Sirup Gastrotuss. Máte s ním skúsenosti?

muffinka
10. feb 2009

Mala ma silny reflux a nasla som reklamu v detskom casopise na antirefluxny sirup pre deti a tehotne. Vola sa Gastrotuss. Mate s nim niektorá skúsenosti?

ella_joy
28. júl 2011

@janush ahoj, vidim, ze ste na tom podobne ako my..nas zacal po 3.mesiaci grckat, od mala az tak, ze niekedy lezal na zemi na chrbatiku a tryskom z neho islo von, ako fontana..ogrc ana som ja, az do topanok, obcas za podrsenku ako kedy sa mu podari trafit..ale nejak som prisla na to, co Ti pisala
@katka1981 .. Mne sa zda, ze cim viac som ho polohovala a davala odgrgavat, tak mi grcosil viac..akoby mu to este viac podporovalo...odmietla som aj Nutriton od doktorky, uvidim ako to pojde dalej, nevravim, ze reflux zmizol, raz je tak, ze grcne pre 'efekt' a niekedy da sablu riadnu, kyslovicu, ale skusim pockat do toho 6-8 mesiaca ci sa nieco zacne menit. Mne maly sa tiez niekedy po zaspami na prsniku prebudi, ze potrebuje grgnut, tak ho dam a spi dalej...vsak skus, ono to mozno nebude hned, mne to trvalo skoro mesiac kym som si vsimla rozdiel. drzim palce s malickou

katka1981
29. júl 2011

@janush, napis annag, keby som ja vedela co robit skor,..... ak by sme mali dalsie dieta, nedam odgrgnut, pri refluxe urcite. Mam odskusane, ked odgrgla, ci uz snasou pomocou alebo sama, tak grcala stale, alebo mala kyselinu.

janush
29. júl 2011

@katka1981 Katka a vedela by si mi poradit kde jej mam napisat? Dakujem pekne 😉

katka1981
29. júl 2011

@janush, ahoj, bud sem https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ alebo normalne jej posli IP, vola sa Annag. Je to laktacna poradkyna ale ma osobne skusenosti s refluxom. Ja som velmi tvrdohlava, a tiez ked mi radila, som si myslela svoje, ale my sme boli zniceni, strasne, ja som uz bola tak znicena, navyse som mala choru stitnu zlazu, ze som uz chcela aj zomriet len nech mam pokoj, mala spavala asi 30 minut za cely den a noc, a nonstop sme ju mali na ruklach aj na nas spala, stale strasne plakala. Poradila mi kojit po leziacky, nesmela som kojit malu s plnymi prsnikmi, lebo to zhorsuje reflux a ziadne odgrgavanie. Za tieto rady som jej nesmierne vdacna, lebo mala mala reflux do 15 mes., cize sme si svoje preskakali, len mi je stale luto, ze som malu mohla kojit len 9 tyzdnov. ☹

katka1981
29. júl 2011

@ella_joy, u nas polohovanie nepomohlo absolutne. Potom sme ho zrusili, ale mala ajtak dlho spavala na mojom vankusi pri mne, stale som ju len napravala aby bola na nom cela, kvoli chrbtici. Samozrejme stale bola v kresielku ked bola hore, aj som ju v nom uspavala, ajked sa vravi, ze kresielko spomaluje motoricky vyvoj, mne to bolo jedno, pretoze akonahle som malu vzala na ruky (v case kedy uz bola na AR mlieku, uz to bolo lepsie, tak bola v kresielku, predtym sme ho nemali, tak bola len na rukach) tak hned vracala. S kresielkom som ju prenaala oaj po schodoch. No a jeden paradox, byvame na kopci nad lesom, a ked som kocikovala malu, tak napr. som isla dole kopcom, cize mala bola presne naopak ako mala byt, bola spokojna, a isli sme hore kopcom ( co je vlastne poloha idealna pre refluxove deti, a len som utierala grcky v kociku. Samozrejme, ze nikomu neradim davat dieta tak aby bolo dolu kopcom, to sme nerobili ani my, ale paradoxne som si vsimla raz, ze vtedy bolo vsetko ok, a hore koppcom grckala. Bola to len jedna prechadfzka co som si to vsimla. A bolo obdobie ked sme ani nemohli vyjst z domu, co aku som ju vzala na ruiky, hned bola cela povracana, cize sme len boli na balkone, v kociku stale plakala. Nebudem vas vsak strasit, vacsine detom co poznam skoncil reflux vo veku 3-4 mesiacov. U nas bolo peklo lebo sme si mysleli ze to je kolika a kupili sme malej baby calm, strasne jej to chutilo, tak sme jej davali, nebolo tam obmedzene davkovanie, tak toho jedla dost, a to jej vyvolavalo kyselinu a nam to doslo az po piatich dnoch, lebo sme nevedeli ze ma reflux a ze to nesmie no a potom sa davala z toho dokopy mesiac.

