• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sirup proti kašľu - poraďte prosím

4. januára 2016 
@adka1773 ahoj naozaj ta masť s cesnakom zaberá? za ako dlho ste spozorovali účinok. dakujem
12. jan 2012 o 16:12  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bora8
200 ml vody
200 g cukru
sáčok tymiánu (asi 14g)

vodu s cukrom varíme 20min. na miernom ohni - potom vysypeme tymián do hrnca (už nevaríme) a necháme vychladnúť. Zmes potom precedíme cez huste sitko a podávame aj 3xdenne. Našej malej to zaberá na kašel aj hlieny.
25. feb 2012 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamina123 -ahoj..rada by som sa ta spytala..to je recept na suchy kasel,alebo ked uz odkasliava?dakujem.. :slight_smile:
26. feb 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je skor na vykasliavanie
26. feb 2012 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina123 -dakujem.. :slight_smile:
26. feb 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja malemu ked ho nieco zacne chytat nasadim fenorin P a jahodove pastilky na cuclanie neoangin a zachvilu je fit :slight_smile:
26. feb 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte poradí mi niekto? Malý ma skoro 11 mesiacov.začal mi kašľať vlhkým kašlom.Dávam mu Mucoplant skoroceľový sirup poradila mi v lekárni. Chcem vedieť či ten domáci cibuľový sirup je na vlhký alebo suchý kašeľ?
29. máj 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moj maly ma tiež suchy kašel teplotu nema ani nesople.Pred dvoma tyždnami mal to iste. :frowning2: .Ostane doma tri dni dam ho potom do školky a o dva tyždne to iste.Lekarka mu da calcium a to je všetko.Pomože to a o dva tyždne to iste.Ked je zdravi berie Imuno glukan.Na posilnenie imunity. :frowning2: .Poradte mi čo mam robit asi pojde na liečenie ako som bola ja ked som mala 5rokov. :wink: :fearful:
10. jún 2012 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@frick To je na aj taky aj taky ja davam malemu toto tiež on ma suchy ale može aj na vlchky.To je recept starych mam.
10. jún 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina123 Aj na uchy?
10. jún 2012 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanny4 ano aj.
10. jún 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanny4 ďakujem :slight_smile:
10. jún 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, starodávny recept proti kašlu je: nakrájaj 2-3 cibule nadrobno. Daj ju do uzatváracieho pohara, vytlač aspoň 1 citron a oslaď medom 2-3 pol. lyžice podla chuti. Nechaj v chladničke. Keď cibula pustí šťavu dávaj dieťatku po lyžičkach. Na chuť nič moc, ale zaberá. ahoj
10. jún 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte,
Obidvaja drobci su chory, maju nadchu , zacali kaslat a malý je trochu zachripnuty. V nose mali bacilov . Mala Streptokoka a maly Streptokoka + školkarsku Moraxellu. Dr. nam dala Pamycon + fenistil kvapky a v piatok som volala ohladne vyterov. Povedala ze ak sa to nezlepsi predpise nam ATB, ale nemaju teploty. CHcem sa spytat mozem malemu dat Kalciovy sirup a Mucosolvan? (nemyslim naraz ale s odstupom 1 - 2 hodin) a malej Sinupret a Mucosolvan?
11. jún 2012 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata mala ma kasel kupila som jej sirup robitussin junior na suchy a drazdivy kasel a na druhy den ako som jej ho davala tak sa jej pustila krv z nosa tak neviem ci to ma s stim sirupom daco spolocne
4. nov 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michalag podla mna davat sinupret a mucosolvan je zbytocna kombinacia, obidva rozpustaju hlieny/mucosolvamn lepsie/...a calciovy syrup mozes kludne striedat s mucosolvanom, samozrejme tym detskym a nezabudaj,ze mucosolvan sa uziva 3 x denne-cioze odstup 8 hodin...a kalc.syrup tak 1-2x denne po kratku dobu..
4. nov 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
perfektne skusenosti pri boji s kaslom mam s tannen sirupom od firmy just.
4. nov 2012 o 21:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby, moja mala má 2,5 roka a posledných zopár dní tak kašle, že sa dusi, alebo sa povracia. A to je väčšinou v noci, cez deň máličko kašle. Boli sme v pondelok u pediatričky, ta nám dala ventolin kvapky, zodac kvapky a ambrobene. V utorok sme už boli u alergologičky, ale až na 30.11 nás objednala na krv a testy. Ambrobene hned zrušila, že ked má suchý kašel mám jej dávať večer len ventolin 2,5 ml a večer aj rano 4 kvapky Zodac. Už to dávame 4 deň a nemám vôbec pocit ,že by jej to pomahalo alebo sa zlepšilo. Aj pred chvílou mala záchvat kašlu ,niekolko minút a nakoniec sa povracala. Kašlel má suchý a ked kasle sa to hrozne ozýva z hrudníka. Neviem kedy to prejde a do 30 je daleko, Na imunitu dávam este echinaciu či aký to má názov....Nemáte niekto podobnú skúsenost ? Celé noci a už kašle aj cez den :confounded: :frowning2:
ĎAKUJEM
9. nov 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím , nám sa osvedčil : Tradiční čínsky sirup proti kašli , zatiaľ som ho len na nete našla :slight_smile:
28. dec 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nám sa jednoznačne osvedčil Solmucol alebo Sinupret.
28. dec 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte..nam teraz velmi pomohli kvapky-stoptusin.
30. dec 2012 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kahunka pozor, treba ísť k lekárke, dat spravit výter a crp... moja mala moraxelu a tiež strašné soplíky a dusivé kašle, niekedy z toho až napína dieťa a aj horúčky sa môžu pridať, tie mala kamarátkina dcéra... teraz bola toho naozaj škôlkárska epidémia... a inak dosť často sa to opakuje, my soplíme znova :unamused:
malá brala na to sinupret, atb suprax (zhoršoval sa kašel), pneumolysin kvapky pri záchvatoch kašla, fenistil, a kvapky do nosa...
inak pri moraxele môžu byť soplíky aj bez zafarbenia, dôležité je, že ak sú ťahavé, tak je to typické pre moraxelu... neškodné sú soplíky, ktoré sú vodnaté a bez sfarbenia..
31. dec 2012 o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj syn ma 4rocky kasle uz 4 den v pondelok sme boli u lekarky dala mu sinecod ale zacal viacej kaslat a ho stale dusi neviem co by som mu mala este dat alebo mu zmenit?
22. jan 2013 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mozem malemu dat ku sinecodu aj vecer fenistil? Mozem mu dat obidve? dakujem
22. jan 2013 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte môžem prosím o radu môžem kombinovať stoptussin s fenistilom?teda dávať oboje?
5. feb 2013 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina123 ahoj ,možem takyto sirup davat aj rocnemu dietatku a v akej davke ,dakujem
8. feb 2013 o 08:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, mozes, aj ja som ho malej davala v tom veku...a davala som jej 3x denne 1 lyzicku....
8. feb 2013 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. feb 2013 o 08:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kludne môžeš vikitino kombinovať ,ale môj overený recept na kašel : olivovy olej,citron,med :slight_smile:
8. feb 2013 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cibulovy sirup! cibulu nalozit do medu
8. feb 2013 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok