Sirup Gastrotuss. Máte s ním skúsenosti?

muffinka
10. feb 2009

Mala ma silny reflux a nasla som reklamu v detskom casopise na antirefluxny sirup pre deti a tehotne. Vola sa Gastrotuss. Mate s nim niektorá skúsenosti?

wewe4
8. jan 2010

no gastrotuss reflux nelieci, takže vrackat po nom deticky budú, on len tlmi palenie zahy.
Nas problem je prave ta kyselina a na tu nam pomaha...

zuvra
10. feb 2010

ahojte.My sme Gastrotuss začali tiež brať,lebo malá nechcela Nutriton.Chcem sa ale optať,či náhodou neviete,či sa môže užívať aj dhodobo,či to bábu neuškodí.Ďakujem. 😉

wewe4
10. feb 2010

zuvra, my ho užívame druhý mesiac a pomaly vysadzujem..už mu ho dávam len 1-2 krat denne a to na zaaciatku po každom kojeni, inak stale mrncal..takže klop klop, už je to o moc lepšie 🙂
neboj sa, kludne davaj a keby to vobec neprestavalo, potom budes riesit, ale ono by sa to mallo casom upravit a s gastrotussom je ten cas znesitelnejsi 😉

zuvra
11. feb 2010

wewe,nam pomaha aj proti grckaniu.O 2 tyzdne ideme na gastro,uvidime ci povrdia GER.A ake velke mas babo?

wewe4
11. feb 2010

moj ma 3 a pol mesiaca...inak na gastrotuss ti vacsina doktorov nepovie nic, lebo "je nový a nemaju s nim este dost skusenosti..."..to mi povedali na gastre aj pediatricka

januarova
11. feb 2010

moju malu tiez trapi taky mierny reflux. ako ktory den, niekedy grcka po kazdom kojeni a niekedy aj cely den nic. ale tento tyzden je to strasne, tak dnes som kupila gastrotuss, zajtra zacnem davat, som zvedava, coi to spravi. lebo aj ju strasne pali zaha. wewe4, a ako riesis ked ti maly po kojeni zaspi? lebo mne vacsinou zaspi, tak neviem ako jej to budem davat. nemoze sa to davat medzi kojeniami?

lenka1smejka
11. feb 2010

Baby naco pchate do takych malickych telicok lieky???Mala mala reflux do 7mesiacoch ale nic som do nej nedavala preslo to same preckali sme najhorsie.Staci vydrzat

wewe4
12. feb 2010

januarova, to ti neporadim, lebo mne po kojeni už len vynimocne zaspi-vtedy mu to nedam. a medzi kojenim..no neviem..skus! uskodit to nemoze 😉

anaibib
12. feb 2010

ahoj januarova, ja som mojmu malemu zacala davat gastrotuss pocas kojenia (tym ze je to z rias tak to ma vlastnost ze sa to vzdy vyplavi na povrch obsahu zaludka a vytvori to film ktory ma ph neutral) a nie je to vobec problem, bude to mat ucinok.
lenka1smejka, tiez by som mu nic nedavala ale dostal reflux tichy, to znamena ze negrcal ale palila ho zaha a len po jedeni plakal a nespal, akonahle som to zacala pouzivat tak hned lepsie jedol, lepsie priberal, spinkal kludne. podla mna je to velmi individualne, kazde babo znasa reflux inak.

wewe4
13. feb 2010

ja sa musim pripijit k anaibib...sme rovnaky pripad! 😉

zuvra
25. feb 2010

Tak sme dnes boli u gastroenterologičky a sonom nám potvrdila GER,ale povedala,že mám dávať nutriton, nie gastrotuss. čo si o to myslíte? O Nutritone som čítala len samé zlé veci a malá to ani veľmi nechce. Máte s tým niektorá skúsenosti? Ako ste to dávkovali do dojčenskej vody? Ďakujem za všetky dobré rady. 😉

lekarnik
28. feb 2010

Babiky posielam celkove informacie o Gastrotusse: POUZIVA sa na: pocit diskomfortu v hrdle, hlasovú poruchu, zápal nasohlatana, na zápaly, na vsetky pripady ochoreni uplne alebo ciastocne sposobenych gastroezofagealnym refluxom. ZLOZENIE: magnezium alginat, simetikon, fruktoza, xantova guma, D-pantenol, tekute vytazky ibisa lekarskeho, maku vlcieho, zinok, kyslik, soda bikarbona, hydroxid sodny, metyl p-hydroxybenzoat sodny, prirodne dochucovadlo, erytrozin, demineralizovana voda...pouzitie: dospeli a deti nad 12 rokov : obsah jedneho vrecka po kazdom jedle a pred spanim, ak to lekar nedoporuci inak.
Deti do 12 rokov: cely alebo polovicny obsah jedneho vrecka po jedle alebo pred spanim...som lekarnicka, tak vam mozem pomoct..

majka.neu
27. mar 2010

ahojte, ja mam 3-tyzdnoveho synceka a reflux má od narodenia. Uz v porodnici sme zacali davat nutriton, uzivame jednu odmerku do 30ml odstriekaneho MM z dojcenskej flase a potom ho dokojim. Mam 5 rocnu dcerku a tak isto sme mali reflux od narodenia, len vtedy to dlhsie trvalo, pokial prisli na to, z coho grcka. Pri nej sme skusali rozne formy podavania nutritonu, ale osvedcila sa mi ta, ktoru teraz pouzivam od zaciatku. Cize nutriton do odstriekaneho MM, dat vypit babatku a potom kojit. Pri nej to vymizlo cca vo 4 - 5 mesiaci, uvidime ako teraz to bude prebiehat. Problemy s nutritonom sme nemali ziadne, ani zapchy, troska hustejsia stolica, ale nie tvrda. Mam aj gastrotuss, ten som uzivala ja (v tehotenstve som straaasne vracala), ale po nom som zvracala este viac. Zle mi robila ta jeho vona a chut. 😖

latvia
27. mar 2010

nam gastrotuss vyhovoval 🙂 neskodi miminku, ma este aj simetikon takze na koliku...

