😉

nika80
12. nov 2010

Treba sirup zmiešať s MM alebo dať priamo dieťatku nezriedený?

papuma
25. nov 2010

Ahojte,chcem sa spýtať či má niekto súsenosť s alergickou reakciou na gastrotuss baby.Malinká sa na druhý den po užití vyhádzala a nevieme naisto či to mohlo byť zo sirupu.Má 2,5 mesiaca a tiež máme reflux,teda ani tak nezvraciame ako má kyselinu z mlieka.

katuskad
8. dec 2010

ahojte, ja som si včera kúpila gastrotuss, lebo som tehotná a mám príšerné nevolnosti nonstop a na moje prekvapenie pomohol. zle mi je stále ale je to lepšie. síce ma pri prehltaní sirupu napína, a mám čo robiť aby som to prehltla ale funguje to 😀

klaraema
7. jan 2011

@pasoa jej dakujem za nazor moj malucky ma prave sedemtyzdnov a posledne dva tyzdne sa puci a vrieska aj grcka,a dnes to bolo uplne o nervy chudak tak plakal az sa zachadzal, myslym ze ma tiez reflux aj mala mala davali sme nutriton ale to len drzi a zahustuje stravu aby nevybehla zo zaludka a preslo to samo tuha strava a pohyb tak v roku. a to vela vygrckala ale pri malom si skor zacinam mysliet ze kyselinka a este mu aj spoliky postekali a myslela som ze to mu tak buble v hrielku ale asi su tie hleny spojene s refluxom tak idem aj ja vyskusat gastrotus

lili.fire
27. jan 2011

Ahoj holky!! Můj syn má taky reflux a včera nám naše paní doktorka doporučila gastrotuss baby, že je to na našem trhu novinka. Už jste ho některá v čr vyzkoušela? A jak ho vaše ratolesti snášeli. neucpe je to třeba jak po nutritonu?

culi79
27. jan 2011

@lili.fire ahoj, můj druhý syn má taky reflux a jen s gastrotussem to nějak zvládáme, nutriton ho zacpal a měl bolení břicha, ale gastrotuss vůbec ne. My nemáme asi klasickej reflux, protože se nám to hodně upravilo díky vojtovce, kterou cvičíme kůli špatnému pasení. Rehabka mi říkala, že kolikrát nejde o klasický reflux, ale je to tím, jak zapojují špatně břišní svaly. Takže já můžu gastrotuss jen doporučit.

lenka0710
28. jan 2011

Ahojte, ja mám skúsenosti s gastrotussom. Strašne mi mala grckava (ma 4mes) aj 2hod po jedle, síce priberá aj pekne spinka ale cez deň vždy keď je hore tak len grcka, placka a je z toho nešťastná. Grcka mliecko ale aj kyselina a to ju pali... Najprv mi to mala odmietala, dnes som jej ho začala zas davat, ale pomalicky na lyzicke a vždy som jej trosku odstriekála na tu lyzicku mliecko. Vypila to poobede(dávam to ako píšu 5-10min po kojeni a po odgrgnuti) a nepogrckala sa mi hádam prvý krát. Tak som jej to dala aj pred spinkanim keď dopapala a zázračne tiež nič. Takze sa dost vytesujem a dúfam že to tak aj ostane. Treba to dávať po každom kojeni...

mia.k
29. apr 2011

Ahojte. Ja som začala dávať malému gastrotuss a mám pocit,že mu je po ňom ešte horšie. Včera večer po jeho podaní sa mi malý zvíjal od bolesti ešte asi dve hodiny. Teraz neviem,že či mu ho mám naďalej skúšať dávať,či sa to zlepší,alebo by to malo pomáhať hneď a mám ho radšej vysadiť... Vie mi niekto poradiť?

adinam
29. apr 2011

mia.k,môj synček mal tiež reflux,gastrotuss nám nepomáhal,vždy mi ho vygrckal ☹ .Radšej som mu ho nedávala.Skús ešte raz,ako bude reagovať.Ak bude zase po ňom horšie,asi radšej nie 😒

mia.k
29. apr 2011

@adinam vďaka za odpoveď. Skúsim ešte raz a keď to zase bude také zlé,tak ho už nedám. A ako si potom riešila pálenie záhy,alebo neriešila?

pukanka
29. apr 2011

Ahoj, malá hrozně moc blinká, tak jsme od včerejška začali dávat Nutriton a ráno jí bolelo bříško.....tak jsme promasírovaly bříško, dala jsem malé Lefax (na bolení bříška) a zatim snad dobrý.....myslíte, že by ten Gastrotuss baby byl lepší?....užíváme jen 2 lžičky Nutritonu před kojením, aby to mlíčko trošku zahustilo a tolik jsme neblinkaly....

