Sirup Gastrotuss. Máte s ním skúsenosti?

muffinka
10. feb 2009

Mala ma silny reflux a nasla som reklamu v detskom casopise na antirefluxny sirup pre deti a tehotne. Vola sa Gastrotuss. Mate s nim niektorá skúsenosti?

pasoa
11. jún 2009

Takže my Gastrotuss berieme už nejaké tie 2 týždne a musím povedať, že sa Matúškove správanie obrátilo o 180°.
Predtým sa po papaní pučil a zvýjal a plačkal, aj keď konečne po nejakej hodine trápenia zabuval, tak sa stále budil, ako sa mu vracalo do krku.
Teraz mu dávam 2ml po papaní cez deň a spí ako anjelik. Ak sa mu aj sem-tam vráti, tak Ph neutrálny sirupček, nie kyselina. Je z neho pokojné, kľudnučké bábätko.

Dúfam, že to nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky.

Odporúčam každej mamine, čo sa im detičky kvôli refluxu trápia.

kristinka.s
16. jún 2009

Aj my sme dnes zacali s gastrotussom, zda sa, ze asi aj pomaha. Len sa chcem opytat, mne moja mala place uz hned po prvych hltoch, odtrhava sa od prsnika a flasku po prvych 10-20 ml uplne odmieta. Mozem jej dat sirup aj pred jedlom, aby jej hned na zaciatku zmiernil priznaky? alebo sa to moze podavat iba po jedle?

lentilk.a
22. jún 2009

Ahojte maminy, gastrotuss pomaha len na palenie zahy, ci on aj potravu zahusti? Ste s nim spokojne? Lebo moj malinky ma po Nutritone strasne koliky.... ☹

marietta0
22. jún 2009

Ahoj lentilka, potravu nezahusti, neda sa pouzivat na zahustovanie. Je dobry na reflux, na palenie zahy a mne ho odporucila lekarka aj na koliku, lebo obsahuje simetikon.

jvo
22. jún 2009

ahojte ja som to skusila dat malej lebo nam grcka ale nechcela to spapat je to dost huste a vypluvala to a ked to uz dako do seba dostala tak si hned potom aj grcla a pritom je to antirefluxny sirup 😖 tak neviem ci jej to davam zle (papala to z lyzicky) ak ste to niektora davali tak malym detom poradte ako na to....

lulinkaaa
26. jún 2009

cauky, ja som sa pytala na gastrotuss lekarky na www.paleniezahy.sk . Moja bambulka mala s refluxu aj chraplavy hlasok a kaslala. Poradili mi Gastrotuss, sme moc spokojne 🙂

lulinkaaa
26. jún 2009

a davam ho kaculke v striekacke, vobec nevypluva, praveze jej moc chuti 😝

veri1984
24. júl 2009

ahojte maminy môjho malého tiež od malička trápi reflux a kedže naša "super"doktorka mi povedala že to sa po pol roku stratí a nič nám na to nedala to mal tri mesiace tak sme mu nasadili nutriton a bolo to o 120% lepšie , teraz pred nedávnom som ho skúšala vysadiť ale reflux máme stále , tak som kúpila tento gastrotuss , tak uvidím, držím vám všetkým palčeky. 😉

sana15
30. júl 2009

tiez som sa zaujimala o gastrotuss ked malemu na konci 4.mesiaca potvrdili reflux. priznaky mal od mesiaca,len Dr. na neposielala nikam,tak som si to nakoniec vyziadala. mame zahustovat nutritonom,ale urobila som to az tri krat. poviem vam,ze odsavat mlieko a zahustovat a davat mu lyzickou,tak to mame na hodinu len jedenie a potom po lyzicke sa nerad prisaval. tak som na to kaslala,vsak to grckanie nie je masivne. ale aj dve hodky po jedle vygrcne a casto sa mu vrati do ust kyselina,takze mala by som s tym cosi robit. Avsak uz v troch lekarnach muzovi povedali,ze gastrotuss je az od 12 rokov. som sokovana,lebo X-krat som videla reklamu v detskom casopise a je tam jasne napisane o 0 rokov. zajtra to vystrihnem a pojdem s tym do lekarne. ako vidim,viacere z vas to detickam davaju,tak zacnem aj ja. nech ho chudacika ta zaha nepali. on papa tak 2-3 minutky,naraz rev a nic nepomoze len zobrat na ruky do vertikalnej polohy a chodit.akonahle ho chcem polozit tak hrozny plac. od dvoch mesiacov ho polohujem, uz inak ako na sikmo nelezi,postielku ma podlozenu 😔

mneme
30. júl 2009

sana, v pribalovom letaku je uvedene, ze detom pod 12 rokov sa ma davat polovicne davkovanie, tj 10 ml. ja davam stvrtinove - 5ml - cajovu lyzicku. nechcem to zakriknut, ale zda sa mi, ze to zabera 😉 moja dcerka ale nema velmi problem s grckanim, jej sa vracia mliecko do pazeraku - t.j. palieva ju z tej kyseliny zaha

sana15
31. júl 2009

mneme-dnes som kupila dva sacky a celu krabicku objednala. neviem,kde na to prisli,ze to je od 12 rokov a pritom to vraj citali z letaku.asi by to chcelo ocneho 😉 Na sackoch co mam doma je to iba v anglictine a este v nejakom cudzom jazyku a z tej anglictiny som si to prelozila aj ja tak,ze detom do 12 rokov dat polovicku sacku. takze cakame na to,kedy mu prejde zapcha (zacali sme s prikrmom - varenou mrkvou a uz tyzden nekaka). nechcem totiz dovtedy skusat nic nove. ale urcite to vyskusam, s tym nutritonom by ma to vazne nebavilo. nasho tiez viac trapi ta kyselina. ked vygrcka,tak sice aj dve hodky po jedeni,ale to je malinko,ale ten kysly zapach z ustociek 😖

martina46
31. júl 2009

Toto sa mi už stalo, že lekárnik nechcel predať gencianovú violeť, že je len na predpis 🙄

samayka
6. aug 2009

ahojte

tak ja dávam malej na radu jednej kočky odtialto gastrotuss po každom jedle 2 ml striekačkou. reflux máme stále, ale spolu s polohovaním, kojením v špeciálnych polohách, opatrným zaobchádzaním a podobne... žneme celkom slušné úspechy.

i keď občas grckáme, nedráždi ju tolko už kyselina a je jednoznačne spokojnejšia a my s tatinkom tiež.

odporúčam 🙂

pasoa
23. aug 2009

baby, všetky, čo zahusťujete Nutritonom a máte problémy s nadúvaním a zapekaním...
môj matúško má diagnostikovaný reflux silného stupňa, od jeho 1m mu dávam MM z fľašky s Nutritonom, od vtedy sme kakali vyše 3m iba s rr (rekt. rúrkou). posledné 2 t som začala dávať Nutritonu úplne málinko, iba 0,5 odmerky na 140ml mliečka.. no a potom samozrejme gastrotuss... negrcia o nič viac, než predtým (je v poloľahu v lehátku celý deň) a kaká krásne sám.

na gastrotusse je už závislý 😀 to by ste mali vidieť, ako sa na tú striekačku zakaždým vrhá 😀

sana15
10. sep 2009

my sme boli dnes na kontrole s refluxom. myslela som si,ze ked uz takmer dva mesiace negrcka,tak ze je po refluxe. ale mylila som sa ☹ Vraj reflux mame stale, hned sa mu aj to malinko mliecko co do neho napcham (MM) vracia. gastrotuss sme davali asi tak zo 20 krat a bolo to v pohode.malemu to chuti,tak neviem,ci mam v tom podavanim po MM pokracovat. inak lekarka o gastrotusse vobec nevedela, vraj nic take v gastro nepoznaju a skepticky dodala ze "tieto volno predajne lieciva". Ja zahustovat nechcem. urobila som tak par krat a malemu som to davala lyzickou. potom sa nechcel vobec prisat a vyzadoval mliecko len lyzickou - tak to teda ziadna vyhra nie je. pri nom nemam ani kedy odstriekavat mliecko. ☹ Tak neviem,ci davat gastrotuss alebo sa vykaslat na kojenie (maly sa uz dva mesiace prisaje len ked zaspava,inak nie a nie papat-brani sa tomu. napriek tomu prikrmu zje aj 150 ml) a prejst na anti-refluxne umele mlieko

katka1981
10. sep 2009

My ho pouzivame uz dost dlho, malej strasne chuti. Ci pomaha, to netusim, ale bojim sa jej ho prestat davat pokial grcka. Teraz uz neplakava ale predtym plakavala stale aj s gastrotusom.

cikyta
10. sep 2009

Sana mne aj gynekologička kázala kupiť,ked som bola tehotná tie "volnopredajne liečivá"na záhu a pomohlo.No a mojej malej nepomohlo na reflux nič.Ani 2dnový pobyt v nemocnici.
Pomohlo nám až toto "volnopredajne liečivo".
A gastrotus je velmi nové liečivo,čo ešte všetcia nepoznaju.

pemar
22. sep 2009

baby prosim Vas a odgrgnut date kedy? najprv odgrgnut po kojeni a potom ten sirup ci ako?

jamaat
26. sep 2009

Ahojte. Tak práve som mužovi dala za úlohu kúpiť Gastrotuss, dnes objavil reklamu v časáku. Som zvedavá, či zaberie.
A ako tehotná som šla umrieť z pálenia záhy, nič nepomáhalo.

marietta0
29. okt 2009

Sana, my mame pediatricku aj gastroenterologicku doktorku Krajcirovu v BA. Odporucila nam gastrotuss a tiez odpoveda na otazky mamiciek na www.paleniezahy.sk. tak skus, ona je aj detsky gastroenterolog. robi v procare pri Apolle.