majka.neu
30. mar 2010

simetikon - je to volne dostupne bez receptu? ake mas s tym skusenosti? pomaha pri kolikach? Doteraz sme s tym problemy nemali, ale niekedy ma maly problem so stolicou a strasne sa "puciiiiiii". Potom je nervozny a place

latvia
30. mar 2010

simetikon je hlavna latka v sab simplex, espumisan a infacol, nieje to v podstate "liek", on len zabranuje tvoreniu peny v creve, takze je to bez receptu, babatko sa tym nepredavkuje, tusim sa ani nedostava z creva do organizmu..

kkristinka
27. apr 2010

ahojte, pridavam skusenost... tiez nas trapieva palenie zahy. Skusili sme gastrotuss, ale mame len 7 tyzdnov a malicky to nechel vobec papat, lebo ho to dusilo, strasne zle sa mu to papalo a vzdy zacal plakat. Tak som to vymyslela tak ze som mu to (asi 1/3 sacku) rozmiesala vo flaske s asi 40 ml prevarenej Lucky a teraz to krasne vypije, aj mu to chuti 🙂) Viem, ze sa to asi nema, ale neidim rozdiel medzi tym, ked sa mu to zmiesa v brusku a ked to pripravim do flasky a hned to vypije. ... Takze ak mate niekto podobny problem, ze je to malickemu prilis huste, ta zabera rozmiesanie vo vode🙂)

sana15
6. máj 2010

Ahojte, ja som uz vlastnu pozitivnu skusenost sem pisala. Doma nam zostala takmer cela krabicka so sackami Gastrotuss. Uz neuzivame,kedze sme sa refluxu po roku zbavili. Je mi luto vyhodit to, zaruka je tam do 11/2010 tak by som pomohla inym mamickam. DARUJEM ich za postovne. Bud vsetkych 21 sackov,alebo aj jednotlivo...

agula
8. máj 2010

Ahoj Sana, mela bych zajem o nabizeny Gastrotuss, koukni se prosim do sve interni posty, tam je napsano vice. Dekuji 😉

martina46
18. máj 2010

ahojte, mate skusenost s podanim gastrotussu pred jedlom? po papani mi mala vacsinou zaspi, takze kvoli tomu ju budit....

mia35
23. júl 2010

Ja davam malej Gastrotuss na cumlik po kojeni a hrozne jej to chuti, vzdy to pekne scucka. 🙂 A uz tolko negrcka. Fakt to pomaha. Ma dva mesiace.

zuzuj
19. aug 2010

na predaj gastrotuss, dobre skusennosti https://www.modrykonik.sk/bazar/dojcenske-potre...

lucie7
17. okt 2010

Omlouvám se,že Vám sem vstupuji,ale jelikož patřím mezi zástupce firmy,která se stará o tento přípravek v česku ráda bych Vám odpověděla na pár vašich otázek a nejasností. Gastrotuss vyrábí italská společnost DMG. Je to přípravek ,který řeší otázky refluxu, pálení žáhy, škytavky,plynatosti, kašel apod. Sirup jak už tady někdo psal velmi dobře chutná, může se dávat dětem od narození a není tam ani omezení váhy. Taktéž nemá žádné nežádoucí účinky ani při dlouhodobém podávání a protože se nijak nevstřebává,tak nemění ani konzistenci stolice ani barvu. Pokud by vás ještě cokoli zajímalo,tak si sem napište.Ahoj 😉

zuzanka27
18. okt 2010

ahojte, aj nas trapil silny reflux a hlavne priserne palenie zahy , vyskusali sme vsekto,na grckanie nam nepomohlo nic, ale palenie zahy z gastrotussu uplne prestalo, takze maly aj popri grckaniu je kludnucky 🙂 a ked sme zacali s prikrmami, tak aj grckanie pominulo 🙂

silwietta
18. okt 2010

baby chcem sa spytat, ako dlho trvalo kym to grckanie pominulo, alebo sa aspon vyrazne obmedzilo? ja uz vyse mesiaca davam gastrocynesine a nejaky zasadny rozdiel nebadam, aj ked u prveho to zabralo....

mirusikp
19. okt 2010

Ak by mal niekto záujem, darujem sirup Gastrotuss za poštovné - vo fľaši, nie v sáčkoch. Minuli sme asi pätinu, možno menej a už nepotrebujeme. Kupovaný pred 2 mesiacmi. Pošlite SS alebo ešte lepšie cez MMB, ID 23059.

dankadina
19. okt 2010

chcela by som sa opýtať kupila som si sirup gastrotuss lebo som tehu a hrozne ma palieva záha, má takú hustú konzistenciu skoro ako želé, má to tak byť? Záruku má do 2012. Alebo ho mám vrátiť

lucie7
19. okt 2010

Zkusit pořádně protřepat.ale i pokud je to hustčí nevadí to účinosti.

dzejninka
9. nov 2010

ahojte,ja uzivam gastrotuss som v 14t.t. a je to jedine co mi pomaha.ale neviem ako pre deti 🙂

riska
9. nov 2010

aj moja malá ma reflux, potvrdený aj na gastre...pani doktorka nám však povedala, aby sme gastrotuss nedavali, radšej nutriton a ar mlieko 😉