Sirup Gastrotuss. Máte s ním skúsenosti?

muffinka
10. feb 2009

Mala ma silny reflux a nasla som reklamu v detskom casopise na antirefluxny sirup pre deti a tehotne. Vola sa Gastrotuss. Mate s nim niektorá skúsenosti?

veronika71
20. mar 2013

Ahojte dievčatá🙂
Mám 9 mesačnú dcérku a reflux máme diagnostikovaný od narodenia, davali sme nutritom s kojením a teraz len nutrilon AR, posledne 2 mesiace vobec nezvracia, ale vobec jej nedavam vodu ani cajik, proste nič riedke, lebo potom pogrckáva a v noci kašle...Keby brala ten Gastrotuss, mohla by piť vodu? Ide leto a bojim sa aby nebola dehydratovaná...Ďakujem Veronika

meggy212
25. mar 2013

Ahojte, ostal mi celý Gastrotuss baby, bol otvorený pred dvoma týždňami, ale nakoniec nepoužitý. Mal by niekto záujem? Pošlem len za cenu poštovného, je mi ho ľúto vyhodiť. Píšte do IP.

jogal
8. máj 2013

@meggy212 chceli by sme vymeniť AR mlieko za tento sirup, môže sa dávať priamo do mlieka?

meggy212
10. máj 2013

@jogal ahoj, myslim, ze do mlieka sa davat nemoze, resp. ucinok ma po priamom podani po jedle.

terry33
28. máj 2013

ahojte, tiež mi ostal jeden gastrotuss, uplne novy, neotvoreny, kto potrebuje, darujem len za postovne

karinka01
3. jún 2013

@tamka123 skus to cez net objednat

lupege
3. jún 2013

@terry33 ahoj, dnes som kupila synovi (13 mesiacov), ktory ma problemy od malicka s grckanim gastrotuss, ale tie saciky, to mi dali v lekarni. Teraz studujem tuto ako mu to davat a vidim, ze existuje pre deticky aj sirup, ten by bol prenho asi teda vhodnejsi. Ponukas ten? Mala by som teda on zaujem, bola by si velmi zlata 🙂 Postovne samozrejem platim. Zatial dakujem!

terry33
4. jún 2013

@lupege ahoj, neviem praskovy sme mi neuzivali, ale myslim ze ten sirup by bol lepsi...ale je mi luto, uz sa ozvala jedna zaujemkyna a slubila som jej ho, bohuzial

lupege
4. jún 2013

@terry33 dakujem, nevadi, ozvala sa mi @meggy212, tak mi ho asi posunie ona. Aj tak dakujem za ochotu 😉 Pekny den!

vvia
4. jún 2013

@veronika71 ja som svojej skusila dat gastrotus ale kym som jej ho podala uz sa aj dogrckala. staci ked budes davat tekutinky posediacky a nechas ju aj sediet.

veronika71
4. jún 2013

@vvia veď to po sediacky...to je problém, lebo ona nevydrží na jedno mieste ani sekundu☹

manducmi
8. júl 2013

Ahojte, mám 2 mesačnú dcérku, ktorej diagnostikovali reflux. Hoci primár na detskom v Trnave presadzoval nutriton na reflux, ja som to odmietla, keďže je to podľa mňa trápenie bábätka. Dozvedela som sa, že existuje aj sirup, ktorý sa dáva po kojení a nie pred ním (čo mi pán primár nepovedal, zrejme má výhodnú zmluvu s Nutritonom). Začala som teda malej dávať gastrotuss baby a som veľmi spokojná. Dávame striekačkou, pekne spapká sirupček, nemáva hlavne to pálenie záhy, čo mala, keď jej vystreľovali kyselinky s mliečkom zo žalúdka, takže maximálne spokojná. Vrackáme tiež už len výnimočne a v menšom množstve. Hlavne je ale malá kľudná po kojení a neplačká.
Čo sa týka zloženia, je tam výťažok z morských rias, ktoré zahusťujú obsah žalúdka, v zásade sa vytvorí niečo ako zátka pri ústí pažeráka. Všetky látky v sirupe by sa mali vraj z tela vylúčiť bez vstrebávania. Ja osobne som so sirupom spokojná a maličká sa tvári, že tiež 🙂

bubinko83
17. júl 2013

pomohol vam tento sirup na palenie zahy u babatka? maly mi negrcka ale dost plače po jedeni a kruti sa od bolesti.

bubinko83
17. júl 2013

@zuzkag2 viem že je tvoj prispevok stary ale pomohol vam gastrotuss na to spinkanie?

barbade
17. júl 2013

@bubinko83 Nam velmi nepomohol lebo maly ho odmietal pit, museli sme spolocnymi silami s manzelom do neho to lepkave cudo liat.... dala som to malemu par krat, nedalo sa urcite ze ''po kazdom kojeni''. Viac nam pomohla poloha pri dojceni ked malicky lezal s hlavickou vyssie, resp bol tak nasikmo, neviem, ako to opisat a aj po kojeni som ho tak este min. 20min drzala.

bubinko83
17. júl 2013

@barbade a vy ste grckali?

barbade
17. júl 2013

@bubinko83 No, brali sme to kvoli refluxu, preto pisem o tej polohe, kde dietatko pri dojceni nelezi uplne vodorovne.

barbade
17. júl 2013

@bubinko83 Inak to kruteniepopapani nemusi byt len reflux (ale samozrejme moze). Konzultovala si to s pediatrickou? Niekedy sa takto prejavuju aj ine veci (napr intolerancia laktozy a pod). Ak je to reflux polohovanie by malo pomoct....

bubinko83
17. júl 2013

@barbade ale ja vidim ako keby niečo prehltol a sem tam aj vygrcol take zrazene mliečko.Ale to ozaj len par krat.A pri tej intolerancii laktozy mam čo robit ked kojim? 😕

laura0
17. júl 2013

My sme ho brali ,ale nic moc ,nam zabralo lepsie antirefluxne mlieko...a navyse malej ten sirup ani nechutil 🙂

barbade
17. júl 2013

@bubinko83 To by si musela riesit s pediatrom. Ale vobec to nemusi byt nieco take zavazne. Ak mas pocit ze ho pali zaha, skus mu podvihnut predok postielky (ak spi v postielke), tak, ze podlozis nohy postielky knihami, aby sa mu mliecko tak rychlo nevracalo do hrdielka a po krmeni ho nedavaj hned lazkat vodorovne. A kazdopadne za skusku nic nedas (okrem par eur) tak ten sirup skus, mozno vam pomoze. Inak dlhe a pokojne dojcenie je na reflux vyborne, mliecko je prirodzene antacidum.

evaduskova
17. júl 2013

@bubinko83 a nemá náhodou nejaké črevné problémy?? Napr.môže byť aj alergia na bielkovinu kravského mlieka? Ísť na gastro vyšetrenie nič nestojí,iba doniesť vzorky stolice,moču,prísť nalačo a urobiť ultrazvuk.Na mieste ešte urobia odbery krvy a cez tento základ krásne vedia zistiť kde môže byť problém...V Košiciach viem poradiť úžasnú Gastro lekárku kam chodíme my aj so žáhou sme mali problém...,brali sme 6mesiacov lieky Costi,ale to bola dcérka staršia cca 5rokov mala vtedy...Skúste sa objednať na testy,určite Vám pomôžu ak je lekár dobrý a vyzná sa 🙂

bubinko83
17. júl 2013

@evaduskova a ake su priznaky pri tej intolerancii laktozy alebo BKM?