cikyta
30. okt 2009

Pemar-po odgrgnutí ho daj.

sana15
12. nov 2009

Ahojte, zostalo nam balenie Gastrotussu s 21 sackami,tak ak by ste niektora mala zaujem, poslem ani nie za polovicnu cenu. My sme mali problem Gastrotuss dostat,v jednej lekarni nam ho boli ochotni objednat,tak sme objednali hned 3 krabice a teraz ho uz nepotrebujeme 😎 a jedna krabica nam ostala 😔
Osobne tiez mozem len odporucat. Nam zahustovanie Nutritonom nevyhovovalo a nakolko doteraz kojim, AR mlieko nepripadalo do uvahy. Cudujem sa,ale malemu ta umela prichut jahod velmi chutila
😅

wewe4
18. dec 2009

ahojte baby, poradíte mi kde v BA gastrotuss majú? aby som nemusela behať po celom meste...
ďakujem..ideme ho vyskúšať, lebo keď vidím ako sa moj malinký trápi s kyselinou je aj mne do plaču ☹ tak verím, že aj u nás bude mať úspech

marielik78
18. dec 2009

Ahojte, zostalo nam 8 vrecusok Gastrotuss, kupovala som ho do zasoby pred 8 tyzdnami, kedze ho malokedy v lekarni mali. Nasej dcerke zaberal na skryty reflux a este jej aj chutil na lyzicke 🙂 Mozem len odporucit.
Reflux nam ustupil, preto to chcem predat, nech to posluzi tam, kde ma...
Ak ma niekto zaujem, piste do IP 🙂

wewe4
5. jan 2010

ahojte, takže už 2 týždne berieme uspešne gastrotuss a naozaj to má skvelé účinky! malinký je spokojnejší a aj zo spánkom je to veľký pokrok (už sa mu raz podarilo v noci prespať dokonca 7hodín!!!)
včera som o tom povedala doktorke a tá teda nebola nadšená ako ja...vraj sa k tomu nebude vyjadrovať..je to nový liek..nie sú s tým skúsenosti...tak ma zase znepokojila, či mu náhodou nejak nemôže sirup ubližovať?
vy ste si nevšimli nejaké vedľajšie účinky? a koľko ste babatkám dávali? ja mu dávam 2 ml po každom kojení...nie je to veľa?

mneme
5. jan 2010

zostalo mi niekolko vrecusok s gastrotussom, ak ma niekto zaujem, ozvite sa do IP, za symbolicku cenu mozem poslat. nam dost pomohol, ale nastastie ho uz nepotrebujeme 🙂

wewe4
8. jan 2010

baby, ja mám pocit, že nás začal zapekať!!! už tretí deň sa celú noc nevykaka a tlačí od stvrtej rána do desiatej..vtedy to už z neho ide 😖
viem, že taketo male babtka môžu kakat aj iba raz za tyzden, ale ja vidim, ze sa snaži to vytlacat a nejde..chudatko moje ☹
ale inak na bruško berieme aj sab simplex a do teraz nám pomahal super...
už naozaj neviem...ked sa zbavime jedneho pride druhe 😠

lili777
8. jan 2010

wewe4 neviem koľko má malinká, ale skús probiotiká. Sab simplex nie je výrobok s overeným účinkom, tiež sme ho dávali a to pred každým papaním a nič moc nepomáhalo. My sme však používali Nutriton pred kojením. Občas som použila aj rektálnu rúrku, ale potom sa to upravilo aspoň tak, že sa vykakal sám. Probiotiká dávam dodnes, bohužiaľ to kakanie je problémom viacerých detí. Keď už však nie je plné kojené bábo, tak sa dá aj strava prispôbiť. Vraj najlepšie sú probiotiká BioGaia, ja dávam teraz Infants Dophilus, cenovo je to takmer rovnako.Ale na BioGaiu sú vedecké štúdie, že majú overený účinok, myslím, že už môžu deti od 8 týždňov, skús skonzultovať s lekárkou.

wewe4
8. jan 2010

dik lili, už som o nich čítala, tak asi skúsim..
a ty si používala aj gastrotuss alebo len nutriton? my máme problém hlavne stou kyselinou..on zas nejak veľmi nevracká - polohujeme a zaobchádzame s ním čo najopatrnejšie a to pomája, ale tá zaha stále pály...

lillie79
8. jan 2010

ahojte,
mi tiez bojujeme s refluxom. ten gastrotuss je hroza. maly mi z toho vracal a to som skusala dat pred krmenim a tiez aj po krmeni a rozne davkovanie. ja uz nekojim. a teraz uz vyse mesiaci ci aj dlhsie mu davam do mlienka nutriton a je to s tym super. po papani si odgrgne a vyjde mu trosku mliecka a je to. v pohode moze lezat na chrbatiku a uz aj tak spinka, cize ho nepolohujem do zvislej polohy ako na zaciatku. sem tam mi este grcka ked velmi kopka nozkami a zdviha si zadocek hore a tak. ale to je v norme. 🙂