katka1981
29. júl 2011

Inak baby Gastrotuss by som urcite davala, aby kyselina nesposibila babatkam zapal pazeraku.Ci ma kyselinu zistite lahjko.. Na znizenie kyseliny pomoze dat aj trosku ciste vody, lyzicku, dve, ale ked nepomoze, tak potom gastrotuss.

janush
29. júl 2011

@katka1981 Ja som malej jeden cas nic nedavala, povedala som to aj v poradni lekarke no ona ze jej nieco predsa len mam davat, tak som zacala ten Gastrotuss.... clovek nevie komu verit .. dava na rady lekarov a nemusi to byt najlepsie riesenie 😒

katka1981
29. júl 2011

@janush, skus si malu odsledovat. Mne poradila chirurgicka kyselinu znizovat lyzickou vody, ak to staci... zavisi od toho ako casto ma dieta reflux, podla toho treba alebo netreba podavat nieco na kyselinu. Gastrotuss by mal tiez zaludok trosku zahustit, resp. mal by vytvorit ochranu pred vznikom refluxu. Lekari radia odgrgavat, moja skusenost a urcite aj viacerych je nedavat odgrgavat. Taktiez sa dieta nema davat na brusko kvoli SIDS, ked mala mala najhorsi reflux, v tom obdobi spavala na nas a to vylucne na brusku, a raz sa dokonca stalo ze si vygrcla, pekne to na mna vytieklo. Pritom nenavidela polohu na brusku, ked mala neskor lezat na brusku a hrat sa. Ked nahjosie preslo, tak spavala len na boku, na brusku zacala sama os seba az ako 9 mesacna. Dovtedy ked som ju dala na brusko, revala a prekop[cla sa naspat,

zebra41
1. aug 2011

@katka1981 prekvapilo ma,ze deticky, ktore odgrcavaju sa nemaju dat odgrgnut...to len kojene alebo aj tie na UM?

katka1981
1. aug 2011

@zebra41, je jedno podla mna na akom mliecku su, ide o to, ze tym odgrgnutim, sa mu rozkyve zaludok. Ja tu nejdem razit teoriu, aby ste nedali odgrgnut babatka, ale mne to poradila Annag a naozaj to u nas fungovalo, obzvlast kym bola mala na MM, ked pila AR, grckala uz menej.Stalo sa ze sa odgrgla sama, ked som ju vzala na ruky, no a tam bola ovela vyssia sanca, takmer 100 percentna, ze ked si odgrgla, uz som vedela ze pride grcka. Aj mne lekari kazali odgrgavat. Skus 3 dni nedat odgrgnut, co to spravi, ak sa ti babo bude zdat lepsie po odgrgnuti, tak sa k tomu vrat. Mnohym pomohlo vypolohovat, nam nie. A ete jedna vec, mali sme monitor dychu, bez neho si neviem predstavit nedat odgrgnut, alebo celkovo ja by som dieta monitorovala stale nonstop, ajkeby bolo odgrgnute.

katka1981
1. aug 2011

@zebra41, a krmenie v lahu, alebo v kresielku.

zebra41
1. aug 2011

@katka1981 vdaka. len som sa s tymto nazorom este nestretla,tak ma to prekvapilo

katka1981
1. aug 2011

@zebra41, absolutne ti rozumiem

dadikaa1
26. aug 2011

mamulky, takže ten Gastrotuss vážne pomáha? mne ho dnes odporučila pediatrička.....lebo malá mi celý deň preplačká...a až záchvaty chytá....neviete či sa môže používať aj dlhodobo???? ďakujem

cucuriedka
26. aug 2011

ahojte, nam vobec Gastrotuss nepomohol, maly vygrckal aj tu zatku co sa mu urobila...

alca123
9. sep 2011

ahojte,
chcela by som sa spýtať ako sa má gastrotuss podávat.kupila som v lekárni taký v sácku je to ok? a mozem to dávat aj 3 mes. bábatku?