adinam
29. apr 2011

mia.k-tiež sme dávali nutriton pred kojením,aby toľko negrckal.Nosila som ho na rukách vo zvislej polohe,alebo keď ležal,stále mal polohovanie.Našťastie sme mali v kočíku polohovateľnú vaničku,tak sme ho aj vozili po vonku.Tiež postieľka v 45st.uhle.A občas som som ho po napapaní dávala doma aj do autosedačky/ale až keď bol väčší./Absolvovali sme aj gastro-vyšetrenie,ale keď dieťa prospieva,nijako sa to nelieči-iba ten nutriton,gastrotuss,ešte sme skúsili nejaké homeopatikum,ale nič nepomohlo.Chce to len obrovskú trpezlivosť.Niekedy sme prezliekali aj desaťkrát za deň... ☹A k tomu aj bolesti bruška-to sme mali FLATULIN,gélik na masírovanie.Trvalo to zhruba do siedmych mesiacov.Nemaj obavy,to prejde,len ho sleduj,lebo nám sa stávalo,že mu to behlo aj do nošteka a museli sme jemne odsať s ručnou odsávačkou 😝

mia.k
29. apr 2011

@adinam ďakujem. 😉

wvwvw
1. júl 2011

@mia.k ahoj.pisala si ze tvojmu miminku gastrotuss na zaciatku nepomahal,ze si mala pocit ze je to po nom este horsie.Prestali ste ho uzivat,alebo sa to nakoniec polepsilo?Pytam sa lebo my sme ho zacali brat prvy den a nemam pocit ze by to zabralo,skor naopak.... Este otazka, sirupcek sa podava po kojeni a po odgrgnuti? Ci pred odgrgnutim? Vdaka

mia.k
2. júl 2011

@wvwvw ahoj. Ja som gastrotuss malému prestala dávať po pár razoch a už som mu ho ani neskúšala viac dať. Užíva sa až po odgrgnutí,lebo ten gastrotuss spraví na vrchu potravy v žalúdku akoby zátku a tým pádom nielen potrava,ale aj vzduch nemôže ísť von.

katami
24. júl 2011

Ahojte baby, ak by ste chceli vyskusat, mame otvorene balenie, uz ho nebudeme potrebovat (bratislava). 0908860770

lubuskad
26. júl 2011

ahojky holky, za jak dlouho vam Gastrotuss zabral? dávam ho male 2 den a zda se mi ze je to horsi...škitá mi víc a blinká mi každe treti papání...

anibabyblue
26. júl 2011

@lubuskad Gastrotuss je o nicom.. to radsej nic.. u nas sice malej chutil, ale nic-moc to nepomohlo, iba ju strasne nabudil.. bola cela hotova z toho, ked som jej ho dala.. zjedla by aj celu flasku 🙂) tak sme to potom vysadili.. je to dost sladke..

lubuskad
26. júl 2011

@anibabyblue a jak ste to prezili? nutrilon jej nechcem davat, z neho ju zapeka...

anibabyblue
26. júl 2011

@lubuskad Mali sme aj Gastrocynesine a zdalo sa mi,ze to jej zabralo trochu viac, ale pri tomto uvidis vysledok az po takych dvoch dnoch. Su to homeopatika, takze nemusia jej zabrat vobec. Urcite nam pomohlo aj caste polohovanie na brusko. Predtym som ju nedavala na brusko az tak intenzivne lebo sa na to hnevala, ale behom dvoch tyzdnov casteho polohovania zacala menej a menej grckat. Este sa jej obcas zadari, ale uz to nie je po kazdom jedeni, co je vykon!!! 🙂)
no a inak zostava uz len trpezlivost..

janush
28. júl 2011

@lucie7 ahoj Lucie, ja podavam gastrotuss malej raz denne, ma reflux a mam pocit ze jej vobec nepomaha. Neviem ci s tym prestat alebo podavat dalej, mala ma 3,5 mesiaca a chuda ma dni ked grca v jednom kuse... zatial nic nepomaha

katka1981
28. júl 2011

@janush, ahoj, nedavaj malu po krmeni odgrgavat, nech lezi co najdlhsie po krmeni aj krm len po leziacky. Ja som malej davala gastratuss do pol roka, reflux mala do 15 mesiacov. Musela by si jej ho davat stale pri kazdom refluxe aby neplakala, co sa neda. Gastrotuss nema vplyv na grckanie, on znizuje kyselinu. A kto ti poradil davkovanie 1x denne? Ma sa davat castejsie, tusim 5x denne alebo 6. Porad sa s pediatrom, reflux je strasna svina.