evaduskova
17. júl 2013

@bubinko83 ja mám tri deti a jedna dcérka mala čiastočne reflux,druhá má alergiu čiastočnú na mlieko.U nás sa to prejavovalo obrovskými kŕčami po užití hlavne jogurtov!! A následne sme si všimli že nám hnačkuje aj po podaní mlieka kravského a z toho že hnačkovala tak mala opäť kŕče.Držali sme cca 4mesiace diétu a upravilo sa nám to,postupne sme opäť zaviedli mlieko a aj jogurty,pomohlo nám to dať si pauzu v jedení niektorých mliečnych produktov.Kedže ale ona reagovala na mlieko a jogurty hlavne tak syry,a aj maslo sme dávali naďalej..skúste si to odsledovať a následne konzultovať s lekárom..

evaduskova
17. júl 2013

@bubinko83 ešte toto chcem napísať..niekedy stačí aby ste pridali do stravy vhodné probiotiká na vyrovnanie črevnej mikroflóry ako napr.BioGaja sú od narodenia.Je to drahé ale pomáha to v organizme keď je oslabený bojovať.Vytvára imunitu u dieťatka.Je to tiež super.

bubinko83
18. júl 2013

@evaduskova no ja držim žlčnikovu kvoli sebe kde nesmiem nič tučne ani nafukujucu zeleninu jest a teraz mam obmedzit aj mlieko ,to čo mam jest preboha? ☹ Ja si myslim že nema žiadnu alergiu,lebo to v noci napr. nerobi ale kludne spi,sice sa budi na papanie ale spi dalej.

evaduskova
18. júl 2013

@bubinko83 je to na Vás ja som zástanca toho,že každá mama si pozná svoje dieťa najlepšie,takže sa riaďte tým čo vidíte,aké reakcie tam sú..Mi sme v noci tiež spinkali pokojne.Ja som kôly diétam na materskej dovolenke do 6.tich rokov mojej dcérky,chodí aj do škôlky kde jej vyváram a balíčkujem stravu každý deň :( je to veľká zmena fungujeme tak 1,5roka a veľmi to ovplivňuje chod domácnosti,hoci kedy musím variť namiesto toho,aby som bola na piesočku vonku alebo s kamarátkami...je to obmedzujúce dosť ale dá sa na všetko zviknúť.Kebyže to nieje moja milovaná dcérka tak by som ani zďaleka nerobila to čo robím.A hovorím popri nej mám ešte ďalšie dve detičky,u nás proste nikdy nieje nuda.Ja varím bezzviškovú stravu spolu so stravou obmedzenou na tuky a strukoviny,čiže dobre poznám čo je to diéta. Naša dcérka má Crohnovu nemoc,Pankreopathiu,aj Epilepsiu zároveň a spojiť diéty v kuchyni je naozaj náročné.Je ostro sledovaná lekármy,berie už vyše 1,5roka silné protizápalové lieky na jedno,na druhé zase epileptiká...Máme toho naozaj dosť,prísne kontroly pečene..atď. A ona má len 4,5roka :/

bubinko83
18. júl 2013

@evaduskova tak to vam nezavidim teda,ale ja som už velmi vyčerpana unavena z nočneho budenia teraz ta moja dieta,maly mi do toho plače a teraz mam obmedzit aj mlieko.Akože chapem že idem pomoct jemu v prvom rade ale neviem ake budem mat mliečko z takej stravy ved nejem nič plnohodnotne,iba zemiaky a stare rožky. 😒

evaduskova
18. júl 2013

@bubinko83 určite sa poraďte s lekárkou či už pediatričkou alebo gastro aj o hodnote a zložení mliečka keď kojíte.Prajem veľa veľa síl,nočné vstávanie je únavné a keď nieje strava kompletne pestrá a bohatá na vitamíny tak tam je tých síl potom menej,verím Vám :/ pekný deň.

alica311
28. aug 2013

baby, ak vaše bábo užíva sirup gastrotuss, zostal mi jedno celé balenie, predám ho za polovicu ceny, ak máte záujem napíšte mi do IP.