@katka1981 ja som skusala malého aj nedat odgrgnut, ale on sa mi potom vacsniou pogrckal neskor. chvílu bol ok a potom do hodky sa zacal krutit a grckat ☹

alca123
9. sep 2011

@katka1981 a este sa chcem spýtat ako to robis cez den ze nedat odgrgnut...ja som to skusala len v noci ze som kojila po leziacky a nechala ho lezat ale dopadlo to ako som hore písla. Cez den si to ako robila? Ja dávam cez den po jedle malého do lehátka ale on je strasne ziví a stále sa hmýri a o chvílu aj v lehátku vracká...to uz len vidím ako ho nadrapuje a vyteká mliecko z pusiny 😒

katka1981
9. sep 2011

@alca123, ahoj, ako ho krmis? Kojis alebo UM? Napis mi prosim ako u vas prebieha kojenie a ako casto a dlho papa.

katka1981
9. sep 2011

@alca123, takze tu vidim tvoju odpoved. Ja som sa dozvedela o kojeni po leziacky velmi neskoro, v podstate som tak skusila kojit 1-2 dni, nepamatam si. Mala mala len 9 tyzdnov. Potom sme presli na Nutrilon AR, musela som okamzite prestat kojit (nie kvoli malej ale sebe). Nam AR mlieko neskutocne pomohlo, krmila som ju v kresielku a mosela v nom vydrzat co najdlhsie, ale ozaj to mlieko velmi pomahalo. Ja by som ti poradila odsavat a zahustovat, hoci laktacne poradkyne by ma asi zato vyhresili ale ozaj zahustene mliecko velmi pomahalo. Poradim ti, napis Annag, ona poradila mne, poradi aj tebe (kedze ja som uz musela prestat kojit). Urcite ziadne cajiky nepodavaj a ked sa ti maly kruti a potom grcka, s tym neurobis nic. Aj ti place? Lebo pokial grcka a neplace, tak je to ok, len sa zaspini. To nevadi, horsie je, ze mne mala stale revala hrozne. Lenze my sme jej davali babycalm, v domneni ze ma koliky, nevedeli sme o refluxe a ten ju nenormalne vydrazdil, preto bola v tak zlom stave.

katka1981
9. sep 2011

Dievcata ktore kojite a mate refluxove babatka, obratte sa na Annag, poradi vam najlepsie.

chavierka
13. sep 2011

@dadikaa1 ahoj, používate ten gastrotuss? Zlepšilo sa to plačkanie a záchvaty? Môj Tomáško má to isté....dnes sme začali s gastrtussom. Ako často ho užívate, po každom krmení a aj v noci? Ak máš skúsenosť, podeľ sa so mnou ňu...vopred ďakujem

dadikaa1
14. sep 2011

@chavierka používala som ho, pretože som zistila, že nemáme reflux, ale pažravosť 🙂 ale za ten čas, čo som ho používala, dávala som je ho po každom papaní a nevracalo sa mliečko späť a ani negrckala....aj v noci som ho dávala....ale ak máš tento problém, používaj ho, ale dávaj drobca hajať na vyvýšené....aj to dosť pomôže a po kojení ho maj čo najdlhšie vo zvislej polohe....a ak má tvoj drobček problémy aj s bruškom, plnynmi..používaj Infacol - u nás je to malý zázrak 🙂)

anelisa
3. okt 2011

ahojte,
moze sa davat gastrotuss aj pred kojenim (prip. pocas)? Elenka spravidla vsetko co dostane po kojeni vygrcka 😒

31majka12
21. okt 2011

@dadikaa1 ahoj ako mam dat 2 mesacnemu babatku ten gastrotuss?
je to strasne huste a maly mi to vypluva...

karin1234
21. okt 2011

@31majka12 ahoj, ja mam skusenosť s gastrotusom, davam ho adamkovi od 7 tyždňa, mal skryty reflux a bol nespokojny, uplakany a gastrotus nam pomohol. ja mu ho dávam malou striekačkou, 1ml. dám mu ho na jazyk a pekne ho spapá.

31majka12
21. okt 2011

@karin1234 no tak to nas nenapadlo ze striekackou...dakujem za radu...

dadikaa1
21. okt 2011

@31majka12 ja som jej to dávala tou lyžičkou....ale treba to poriadne pretrepať pred použitím a nemalo by to byť také husté....alebo ak ti to nebude chceť papať lyžičkou, kúp si striekačku....skús a uvidíš...

31majka12
21. okt 2011

@dadikaa1 praveze ked to pretrepavam..tak furt je to huste...dneska som davala striekackou...ale nepacilo sa mu to... ☹

dadikaa1
22. okt 2011

@31majka12 a nemáš nejaký starý ten sirup? lebo ja som mala taký redší...a malá nemala problém to spapať...tak to ma mrzí že malý ti to nechce papať :(

31majka12
22. okt 2011

@dadikaa1 nie je tam 6.2012