vevon82
28. júl 2011

ahojte 🙂 ...nam zistili mierny reflux v tretom mesiaci...my sme negrckali, ale malickej vracalo potravu a dostala sa jej do dychacich ciest, takze sa zacala dusit 😢 ...v nemocnici nam nasadili nutriton, ale pediatricka nam poradila gastrotuss, aby sme predisli kolikam...zo zaciatku sme ho podavali po kazdom druhom krmeni (cca 3 tyzdne)...okrem toho sme malej polohovali matrac v postielke aj vanicku kocika...potom som robila vacsie odstupy v podavani gastrotussu (cca 3 krat za den) a po 4 mesiaci sa vsetko upravilo a vsetko je OK...dolezite je, aby si babatko dobre odgrglo a malo vyvsenu polohu...to je nasa skusenost 😉

janush
28. júl 2011

@katka1981 ahoj Katka, praveze vsetci aj lekarka mi radia, aby som ju po jedeni hned dala odgrgnut. Na zaciatku som jej davala nutriton, ale neosvedcilo sa. Navyse som jej musela odstriekavat mlieko a davat z flase, tak zacala pomaly odmietat prsnik. Tak som s nutritonom prestala a presla som na gastrotuss, ale ani ten nepomaha. Niekedy jej nedam nic a mam pocit, ze sa jej to ani nezhorsuje. Nedavam jej ten gastrotuss pravidelne. Inac kojenie v leziacej polohe nam nevyhovuje 😒

tosomja
28. júl 2011

Ahojte, nám od troch týždňov potvrdili reflux, odvtedy nekojím, pila mi Sunár - vtedy nám to zistili, lebo začala zvracať, čím ďalej, tým viac 😒 Naordinovali nám Nutrilon AR, čo nám nevyhovovalo - zapekal. Vydržali sme do piateho mesiaca, potom som to už nevydržala, dr. nám dala vzorku Gastrotussu baby, zdalo sa mi, že jej je lepšie. Kúpili sme jedno balenie a do mesiaca sa reflux úplne vytratil, je pravda, že začala aj sedieť a hýbať sa viac, možno aj to malo úlohu v ústupe refluxu, ale určite aj sirup má veľké plus 🙂 Dávkovali sme ho asi 10 minút po každom papaní, či pila mlieko, alebo príkrm, niekedy aj po čajíku som jej dala, keď ho vypila viac.

katka1981
28. júl 2011

@janush, kazdy lekar kazde odgrgavat a cim viac. Mne poradila Annag neogrgavat, kojit poleziacky a tak to pomohlo ze az. Nikdy by som dieta uz neodgrgavala, akonahle sa mi mala odgrgla nechtiac, hned mala kyselinu a grcala. Babatku rozkyves zaludok a hned je zle. Napis Anneg, ona ti velmi dobre poradi. Mne poradila ked som kojila posledny tyzden a musela som prejst na Nutrilon AR, lebo som dostala lieky na stitnu zlazu, pri kt. sa nesmie kojit. Posledne kojenie bolo tiez bez odgrgnutia, malinka mi zaspala na prsniku asi o 22.30 a zobudila sa pri mne az okolo 6. rano a dostala Nutrilon AR. Predtym sme cele noci nespali, vlastne sme malu nosili nonstop na rukach, len plakala, kojila som ju uz aj kazdych 5 minut a spavala 30 minut za 24 hodin, vytrpeli sme si peklo. Keby som spoznala Annag skor, nemuselo to tak dopadnut. Malej v ziadnom pripade nedavaj fenikel, aniz ani matu, a nesmies to ani ty ak kojis. Urcite ak mozes kojit, koj, ked tak si mliecko odsavaj a zahustuj Nutritonom. Moja mohla prejst na normalny Nutrilon az ako 15 mesacna, vodu nesmela vobec, cize ona prakticky nepila nic len mlieko AR.

katka1981
28. júl 2011

@tosomja, gastrotuss nato nemal vplyv, jednoducho prave vtedy babatko z refluxu vyrastlo, tesim sa s vami.

janush
28. júl 2011

@katka1981 to fakt? ja prve co urobim po kojeni je, ze malu zodvihnem a davam ju odrgnut... resp. nosim ju dost na rukach, aby grgala stale. Mala nema problem so spankom, spi pekne a prespi aj celu noc... obcas mi zaspi na prsniku, ale ked ju nedam odrgnut.. tak sa niekedy o par minut zobudi a vtedy ju vezmem a dam predsa len odrgnut. Pravdupovediac som v pomikove, neviem ci davat odrgnut alebo nie... no mozem vyskusat niekolkokrat nedat odrgnut a uvidime. Cajiky jej davam minimalne, ale nema problem ich vypit, resp. prevarenu dojcensku vodu, ale to jej davat iba ked je vonku velmi horuco.